Şimdi Ara

Hdp'nin Kilit Parti Olma Tehlikesi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Periah

Aga git madem iki foto ile oluyor bu is. Sizin su meshur Biji Abd , Biji Obama diyen, Abd bayragi sallayan hdp-pkk karisik guruha bak.

Daha tasmaniz kimde onu bilmiyorsunuz gelip burda atip tutuyor.

Ulkucu degilim ama onlar sizin kadar dusmedi. Yasasin Abd deyip Amerikan bayragi sallyan ulkucu gormedik ama sayenizde biji Abd, Biji Obama deyip Amerikan bayragi sallayan yoldaslarinizi cok iyi gorduk : )
    Ben sana hatırlatayım ABD uşağı ülkücüleri.1968 de ABD 6. filosuna defol diye eylem yapan gençlere saldıran ülkücü kardeşlerindi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Valla 27 yıllık Kürdüm hiç fark etmedim. Allah allah nasıl yani? İşe giderken her gün aynı polis metrobüs durağında yarım saat bekletiyor beni.

Mühendisim ilanlarda yüksek maaş yazıyordu, bütün görüşmelerde nereli olduğum soruldu. Kürt olduğum anlaşılınca da asgari ücretle çalışıyorsanız buyrun denildi.

Bize gönüllü olarak Kürtçe öğreten bir abimiz vardı. Bu adamın sicilinin ter temiz olduğuna kendi gözlerimle şahit oldum. Şu an içerde hemde tahmin edin bakalım neden?

Bütün hdp yani Kürt yerel yönetimlerine kayyum atandı mv ler içerde. CB adayı bile içerde hatta idam ile tehtit edildi hemde yargılama daha bitmeden.

Doğuda bir hastaneye git bakalım uzman doktordan ötesini görebilecek misin? Elin kanasa erzurum a sevk adiyorlar.

Ben işime gitmek için 15 dk yürüyorum metrobüs durağına varınca polis beni 30dk bekletiyor sonra 15dk metrobüs yolcuğu yapıp 5 dk yürüdükten sonra işime gitmiş oluyorum. Normalde 20dk süremesi gereken yolculuk 1 saat oluyor. Bu bayram memlekete gitmeye karar versek kurban bayramına ancak varırdık herhalde.

Ülkede Kürtlerin nelere maruz kaldığını anlamak için durumu okumuş bir Kürde sor. Sana neler olduğunu çok iyi anlatacaktır.
  • Turk7 kullanıcısına yanıt
    PKK sermayesinin Kürt halkından geldiğine mi inanıyorsun.

akp nin doğuda aldığı oyların oranını biliyor musun?

Ozerklik hatta ilerde kendi devletlerini isteyen bir yapıyi destekleyen kişileri saf dışı bırakmazsak ülkeye kazandırıriz diyorsun.

Bir de nick i Türk olan biri söylüyor bunu. Garip.

• Hdplibelediyelerin size hizmet goturdugu yok. Ancak kuru laf ve siddet getirir onlar sizde duygusal takilirsaniz cocuklariniza nurtopu gibi bir kaos ortami birakirsiniz huzurlu bir yasam yerine.

• metemustafa06 M kullanıcısına yanıt
    Kisacasi neymis yok pkkli yok solcu yok ulkucu yok sagci diye insanlarin pesine takilmayin. En hakiki solcu oldugunu iddia edenler daha dun biji Abd deyip Amerikan bayragi sallamaktan cekinmez. Sizi abuk sabuk zirvalarla kandirip bir karsit taraf yaratip birbirinize kirdiriyorlar sizde baliklama atliyorsunuz. Iste sekil 1A sensin.

Ulkucu solcu o ona amerikanci diyor bu buna amerikanci diyor. Sacmasapan isler. Yarin isine gelince Selo Amerikanci olmayacak mi saniyorsun Israil'in Rusya'nin kucaginda onlarin tetikciligini pkk ustlenmeyecrk mi saniyorsun. Eger bu kafada giderseniz nir biji Fransa dersiniz birgun biji Almanya Birgun Cin yani size biji dedirtecek cok adam cikar.

