Şimdi Ara

Her gün intiharı düşünmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
4.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mümkünse intiharını deniz yada göl gibi bir yerde bir yöntem bularak gerçekleştir. Bak bakim orada boğulurken nasılda vazgeçiyorsun intahar düşüncelerinden. Heee tabi hayattaysan hala eğer.
  • İntihar etmek basite kacmaktir. Sizin dustugunuzu gormek isteyen pek cok insan var. Hedefiniz olsun.mucadele edin. Hicbir sey icin hicbir zaman gec degildir. Olecegimiz yasi bilmedigimiz icin su anki yasimizi kafaya takmaya gerek yok. Yasamak guzel bir sey tekrar dusunun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 aya kadar bende düşünüyordum. 2014 de karar vermiştim. şimdilik vaz geçtim. hayatimi s*kenleri ben skeyim çünkü. sen de şik. salla. kafa rahat olsun. hayattan ne bekliyorsun ki ne olsun. derine inmek istersen at mesaj

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben psikiyatr'a gittim 2 ilaç verdi 1. var olan intihar eğilimimi daha da tetikledi bıraktım, açıkası benim yapabileceğim bir şey değil intihar ancak yine de aklıma gelmesi cidden sıkıntılı olduğumu çaresiz olduğumu gösteriyor. İkincisi işe yaramaya başladı sanırım 20 -25 gündür kullanıyorum ondan öncesinde hayattan keyif alamama sürekli bitkinlik aile içi geçimsizlik sinir yıllardır çektiğim şeyler üstüne doktorların teşhis edemediği bir hastalığım var koordinasyon bozukluğu ve zaman zaman yürütmeyen bitkinlik üstüne birde hipoglisemi var.

Antidepresanları uzun yıllar kullandım sonrasında bırakmıştım kafama göre hata yapmışım doktorun dediğine göre sürekli kullanacağım sanırım.
    Ha birde psikolog falan boş iş ben gittim bir süre en iyisi sevdiğin saydığın insanlarla takılmak, ancak bu da zor oluyor nedeni de sürekli yalnız kalmak isteği oluyor insanda.
    Ha geçer de geçer dediysem de yıllardır peşimde bu depresyon ilaçlara devam. Bazen içki içip kafayı bulmak istiyorum bir küçük şişe devirip rahatlamak istiyorum , bazende beni 1 hafta uyutsunlar uyanınca her şey güzel olur belki diyorum.
    Hemen bir psikiyatr'a görün bir ilaç versin birkaç haftaya düzelirsin, Allah şifa versin tüm hastalara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nascimento -- 13 Haziran 2019; 10:35:14 >

• kurtulmana gerek yok intihar fikriyle yaşamayı öğren zihinsel olarak daha güçlü olursun.

• megan444 M kullanıcısına yanıt
    Yıllardır aynı şeyi yaşayıp duruyorum, uğraşıyorum uğraşıyorum ama olmuyor. Hayatımı bir türlü düzene sokamadım.

Ama umudumu kaybetmiyorum, uğraşmaya devam ediyorum, dua ederek namazı kılarak sabrediyorum, çok şükür. Benden daha kötü durumda olan insanlarla tanışıyorum arada bir.

Hayatta kimse istediği her şeyi elde edemiyor sonuçta, bunu bilerek ve bazen azla yetinerek yaşamak lazım. Biliyorum ki benim hayatıma imrenerek bakan milyonlar var, maalesef.

• Gerrcekten ulkemizin genclerine uzuluyorum gelecek yok beklenti yok para yok vs bircougunun. Ki Turk insansi gercekten zeki aslinda imkan verseler dunyayi yerinden oynatir turkler.

Allahin gerizekali rumeni gidiyor hicbisey yapamiyorsa AB uyesi oldugu icin gider ingilterede vs calisir para biriktirir, tipsiz olmasina ragmen erkek eksikligi ve guzel kiz oraninin %90 olmasi sebebiyle tas gibi kizlari goturuyor 15 yasindan beri. Benim turk gencim 30 una kadar kari kiza eli degmeden is guc para olmadan yasasin.

