Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Hearthstone: Heroes of Warcraft [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Skylined Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
25.990
Cevap
86
Favori
597.068
Tıklama
Giriş
    432 Mesaj

Hayır zaten priest'te silence ezelden beri var Hemde 0 mana. Hem de ister kendine istersen rakibe de atabiliyorsun öyle bir esnekliğide var.Ama bu gereksiz kart sadece kendi minyonuna atabiliyor.

İstediğin minyona silence atmak 0 manaysa, sadece kendi minyonuna silence atabilmek eksi 0,5 mana falan olması lazım Bir tane kart çekecek diye 2,5 manamızı istiyor kart resmen. Hadi iki işi bir arada tek kartta yapıyor olmasından 2 mana istiyor olsun. 1 manaya +2 health verip kart çeken kart var priestte. (power word: shield)

Kendi minyonumu silencelayıp deste yapmak istesem silence + power word: shield la çoktan yapmıştım zaten. Bu purify ın akla sığacak hiçbir tarafı yok.

Bir de çıkmışlar pişkin pişkin karazhan ile gelecek neutral legendary kartlar priestin çok işine yarayacaktı zaten, bizde böyle değişik bir destenin önünü açacak bir kart yapalım istedik diye açıklama yapmışlar.
    |
    |
    Yggdrasil Asgard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    208 Mesaj
    oyunda bir sürü kötü kart var, bazıları nerf yedikten sonra kötü oldu bazıları ezelden beri kötüydü. ancak hiç bir kartı çıkıp savunmamışlardı. "purify" bu konuda çığır açtığı için herkes yüklenmeye başladı, "ben brode" ve ekibinin kafasında şöyle bir kombo vardı (hayatımda böyle saçma birşey olacağına imkan vermiyordum ama olmuş işte) 6 manaya "moat lurker" çıkıp 2 manaya ona "purify" atmak. dalga geçiyorlar diye düşünmüştüm çünkü value hesabını şöyle yaptım o zaman.

Card draw = 1 mana (priest için)
    silence = 0 mana (priest için)
    3/3 body = 3 mana (aslında 2,5 gibi birşey ama yuvarlak hesap)
    removal = 3 mana (shadow word death baz alıyorum hadi burada da)

diğer türlü "moat lurker" 6 mana, board da kaldığı anda silence atacaksın yani 8 manaya ihtiyacın var. 1 minion yok edip, kart çekmek için 8 manaya ihtiyacın var.

8 manaya ne yapabilirim? "twisting nether" atıp board temizlerim, grommash çıkıp, inner rage atarım, ragnaros çıkarım, hadi priest olsam salak değilsem forbidden shaping atarım vs vs, bu liste uzar gider.

böyle bir kart yaptın, hatta öyle saçma bir kart olduğunu biliyorsun ki son açıklamanda bu kart arena draftında karşınıza çıkmayacak diyorsun (totemic might, magma rager vs bile çıkıyor her zaman), hem arena da en az oynanan hem constructed da en az oynanan class için böyle bir kart koyuyor ve insanların bu kartı oynamasını bekliyorsun. Sonra da çıkıp kartı savunuyorsun, bu gerçekten komik.

neyse bu adventure büyük hayal kırıklığı olacak gibi, tabiki naxx gibi olsun deme şansım yok (kartlar aşırı güçlüydü), ancak en azından LOE gibi olsun da biraz denge gelsin oyuna.

üzgünüm Ben Brode ocak dışısın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WTB -- 9 Ağustos 2016; 12:37:34 >

• Yüzbaşı
    432 Mesaj
    Barnes la Druide gelen iyi kartlar ve bir kaç iyi neutral kart da olmasa neredeyse hiç bulaşmayayım diyecektim bu adventure a ama.. Mecbur yine vericez goldları :)

