Şimdi Ara

Hearts of Iron III (2009) [ANA KONU] (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
2
Favori
59.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önceki oyunları oynamadım. hoi3 'ü edindim,tutorialleri falan kurcaladım.önceki oyunları oynamış olanlar 3.sü için çok karışık vs diyorlar.oyuna başlamaya korkuyorum açıkçası oyunun konusunu vs bilmiyorum.gördüğüm kadarıyla 2.dünya savaşını konu almış. umarım kısa sürede öğrenip zevkini çıkarabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertayd

arkadaşlar normal bir install sürecinden sona oyuna giriyorum oyunda müzikler yok. sizde de böyle mi? Sesler var birlik vb sesler var ama hiç müzk yok. oyun klasörüna baktım müzikler var. Bende neden çalmıyor. bir intro müziği dahi yok mu oyunda ? Müzik klasörü içinde müzik dosyaları dışında ne var sizinkilerde, lütfen bir bakında bana bir haber verin.

hocam music klasöründe bide songs.txt dosyası var

ana klasörde settings.txt deki ayarları kontrol ettin mi?

nisbi miktarda müzik var oyunda :)
  • tayyarex malesef bende hiç müzik sesi gelmiyor. anlamadım böyle işi , artık biri settings.txt ile songs.txt yi upload edene kadar bekleyeceğim. mrak ediyorum acaba sende henüz cmpaign ve ülke seçmemişken bir müzik çalmıyor mu oyunda ? benim hiçbir tarafta çalmıyor müzik
  • yabancı forumlarda dediklerine göre k-lite codec pack ile ilgili bir sorunmuş benimkisi. aynı sorun başına gelenler bunu değerlendirir

bazen bu forumda hoi gibi bir klasiği yalnızca 3-5 kişi oynuyor zannediyorum. Millet nerede yahu ???

yine yabancı forumlarda haritayı övmüşler, yahu 14 bin küsür şehirin nesini övüyorsunuz bu nasıl bir anlayıştır. inşallah revolt tehlikesini minimumda tutmuşlardır henüz tecrübe etmdim yoksa rusyayla oynayanların delirmemesi mümkün değil.

yapımcılar sabredin v1.2 ile nihai stabilizeye kavuşacaksınız diyorlar hatta birisi şimdiki haliyle uzun bir campaigne başlamayın diyor, anlaşılan bekleyeceğiz ağaç gibi.

hoi3 sorunlu tanıştık seninle! v1.2 çıksın kurayım eğer başımı yine ağrıtırsan seni çöplüğe yollar abin hoi2dd kurar sıcak geceler geçiririm aklını başına al

• oynayanlar ne gibi sorunlarla karşılaşıyorlar ki? ben şimdiye kadar hiç sorunla karşılaşmadım.fazla da oynamadım gerçi.
  • hoi oynanmaz mı xD 3ü indirdim ama kurmadım 2 ye yeni başladım zaten ama çözdüm sayılır.ama acayip delirten birşey var şimdi strateji oyunlarında campaing e normalde falan başlamam,yani hazırlık için başlarım,çözdükten sonra very hardda uzun soluklu olarak başlarım.hoide de yapayım dedim,oyun daha gerçekçi olur falan,saçmaladı oyun.dosyalarından zorluk ayarlarına baktım benim ic'im -%40 olurken yapay zekanın +%20 oluyor.hey maşallah yani.normalde dissent hariç herşey eşitmiş yapay zekayla,e dissentte olsun biraz zorlanalım.
  • Yeni harita renkleri yaması

Hearts of Iron III (2009) [ANA KONU]
    Download:http://www.jamisongeibel.com/smep/hoi3-sexxicolors1.0.rar

ColorMakeGo renkleri ayarlamak için yapılmış özel bir programdır.
    Download:http://www.jamisongeibel.com/smep/ColorMakeGo.zip

bu programla da renkleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz

• güzel görünüyor yeni renkler

yeni başlayanlar için türkçe bir rehber vs yok mudur?biraz baktım bulamadım da?
    ordumu güçlendireyim derken manpower 0 olmuş.nasıl artıracağım bu manpower ı?
    kaydedip nasıl savaşılıyor görmek için irana savaş açmıştım,ancak sınıra yığdığım askerleri bir türlü onların askerlerine saldırtamadım.sürekli kırmızı çizgi çıkıyordu.threaten falan diyordu unuttum tam olarak ne dediğini..

bir de nasıl olduysa republican spain'in ortaya çıktığından beri bana tehdidi 23le başladı,sürekli artıyor.
    manpower bittiğinden beri i.c'yi artırmak için uğraşıyorum.
    ajan yapamıyorum,2 tane falan ajanım var,teknoloji sekmesinde oranım 4.13. 3'ü research'e gidiyor.geri kalanı da diğerlerine.acaba espionage'deki oran düşük olduğu için mi ajanlarım az,ve üretilmiyor?ana oranı artırmam için ne yapmam lazım?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,zira oyunu çok sevdim,2-3 gündür öğrenmeye\oynamaya çalışıyorum.

