Şimdi Ara

Herkes Borçlu Herkes İşsiz Ne Olacak Böyle ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugünlerde bakıyorum kimle konuşuyorsam ya borç batağına saplanmış ya evine haciz gelmiş ya da berbat durumda...sokaklar caddeler heryer işsiz insan kaynıyor kime sorsam işsiz...üstüne birde suriyeliler ıraklılar ortadoğulular heryerde cirit atıyor....iş beğenmiyor diyenler lüks dairelerde oturup lüks arabalara biniyorlar ...ama insanlar asgari ücrete 12 saat 6 gün çalışmak istemeyince iş beğenmiyor oluyor...ne olacak bu işin sonu böyle ?

• Kim işsiz? cafeler ful çekiyor mesai saatlerinde bile
  • kardeş türkiye bura ne beklion
  • Kime sorsan işsiz, borçlu ama cebinde iphone7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: old fri

Kim işsiz? cafeler ful çekiyor mesai saatlerinde bile

senin kafelerde gördüğün 200 300 kişinin işi var diye türkiyede işsizlik yok. haklısın

işsiz adamlar evinden bile çıkmaya korkuyor ondan göremiyor olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoksiriboz1001 -- 8 Kasım 2016; 15:48:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

quote:

senin kafelerde gördüğün 200 300 kişinin işi var diye türkiyede işsizlik yok. haklısın

senin gördüğün üç beş kişinin de işi yok diye işsizlik mi var
  • Zengin partinin parası fakir kesimin çenesini yorarmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

quote:

senin gördüğün üç beş kişinin de işi yok diye işsizlik mi var

benim gördüğüm ekonpmi verilerinde gençlerde işsizlik yüzde 25 seviyesinde. yani her 4 gençten 1 i işsiz.

cafelere bakarak ekonomi yorumlama seviyesine düşmedik çok şükür.

• İşi olanlarında % 90'ı köledir. İşsizlik özgürlüktür.

Ben de işsizim aç açıkta değilim. Hatta geçen hafta tatile gittim. Çalışan kesim yılda 1-2 haftalık tatilin hayalini kurarken ben plajlarda geziyordum. Plajlar bomboş hava çok güzel deniz pırıl pırıl tertemiz çok güzeldi. İhtiyacım olmadan çalışmayı düşünmüyorum. Böyle memnunum.

Sizde takmayın işsizliği bu kadar da önemsemeyin. Ortalama insan ömrü 70-80 yıl zaten. Bu kadar kısa sürede 25-30 yıl başkaları için çalışmak niye ? Kafanıza göre takılın. İhtiyacınız yoksa hiç çalışmayın. Fazla önemsemeyin hayatı akışına bırakın.

Dediğim gibi işsizlik özgürlüktür. Sonbaharın ortasından hiç kimse tatile gidemezken ben gittim. Nasıl gittim ? Çünkü işsizim. İş sahibi olupta yazın zar zor 1-2 hafta tatil yapabilmek değil kafan estiği zaman istediğin yere gidip tatil yapabilmek özgürlüktür. İstediğin saatte uyuyup istediğin saatte kalabilmek, sakal traşı olmamak, rahat giyinmek, istediğin zaman istediğin yere gidebilmek, kafan estiği gibi yaşayabilmek vs.. özgürlüktür.

Size dayatılan sistemi kabul etmeyip kendi sisteminizi kurarsanız mutlu olabilirsiniz. Ozaman hiç işsizlik mişsizlik falan umrunuzda olmaz.

Kalın sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ml_csd_ds -- 8 Kasım 2016; 22:46:42 >

• ml_csd_ds M kullanıcısına yanıt
    Dostum çalışmayıp full gezdiğine göre sağlam zenginsin galiba yok değilsen nasıl geziyorsun parasız olan tek şey oksijen ama yakında o da paralı olacak gibi senin sırrın nedir ?

• Ülke eyi gidiy daha ne olsun?

• Gencim, üniversite mezunuyum ve tabii ki işsizim.
  • Benim borcum yok ayrıca çalışıyorum gelirimde fena değil.

