Şimdi Ara

Hdp'nin Kilit Parti Olma Tehlikesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blaize

Deprem doğal afet yanlız devletin yapması mecburi. Çok boş birisiniz, nasıl ki ülkücüler MHP ye oy atıyorsa Kürtler de HDP’ye oy atabilir. 6 milyon seçmeni olan bir partiye seçmenine ve vekiline terörist demek ne senin haddine ne başkasının haddine.
    Gerçi sen biliyorsundur da bu videoyu, olsun. Sana bir hatırlatalım.

https://www.youtube.com/watch?v=MaxgDVIEegI

Terör propagandası yaparken, "Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz." derken bir sorun yok, biz terörist deyince mi zoruna gitti? Bu Türk-Kürt meselesi değil. Kaç tane Kürt arkadaşım oldu, vatanını milletini seven insanlar. Telefonunun duvar kağıdında Türk Bayrağı olan güzel insanlar. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nde hiçbir Kürt'e ayrımcılık yapılmıyor. Keza Kürt'ler, Türk'lerden bile daha çok hakka sahip diyebiliriz. Asırlar boyu bu coğrafyada dostluk içinde beraber yaşadık ve beraber yaşayacağız.

Her ırkın bir devleti olsun ha? Sizin de işinize bu gelir zaten, bu vatanı bölmek. Ama unuttuğunuz bir şey var: Burası Türkiye. BÖLEMEDİNİZ! BÖLEMİYORSUNUZ! BÖLEMEYECEKSİNİZ!

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıkıklaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Bunulkede solcu gecinen kurtlerin biji serok Ibama, biji abd deyip Amerijan bayraklarina sarildigini gormesek haklisin deriz.

Amerikanin goz gore gire yillardir pkkyi nasil destekledigini goemesek haklisin deriz.

Burada yyzumuze Anerikan dusmani olup arkamizdan Biji Abd diyenler en solcu gecinenler. Birakin yani masaki...
    Yorumumu iyice ve mantıklıca bir daha okumanı tavsiye ederim pkk' yı destekleyici bir yorumda bulunmadım kürt halkına neden bu kadar düşmansın? pkk tabiykide abd tarafından destekleniyor abd sömürgesindeki birçok ülkede halkları bir birine kırdırarak rahatça sömürüyor o ülke halklarını, bizlerin ilk önce emperyalist sömürgeden kurtulma mücadelesi vermeliyiz din,dil ve ırk ayrımı yapılmaksızın bilmem anlatabiliyormuyum.

• Hocam cahilliğime vurun. Türkiye vatandaşı olan Kürt kardeşlerimiz şu an neyi yapamıyor ve biz yapabiliyoruz?

Bence şu an Türk açılımı yapılmalı

Türkiye kaybederse herkes kaybeder artık bunu Hdp ile Ak parti arasında kalmış vatandaşlarımız da biliyordur. Hdp yalnızca oy alabileceği tek konuyu öne çıkartıyor. Durum bundan ibaret. Barajı da geçemeyeceklerini düşünüyorum yurt dışı oylarda bir şey yapılamazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

"Başkan APO'nun heykelini dikeceğiz." diyen bir başkan, hiçbir Kürt'ün sorununu ne silahla ne silahsız çözemez. Yazdıklarında bir tezatlık var. PKK'nın belini, "Sırtımızı PKK'ya yaslıyoruz" diyen bir partiyi destekleyerek mi kırmayı düşünüyorsun? Komik. Ayrıca kürt sorunu diye bir şey yoktur. Şu anda Türk'lerin yapıp da Kürt'lerin yapamadığı bir şey söyle, kürt sorunu var diyeceğim.

Alıntıları Göster
    Sanki daha once baska yerlere yasliyorlardi. Demisse ne olmus kardes yani sen hudaparlilarin seyh saidi anmalarina ac bir bak. Sokak isimleri vs. verilmis coktan. Bu ulkenin temeli milli irade, demokrasidir. Milyonlarin bunu istemesi, bunu yasal bir sekilde talep etmesi bunu mesrulastirir sen de karisamazsin.

Kurt sorunu yok diyerek sacmalamissin cahil cahil konusma.

Biraz daha abartsan kurt yoktur dag turkleri vardir tezini yazan adam gibi konusacaksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk7 -- 20 Haziran 2018; 16:15:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Turk7

Sanki daha once baska yerlere yasliyorlardi. Demisse ne olmus kardes yani sen hudaparlilarin seyh saidi anmalarina ac bir bak. Sokak isimleri vs. verilmis coktan. Bu ulkenin temeli milli irade, demokrasidir. Milyonlarin bunu istemesi, bunu yasal bir sekilde talep etmesi bunu mesrulastirir sen de karisamazsin.

Kurt sorunu yok diyerek sacmalamissin cahil cahil konusma.