Dunyayi dolastim, turkun pratik zekasi hickimse de yok ciddi soyluyorum zeki ve isbitiren insanlariz.
  • Fakir edebiyatı yapma lan

• inonu88 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim türk gencim 30 una kadar eline kız eli deymiyor diyince gözyaşlarım şelale oldu

• Antidepresan kullanıyorsan bazılarının yan etkiler kısmında bu oluyor. Sağlıkli bir insan intiharı düşünmez mutlaka bir problem vardir. Bazı vitamin eksiklikleri bile depresyona neden olabiliyor.

Doktora görün mutlaka uzun süre düşünürsen takıntı haline gelebilir.

• Ahhh cok acitir :)

• Seni çok iyi anlıyorum Bende 1 yıldan beridir kendimi Asmayı düşünüyorum iş, yok, para yok , huzur yok, hayattan gelecekten Bir beklentim yok herkes sürekli üstüme geliyor başım beladan eksik olmuyor sonra Bir gün sürekli Teravih namazlarına gittim elimi açtım dua ettim içimi Azda olsa huzur buldu Azda olsa mutluydum dedimki bir yere gelebilmek için çabalamak lazım sık dişini Allah büyüktür birgün çok güzel bir hayatın olur

• Selam, merak ettiğim için yazıyorum. Sen neden yapmıyorsun

• Ben de düşünüyorum çoğu zaman. 1buçuk ay sonra askere gitcem, bazen eğitim atışı sırasında kafama sıkmayı planlıyorken buluyorum kendimi. Çözüm bulamıyorum. İstersen pm atabilirsin sohbet ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: megan444

2 haftadır kullanıyorum. Biraz çarpıntılarıma, iç sıkıntıma iyi geldi gibi ama düşüncelerim değişmedi
    en az 1 ay kullandıktan sonra iyi gelir
  • Şu yukarıdaki bekle yan cari getiriyorum gibi olmadığına şükret hayatının değerini bil ve kendini geliştirmeye başla hemen.

• Allahın nimetleri bize borcu mu ki nimetleri olmadığında isyan ediyoruz?

Allah kimseyi

eşit şartlarda
    eşit kiloda
    eşit boyda
    eşit güçte

yaratmadı.

Çünkü yarattığı şekliyle hesabını soracak, verdiği nimet kadarının hesabını soracak.

Kimi insan çok zengin olur kimisi parasızlıktan minibüse binemez,

Kimisi çok güçlü olur 30kg luk valizi tek eliyle kaldırır, kimisi zargana gibi kollarıyla 3kgluk poşeti zor taşır

Kimisi o kadar sağlıklı olur ki bozuk yemeği bile yese midesi sindirir, kimisi de daha 10 yaşına gelmeden kanserle boğuşur.

Yani bu dünyada hiç kimse eşit değil arkadaşlar.

O yüzden yok onun arabası var benim bisikletim bile yok

yok onun telefon iphone benimki nokia 3310

onun babası pilot benim babam ayakkabıcı

onun tipi güzel ben tipsizim

diye ağlanmayın. Çünkü bu dünya geçici.

Öyle bir geçici ki 75 yaşına geldiğinizde geri dönüp baktığınızda sanki 5 saniye bile geçmemiş gibi hissedeceksiniz.

O yüzden bu dünyayı münkün olduğunca elindekilere şükredip öteki tarafı kazanmaya çalışamkla geçirmek gerekiyor.

• enes13mes E kullanıcısına yanıt
    kimse eşit yaratılmadığından adaletin varlığından söz edemeyiz. öbür tarafa da çok guvenmeyin, zira tanrı orda da ben tanrıyım istediğimi yaparım diyebilir. amaç sınav etmek olsaydı emin ol şimdiki düzenden çok çok daha iyileri kurulabilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 yaşındayım evliyim. 6 yıldır maaşımdan icra var. Ortalama gelir 3500-400 TL iken icra dan ötürü bana kalan her ay 2 bin i geçmiyor. 1 oğlum var ev yok araba yok. Gırtlağa kadar borç var. Ulan ben bile düşünmedim şu ana kadar. Siz bu beyinleri NErden alıyorsunuz. Allah kimseye vermesin böyle bir durum. Hersey den önce arkanizdakikeri düşünecek siniz. İntihar yaşam da en büyük günah olmasının yanı sıra ayrıca en büyük bencillik tir.

• Bilgisayarı bırak. Rasulullah (sas) efendimizin hayatını okumaya başla. Farkı göreceksin İnşallah.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.