Şimdi Ara

HDMI çıkıştan sadece ses almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Evga 1070ti ekran kartı kullanıyorum. monitöre displayport ile bağlı.
    ek olarak sony MDR-HW700DS kulaklığım var ve onu hdmi dan takınca 2. ekran olarak görüyor böyle olunca da oyun oynarsam sıkıntı oluyor. anakartımda da optik çıkış yok.
    hdmi dan sadece ses almayı beceremedim. böyle bir ihtimal var mı?

• Biraz uğraşarak yapabilirsin gibime geliyor . Kulaklık nasıl bağlı anlamadım (kalblosuz mu ? tv ye mi )
    Kulaklığı pc ye kablo ile bağlayarak (ya da bluethoot ) ses kartının ayarları ile ayırabilirsin .
    Örnek alıntıda benim laptop diplayport ile hdmi dönüştürücen lcd ye bağlı , ses kablosuz geliyor .
    Daha basit olmalı, artık tüm pc/laptoplar hdmi ile bağlanıyor neredeyse.
    Olamdı dvi ile bağlanıp ses sorunundan kökten kurtulabilirsin görüntü kalitesinde fark yok diye biliyorumhttps://tr.wikipedia.org/wiki/Say%C4%B1sal_G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC_Aray%C3%BCz%C3%BC

• teşekkürler. ses almakta sorun yok.
    sorun görüntüde aktarıyor o nedenle çift ekran gibi görüyor ve oyun oynayınca performan düşüyor çünkü tek monitör ve kulaklık var çift monitöre veriyor. ben sadece ses versin istiyorum hdmi
  • t_tunccan T kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlarından sadece tanımlı monitöre görüntü verin.Benim kartın HDMI çıkışı salondaki ekrana bağlı.Bu şekilde sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 24 Haziran 2020; 20:9:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rkx

Görüntü ayarlarından sadece tanımlı monitöre görüntü verin.Benim kartın HDMI çıkışı salondaki ekrana bağlı.Bu şekilde sorunsuz çalışıyor.
    Bunu da denedim ama bu kez monitörde görüntü yok kulaklıkta ses var oluyor

• t_tunccan T kullanıcısına yanıt
    Bu ekranları yinele yapın.Aynı görüntüyü oluşturacağından performans düşüşü olmaz.
  • Şöyle çevirici çoklayıcı kutular satılıyordur illaki.

Ne araman gerektiği ile alakalı 1 Örnek :https://www.maxitekno.com/ugreen-hdmi-to-hdmi-optik-ve-35mm-ses-donusturucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 27 Haziran 2020; 13:7:10 >
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.