• turkiyeyle ajan isine girme officer falan yap cunku cok asker basmisin offices 50% altina inmemeli yani subay sayisi galiba...
    man power kendiliginden artiyor daha hizli artsin istiyosan research yerinden yapabilrisin
    irana savas acildirya birlikleri rahat gondermenlazim ama otomatige verme orduyu o zaman cok sacma seyler yapiyolar. bu arada iranda ilerleyipte dusman askerlerine saldirmiyorlarsa orduya supply gitmiyordur yani erzak o zaman saldiramazlar benzinde onemli sanirim cok asker olunca baya erzak sorunu cikiyor map tan bak o sekmesi olcakti.
    oyun baya basit aslinda ea gibi paradoxta kolaylastirmaya calismis bir cok seyi bi tek 10000 olayi zor olmus.
  • arkadaşlar biri Türkiye nin haritasını koyabilirmi ?
  • oyun hoi2 nin o basit arayüzünü bayağı karıştırmış.Alışmaya çalışıyorum bende ancak kesinlikle 1.2 patch siz oyunu oynamak zor.zira oyun cok takılıyor takılarak ilerliyor.Umarım patch cabuk çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertt1257 -- 15 Ağustos 2009; 20:25:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

turkiyeyle ajan isine girme officer falan yap cunku cok asker basmisin offices 50% altina inmemeli yani subay sayisi galiba...
    man power kendiliginden artiyor daha hizli artsin istiyosan research yerinden yapabilrisin
    irana savas acildirya birlikleri rahat gondermenlazim ama otomatige verme orduyu o zaman cok sacma seyler yapiyolar. bu arada iranda ilerleyipte dusman askerlerine saldirmiyorlarsa orduya supply gitmiyordur yani erzak o zaman saldiramazlar benzinde onemli sanirim cok asker olunca baya erzak sorunu cikiyor map tan bak o sekmesi olcakti.
    oyun baya basit aslinda ea gibi paradoxta kolaylastirmaya calismis bir cok seyi bi tek 10000 olayi zor olmus.

ordu otomatiğe nasıl veriliyor ki?
    supply fuel hepsi çok iyi durumda,ancak ne yaptıysam saldırtamıyorum.aslında oyundaki savaş mantığını da anlayamadım.askerleri seçip düşman askerleri üzerine sağ tıklıyorum,tok bi ses çıkıyor,dııt diye. sırf bunun için almanya ile quick start yaptım,bütün askerleri tek tek düşmana yolladım,arada bir battle won,battle lost diyor.onun dışında askerlerime nolmuş hiç anlamıyorum.
    teknoloji kısmındaki oranım çok düşük,onu nasıl artırabilirim?
    cevabın için çok teşekkür ederim.

• HoI 3 için harita modu - Clio's Heart

Clio's Heart HoI3 için yapılacak olan bir harita modudur ve haritayı hem güzelleştirir, hem de daha çok şehir ekler.

