Şimdi Ara

HDP’de istifa eden 3 belediye meclis üyesi AK Parti’ye geçti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
8.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam yalnız dikkatimden ve forum ahalisinin dikkatinden kaçmayan bir durum var. Merak ediyorum neden Akp'yi eleştiren 'haklı' konularda yoksunuz veya nadir uğruyorsunuz? Eleştirel yönünüz tek taraflı çalışmamalı bence  

Ha bir de Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim gözümde tüm Türk tarihindeki liderlere saygı duymak mecburidir sevgi kişinin kendi tercihidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam yalnız dikkatimden ve forum ahalisinin dikkatinden kaçmayan bir durum var. Merak ediyorum neden Akp'yi eleştiren 'haklı' konularda yoksunuz veya nadir uğruyorsunuz? Eleştirel yönünüz tek taraflı çalışmamalı bence  

Ha bir de Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim gözümde tüm Türk tarihindeki liderlere saygı duymak mecburidir sevgi kişinin kendi tercihidir.

Adamlar zaten doğruyu söylemiş ne yapayım ki orada gelip?

O konuya Akp gelip kendini savunsun ben temsilci değilim ya.

Beni tetikleyen durum eleştriyi yapanın mevcut durumun yeterli etkiyi göstermeyeceğini düşünüp olayı biraz daha vahim bir noktaya taşımak için çarpıtmaları oluyor genelde.

Neden eleştiriyi yapan kişinin mevcut durumu çarpıttığını görmüşken bunu yazmayayım ki? Zaten hükümeti eleştiren binler var. 1 kişide eleştirenin art niyetini ele alsın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 19 Haziran 2020; 9:58:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• oo hayırlı işler

eskaza millet ittifakından bir partiye geçmiş olsalardı, başta yeşil topçular olmak üzere, havuz medyası yangın yapmaya başlamıştı.

tabi güç ellerinde olunca zeytin yağı gibi üste çıkıyorlar.

• Treth kullanıcısına yanıt

Anladım hocam. Siz eleştiren hata yaparsa onu eleştiriyor eleştirileni eleştirmiyorsunuz. Yani bir nevi eleştirmen eleştirmenisiniz. Bu arada diğer soruma cevap alamadım. Eğer istemezseniz cevap vermeyebilirsiniz de.

• quote:

Anladım hocam. Siz eleştiren hata yaparsa onu eleştiriyor eleştirileni eleştirmiyorsunuz. Yani bir nevi eleştirmen eleştirmenisiniz. Bu arada diğer soruma cevap alamadım. Eğer istemezseniz cevap vermeyebilirsiniz de.

Atatürk başarılı bir devrimci. Başarılı olduğu için hali ile tebrik etmek gerekir. Aynı zamanda kurduğu sistemde oldukça iyi idi ayrıca bir tebrik gerektirir. İleri görüşlülüğü şişirme değildir. Kişilere atfedilen nitelikler genellikle biraz abartı olur ama Atatürk ün ileri görüşlülüğü için bunu söyleyemeyiz.

Tek pişmanlık ardından gelenletin adına ve gölgesine saklanarak yozlaşmış olmasıdır. Bu ülke için çok acı verici oldu.

Ben de hep sinirlenmişimdir Atatürk'den sonra gelenlerin beceriksizliğine... Atatürk'ün aramızdan ayrılmasının ardından en azından birkaç dönem basiretli kişiler yönetimde olsaymış şu an çok farklı bir konumda olabilirdik uluslararası arenada. Temennim bundan sonra daha iyi yerlerde olması ülkemizin.

Aaaaa gerçekten mi? Pandemi nedeniyle kol kola halay çekmek yasaklandi diye biliyordum. Yalancının ...?

• quote:

Ben de hep sinirlenmişimdir Atatürk'den sonra gelenlerin beceriksizliğine... Atatürk'ün aramızdan ayrılmasının ardından en azından birkaç dönem basiretli kişiler yönetimde olsaymış şu an çok farklı bir konumda olabilirdik uluslararası arenada. Temennim bundan sonra daha iyi yerlerde olması ülkemizin.

