Şimdi Ara

Zeytinyağını nasıl pazarlayabilirim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
28.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konunun yeri burasımı bilmiyorum ama izmir karacaağaç köyünde zeytinliğimiz var ve buradan çıkan zeytinyağları ailemize fazla geliyor her mahsül geldiğinden ailenin kullanıcağı kadar ayrılıp geri kalanını yok pahasına topluca tanıdık bir lokantaya veriyoruz ben bu zeytinyağlarını değerlendirmek nakite çevirmek istiyorum nasıl bir yol izleyebilrim fikirlerinizi bekliyorum..

• Satış yapan birine tedarikçi olabilirsin mesela. İnternetten araştır bak zeytinyağı satışı yapan sitelere vs. Mail at, gerekirse örnek gönder kalitesine baksınlar falan, bişeyler çıkar mutlaka.
  • Aynı durumdayız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende çok yağ olmuyor genelde sofralık yağ anca yetiyor. ama 3 sene önce zeytie dolu zarar verdi. yağ dışında bişey olmuyor. iz bıraktığı için alan satan yok. 600-700 litre yağ oldu belkide fazlası vardır şişe aldım, etiket tasarlayıp reklamcıya bastırdım, küçük sanayiye gittim kamyonetle ,tattırdım inan bir haftada temiz vergisiz kıyak para hemde gayet iyi fiyattan, hatta toptan fiyatın 2 katından fazlaya sattım kaç kşlo çıkıyor?

• litresini ne kadardan veriyorsunuz merak ettim
  • kac dizyem yaginiz
    bilirsinizki turkiyenin en iyi zeytin yagi dikili ve kucukuyu arasi cikar
    muhtemel 0.6 yada 8 ise alicisi mutlaka cikar tarisle iletisime gecin

• 1)Yılda nekadar çok elinizde kalıyor ?
    2)bu işi gerçekten ticari amaçla yapmayı düşünüyormusunuz?
    3)yağın asit değerleri sıtandartların üstündemi altındamı?
    4)Sürekliliği olan bir iş mi?
    5)kolu komşuya yok pahasına yağ satmak istemediğinize göre markalaşmanız gerekecektir bunun için isteklimisiniz
    6)bulunduğunuz bölgedeki diğer tedarikçilerin kimler olduğunu ve kimlere kaç paradan ürün sattığını biliyormusunuz
    Önce bunlara kendinizin cevap vermesi gerekecektir.
  • Koniks'e bir bak

• internetten ilan veya gittigidiyor tarzında sitelerde satabilirsin. ama bunun için diğer arkadaşlarında dediği gibi analiz belgen ve güvenirlilik önemli
  • Yağın kalitesi bayağı iyiymiş yani ben anlamam ama fabrika öyle demişti asit oranı 0.3 sanırım asit olmaması için çuvalda beklememesi gerekiyormuş o yüzden günlük toplanan zeytin hemen fabrikaya götürüldü

fiyat belirlemede sıkıntılarım var ama litresi 40 50 tl olan yağlarda var organik adı altında kilosunu 5 liraya satanda var bizim yağlar bunların içinde nerede bilemiyorum 1 tondan fazla zeytinyağı var şuanda bu senede çıkcak zeytinyağının değerini anlamam lazım öncelikle aslında sonuçta bizim yağlarda hiçbir katkı maddesi yok ağaçlardada hile hurda yok organikse en alası :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

1)Yılda nekadar çok elinizde kalıyor ?
    2)bu işi gerçekten ticari amaçla yapmayı düşünüyormusunuz?
    3)yağın asit değerleri sıtandartların üstündemi altındamı?
    4)Sürekliliği olan bir iş mi?
    5)kolu komşuya yok pahasına yağ satmak istemediğinize göre markalaşmanız gerekecektir bunun için isteklimisiniz
    6)bulunduğunuz bölgedeki diğer tedarikçilerin kimler olduğunu ve kimlere kaç paradan ürün sattığını biliyormusunuz
    Önce bunlara kendinizin cevap vermesi gerekecektir.