Tamamlanmış Bölgeler

Türkiye (195 Şehir)
    Hatay is represented by provinces C18 and C19
    ###Turkey
    ###Turkey - Marmara
    A1-Edirne;
    A2-Kesan;
    A3-Uzunkopru;
    A4-Kirklareli;
    A5-Luleburgaz;
    A6-Vize;
    A7-Corlu;
    A8-Tekirdag;
    A9-Istanbul;
    A10-Silivri;
    A11-Uskudar
    A12-Gelibolu;
    A13-Canakkale
    A14-Biga
    A15-Izmit;
    A16-Iznik;
    A17-Bursa;
    A18-Inegol;
    A19-Karacabey;
    A20-Balikesir;
    A21-Bandirma;
    A22-Ayvalik;
    A23-Dursunbey;
    A24-Bilecik;
    A25-Adapazari;
    ###Turkey - Aegean
    B1-Izmir;
    B2-Bergama;
    B3-Cesme;
    B4-Odemis;
    B5-Manisa;
    B6-Akhisar;
    B7-Salihli;
    B8-Demirci;
    B9-Kutahya;
    B10-Tavsanli;
    B11-Gediz;
    B12-Usak;
    B13-Aydin;
    B14-Soke;
    B15-Nazilli;
    B16-Bodrum;
    B17-Mugla;
    B18-Fethiye;
    B19-Denizli;
    B20-Civril;
    B21-Tavas;
    B22-Afyon;
    B23-Bolvadin;
    B24-Sandikli;
    B25-Dinar;
    ###Turkey - Mediterranean
    C1-Isparta;
    C2-Egridir;
    C3-Yalvac;
    C4-Burdur;
    C5-Tefenni;
    C6-Antalya;
    C7-Kas;
    C8-Akseki;
    C9-Alanya;
    C10-Korkuteli;
    C11-Anamur;
    C12-Silifke;
    C13-Mut;
    C14-Mersin;
    C15-Adana;
    C16-Ceyhan;
    C17-Kozan;
    C18-Alexandretta;
    C19-Antioch;
    C20-Osmaniye;
    C21-Kilis;
    ###Turkey - Central
    D1-Eskisehir;
    D2-Seyitgazi;
    D3-Sivrihisar;
    D4-Ankara;
    D5;-Beypazari;
    D6-Kochisar;
    D7-Polatli;
    D8-Cubuk;
    D9-Kalecik;
    D10-Cankiri;
    D11-Atkaracalar;
    D12-Kirikkale;
    D13-Kirsehir;
    D14-Nevsehir;
    D15-Mucur;
    D16-Yozgat;
    D17-Sorgun;
    D18-Akdagmadeni;
    D19-Aksaray;
    D20-Ortakoy;
    D21-Nigde;
    D22-Bor;
    D23-Konya;
    D24-Eregli;
    D25-Cumra;
    D26-Seydisehir;
    D27-;Beysehir;
    D28-Ilgin;
    D29-Yunak;
    D30-Ciharbeyli;
    D31-Karaman;
    D32-Ermenek;
    D33-Kayseri;
    D34-Develi;
    D35-Tomarza;
    D36-Felahiye;
    D37-Sivas;
    D38-Sarkisla;
    D39-Kangal;
    D40-Divrigi;
    D41-Zara;
    ###Turkey - Black Sea
    E1-Duzce;
    E2-Bolu;
    E3-Mudurnu;
    E4-Zonguldak;
    E5-Bartin;
    E6-Karabuk;
    E7-Kastamonu;
    E8-Bozkurt;
    E9-Sinop;
    E10-Corum;
    E11-Iskilip;
    E12-Sungurlu;
    E13-Osmancik;
    E14-Amasya;
    E15-Merzifon;
    E16-Samsun;
    E17-Carsamba;
    E18-Tokat;
    E19-Turhal;
    E20-Fatsa;
    E21-Ordu;
    E22-Giresun;
    E23-Sebinkarahisar;
    E24-Trabzon;
    E25-Surmene;
    E26-Rize;
    E27-Artvin;
    E28-Hopa;
    E29-Gumushane;
    E30-Bayburt;
    E31-Savsat;
    ###Turkey - East
    F1-Ardahan
    F2-Kars;
    F3-Sarikamis;
    F4-Igdir;
    F5-Kagizman;
    F6-Posof;
    F7-Dogubayazit;
    F8-Patnos;
    F9-Erzurum;
    F10-Tortum;
    F11-Otlu;
    F12-Hinis;
    F13-Pasinler;
    F14-Erzincan;
    F15-Tercan;
    F16-Tunceli;
    F17-Pertek;
    F18-Elazig;
    F19-Palu;
    F20-Malatya;
    F21-Darende;
    F22-Arguvan;
    F23-Bingol;
    F24-Mus;
    F25-Malazgirt;
    F26-Bitlis;
    F27-Ercis;
    F28-Arapcay;
    F29-Aralik;
    ###Turkey - Southeast
    G1-Van;
    G2-Muradiye;
    G3-Baskale;
    G4-Hakkari;
    G5-Gaziantep;
    G6-Adiyaman;
    G7-Kahta;
    G8-Maras;
    G9-Afsin;
    G10-Elbistan;
    G11-Urfa;
    G12-Ceylanpinar;
    G13-Birecik;
    G14-Viransehir;
    G15-Diyarbakir;
    G16-Ergani;
    G17-Bismil;
    G18-Silvan;
    G19-Mardin;
    G20-Midyat;
    G21-Batman;
    G22-Siirt;
    G23-Sirnak;
    Benelüks Devletleri
    Almanya (318 Şehir)
    Britanya Adaları (267 Şehir)
    Avusturya ve İsviçre
    Fransa (297 Şehir)
    Polonya
    Baltık Devletleri
    İskandinavya
    Danimarka İzlanda
    İspanya
    İtalya
    Çekoslavakya ve Macaristan
    Yugoslavya ve Arnavutluk
    Romanya ve Bulgaristan
    Yunanistan
    Kafkaslar
    Ukrayna
    Kuzey Batı Avrupa - Rusya
    Kuzey Doğu Avrupa - Rusya
    Orta Batı Avrupa - Rusya
    Güney Avrupa - Rusya
    Güney Batı Sibirya