O pkknin basindakiler keyif catarken sizin cocuklariniz ortadogu batakliginda ceset olur. Kendinize colugunuza cocugunuza sahip cikin. Bos isler icin olume gitmelerine izin vermeyin. Insan hayatinin hicbir aptal ideoloji ugruna feda edilmeyecegini ogretin.

Bak Denuz Gezmis canini feda ediyor izinden gidenler biji Abd deyip Amerikan bayragina sariliyor. Iste sizide boyle satarlar cikarlar dondugu an.

• Siz eger pkkyi terketseniz adam gibi muamele gorursunuz.

Dunyanin neresinde katil destekcisine adam gibi davranirlar. Senin destekledigin hareket her ay onlarca insan katlediyor bu ulkede. Sen beni niye yarim saat bekletiyorlar diye kasinti yapiyorsun. Onu pkkli katil agababalarina soracaksin bize degil.

Hdp = kurt diyorsan butun kurtler pkklidira lafi getiriyorsun demektir. Ama burada hala ulkesini seven kurtler olduguna inanmak isteyen arkadaslar var ama umitlerini tuketiyorsunuz...

Birde abuk sabuk dinden bahsetmissin. Hdp ve pkknin dinle yakindan uzaktan alakasi yokken dinden medet ummanda dini imkani olsa ortadan kaldiracak bir harekete destek vermenle celismiyor mu. Iki yuzluluk yapmayin bari ! Yarin hdp iktidar olsa senin dinin kalir mi orasi bile mechul...

• Ben orada kurtlet baglaminda bile konusmuyorum. Dunya uzerindeki diller zaten su an dahi hizla yok oluyor iki satir kitap okusaniz dil ile ilgili bu gercegi gorursunuz.

Kurtce bilim dili drgil, sanat dili degil, onemli bir dil dahi degil dunya uzerinde. Sira ona gelmeyecek mi saniyorsun. Tasima suyla degirmeni ne kadar dondureceksiniz?

Turkce sona kalacak mi oda supheli ama kurtcenin uzun yasayacagi apacik ortada en azindan kurtceden daha gec yok olacaktir. Peki bu nereye gidiyor acikca tek dile dogru giden bir durum var.

Millet konusuda ayni sekilde diller yokolduktan sonra milletlerde bir sure sonra cankiri samsun gibi memleket kivaminda seyler olacak ardindansa insan milleti cikacsk. Veya yine en sona kalan en guclu ulus kimse ona dahil olacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Ben orada kurtlet baglaminda bile konusmuyorum. Dunya uzerindeki diller zaten su an dahi hizla yok oluyor iki satir kitap okusaniz dil ile ilgili bu gercegi gorursunuz.

Kurtce bilim dili drgil, sanat dili degil, onemli bir dil dahi degil dunya uzerinde. Sira ona gelmeyecek mi saniyorsun. Tasima suyla degirmeni ne kadar dondureceksiniz?

Turkce sona kalacak mi oda supheli ama kurtcenin uzun yasayacagi apacik ortada en azindan kurtceden daha gec yok olacaktir. Peki bu nereye gidiyor acikca tek dile dogru giden bir durum var.

Millet konusuda ayni sekilde diller yokolduktan sonra milletlerde bir sure sonra cankiri samsun gibi memleket kivaminda seyler olacak ardindansa insan milleti cikacsk. Veya yine en sona kalan en guclu ulus kimse ona dahil olacaktir.
    Ne kadar faşist olduğun belli zaten. İnsanların dilini yok saymak ne haddine senin. Diğer bir yorumunda da yazmışsın"pkk yi bırakın adam gibi muamele görün" diye.Pkk li dediğin adamlardan vergi alma o zaman adam değiller madem