Bende bu ülkenin iyiliğini istiyorum ama "beklentilerini en altta tutarsan üzülmezsin" mantığını kendi benliğime işledim. İşlerin iyiye doğru gideceğine pek inancım yok.
    Tüm siyasetçiler benim için aynıdır mesela burada CHP li seçmenin bir gün CHP iktidar olacak herşey düzelecek beklentisi benim için la fontaine den masallar ile aynı etkiyi yapıyor ;)

Hatta kendim deva partisine bir umut dedim kendi beklentim bile masal etkisi yapıyor kendime bile güldüm. Lan dedim bunca yıl sonra hala umut edecek kadar safmışım meğer ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Aaaaa gerçekten mi? Pandemi nedeniyle kol kola halay çekmek yasaklandi diye biliyordum. Yalancının ...?
    Siyasetçi istesin halay ete kemiğe bürünür kendi kendine oynar. Yeterki istesinler. Sen sıkma canını ;)

Mevcut partilerin hiçbiri ülkeyi şaha kaldıramaz belki ama değişim şart. Bence yasa çıkmalı, aynı parti üst üste en fazla 2 veya 3 dönem başta kalabilmeli. Bu sayede adam kayırmacılık ve köklüleşme azalır. Herkes kendine çeki düzen verir. Uzun süre başta kalan çok hata yapıyor.

• quote:

Mevcut partilerin hiçbiri ülkeyi şaha kaldıramaz belki ama değişim şart. Bence yasa çıkmalı, aynı parti üst üste en fazla 2 veya 3 dönem başta kalabilmeli. Bu sayede adam kayırmacılık ve köklüleşme azalır. Herkes kendine çeki düzen verir. Uzun süre başta kalan çok hata yapıyor.

Önerin mantıklı ama bu ülkede iş piyasasının en istemediği şey aynı zamanda.

Onlar istiyorki tek bir hükümet olsun hiç değişmesin mümkünse seçimde olmasın belirli bir istikrar ile sonsuza kadar sürsün. Sevmiyorlar hükümet değişimini bağlantılar kadrolar değişiyor bunun için exrta çaba göstermeleri gerekiyor beleşten ihaleler yerine ihale için ter dökmeleri gerekiyor Vs Vs.

Ayrıca bizim ülkede kadrolaşma esas her değişimde tüm kadrolarda değişiyor. Herkes kendi adamını kayırmanın peşinde.

Bu düzeni bozmak istemiyorlar. Ondan değişmiyor.

Hep hayran kalmışımdır çok bilinen bir söz var: Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.

Ülkenin özeti yeminle.

Herkes bir yere birinin torpiliyle girme derdinde. Güç sahipleri de akrabalarını kalkındırma derdinde.

Bir diğer favori sözüm: Adalet mülkün(devletin) temelidir.

Adalet olmayınca diğer her şey çöküyor. Yalnız arz talep meselesi gibi. Halk adaleti umursamayınca yöneticiler de demokratikleşmiyor.

Yemin ediyorum kısır döngü. Çok düşününce insan kafayı yer bu ülkede.

Daha hayatımın başındayım. İki alternatif fikrim var :

1. Bir yolunu bulup Avrupa ülkelerinden birine yerleşmek.(yerleşene kadar zor sonrası kolay) Lakin ülkeye fayda açısından sıkıntı. (ileride temelli dönülüp daha kalifiye olarak hizmet edilebilir bu mantıklı)

2. Ülkede kalıp mücadele vermek. (Bence daha zor lakin denenebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 19 Haziran 2020; 10:34:31 >
  • İNLERİNE GİRMEK BÖYLE Mİ OLUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Haziran 2020; 10:37:3 >
  • Kadere bak kimler kimlerle beraber.

• kendiniz yalayın demirtaşı barajı geçemicek diye destek verin sonra Akp'ye suç atın gizli hdp sempatizanı diye komik.
    Birde şimdi açılım sürecine laf eden liboş chplilerin açılım süreci zamanında hiçbirşey dememesi gayet mutlu olmasıda ironik utanmaz herifler temsilcileriniz çıkıyor açılım yapan akp'yi özlüyoruz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 19 Haziran 2020; 11:21:17 >
  • pkk konusunda ne bir akpli chpye ne de bir chpli akpye suc atabilir. burada bu konuyu elestiren tiplerin cogu chpye oy verdigi icin yine kisir donguye girmis konu, oyna devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Kadere bak kimler kimlerle beraber.

İşte bunlar hep imtihan

• AKP HDP ortaklığı hiç bitmedi sadece yeraltına çekildi danışıklı dövüş yapıyorlar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da AKP ve HDP dışında parti yok kürt oylarını paylaşıyorlar.

• Yakışır :)

• Omurga yoksunu 2 yüzlüler susuyor :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.