Şimdi Ara

Her gün intiharı düşünmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
4.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ayzeb

Bilgisayarı bırak. Rasulullah (sas) efendimizin hayatını okumaya başla. Farkı göreceksin İnşallah.
    Dinde huzur bulamadım hocam Kuran'ı okudum ama beni etkilemedi. Yaratıcı olduğuna inanıyorum fakat dinlerin doğru olduğunu düşünmüyorum
  • namaza başla. (selametle)
  • Bende çok sıkıntı çektim ama vazgeçmek için bahane değil hiç birisi. Ne durumda insanlar var biliyormusun ? Evsiz sokakta kalanlar var açlıktan ölenler var. Sen iyisin çabalarsan dahada iyi olursun. O kadar şeye rağmen pes etmeyen insanlar varken senin pes etme düşüncesini düşünmen hakaret gibi. İstanbuldaysan gelebilirsin yanıma arkadaşlarımla felan tanıştırırım sosyalleşmek en iyi ilaçtır. İş ara, hobi bul.
  • megan444 M kullanıcısına yanıt
    Ben onun için Peygamber efendimizin hayatını okumanı tavsiye ettim. Çünkü O'nun hayatı Kitabımızın açıklamasıdır. Yani Kur'an-ı Kerim-i hayatımıza doğru bir şekilde, yani efendimizin gösterdiği şekilde geçirebilirsek hayatın anlamı perde açılır gibi ortaya çıkmaya başlıyor.

Bir rahatsızlığımız olduğunda doktorun reçete yazması gibi. O reçeteyi uygulamazsak sadece okuyarak hastalığı atlatamayız. Ancak uygularsak, ama yine reçeteyi yazanın isteğine göre uygularsak faydasını görürüz.

Bunuda ancak rasulullah'ın gösterdiği şekilde hayatımıza geçirmeliyiz.

Ön yargısız, şüphe etmeden denemeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayzeb -- 16 Haziran 2019; 22:8:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorunun cevabını intiharı düşünmek adlı yazıda bulabilirsin

• Etti mi acaba?

• Bende neredeyse her zaman intihar etmeyi düşünüyorum ama ya içimde keşfedemediğim büyük bir potansiyel olup bunu kullanamadığım için üzülürsem ve intihar etmeyip gelecekteki hayatımda bir şeyler başarıp,mutlu,huzurlu ve beni seven bir kız olup yaşama ihtimalim varsa eğer ve bunları göz ardı edip intihar edersem büyük bir pişmanlık çekerim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.