Şimdi Ara

HDD'min değiştiğini nasıl anlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Laptop'ımı tamire vermiştim. Başta bir sorun yokken oyunlarda vs. aşırı bir yavaşlama olduğunu fark ettim. Aynı grafiklerde FPS 60tan 20-25'lere inmişti

İnternette bakınırken HDD değiştirilebilmiş olabileceğini gördüm. Bunu nasıl anlayabilirim?

Teşekkürler

Laptop: np550p5c-s05tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trilogical -- 23 Temmuz 2015; 21:34:32 >

• RAM 8gb, aynı. Modelinin değişip değişmediğini bilmiyorum.

Soğutucu plaklar hakkında da pek bi bilgim yok.
  • Bilgisayar önceden de ısınıyordu, buna rağmen hiçbir şekilde fps kaybı yaşamıyordum.

Ama daha açar açmaz fps sorunu başlıyor bilgisayarda. Soğuk olsa bile.

Coretemp var açtım denedim bi anormallik yok eskisiyle aynı seviyede
  • 3630QM, Ram hızını nereden görebilirim?

Bir de dxdiag.exe açtığımda directshow tarzı bişiyin hatasını veriyor bağlantısı olabilir mi?
  • Ekran kartı ne durumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trilogical

Samsung Laptop'ımı tamire vermiştim. Başta bir sorun yokken oyunlarda vs. aşırı bir yavaşlama olduğunu fark ettim. Aynı grafiklerde FPS 60tan 20-25'lere inmişti

İnternette bakınırken HDD değiştirilebilmiş olabileceğini gördüm. Bunu nasıl anlayabilirim?

Teşekkürler

Laptop: np550p5c-s05tr

aynı şekilde aldığın yere git söyle sizden sonra böyle böyle oldu diye ya bir donanımına zarar verilmiş ya da yazılımsal bunu burdan bilemeyiz neyi onarıp neyin içine ettiklerini bilmiyoruz en iyisi al vur masaya söyle

• Tamire verdim demişsin ama serviste ne yapıldığı yazmamışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1kalite34

Tamire verdim demişsin ama serviste ne yapıldığı yazmamışsın.

Donanımsal bir şey yok hocam şarj soketi değişti sadece.Şarj soketi değişti
  • Eğer bilgisayar düzgün güç almıyorsa (amper ve volt olarak) bundan da kaynaklanıyor olabilir.

• Trilogical T kullanıcısına yanıt
    Temiz bir format at o şekilde düzelmezse servise götürürsün
  • Donanımsal bir değişikliğin bilgisi verilmeden yapılcağını sanmıorum mahalle arası bilgisayarcı değildir götürdüğün yer herhalde
    Ekran Kartı drişverını güncellemeyi dene bence yazılımsal bir problem yaşıyorsun

-Tamir eden kişi başka donanımlara zarar verdiyse durum değişir yazılım updatelerden sonra devam ederse götür durumu izah et
  • Trilogical T kullanıcısına yanıt
    Crystal Disk Info'yu indir, çalıştır. Kaç kere açılıp kapandığını, kaç saar çalıştığını ve diğer sağlık bilgilerini gösterir.

• Bugün gittim servise, fanı temizlediler, sıkıntı çözüldü. Teşekkürler hepinize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.