Şimdi Ara

Herkes ölümden sonrayı merak ediyor fakat (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 11 52 7

quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

quote:

Dejavunun sebebi beynimiz 2 loplu ya hani (sag lop sol lop) bu loplardan biri anlik bir gecikme ile calisinca diger lop olayi bildigi icin sanki ben bu ani yasamamistim diyorsun. (Hatta bir dejavu olunca ard arda geliyor, bu yuzden mantikli geldi)

Ama su da olabilir bir lobumuz daha hizli calisiyor ne diyecegini ne olacagini onceden kestiriyor ve diger lop bilmedigi icin sanki eskiden yasamisti gibi oluyordur.

Mantıklı geldi ama beyin lopları eşit hızda değil mi ? Omurilik soğanında çaprazlanıyor diye biliyorum

Hocam zaten hipotezbu kesin degil. Normalde esit calismasi lazim sikintidan dolayi esit calisamiyor ve bu ani yasadim diyorsun.

Anladım hocam bu olay ilk duyulduğu zamanlarda da rüyada gördüğümüz ama hatırlamadığımız kısımları günlük hayatta yaşayınca önceden görmüş gibi hissediyoruz vs. denmişti teşekkürler.

O da olabilir hatta bazilari dunyaya gelmefen hayatiniz izletildi kabul ediyor musun diye soruldu kabul ettin bu hayati sen sectin bazi kisimlari hatirliyorsunuz diye de bir tez var

Bana mantıksız geldi ama tabi hipotez sonuçta.
    (Ben kabul etmezdim :D )

• Yalan Söylemeyen Adam kullanıcısına yanıt
    kardesim Allah sifatlarindan biri de zaten yoktan var eden zaten yoktan var edilmis olmamiz gerekiyordu oyle de oldu.

Ve Allah verdiği canı bir gün yani vakti geldiği gün aldığında da yine söylediği sey olacak yaptiklarimizdan hesaba çekileceğiz. güzel baslamissin ama kötü bitirmissin cümleyi hocam. Allah sözünde durur ve adaletlidir. Kuranda da zaten olumden sonrası ayrıntılı biçimde olmasa bile anlatılıyor. Ölümden önceki durum yani yasantimiz ve yaratilismiz da anlatılıyor. Allah bize olacakları soyluyor ve dogru yola gelmemizi istiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoo ben ikisini de merak etmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belalı13

kardesim Allah sifatlarindan biri de zaten yoktan var eden zaten yoktan var edilmis olmamiz gerekiyordu oyle de oldu.

Ve Allah verdiği canı bir gün yani vakti geldiği gün aldığında da yine söylediği sey olacak yaptiklarimizdan hesaba çekileceğiz. güzel baslamissin ama kötü bitirmissin cümleyi hocam. Allah sözünde durur ve adaletlidir. Kuranda da zaten olumden sonrası ayrıntılı biçimde olmasa bile anlatılıyor. Ölümden önceki durum yani yasantimiz ve yaratilismiz da anlatılıyor. Allah bize olacakları soyluyor ve dogru yola gelmemizi istiyor

Güzel kardeşim fikirlerine saygı duymakla beraber inanmadığımı bilmeni isterim. Tanrı bizi eğlenmek için yarattı veya yaratıp emekliye ayrıldı. Bu kadar başka bir şey yok. Sen de benim fikirlerime saygı duy. İyi forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Embriyoloji dersinde haftalarca dersini gördüm fetal yaşamın.İnanilmaz detaylar var.Açıklanan kısımları bile inanılmaz ki açıklanamayan karanlıkta pek çok detay var.

• Yalan Söylemeyen Adam kullanıcısına yanıt
    Bazen saygı duymak doğru olmayabilir. Biraz daha araştırmani istiyorum .

• dogmadan öncesini biliyorduk ama şu an hatırlamıyoruz .