Bir de şöyle bişey oldu şimdi standard ile birlikte her son gelen paket/adventure standardda en çok süre boyunca kalacak olan olduğu için yine almak gerekiyor
    |
    |
    Ben Brode'un oyunla alakası yok. Oyunun eksik yönlerini göremiyor. Oyun yeni kartlarla veya ufak dokunuşlarla düzelmeyecek bir hal aldı. Ciddi bir yapılandırmaya girmesi lazım. Classicte bile bir dünya güzel kart var fakat meta kurbanı. Counter deck ve RNG öyle bir seviyeye geldi ki bugün oyuna başlayan, genel hatlarıyla oyunu öğrenmiş biri Dünya şampiyonunu counter deck ve RNG gibi faktörlerle yenebilir. Bilenle bilmeyen arasında pek fazla fark yok. Yogg Saron başlı başına bir dert. Eskiden late gamede bir yerden sonra oyunu kazandığını %99 kestirebiliyordun(rakibin kartı kalmaz, removelı kalmaştır, board kontrolunu kaybetmıştir vs.) ama şimdi bir yogg iniyor dönmeyecek oyunu döndürüyor. Oyunu hackleyip blizzarddan bağımsız server açsalar gider orada oynarım.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Pruify düşük manalı ama can't attack kartlarla kullanılabilir aslında ama 1 mana falan olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 9 Ağustos 2016; 13:50:41 >
    |
    |
    |
    |
    Bi insana 4 defa ust uste face hunter gelir mi deli olucam

Bu kadar saçma bir şey olamaz ya ulan adam zaten rush oynuyor amacı oyunu late e gelmeden bitirmek eline ne gelirse hiç düşünmeden atıp ustunluk kurabiliyor . Hadi bi şekilde +8 turne kadar dayansan 2 call of wild atıp yine oyunu alıyor verem eder adamı. Pcye beş yaşında çocuğu oturtup hunter açıp bak bu kartların sol üstündeki rakamla sağ alttaki mavi kristal aynı olunca yere at sonra düşmana tıkla desen %70 win rate le gezer. Artık hunter 8. turnde call of wild görürsem direk alt f4 atıcam uğraşmaya değmez. Yogg denen saçmalıktan bahsetmiyorum bile

ES legends mobile çıktığı gün şu oyunun yüzüne bakarsam öpsünler

Edit: hahah yeni adventure ile ilgili aciklamalari yeni goruyorum bi oyun kendi fisini anca bu kadar cekebilir tebrikler blizzard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 9 Ağustos 2016; 19:15:59 >

• Yarbay
    4696 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WTB

oyunda bir sürü kötü kart var, bazıları nerf yedikten sonra kötü oldu bazıları ezelden beri kötüydü. ancak hiç bir kartı çıkıp savunmamışlardı. "purify" bu konuda çığır açtığı için herkes yüklenmeye başladı, "ben brode" ve ekibinin kafasında şöyle bir kombo vardı (hayatımda böyle saçma birşey olacağına imkan vermiyordum ama olmuş işte) 6 manaya "moat lurker" çıkıp 2 manaya ona "purify" atmak. dalga geçiyorlar diye düşünmüştüm çünkü value hesabını şöyle yaptım o zaman.

Card draw = 1 mana (priest için)
    silence = 0 mana (priest için)
    3/3 body = 3 mana (aslında 2,5 gibi birşey ama yuvarlak hesap)
    removal = 3 mana (shadow word death baz alıyorum hadi burada da)

diğer türlü "moat lurker" 6 mana, board da kaldığı anda silence atacaksın yani 8 manaya ihtiyacın var. 1 minion yok edip, kart çekmek için 8 manaya ihtiyacın var.

8 manaya ne yapabilirim? "twisting nether" atıp board temizlerim, grommash çıkıp, inner rage atarım, ragnaros çıkarım, hadi priest olsam salak değilsem forbidden shaping atarım vs vs, bu liste uzar gider.

böyle bir kart yaptın, hatta öyle saçma bir kart olduğunu biliyorsun ki son açıklamanda bu kart arena draftında karşınıza çıkmayacak diyorsun (totemic might, magma rager vs bile çıkıyor her zaman), hem arena da en az oynanan hem constructed da en az oynanan class için böyle bir kart koyuyor ve insanların bu kartı oynamasını bekliyorsun. Sonra da çıkıp kartı savunuyorsun, bu gerçekten komik.

neyse bu adventure büyük hayal kırıklığı olacak gibi, tabiki naxx gibi olsun deme şansım yok (kartlar aşırı güçlüydü), ancak en azından LOE gibi olsun da biraz denge gelsin oyuna.

