Şimdi Ara

Herkes ölümden sonrayı merak ediyor fakat (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
3.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uchiha69

quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

ruh diye birşey yok

Bana yobazlığı tanımlar mısın?

Ruh diye bir şey bence yok dese yobazlık olmayacaktı dimi hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birileri kızacak ama ruhla ilgili olarak astral seyahati araştırırsan bence ruhun varlığına belki inanabilirsin. Şimdi astral seyahat de yalan malan diyecekler, ben kesinlikle inanıyorum. Bunla ilgili ateist yabancı bir profesörden de bir şeyler duymuştum.

Ben defalarca kez istemli veya istemsiz ciddi mânada astral seyahatin başlama noktasına kadar geldim ama her seferinde bilinçli olarak korktuğum için vazgeçiyordum. Kendime güvenemiyordum. Çünkü kalbim inanılmaz derece atıyor, şiddetli titremeler, kulakta uğultu ve en önemlisi yemin ediyorum sanki vücudumdan bir parça yukarı doğru yükseliyormuş gibi hissettim bu hissiyatı nasıl anlatsam bilmiyorum ama yaşadım. Devam etmeye korktum her seferinde. Sırf bu hissiyat yüzünden bile ruhun varlığına inanıyorum.
  • Ben burayı başka bir dünyanın cehennemi olarak görüyorum
    Bazısına easy, bizlere hard..
  • Beyler devam ettirelim guzel konu guzel muhabbetler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğumdan öncesi, olümden sonrası bir insanın bilincinde neyse, bu konuya yazmak da odur. Boş gereksiz tartışma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T A R I K

ruh diye birşey yok

ben dinlere inanmam fakat bu yazdigin sey o kadar sacma geldi ki anlatamam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    evt kınk öyle bi islam düşünce teoremi var
  • Düşünceleriniz benimkilere çok benzer geldi.

Benim de son zamanlarda düşündüklerim şunlar.

Sınanma şeklimiz artık dinlere uyup ibadet etmekle değil de yaklaşık 1500 yıl önce kendini peygamber olarak tanıtan birisinin (peygamber değildir vs. demiyorum. Sadece şu an bildiklerimizi yazıyorum) bu Allah'tan size mesajdır dediği kitabın değiştirilmeden geldiğine ve bu kişinin ibadet için şunları şunları yapmanız gerekir dediğinin değiştirilmeden geldiğine inanıp inanmamak. Yani tanrı "Dur şunlara sahte birisini yollayıp diğer nesillerin inanacağı mucizeleri kulaktan kulağa yayayım. Bakalım akıllarını mı kullanacaklar yoksa direk inanacaklar mı?" da demiş olabilir, şu an islamdaki şekliyle de olmuş olabilir. İkisinin de olacağına ya da olamayacağına kesin bir şekilde kanıt gösterilemez bence.

• Allah kuranın değişmeden kalacağını onu kendisinin koruyacağını soyluyor. Kuranın ındırılmesinden çokça sure geçti. Ama içinde değiştirilmiş bir ifade olamayacağı Caner taslamanın bi söyleşisinde anlaıtılıyor. bir de zatn Allah diyor bu benim kontrolümde benım sözüme ınanıyor musun ? diyor bi nevi.

zaten bi dusununce ıste hınduızme bak hrıstıyanlığa bak vb seylere dınleri ne kadar doğru hındular ınege vb. seylere tapıyorlar hrıstıyanlar ıse kıtaplarını değiştirdilr çoğu ifadeyi ve bozuldular .

ilk olarak yaratılan her şeye bakıyoruz bu ilk adım . her şey gayet mantıklı gzuel okyanuslar dnız canlıları havada bulutlar yerde binbir çeşit hayvan hepsi bir düzen içinde işliyor fzizik bılmeyen karınca neler neler yapıyor.

ikinci adım ölümü düşünmek yanı ben bir gün bu hayattan göçeceğim bnım bu güzel evrende amacım ne ? öleceksem ben bu hayatı mükemmel yaşamalıyım ama kurallarına göre tabiki bunu da fark ettim.