bizim ilmimiz yetmiyor bazi seylere çünkü İnsanız hocam

• Ya tamam peki iyi güzel de mesela çocukluğumuzu hatırlamıyoruz ya ya da çok ufak bir kısmını hatırlıyoruz diyelim belki daha öncede doğduk ne bileyim belki de bir orta çağ şovalyesiydik işte veya Osmanlı'da bir demirciydik vs. bunları hatırlamıyoruz çocukluğumuz da keza öyle.
  • RemyDeGourmont R kullanıcısına yanıt
    ben tatmin oldum,getirin madalyayı
  • Kardeş doğmadan önce sperm olarak yaşıyordun.Spermde içerisinde x ve y kromozumu mineraller ve proteinden oluşur yani sperm olmadan öncede sen vardın sadece başka bir formdaydın ruhani şeylerden bahsetmiyorum seni oluşturan spermin içerdiği x y kromozomu babandan geldi yani doğmadan önce sen ve babanın bilinci birdi sen doğmadan önce kendi babandın yani oda doğmadan önce dedendi bu böyle big bangde çarpışan atom parçacığına kadar gider.Ben bigbangı oluşturan atom parçacığının tanrı olduğunu düşünüyorum tanrı bize anlatılan gibi bilinçli bir canlı değildi cansız bilinçsiz bir sonsuzdan beri var olan bir atom parçacığıydı bence .BU bahsettiğim parçacığının çarpışması ile big bang oluştuştu ve atomlar şuan bulunduğumuz evreni oluşturdu.Yani hepimiz tanrının parçalarıyız aslında evrendeki canlı cansız herşey.Hepimiz sonsuzdan beri varız sadece başka formlarda bazrn bi hayvan bazen insan bazen bir eşya bazen bir göktaşı olrak.Atom döngüsü diye birşey var.Tanrının parçalanmasıyla oluştuk ve yavaş yavaş tekrar evrendeki tüm atomlar birleşerek tekrar tanrıyı oluşturucaz.Voltron gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NUSR-ET -- 12 Kasım 2017; 19:31:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NUSR-ET

Kardeş doğmadan önce sperm olarak yaşıyordun.Spermde içerisinde x ve y kromozumu mineraller ve proteinden oluşur yani sperm olmadan öncede sen vardın sadece başka bir formdaydın ruhani şeylerden bahsetmiyorum seni oluşturan spermin içerdiği x y kromozomu babandan geldi yani doğmadan önce sen ve babanın bilinci birdi sen doğmadan önce kendi babandın yani oda doğmadan önce dedendi bu böyle big bangde çarpışan atom parçacığına kadar gider.Ben bigbangı oluşturan atom parçacığının tanrı olduğunu düşünüyorum tanrı bize anlatılan gibi bilinçli bir canlı değildi cansız bilinçsiz bir sonsuzdan beri var olan bir atom parçacığıydı bence .BU bahsettiğim parçacığının çarpışması ile big bang oluştuştu ve atomlar şuan bulunduğumuz evreni oluşturdu.Yani hepimiz tanrının parçalarıyız aslında evrendeki canlı cansız herşey.Hepimiz sonsuzdan beri varız sadece başka formlarda bazrn bi hayvan bazen insan bazen bir eşya bazen bir göktaşı olrak.Atom döngüsü diye birşey var.Tanrının parçalanmasıyla oluştuk ve yavaş yavaş tekrar evrendeki tüm atomlar birleşerek tekrar tanrıyı oluşturucaz.Voltron gibi düşünün.

Ben tanrının kafasından bir parçayım galiba çok zekiyim tıp okuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: biradamdiro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biradamdiro

quote:

Kardeş doğmadan önce sperm olarak yaşıyordun.Spermde içerisinde x ve y kromozumu mineraller ve proteinden oluşur yani sperm olmadan öncede sen vardın sadece başka bir formdaydın ruhani şeylerden bahsetmiyorum seni oluşturan spermin içerdiği x y kromozomu babandan geldi yani doğmadan önce sen ve babanın bilinci birdi sen doğmadan önce kendi babandın yani oda doğmadan önce dedendi bu böyle big bangde çarpışan atom parçacığına kadar gider.Ben bigbangı oluşturan atom parçacığının tanrı olduğunu düşünüyorum tanrı bize anlatılan gibi bilinçli bir canlı değildi cansız bilinçsiz bir sonsuzdan beri var olan bir atom parçacığıydı bence .BU bahsettiğim parçacığının çarpışması ile big bang oluştuştu ve atomlar şuan bulunduğumuz evreni oluşturdu.Yani hepimiz tanrının parçalarıyız aslında evrendeki canlı cansız herşey.Hepimiz sonsuzdan beri varız sadece başka formlarda bazrn bi hayvan bazen insan bazen bir eşya bazen bir göktaşı olrak.Atom döngüsü diye birşey var.Tanrının parçalanmasıyla oluştuk ve yavaş yavaş tekrar evrendeki tüm atomlar birleşerek tekrar tanrıyı oluşturucaz.Voltron gibi düşünün.

Ben tanrının kafasından bir parçayım galiba çok zekiyim tıp okuyorum

Tanrının kafası yoktu tanrı bir higgs bozonuydu

Troll müydün megri megri

Troll değil hocam bu dediklerim ciddi bilimsel bişey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kurdishian

quote:

dogmadan öncesini biliyorduk ama şu an hatırlamıyoruz .

bizim ilmimiz yetmiyor bazi seylere çünkü İnsanız hocam

işte, hatırlamak, sorun bu. hatırlayamadığımız şey yok bence. ölüm de böyle olacak anlaşılan. neden buradayız? ne yapmak için yaşıyoruz? diğer hayat düşüncesi ile bu dünyada nefsimize hakim olmaya çalışıyoruz, ya yoksa ve biz bu verilen hayatı bomboş, tadamadan geçiriyorsak ne anlamı var? adil mi sizce böyle olması?