Biraz daha abartsan kurt yoktur dag turkleri vardir tezini yazan adam gibi konusacaksin

Alıntıları Göster
    "Demişse ne olmuş yani?" Savunmanı bu şekilde mi yapacaksın? Terör ele başını övmesi senin için sorun yaratmıyor yani. Tarafın belli o zaman. Terör, terördür. Hiçbir zaman meşrulaştırılamaz.

Sen bana cahil diyeceğine sorduğum soruma cevap ver. Kürt sorunu var dedin? Bu sorun ne?

• Periah kullanıcısına yanıt
    Bu devlet hdp yi meşru bir parti olarak görüyor. Sen çıkıp PKK diyorsun, hdp yi başka şeylerden eleştirin. PKK olsa devlet niye izin veriyor? PKK lı cenazesine katılmış o zaman PKK lı Diyorsunuz bu da akıl tutulması. PKK lıda bu ülkenin genci askerde. PKK başı ne diyor? Artık savaşla çözülecek bir sorun kalmadı. BBC nin 2015 te kck başkanı cemil bıyık ile yaptığı röportajı bir izle. Bu gün Hakan Fidan'ın öz yeğeni Pkk da. Hakan Fidan kim? Daha ben ne diyeyim. Yeğeni öldüğünde mutlaka cenazeye katılacak, bu katılımın Pkk yı desteklemekte alakası yok. Bizim kültürümüz böyle bunu bir anlayın artık.

Bu devlet hdp yi meşru bir parti olarak görüyor. Sen çıkıp PKK diyorsun, hdp yi başka şeylerden eleştirin. PKK olsa devlet niye izin veriyor? PKK lı cenazesine katılmış o zaman PKK lı Diyorsunuz bu da akıl tutulması. PKK lıda bu ülkenin genci askerde. PKK başı ne diyor? Artık savaşla çözülecek bir sorun kalmadı. BBC nin 2015 te kck başkanı cemil bıyık ile yaptığı röportajı bir izle. Bu gün Hakan Fidan'ın öz yeğeni Pkk da. Hakan Fidan kim? Daha ben ne diyeyim. Yeğeni öldüğünde mutlaka cenazeye katılacak, bu katılımın Pkk yı desteklemekte alakası yok. Bizim kültürümüz böyle bunu bir anlayın artık.

• hdp yi kilit parti durumuna hapisteki seloyu ziyaret edenler getirdiği gibi.. aynı şekilde iktidar olmaları durumunda hapistekileri serbest bırakma vaadleri getirmiştir. ama bu hapistekiler hangi hüküm ve sebepten diye sormuyor o ayrı.. selo nun tutukluluk sebebini de sormuyor.. egrekde yok.. yaptığı tüm konuşmalar jayıtlı sonuçda.. hepsini kamera karşısında korkkkkmadan yaptılar.. kime güvendiler ise...

bir önceki seçimde barajı aşamayacak partiye EMANET oy veren kim ise....

gelecekte onlarla ortaklı yapabilmek için kimler hapishanedekileri tavaf ediyor ise bunu onlara sormak gerek
    Bir dil onu konuşan son kişi öldükten sonra ölür. Kürtçe konuşan 35-40 milyon insan var. Bilim dili değil, sanat dili değil o zaman yok olsun ohhhh içinin yağları eridi demi? Ama sana bir müjde vereyim ırak ve kuzey süriyede her iki ülkenin en gelişmiş ve en iyi üniversiteleri Kürtler tarafından kuruldu. Avrupa ve Amerîka dan çok sayıda bilim insanı bu üniversitelerde geleceği inşa ediyor. Ortadoğunun en büyük siyasetçilerini yetiştirdiler bile.

• Wearyman W kullanıcısına yanıt
    O mücadele nasıl verilecek peki?

• Arkadaş şu özxgüveninize hayranım. Kıçı kırık petrol gelirini Abdli Avrupalı ağababanıza yedirmek dışında ne halt yiyorsunuz abudik gubudik konuşuyorsun. Tamam gidin kürtçe öğrenin hem iş güç açısından sizden önde oluruz bende ingilizce öğreneyim oldu mu. Sizde yoksul evlerinizde topraklarınızda ananırken zihinleriniz tatmin edersiniz.

Yok yani gözümüzle görmesek dışardan öyle bir anlatıyorsun. Çöllerde ona buna saldırtan bir topluluksunuz altı üstü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

"Demişse ne olmuş yani?" Savunmanı bu şekilde mi yapacaksın? Terör ele başını övmesi senin için sorun yaratmıyor yani. Tarafın belli o zaman. Terör, terördür. Hiçbir zaman meşrulaştırılamaz.

Sen bana cahil diyeceğine sorduğum soruma cevap ver. Kürt sorunu var dedin? Bu sorun ne?

Alıntıları Göster
    Bana bu sorunu neyle cozecegini soyle ondan sonra taraflari konusalim. Eger gecekten vatanini sevseydin oradaki daha yitirecegimiz vatan evlatlarini, genc cocuklarimizi, insanimizi dusunurdun. Senin icin bir teror elebasisi meselesi sehitlerimizden daha degerli sanirim?

