Şimdi Ara

HDD yı Ssd ile değiştirdim laptop çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bende yaklaşık 10 yıllık Casper marka laptopuma ssd taktım sıfırdan Windows 10 u kurdum açmışken fanı temizledim sorunsuz çalışıyor du ertesi gün açmak istediğimde hiç bir şekilde açılmıyor ve şarj almıyor acaba sorun ne olabilir sorunu nasıl çözebilirim

Yapılan işlemler ssd değişimi fan temizliği win.10 kurulumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaptığınız işlemlerden ve yaşadığınız soruna ->"ertesi gün açmak istediğimde hiç bir şekilde açılmıyor ve şarj almıyor" bakarsak, anakart üzerinde bir hasar durumu söz konusu.

Dizüstü bilgisayarınızı fişe taktığınızda herhangi bir ışık çalışıyor mu? Şarj soketi aydınlatması olabilir, Adaptör takıldı bildirim ışığı olabilir. USB/Ethernet bağlantılarının ışıkları olabilir.

Eğer adaptörünüzden eminseniz, kablo bağlantısında bir sorun yoksa ve anakart ile şarj soketi bağlantısının doğru olduğundan eminseniz başka yöntemlere geçiş gerçekleştirebiliriz. Bu yöntemler elektronikçi ekipmanları gerektirmektedir.(Multimetre vb.)

• Merhaba hocam hiç bir ışık çalışmıyor adaptörü multimetre ile ölçtüm çalışıyor.

Anakartta HDD değişimi ve fan temizliği dışında bir işlem yapmadım eldiven ile çalıştım ve sonrasında PC de çalıştı.

Windows 7 yüklüydü eskiden win10 a geçtim kendi cdsinden driverları yükledim sadece photkey diye bir hata verdi program ekle kaldır dan programı kaldırıp Casper ın sitesinden seri numarasına göre yeni photkeyi kurdum yaklaşı 5-6 saat çalıştı sonrasında kapattım sabah denediğimde hiç açılmadı

• iyi geceler.

statik boşaltmayı denediniz mi? pili söküp güç tuşuna 15-20 sn. basılı tutarak?

siz bilgisayarı kapattıktan sonra belki statik almış olabilir bir şekilde. bir ihtimal.

• PC üzerindeki pili (genelde 2032 olur) sökün, bataryayı da sökün, yarım dakika güç tuşuna basılı tutun. Sonra hiç bir güç bağlamadan 5-6 saat bekletin. Sonrasında her şeyi bağlayıp çalıştırmayı deneyin.

• robotica R kullanıcısına yanıt
    Hocam bu zamana kadar çözmüştür herhalde 😀

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kumbasi52 kullanıcısına yanıt

Hakikaten ya 8 ay öncesinin konusu nasıl düştü önüme. Neyse işine yarayan biri olursa diye dursun yazı burada 😌

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.