İslam bu hayattan alınabilecek en büyük zevk

• şöyle düşünelim sen bu hayatı ne kadar tadabileceksin bir kral gibi hayatın tadına varabilecek misin ? - hayir

yani zaten bu dünyaya tad almak için gonderilsek (sadece tad almak için )sen dersin ben de derim niye sdece tad alacaksak o kral da niye ben siradan insanim ?

o kralın imkanini elde edebilmek için her yolu denerdim çünkü bnm icin tek dogru: bu durumda mutlu refah duzeyi yuksek yasamak. Ulkenin cogu müslüman oldugu halde herkes dert yaniyor hepimiz dert yaniyoruz bir turlu sukretmiyoruz. Bu durumda bile yani dinimiz bize üstünlük takvada dedigi halde dunya hayatina kendimizi cok kaptiriyoruz asil amac bu dunyada gonderilme amacimiz yani sadece bu dunya olsaydi ahiret yok yani bence su an yapilan hirsizliklarda (zengginin parasini calma ) , adam öldürme de (kotu adamlari öldürme) dogru bir davranis olurdu insanlık bugune gelmezdi .

yok insanlikmis suymus buymus yok zaten iyilik ya da kotuluk yapmayı insan kendisi seçer . Iyilik yapıyorsa bir yere kadar yapar ama kendini düşünmeden her daim başkaları icin iyilik yapan insan gormedim ben bu yüzyılda iyilik ne zman her zmaan yapılır Allah rızası olduğunda olur .

or: bir kisi var bana durmadan kötülük yapıyor besbelli kotolugumu istiyor beni kiriyor aşağıliyor iftira atiyor . ben bi dine mensup deilim sdce insnsim oylevarsay

ben nereye kadar bu isnana insana sabredebilrim ahirete inannamdan Allah a inanmadan derim ki madem ahiret yok Allah yok ben hesabimi kendim görürüm . ama bize smdi gönderilen bir kitao var ve o kitpa da Allah ben varım diyor pişman olan kullari anlatıyor şeytana uymayin diyor. Ve ahirette herkesin hesabi adaletli sekilde görülecek diyor ve o gun haksızlık olanaği yoktur diyor yani benim şimdi anlattigim daha mantıklı degil mi ? küçük bi olayda bile mantıklı bir aciklama var . Diyeceğim bukadar brz fazla uzun oldu ama hayat ksia gerçekten dinimizi duzgunce anlamak icin ugrasmaliyiz evrendeki cok buyuk sanat var .

ben seydencok etkilendim yeni okudum ayette kimileri sineği görür ne kadar da gereksiz niye var ki su doye bakarkne baxi kullar onda da sanati görür diye .

tekrrardan kolay gelsin hocamokumasi biraz zor oldu kb

• biradamdiro B kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede tip okuyon bo soylemedin :)

• quote:

Hocam nerede tip okuyon bo soylemedin :)

İfşa olmayak hocaamm

• biradamdiro B kullanıcısına yanıt
    tamam zorlamiyom :)

• Belki de böyle olacak:

Bundan sonra başka bir boyutta başka standartlar şeklinde doğacağız. Şimdi olduğu gibi. Yani her insanın kendi boyutu olabilir. Evrende bir sürü boyut var ve bu boyutların birbiri ile iletişimi yok.

(Bu fikirlerin kanıtlanabilir bir özelliği yoktur)

• Hocam aslında kuranda da öyle yaziyo beni görmediği halde bana saygı besleyen kullarıma selam olsun diyor.

Aslında bu ve sonraki donemlerdekilerin imtihani da bu .

Peygamberimizin olduğu zamanda onlar birebir iletişim kurdular peygamberle biz ancak kuranda bize anlatılan yani tüm insanlığa anlatılan bilgilerle ve bugüne gelen sahih hadislerle yolumuzu bulmaliyiz. Görüyorsun insanlar dinden uzaklaştıkca değişik şeylerin peşinde kosmaya basladi her gün cikan haberlerin haddi hesabi yok. bi gun olucez kim hatirlar ki bizi ailenden baska de me insanlara bakarak ya da hayatı insanlar icin yaşamak yani bosu boşuna yasamak bnce en buyuk pismanliktir diye düşünüyorum . Su an zaten her sey o kadar kotu durumdaki hocam hepimiz zor durumdayiz bnce .

yediğimiz içtiğimiz seyler yedigimiz her kötü lokma bizi katilastiriyor. ben her seye uzuluyorum artık. yazdiklarimi okuduğun icin tesekkur ederim vakit ayırdigin icin tabi.

Allah hepimizi doğru yola kavustursun .

bu arada caner taslamani oneririm dinimizin açıklanması adina güzel adımları var bnce

• Olumden sonrasi bilinse herkes ya inanirdi ya da ateist olurdu zaten mantiginiz mi yok?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.