Şimdi Ara

Her açılışta monitörde sinyal yok hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, yaklaşık 2 3 ay önce ikinci el RX580 kart aldım. Kart oldukça temiz kullanılmıştı, ben aldığımda 1 aydan daha fazla süre garantisi bile mevcuttu. Önceden onboard gpu ile sistemimi kullandığım için herhangi bir driver yüklü değildi. Kartı sisteme taktım, driver indirdim ancak kurulum esnasında ekran gitti sinyal yok yazdı. ancak kasa çalışıyordu mesela usb bellek taktığım zaman uyarı sesi vs. geliyor. Sorunu anlamadım, güvenli modda açıp ddu ile her şeyi sildim tekrar kurdum aynı sorun devam ediyor. Komple format attım aynı sorun devam ediyor. 2 3 kez format attıktan sonra, ekran kararınca hdmi kablosunu çıkarıp takmak aklıma geldi. Kabloyu çıkarttım, geri taktım ekran geldi. Her türlü stres testi vs yaptım kartta sorun yok ancak bilgisayarı her açtığımda sinyal yok yazıyor, monitörden hdmi girişini seçtiğimde sorunsuz açılıyor. Çok vaktim olmadığı için 2 3 aydır böyle kullanıyorum ancak artık sıkıldım. Çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• Yazmayı unutmuşum. İlk açılışta bios ekranı vs. geliyor windows kısmına geçtiği an ekran gidiyor. monitörden hdmi girişini seçtiğimde ekran geri geliyor

• Donanımsal sorun gibi gerlmedi bana. Ekran kartı sürücüsü güncelle ve bazı monitörler kablo seçiyor. Kaliteli bir hdmi kablosu dene.

• bu dediğin benim 27" rog monitörde de var. keyfi tutacak da görüntü gelecek. ne kart taktıysam aynı. diğer sistemdeki dell 32" şak diye geliyor o biraz monitörünün huyu ile alakalı yoksa iki sistemimde de club3d dp kablo kullanıyorum bundan daha kaliteli marka yok. hdmi yerine dp kablo deneyebilir ya da mönitörün menüsündeki ayarları değiştirebilirsin mesela gsync desteği hdr vs açılıp kapanabiliyorsa değiştir ya da otomatik source ise seç bu diye.

• Monitorunuz nedir. Garip bir sorunmus. Pcniz açılıyor bekleseniz dahi (5 dk falan) ekran gelmiyor değil mi. Farklı bir kablo veya dp falan deneme imkanınız var mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadafa1 -- 4 Aralık 2023; 5:33:5 >
  • Sinyal yok hatası genelde kablo veya azda olsa port ile ilgilidir. Siz daha iyi bir marka olan hdmi kablo ile deneyin . Varsa mönitörde ve ekran kartında farklı bir hdmi çıkış ile deneyin.

• monitörde sadece hdmi girişi var. farklı hdmi ile denedim aynı sorun devam ediyor. dp to hdmi kablo vardı elimde onda da aynı sorun devam. Yazılımsal bir sıkıntı diye düşünüyorum. ekran kartı driverını silince sorun ortadan kalkıyor, driver yüklemeye başlarken ekran gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scutigeromorpha -- 9 Ocak 2024; 12:15:48 >
  • Scutigeromorpha kullanıcısına yanıt

Aslında ilk başta yazılımsal drıver sorunu gibi ama siz format attım her şeyi baştan kurdum denmesine rağmen düzelmemiş. Hatta farklı kablo ile de denenmiş yine olmamış.

Gerçi görüntü alınıyormuş ekran kartından fakat driver yüklerken bu sorun hala devam etmesi ilginç.

Siz mümkünse rx 580 i farklı bir sistemde denetin mesela bir bilgisayarcı veya arkadaşta orada amd driveri kurmaya çalışın bakalım olacakmı. Veya kendi sisteminizde yine amd farklı bir kart takıp deneyin.

Arkadaştan tedarik edilerek falan olur.

İlk söylediğim yapılırsa farklı bir bilgisayarda orada mönitör de farklı olduğundan iyice anlaşılır durum. Bazı ekran kartlarında sorun varsa bu şekil siyah ekran veya mavi ekran hatası, donma gibi sorunlar olabiliyor. Yada ekran gitmesi gibi...

Sizin aynı bilgisayarda denediğiniz yöntemlerle sorun tam anlaşılmadığı için özellikle kartın farklı bir pcde denenmesinde fayda var bnce. Gerçi stress testi falan yaptım demişsiniz ama bu yazdığım yöntemleri denenmeden bu sorun aynı pcde pek anlaşılmaz. Bazen mönitör de de sorun olabiliyor...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.