üçüncü adım ben doğdum musluman bir ailede doğdum . dinim hazır bi nevi de me ? ama oyle degıl ben dınımı araştırmalıyım ohh ne güzel musluman aılede dogdum dınım hazır ıstedıgımı yapabılırım.

hayır musluman aılde doğduysak dının gereklerını araştırıp sorgulamalıyız ama mantıklı çerçeveler içinde bize yanı tum insanlığa gondrıln bi kitap var ve bu kıtabın kıyamete kadar Allah tarafından korunacağı söyleniyor ve aynı zamanda Allah ın sözünde durduğu da zaten nerdeyse her ayetin sonunda söyleniyor .

kuranı inceliyorum kurana gore yasarsam her şey gayet güzel okdudum kuranı. sonra Allah buranın ımtıhan dünyası olduğunu soyluyor . bana ınanın ben rabbınızım bana kulluk edin yazıyor. yapılacak davranışlar bana gayt uygun geliyor zina yapma kul hakkına gırme vb.

kullarına bunları öğütleyen rabbin kim bilir nasıl mükemmeldir. yani yarattığına böyle böyle yapın diyor adaletli olun dıyor ve rabbım adaletlirin en adaletlesi . Allah ın sıfatlarında var adaletli olması .

simdi diyorum rabbım sozundde duruyorsa dmekkı kuran da onun sözüyse orada yazan ibareler de doğru.

velhasıl kurandaki çoğu bilgi bilimle doğrulandı bu aşikar . bır de biz bakıyoruz ki bir söz var ben rabbınızm diyor kuran diğşmeycektir diyor ben koruyacağım diyor . bu kısmını test etmek için kıyamete kadar yaşaman lazım blki yaşarsın bilinmez orası ama Allah diyor ki böyl olucak diyor ve oyle de oacak . soyl soyleyım kurandakını normal hayatına uyguladığında ne zaman zarar gordun ?

Allah rızası için yoksullara zekat verdiğinde ne zaman o yoksul sana sen ne kadar iyi bi insansın demedi , Allah emrettiği için gözünü haramdan kaçırdığında ne zaman zarar gördün ? bunları da düşün derim sana kolay gelsin hocam ...

• quote:

Orijinalden alıntı: belalı13

Allah kuranın değişmeden kalacağını onu kendisinin koruyacağını soyluyor. Kuranın ındırılmesinden çokça sure geçti. Ama içinde değiştirilmiş bir ifade olamayacağı Caner taslamanın bi söyleşisinde anlaıtılıyor. bir de zatn Allah diyor bu benim kontrolümde benım sözüme ınanıyor musun ? diyor bi nevi.

zaten bi dusununce ıste hınduızme bak hrıstıyanlığa bak vb seylere dınleri ne kadar doğru hındular ınege vb. seylere tapıyorlar hrıstıyanlar ıse kıtaplarını değiştirdilr çoğu ifadeyi ve bozuldular .

ilk olarak yaratılan her şeye bakıyoruz bu ilk adım . her şey gayet mantıklı gzuel okyanuslar dnız canlıları havada bulutlar yerde binbir çeşit hayvan hepsi bir düzen içinde işliyor fzizik bılmeyen karınca neler neler yapıyor.

ikinci adım ölümü düşünmek yanı ben bir gün bu hayattan göçeceğim bnım bu güzel evrende amacım ne ? öleceksem ben bu hayatı mükemmel yaşamalıyım ama kurallarına göre tabiki bunu da fark ettim.

üçüncü adım ben doğdum musluman bir ailede doğdum . dinim hazır bi nevi de me ? ama oyle degıl ben dınımı araştırmalıyım ohh ne güzel musluman aılede dogdum dınım hazır ıstedıgımı yapabılırım.

hayır musluman aılde doğduysak dının gereklerını araştırıp sorgulamalıyız ama mantıklı çerçeveler içinde bize yanı tum insanlığa gondrıln bi kitap var ve bu kıtabın kıyamete kadar Allah tarafından korunacağı söyleniyor ve aynı zamanda Allah ın sözünde durduğu da zaten nerdeyse her ayetin sonunda söyleniyor .