Sana burada bunu aciklayamam git osmanlinin feodal asiret duzeninden dogu isyanlarindan otur tarih okumaya basla. Bilmeden atip tutma bir daha. Insanlar bunun icin kac yil okul okuyor sen burada bilmis bilmis atiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk7 -- 20 Haziran 2018; 17:46:30 >

• Ayrica kurtlerin en son soylemlerini internetten inceleyin. Muharrem inceye sempati besliyorlar. "Vatani bolme" safsatasini birakin artik.

• Turk7 kullanıcısına yanıt
    İnce ikinci tercih...
  • Bir kısmı için öyle. İkinci tercih olması da sempati beslemediği anlamına gelmiyor. Sadece sempatiden de değil Erdoğan bıkkınlığından da yöneliyorlar.

• Turk7 kullanıcısına yanıt
    Erdoğan bıkkınlığı ve hdpnin desteğidir. Bu adamlar öyle sempati duyduklarından değil. Hdp o tarafa meyilli olduğundan sürü ile geçiyorlar.

Gerçekten dediğiniz gibi olsa. İnce'yi 1. seçim olarak gören kürtler olması gerekirdi ama ben göremiyorum. Bir tek tercihim Erdoğan diyen kürtler var ki aslında birleştirici unsurlar onlar. Keşke İnce taraftarları , Demirtaş taraftarları birlikte olsa ama Demirtaş tarafı blok oldukça kopuş hızlanıyor bu açık gerçek. Erdoğan taraftarı orada bittiğinde bağda kopmuş olacak çünkü demokratik diyemeyeceğimiz blok bir yapı olacak. Türkiye dışı bir hareket ile bütünleşme. Hdp bir Türkiye partisi değil. Türkiye'nin refahı için uğraşan bir hareketde değil tam tersine bölgesel ayrılıkçı bir hareket ve teröre başvurmaktan da çekinmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turk7

Bana bu sorunu neyle cozecegini soyle ondan sonra taraflari konusalim. Eger gecekten vatanini sevseydin oradaki daha yitirecegimiz vatan evlatlarini, genc cocuklarimizi, insanimizi dusunurdun. Senin icin bir teror elebasisi meselesi sehitlerimizden daha degerli sanirim?

Sana burada bunu aciklayamam git osmanlinin feodal asiret duzeninden dogu isyanlarindan otur tarih okumaya basla. Bilmeden atip tutma bir daha. Insanlar bunun icin kac yil okul okuyor sen burada bilmis bilmis atiyorsun.

Alıntıları Göster
    Yine soruma cevap vermedin. Ben bir sorun varsa, açıkla dinleyeyim diyorum. Sen yok burada açıklayamam, yok feodal yapı, yok tarih oku diye zırvalıyorsun. Kaçamak cevaplar. Senden daha çok tarih bilgim olduğuna eminim. Bu konu hakkında detaylı bilgin olsaydı oturur iki cümle bir şey yazardın.

Kürt sorunu yok diyorum, bu sorunu neyle çözeceğini söyle ondan sonra konuşalım diyorsun.

Olmadığını iddia ettiğim bir şeyin çözümünü mü konuşacağım? Daha söylediğim şeyleri anlayamıyorsun, git tarih oku diyorsun. Bence benim tarih değil, senin Türkçe dil bilgisi okuman lazım. Sen bu zamana kadar tarih okuduysan, ya okuduğun şey tarih değil, ya da okuduğun şeyleri anlayamıyorsun.

Bence bu saatten sonra ne kadar okuduğuna değil de, okuduklarını ne kadar anladığına odaklan. :)

Irkçılıktan gözü kör olmuş. Sen anırıyorsun, terbiyesizlik yapma. Sen kimsin ayrıca? Irkçılıktan gözü körleri muhattap almak benim suçum.
    eskiden türk taklidi yapmak zorunda kalıyordum bir kaç yıl kürt olduğumu rahatça söyliyebildim sonra tekrar eskiye döndük şu anda nereli olduğumu nerede doğduğumu söyliyemiyorum sürekli yalan söylemek zorunda kalıyorum doğudaki herhangi bir ili söyliyince direk önyargılı davranıyorlar

şimdi akpli gidip hastanede 2 kişiyi infaz ediyor devlet hiçbir ceza vermiyor bunun ailesi ne yapacak büyük ihtimalle dağa çıkacak ordaki annesine göre o çoçuğu şehittir sen eğer önyargılı davranırsan ayrımcılık yaparsan böye olur . mesela doğu görevi ne kadar saçma birşey daha tecrübesi olmıyan doktorları doğuya gönderiyorlar ordaki kesip biçsin onların bir önemi yok zaten tecrübe kazanınca türklere bakar

Şunuda unutmamak gerekir Mustafa Kemal de ülkeyi kurana kadar osmanlı için teröristdi

Tarih her zaman savaşı kazanan tarafın istediği şekilde yazılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.