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CECCBCE5F

Allah'ın verdiğine artık dil uzatmayın. Neden ölecekmiş? Binlerce yıldır var yok olmadı da şimdi mi yok olacak? Kendine Türküm diyen biri Kürtleri kromatoryumlarda kızartalım demezse gerçek milliyetçi olamıyor ama biri çıkıp biz Kürdüz dilimiz Kürtçe dediğinde hemen ırkçı terörist oluyor. İslamda; Irkını inkar eden bizden değil, ırkı için başkasını küçük gören de bizden değil diye birşey var. Ben Müslümanım ister terörist deyin ister başka bişey cehennemde yanmaya hiç niyetim yok.
    O dedikleriniz için terörist olmuyor 1980 li yılların ortalarını hatırlarmısınız veya o yıllarda doğmuşmuydun bilmiyorum. ben yinede hatırlatayım. O yıllarda ölü olarak ele geçirilen teröristlerin cenazesi yerlerde sürünüyor kimse sahip çıkmıyordu. Şimdi ise cenazesinde başta hdp liler olmak üzere on binler toplanır.

Kısaca hdp kesinlikle pkk nın siyasi koludur. bunu bilerek hdp ye oy verenlerde pkk yanlısı teröristlerdir.

Akp yi seversiniz veya sevmezsiniz Erdoğan kimsenin yapmaya cesaret edemeyecegi bir şeyi yaptı. Resmen pkk ya veya hdp ye( bence pek farkı yok) silahları bırakın gelin mecliste derdinizi anlatın dedi çok sıkıntı çektiğiniz şeyleri de söyleyin çözelim dedi mi? Bence dedi. Adam sorunu güzellikle daha fazla kan akmasın diye çözmek istedi. Hdp ve pkk ne yaptı. Şehirlere yıgınaklar tüneller akla gelebilecek her türlü hazırlığı yaptımı? Yaptı.... İlk fırsattada yeniden saldırdımı??

Buna rağmen hdp pkk yı bir defa olsun eleştirdimi. ?

Neyse yazacak daha çok şey var ama uzatmak istemiyorum.

• bunun sorumlusu seçim barajı, birden fazla kürt partisi olabilirdi baraj olmasaydı.
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Kurtlerin HDP’ye kaymasi koptugunu gostermez birlestigini gosterir ve basta iktidar olmak uzere herkes Kurtlerin birlesmesinden korkuyor dagitmaya calisiyor. Basaramayacaksınız.

Ayrica HDP sadece Kurtlerin partisi degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blaize -- 20 Haziran 2018; 8:13:39 >
  • Kendi çocuklarımıza 3-4 yaşlarında ingilizce öğrensinler diye yaptıklarımıza bakıyorum. Biraz daha büyüynce özel okullarda 2. ve 3. dil öğreten ilk okullara bakıyorum. Bİr de Ana, baba, ata dilini öğrenmesin dediğimiz kürt kardeşlerimize bakıyorum. Acaba osmanlı ecdadımız bu kadar sığ mıydı diye oraya bakıyorum. Anlıyorum ki tüm gariplik, bu hatalı ve gerçekten dış güçlerin istediği düşünce hala bizde, içimizde!

Peygamberimiz bu dünyadan göçerken ne dedi: Arabın, aceme vs. birbirlerine üstünlüğü yoktur demedi mi? Irkçılığı reddetmemizi bize emir buyurmadı mı? Anlamadım ki bu yaşadığımız zamanda bu konuda geçen yorumları görünce biz hangi peygemberin ümmetiyiz?
  • Selam ülkücü arkadaşlar kafayı kürt ırkına kin beslemekle bozmuşsunuz vatanseverlikten bahsediyorsunuz ama vatanımız zaten abd ve ab sömürgesi altındadır, yıllardır bu forumu takip ederim ama bir tane ülkücünün şu forumda emperyalizme karşı neler yapılabilir önermelerine denk gelmedim ilk önce sömürge ülkesi olmaktan çıkalımda sonra kendi içimizdeki sorunları çözelim teşekkürler.