kuranı inceliyorum kurana gore yasarsam her şey gayet güzel okdudum kuranı. sonra Allah buranın ımtıhan dünyası olduğunu soyluyor . bana ınanın ben rabbınızım bana kulluk edin yazıyor. yapılacak davranışlar bana gayt uygun geliyor zina yapma kul hakkına gırme vb.

kullarına bunları öğütleyen rabbin kim bilir nasıl mükemmeldir. yani yarattığına böyle böyle yapın diyor adaletli olun dıyor ve rabbım adaletlirin en adaletlesi . Allah ın sıfatlarında var adaletli olması .

simdi diyorum rabbım sozundde duruyorsa dmekkı kuran da onun sözüyse orada yazan ibareler de doğru.

velhasıl kurandaki çoğu bilgi bilimle doğrulandı bu aşikar . bır de biz bakıyoruz ki bir söz var ben rabbınızm diyor kuran diğşmeycektir diyor ben koruyacağım diyor . bu kısmını test etmek için kıyamete kadar yaşaman lazım blki yaşarsın bilinmez orası ama Allah diyor ki böyl olucak diyor ve oyle de oacak . soyl soyleyım kurandakını normal hayatına uyguladığında ne zaman zarar gordun ?

Allah rızası için yoksullara zekat verdiğinde ne zaman o yoksul sana sen ne kadar iyi bi insansın demedi , Allah emrettiği için gözünü haramdan kaçırdığında ne zaman zarar gördün ? bunları da düşün derim sana kolay gelsin hocam ...

hocam Allah neden ismini paylaşmadı? sadece sıfatları var? mesela el-ilah--- Allah da pagan inancındaki en yüce tanrıdan geliyormuş

Pagan inancına göre eğer bir tanrının adını bilirsen ona istediğini yaptırabilirmişsin o yüzden diyorlar ama çok saçma

• RemyDeGourmont R kullanıcısına yanıt
    senin onceden yaşamış olman sana ne sağlıyor ? yani senin bu niye kafanı kurcalıyor ?

ha diyelim ki yaşadın ve ne olarak yaşadığını da biliyorsun sana bunu bilmenin getirisi nedir ?
  • biradamdiro B kullanıcısına yanıt
    rica etsem biraz daha açıklar mısın neye takıldığını ben paganızm den geldiğni yeni duydum link alabilir miyim kaynak nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: belalı13

rica etsem biraz daha açıklar mısın neye takıldığını ben paganızm den geldiğni yeni duydum link alabilir miyim kaynak nedir ?

https://youtu.be/qH9q121GUeo?t=13m10s burada geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biradamdiro -- 13 Kasım 2017; 19:52:22 >
  • Ne varmış ölümden sonra?

Ahiret hayatı var.Cennet-Cehennem var.Bazı çok bilmişler öğrenemedi gitti.

Sonsuz bir hayat var.İnsan yaptıklarından dolayı ya Cennet'e ya da Cehennem'e girecek.
  • SORULARINA CEVAP VERMEYECEĞİM DE GEL SENİN AKLINI DAHA DA KARIŞTIRAYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlancpaiN -- 13 Kasım 2017; 20:30:21 >

• https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9BbGxhaA

Altta etimoloji bölümüne gelirseniz islam öncesi mekke döneminde putla temsil edilemeyen baştanrıydı yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: saksopat

https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9BbGxhaA

Altta etimoloji bölümüne gelirseniz islam öncesi mekke döneminde putla temsil edilemeyen baştanrıydı yazıyor.

wikipedi herkes tarafından değiştirilebilen bir sayfa yalnız bilgileri değiştirip başka herşeyi yazabilirsiniz.
  • rainfall2535 R kullanıcısına yanıt
    Toparlanmış olarak verildiği için linki koydum. Linki koymadan 'Allah word origin' diye arattığımda aynı bilgilerin olduğunu gördüm.

• ya şimdi açıkça konuşalım senle , Allah in ismi Allah degil mi diyorsun ?

yani Allah aslında bir putun ismi ve bize yaratıcı diye bu ismi mi yutturuyirlar diyorsun boyle mi anlamam gerek cunku ona göre açıklama yapıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herzamanyıkık -- 13 Kasım 2017; 22:43:14 >
  • hocam sen mümin misin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.