Bu mod bitince yayınlanıcaktır Arkadaşlar bence bu oyunu 1 ay falan oynamayın ben öyle yapıyorum Modlar,yamalar olmadan bu oyun adam gibi oynanmaz.

•  Hearts of Iron III (2009) [ANA KONU]
    daha önceden bahsettiğim kısım.üzerine geldiğimde sağ alttaki yazı çıkıyor.bu nedir?

burda birlik benimkilerin üstüne çıkmış,bu savaşıyorlar anlamına mı geliyor?

burdaki sayıyla gösterilenler nedir? farklı farklı renklerde çıkıyor.ölenler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizza -- 15 Ağustos 2009; 21:50:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: denizza

supply fuel hepsi çok iyi durumda,ancak ne yaptıysam saldırtamıyorum.aslında oyundaki savaş mantığını da anlayamadım.askerleri seçip düşman askerleri üzerine sağ tıklıyorum,tok bi ses çıkıyor,dııt diye. sırf bunun için almanya ile quick start yaptım,bütün askerleri tek tek düşmana yolladım,arada bir battle won,battle lost diyor.onun dışında askerlerime nolmuş hiç anlamıyorum.

genel hq ya tikliosun orda bayrak gibi bir sey var sol ustte ona tikliyosun ai kontrolune geciyo bastigin isaretledigin yerlerede saldiriyor.
    bu oyunda savas alani yok bu arada sag ustte + isareti var orda ordular falan yaziyo savas sirasinda ve bombardimanda orda cikiyo ne olup bittigi falan. eyer ayrintili rapor istiyosan ayarlari var ama 2 de bi su kadar adam oldu yazisida guzel deyil.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

quote:

Orijinalden alıntı: denizza

genel hq ya tikliosun orda bayrak gibi bir sey var sol ustte ona tikliyosun ai kontrolune geciyo bastigin isaretledigin yerlerede saldiriyor.
    bu oyunda savas alani yok bu arada sag ustte + isareti var orda ordular falan yaziyo savas sirasinda ve bombardimanda orda cikiyo ne olup bittigi falan. eyer ayrintili rapor istiyosan ayarlari var ama 2 de bi su kadar adam oldu yazisida guzel deyil.

teşekkür ederim
    o artı yakınlaştırma diye tıklamamıştım,oysa başka bi yerde de görmüştüm artının askerleri gösterdiğini,aklımdan çıkmış tamamen.

• @denizza

1. resimde askerlerin savaşırken düşman bölgesine geri çekilin gibi bir komut vermeye çalışıyorsun ondan o yazı çıkıyor.
    2. resimde savaşmıyorlar, büyük ihtimal çatışma bitmiş kaybeden geri çekiliyor.
    3. resimde sayıyla gösterilenler savaşın durumu. yeşil oldu mu sen yeniyorsun, kırmızı oldumu düşman... rakamlar 100 oldu mu savaş biter. misal 75 ile yenmen çok uzun sürecektir, bir birlik daha gönderirsen atıyorum 90 olur daha çabuk ve daha az kayıpla kazanırsın.
  • Hoı Hoı2 oynadım ama bu çok karışık geldi
  • Beyler bende hoi3 e yeni başladım ama önceki serileri oynamışlığım yok bir kaç soru sormak istiyorum size.
    1-Bu Oil i nasıl arttırabilirim?
    2- IC yi nasıl arttırabilirim?
    3-Production(böyleydi galiba) sekmesinde upgrade var. O tam olarak ne işe yarıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CfgMaster

Beyler bende hoi3 e yeni başladım ama önceki serileri oynamışlığım yok bir kaç soru sormak istiyorum size.
    1-Bu Oil i nasıl arttırabilirim?
    2- IC yi nasıl arttırabilirim?
    3-Production(böyleydi galiba) sekmesinde upgrade var. O tam olarak ne işe yarıyor?
    4-Bu şehirlere tıklayınca İnfrastructure gibi birşey çıkıyor bunu araştırdım altyapı demekmiş.Bunu geliştireyim mi yoksa kendi kendine takılsın mı?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.