yılda 500kg kalıyordur elimizde
    prof olarak para kazanma amacım yok ek gelir benim amacım
    yağın asit değeri düşük baya
    tarla satılmadığı sürece her sene gelicek bu yağlar sanırım
    kolu komşuya satılan verileni engelleme şansım yok babam vericek vermek istediklerine geriye kalan benim işimi görür sanırım
    izmirdeyim zeytin yağı burda çok kullanılır zetinyağlarının fiyatları okadar değişikki bizimki hangi noktada bilmiyorum

haftaya izmire döndügümde yağın bütün değerlerini yazarım buraya daha iyi fikir sahibi olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyLove

Koniks'e bir bak

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyLove

Koniks'e bir bak

+1

baktım o siteye baya yararlı çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

litresini ne kadardan veriyorsunuz merak ettim

toptanda ortalama 5.5 6 tlye gider sızma 0.4 1 asit arası yağlar nefasete göre
    dipden toplama dipyağ ve rivealarda 4 tlye gidiyor kıyı egede

perakende olaraksa kalitesine göre 7-10 tl arası ltsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

bizim 5 litresini 60 tl ye aldığımız yağların asıl fiyatı 20 tl mi yani
  • quote:

quote:

quote:

sizin aldığınız muhtemelen marka etiketli yağlar ağaçdan tüketiciye gidene kadar en az 3 kişi tarafından pazarlanıyor marka payı paketleme gibi şeylerde olunca 12 lt ye çıkıyor fiyatı
    eğer üreticiden alıyorsanız 12 tl yüksek bir rakam
    ben edremitliyim bizde Türkiyenin en güzel yağı narlı altınoluk avcılar çamlıbel çıkar orda bile ltsi en fazla 9 tl

• quote:

quote:

quote:

quote:

sizin aldığınız muhtemelen marka etiketli yağlar ağaçdan tüketiciye gidene kadar en az 3 kişi tarafından pazarlanıyor marka payı paketleme gibi şeylerde olunca 12 lt ye çıkıyor fiyatı
    ben edremitliyim bizde Türkiyenin en güzel yağı narlı altınoluk avcılar çamlıbel çıkar orda bile ltsi en fazla 9 tl

ankarada nereden alacağım :) böyle direk üreticiden yağ almamıştım hiç,eğer ayçiçek yağı falan alabilirsem makul fiyata ankaradan çok iyi olurdu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ankarada nereden alacağım :) böyle direk üreticiden yağ almamıştım hiç,eğer ayçiçek yağı falan alabilirsem makul fiyata ankaradan çok iyi olurdu

ankarada üretici varmı bilemiyeceğim ama
    özellikle yazları bu bölgelerde tatil yapan tanıdıgınız akrabanız vs var ise rica edip getirtebilirsiniz yada marketten alırım diyorsanız ayvalık havran ve edremit zeytinlerinden üretilip izmir de paketlenen kristal yağları var oldukça güzeldir sızma yağını tavsiye ederim
    yada bim marketlerde satılan balıkesir paketleme hasat kıyı ege olan sırım yağını tercih edebilirsiniz

• aracı ve marketler elleri değmeden üreticiden fazla para kazanıyolar bu işten güzel bi reklamını yapan havalı cam şişelerde ltresini 20 30 liraya satıyolar resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebediezel

aracı ve marketler elleri değmeden üreticiden fazla para kazanıyolar bu işten güzel bi reklamını yapan havalı cam şişelerde ltresini 20 30 liraya satıyolar resmen

işte işin sonucu burda çıkıyor sizin tarlanızda ürettiginiz yağ onlardan daha kaliteli olmasına onun kadar fiyat etmeyebilir
    büyükşehirde yaşayan ve bilmeyen kişiler sadece marka ve afilli şişelerde diye dünyanın parasını veriyorlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.