Madalyalarımı buradan kabul ediyorum. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

İşi olanlarında % 90'ı köledir. İşsizlik özgürlüktür.

Ben de işsizim aç açıkta değilim. Hatta geçen hafta tatile gittim. Çalışan kesim yılda 1-2 haftalık tatilin hayalini kurarken ben plajlarda geziyordum. Plajlar bomboş hava çok güzel deniz pırıl pırıl tertemiz çok güzeldi. İhtiyacım olmadan çalışmayı düşünmüyorum. Böyle memnunum.

Sizde takmayın işsizliği bu kadar da önemsemeyin. Ortalama insan ömrü 70-80 yıl zaten. Bu kadar kısa sürede 25-30 yıl başkaları için çalışmak niye ? Kafanıza göre takılın. İhtiyacınız yoksa hiç çalışmayın. Fazla önemseyin hayatı akışına bırakın.

Dediğim gibi işsizlik özgürlüktür. Sonbaharın ortasından hiç kimse tatile gidemezken ben gittim. Nasıl gittim ? Çünkü işsizim. İş sahibi olupta yazın zar zor 1-2 hafta tatil yapabilmek değil kafan estiği zaman istediğin yere gidip tatil yapabilmek özgürlüktür. İstediğin saatte uyuyup istediğin saatte kalabilmek, sakal traşı olmamak, rahat giyinmek, istediğin zaman istediğin yere gidebilmek, kafan estiği gibi yaşayabilmek vs.. özgürlüktür.

Size dayatılan sistemi kabul etmeyip kendi sisteminizi kurarsanız mutlu olabilirsiniz. Ozaman hiç işsizlik mişsizlik falan umrunuzda olmaz.

Kalın sağlıcakla...

Para yerine ne kullanıyorsun ? Acıkınca ne yiyorsun . Bir şeyler yiyorsan ücretini nasıl ödüyorsun ?

Kıyafetlerini nasıl satın alıyorsun ? Yolculuk masraflarını nasıl karşılıyorsun ?

• quote:

Bu şekilde işsizlik ölçülebiliyorsa helal valla..

Mesai saatlerinde dişarıda oturanlar illa ki iş sahibi mi olmalı ? Bu mantıkla bakarsak mesai saatlerinde dışarıda olanlar iş sahibi ,işssizler evde ?
    İşsiz adam kafe de orada burada oturamaz mı ?

Ayrıca mesai saatı içinde kafede orada burada duruyorsa adamlar zaten işsizdir.İşi olan adam neden işinde değil ?

Yani nereden baksan bu tez çürüyor.Böyle bakılmaz olaya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: ml_csd_ds

İşi olanlarında % 90'ı köledir. İşsizlik özgürlüktür.

Sizde takmayın işsizliği bu kadar da önemsemeyin. Ortalama insan ömrü 70-80 yıl zaten. Bu kadar kısa sürede 25-30 yıl başkaları için çalışmak niye ? Kafanıza göre takılın. İhtiyacınız yoksa hiç çalışmayın. Fazla önemseyin hayatı akışına bırakın.

Kalın sağlıcakla...

Para yerine ne kullanıyorsun ? Acıkınca ne yiyorsun . Bir şeyler yiyorsan ücretini nasıl ödüyorsun ?

Kıyafetlerini nasıl satın alıyorsun ? Yolculuk masraflarını nasıl karşılıyorsun ?

vurdurarak sağlıyor galiba bende anlamadım. yanlış anlamasın kimse boksörler falan iyi para kazanıyor az çalışıp yüzüne vurdurtarak

• parasız kaldım, aç kaldım burda anlatmak istemeyeceğim kadar kötü zor çaresiz durumlarada düştüm.
    ama asla işsiz ve borçlu kalmadım. hatta borçla hiç işim olmadı ne alırım ne veririm.

çalışana iş çok millet çalışmaktan kaçıyor. sakatlık hastalık v.b gibi özel bi durumu yoksa. eli ayağı tutupta boş boş geziyorsa acımam.

borç konusuna gelirsek ödeyemeyeceği borcun altınada girmesinler borçlu bi insana asla acımam borç yaparken aklı nerdeydi.
  • En iyisi intihar etmek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.