üzgünüm Ben Brode ocak dışısın!

Ben brode dediğin adam hiç oynanmayan hunter legi gahzrilla çok op(!) olduğu için hemet nesingwary kartını çıkaran adam.Bu adam rank 15 bile olamaz gitmiş designer olmuş.

• Teğmen
    208 Mesaj

hakkını yemeyelim, gahz'rilla ilk çıktığı zaman 48 attack yapıp oyun kazanmışlığım vardır :)

hatta sanırım bu deckti :http://www.hearthpwn.com/decks/122876-gvg-control-hunter

biraz magic the gathering den illüstratör getirseler bunlardan daha iyi hem kart yapar, hem de güzel çizimler olur kartlarda.
    |
    |
    glumblapinta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oyuna yeni ve ilginç mekanikler gelse oyunun sağlığı açısından daha iyi olur.Örnek olarak discover mekaniği.Hem rng faktörü var hem oyun bilgisi ve tecrübe gerektiriyor.Geçen ay j4ckiechan final maçlarındayken dark peddler'dan sir finley seçti ve onu da tam oynaması gereken yerde oynadığı için kazandı.Fakat yogg diye bir kart var ne oyun bilgisi ne tecrübe istiyor şanslıysan kazanıyorsun değilsen kaybediyorsun.Veya curve olayı çok önemli shaman 4. Tur 7/7 oynuyor eğer elinde execute yoksa kaybediyorsun.Bu tip kartların oyun için zararlı olduğunu düşünüyorum.Fakat ben brode'nin bu konuda fikir sahibi olduğunu düşünmüyorum.

|
    |
    WTB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Purify kartının değişmesi için oylama yapılıyor heryerde. Her ne kadar murloc ları sevsem de birçok karakteristik Warcraft shamanı var iken Yılmaz Morgl'ü shaman herosu olarak çıkartmaları ile beraber HS dev. team rezil oldu diyebilirim.

Karazhan ki wow'da en sevdiğim raid, gelmesine çok sevinsem de competitive play için 5 (+5 potansiyel) kart geldi. Gerisi fun kart.

|
    |
  • Binbaşı
    1615 Mesaj

2 tane 8 manalık kart varsa face hunter değildir o. eski face hunter olsaydı keşke bu aggro shaman kadar aşırı güçlü değildi. belcher, deathlord mu oynadı? elinde owl var mı? yoksa kaybettin
    |
    |
    ChelseaSmile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Oyuna gelmesi gereken en önemli şey "graveyard".

Graveyard mantığı şu oluyor, oynadığınız ve discard edilen kartlar burada toplanıyor ve graveyard üzerinden desteler kuruluyor.

Oradaki kartlar tekrar kullanıldığı veya öldüğü zaman da oyundan çıkıyor kart ve tekrar kullanılmıyor.

Bu tarz mekanikleri diğer oyunlardan çalarsa, ilginç şeyler görebiliriz.

|
    |
    glumblapinta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: WTB

Oyuna gelmesi gereken en önemli şey "graveyard".

Graveyard mantığı şu oluyor, oynadığınız ve discard edilen kartlar burada toplanıyor ve graveyard üzerinden desteler kuruluyor.

Oradaki kartlar tekrar kullanıldığı veya öldüğü zaman da oyundan çıkıyor kart ve tekrar kullanılmıyor.

Bu tarz mekanikleri diğer oyunlardan çalarsa, ilginç şeyler görebiliriz.

Dediğin konsept deathknight classı için gelebilir.

|
    |

http://tappedout.net/mtg-decks/18-05-14-blackgreen-graveyard/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Buna benzer bir mekaniği death knight için ben de bekliyorum.

|
    |

Oyun çıktığından beri bekliyorum bu tarz mekanikleri diğer kart oyunlarında olan ama hearthstone bu çizgisini bozmayacak gibi duruyor. Gelirse şaşırırım ama iyi olur.
    |
    |
    |
    |
SEO
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.