• biraz daha yorum yazılsa hdp çok hümanist bir parti olacak nerdeyse hdp dediğiniz parti pkk partisidir bebeklerin , askerlerin, polislerin katillerinin partisidir...
  • SUruçtaki hadisenin 2 dakikalık ama dikkat edin sadece 2 dakikalık görüntüsünü vermiş AA. Esnafın dükkanına geliyor vekil adayı ve yanındakiler, esnaf içeride müşterileri olmasına rağmen gelen adayın elini de sıkıyor ve muhtemelen kendilerine oy vermeyeceği vb. kısa bir şikayet konuşması yapıyor. Belli ki gitmelerini istiyor ama yanındaki provakatörler esnafa bariz bir şekilde el kol ve sözlü olarak tacizde bulunuyorlar.

Ya doğuda veya doğulu esnaf adama dükkanında kral olsan artistlik yaptırırlar mı? Şu videonun başını ve sonrasını tam olarak verseler ya!

Nerede o pklılar görelim, aşağılık bir gürüh öyle diyordu hani bazı kendilerini savcı hakim yerine koyanlar.

http://www.haberturk.com/son-dakika-suruc-ta-ak-partililere-saldirinin-goruntuleri-ortaya-cikti-2022787
  • metemustafa06 M kullanıcısına yanıt
    Ben gitsem sokaklarda Isidi savunsam el kaide destekcisiyim diye bagirsam ne dusunursun?

Sizde ben teririst destekcisiyim diye bagirip adam yerine koyulmayi bekliyorsunuz.

Dunyanin neresinde insanlar terorist sevicileri hos karsilar ?

• Wearyman W kullanıcısına yanıt
    Bunulkede solcu gecinen kurtlerin biji serok Ibama, biji abd deyip Amerijan bayraklarina sarildigini gormesek haklisin deriz.

Amerikanin goz gore gire yillardir pkkyi nasil destekledigini goemesek haklisin deriz.

Burada yyzumuze Anerikan dusmani olup arkamizdan Biji Abd diyenler en solcu gecinenler. Birakin yani masaki...

• Blaize kullanıcısına yanıt
    Sizin sacmaliginiz zaten kurtler diye ayri bir grup olmayi vurgulayip bunu bir irkci terorizm destekli 0artinin altinda birlestirmeye calismaniz.

Ben Turkler Atsizci irkci bir birlik altinda birlesiyor desem hosunuza gider mi ?

Turkler bu konuda birlesmiyor insan gibi begrndikleri partilere oy verip ulkenin iyi durumlara gelmesini istiyor. Sizse o bolgeye hicbir yatirimi olmayip durekli yikim getiren bir garekete sirf laf salatasi yapiyor diye atliyorsunuz.

Hdpnin doguda ne yatirimi var o bolgeye ne katkisi var ? Anca sacmasapan konusup cocuklarinizi olume gonderiyorlar. Sehirlerinizi enkaza cevirip savas cigirtkanligi yapiyorlar. Irkcilardan kime hayir gelmis size gelecek ?

• miskiab M kullanıcısına yanıt
    Ya he he nasil bir bozgunculuk bu yaptiginuz. Orada o zirtapoz herif hakarete basliyor yanindakilerle. Aday dukkandan giderken ac kopek gibi sopalarla saldiriyorlar.

Onurlu adam seni ziyarete gelmis misafire kopek gibi saldirir mi!!!

Ne karakterde heriflersiniz siz !

• Burada sorun HDP de beyler.

Hdp eğer pkk yı dışlasaydı kimse bir şey demezdi mecliste olmasına. ne yaptı aksine %13,5 luk seçim başarısını pkk ya atfetti ve pkk daha da ortalığı savaş alanına çevirdi. Şimdi karşımızda son 2,5 sene için böyle bir tecrübe var. Bu olmamış, bu yokmuş gibi nasıl davranırız.

Ayrıca 2. tur için eğer hdp meclise girerse M.İncenin başkanlığı yalan oluyor, buyurun:https://forum.donanimhaber.com/hdp-ye-ne-kadar-cok-oy-giderse-m-incenin-secilme-sansi-o-kadar-azalir--133428488#133428488
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.