Şimdi Ara

Her şey neden bu kadar pahalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Saka gibi ya erigin kilosu 7 lira kayisi nektarin falan da ayni elma bile 4 lira. Bu akpliler sifre soyleyip daha mi ucuza aliyorlar da sesleri cikmiyor cildircam

bugday ithal etmek nedir? Mercimek ithal etmek nedir? Her sey mi ithal olur ya. Guya tarim ulkesiydik noldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarja Turunen -- 19 Mayıs 2017; 19:9:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanki çok zenginizde pahalı.

Bari Rusya gibi olsaydık. Kendi kendimize yetseydik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden en azından kendimize yetecek kadar üretirken artık resmen sömürülüyoruz.
  • hepsi yalan. bugday pahali olsa makarna yiyemezdik. ayrica tarim var ki komurumuz var. makarnalar tukenince de ekmek arasi bor yiyecegiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu iş çok önemli,

hukumet ne yaparsa yapsın, bu gıda ithalatı işini çözmeli.
    dışarıdan 1 gram bile gıda satın almamalıyız.
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Bu işde maalesef Uluslararası politikalar çok etkili.
    Yanlış anlamayın ben bu fiyatları doğru bulmuyorum ama Uluslararası anlaşmalarda karşılıklı olarak mal alış veriş konuları da geçiyor. Bunun en basit örneğini Buğday zengini bir ülkenin dışarıdan buğday almasıyla görebilirsiniz. Yani adamlar seninle anlaşmaya varmak için sana zorla birşeyler satmayı da diretiyor ne yazıkki.
  • avmler dolu valla ayrıca tembelsiniz bağlama kursuna gidip kaynak ustalığı yapıp boş zamanlarınızda lastikçide çalışıp günde 4 saat paşalar gibi uyuyabilirsiniz
  • Hükümetin ne suçu var Allah'ın işi işte hava şartları kötü dışardan alıp vatandaşa zarardan satıyorlar ama ekselanslarına yaranamıyoruz düzelecek inşaALLAH az sabredin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sene önce çekilen teyzelere bir daha sormak lazım arada çok fark olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kappa Face

Hükümetin ne suçu var Allah'ın işi işte hava şartları kötü dışardan alıp vatandaşa zarardan satıyorlar ama ekselanslarına yaranamıyoruz düzelecek inşaALLAH az sabredin

Bak kardeşim,biraz mantıklı olalım,
    bu durumu hukumet degil de ben mı çözeceğim.
    kaç yıllardır bugday,pırınç,şeker,mercimek,nohut, fasulye ,saman,pancar ve diğer ürünler dışarıdan ithal ediliyor.
    hava şartları bu yıl kötü diyelim. bana göre değil, çünki yıllardır görulmemiş kar yagdı ülkemize.

Ben olaya siyasi bakmıyorum. 2-yıl önce muz 2- 2.5 lira iken buyıl 10-11 tl oldu.domaatesin durumu malum.
    Bunun sebebi halk mı.
    Her tarım bakanı et fiyatları konusunda, hallediyoruz,halletmek üzereyiz,falan ülke ile temas kurduk,yolda ,gelmek üzere, atlas okyanusunda.....falan filan.

Benım ana tarafım tarımcı, bir dinle onları bakalım, olay sadce hava şartları mı.

Tarım Bakanı derhal istıfa etmeli çözüm üretecek bir bakan gelmeli.
    Olaylara objektif bakalım.Siyasi değil.
    Bu konuda başarı varsa alkışlıyalım,başarı yoksa eleştirelim.
    Her şeyi hava şartlarına bağlarsak yandık...

• Her şey ucuz, sana pahalı geliyor...

İşte geçenlerde klozet kapağı yaptıracağım; 18 ayar mı, 24 ayar mı diye düşünüyordum...

Sana da tavsiye ederim:
    İşyeri sahibiysen; Suriyeli ve bilumum göçmenleri çalıştır... Vergi yok, ucuz işçilik...
    Maliye de, devlet de zaten destekliyor...
    Sağlık derdi de yok bunların zaten, Türkiye'nin bütün hastanelerinde öncelikleri var ve beleş!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.