Şimdi Ara

HD4890 Vapor-x ile Referans tasarım 4890 arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün sipariş vereceğim.kafamda hala birkaç soru işareti var.sizinle paylaşmak istedim.
    Birinci seçenek Sapphire HD4890 (normal modeli) bana 410 tl ye geliyor.daha önce referans tasarım 4870 kullanmıştım ses olayı beni düşündürmüyor değil.
    İkinci seçenek Sapphire HD4890 Vapor-X bana 440 tl ye geliyor 30 lira fazla vermeye değer mi bilemiyorum.bir de galiba referans tasarım 6+6pin güç girişine sahipken vapor-x 8+6pin güç girişine sahipmiş.benim psu da 2 adet 6pin vapor-x alanlar acaba kutudan 8 pine dönüştüren bir kablo çıkıyor mu?

Bir de arada bir araştırmaktan bıkıyorum ben ne yapıyorum ya ne farkını göreceğim sanki diyorum ve 4870 1g vapor-x (345 tlye geliyor) alayım ne gerek var 100 lira farka diyorum.fakat monitörüm 23" ve oyunları 1920x1080 oynuyorum yine de gözle görülür bir fark olmayacağını düşünüyorum(test sonuçlarını geçin) 4870 de 4890 da şuan piyasadaki oyunların çoğunu bu çözünürlükte tatmin edici düzeyde oynatmaz mı?Ki ben şuan 4850 sattım onla bu çözünürlükte pek de fena değildi performansı fakat en fazla 2xaa açabiliyordum o ayrı.
    Falan Filan işte almışken 4890 alayım diyorum ama bikaç ay sonra çok düşecek sonra fiyatı diye de pek yanaşmak istemiyorum.kafam çorba oldu yaaa

• maalesef teknoloji böyle kardeşim.Bu saatten sonra 4870 alma bence 4890 al.Almışken vapor-x al derim bende referans var auto da az ses yapıyor.Boşta 59-60 yükte daha 70 i göremedim.Gta 4 fln kastım 68 fln gördüm max.Kararını sen ver artık autoda ses sorunu yok bence.
  • Bence de 30tl fark ver vapor-x modelini al. Soğutması gayet iyi, ses olayı çok az.
  • teşekkürler arkadaşlar 434tl 10 taksit vapor-x aldım.yarın elimde Allah'ın izniyle.
    Ama içim acıyor ha!434 lira çok para oldu ya!İnşallah pişman olmam.ama bu kartı satmıyacağım arkadaşlar aha da buraya yazıyorum.EĞER satmaya kalkarsam da bana engel olmazsanız siz de forum arkadaşı değilsiniz tamammı!bu ne ya!4 ay önce gayet uygun bir fiyata 275 liraya 4850 aldım bugün 150 liraya gitti yanında bir de akasa 12cm fanla.zarara bak!yok bunu satmayacam iki yıl rahat zirvede götürür beni daha sonra az kalırsa bir tane daha alacam yanına da yine bunu satmayacam.
  • Sabredebiliyorsan biraz daha sabret derim, sabredemiyorsanda 2. elde en hızlı giden kartı almalısın. 2. elde gördüğüm kadarıyla ati olan kartlarda referans tasarımlılar daha geç satılırken özel soğutuculular çabuk gidiyor. Nvidia da ise öyle bişey yok, genelde referans olduğu için soğutucuya bakan pek yok. He almışkende 4890 al, 4870 artık eskidi. Dx11 çıktığında da aldığın kartı satar yeni bir kart alırsın.
  • yok hocam ya ne dx11i?yeni çıkan oyunlar da bile dx9 kuruyor hala.yemişim 11i.daha ikinci el ekran kartı bölümünde işim olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_turk12

teşekkürler arkadaşlar 434tl 10 taksit vapor-x aldım.yarın elimde Allah'ın izniyle.
    Ama içim acıyor ha!434 lira çok para oldu ya!İnşallah pişman olmam.ama bu kartı satmıyacağım arkadaşlar aha da buraya yazıyorum.EĞER satmaya kalkarsam da bana engel olmazsanız siz de forum arkadaşı değilsiniz tamammı!bu ne ya!4 ay önce gayet uygun bir fiyata 275 liraya 4850 aldım bugün 150 liraya gitti yanında bir de akasa 12cm fanla.zarara bak!yok bunu satmayacam iki yıl rahat zirvede götürür beni daha sonra az kalırsa bir tane daha alacam yanına da yine bunu satmayacam.

Haydi hayırlı olsun kardeş...

Benim ekran kartını alırken de abim aynı şeyleri söylemişti, içime oturdu valla 430 lira demişti Dediğin gibi en az 2 sene bu kart bizi fazlasıyla idare eder bence de.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

teşekkürler arkadaşlar 434tl 10 taksit vapor-x aldım.yarın elimde Allah'ın izniyle.

Benim ekran kartını alırken de abim aynı şeyleri söylemişti, içime oturdu valla 430 lira demişti Dediğin gibi en az 2 sene bu kart bizi fazlasıyla idare eder bence de.

sağol kardeşim senin çok faydan oldu karar vermemde.sağolasın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

sağol kardeşim senin çok faydan oldu karar vermemde.sağolasın.

Estafirullah, ben alırken de başka arkadaşlar yardımcı olmuşlardı, buradaki insanların amacı da bu zaten, güle güle kullan, iyi oyunlar

• güzel karttır hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: oklaz1905

güzel karttır hayırlı olsun

teşekkürler bakalım exaya özellikle dedim dün bugün kargolarsanız alıcam yarından sonra(bugün için) şehir dışına çıkıcam dedim.dün kargoya teslim edildi yazdı ama kargo takip no vermediler hala.
  • Arkadaşlar kart elime ulaştı ama bir türlü görüntü alamadım psumda 2 adet 6pin var onlarla bağladım olmadı yanında gelen çeviricilerle bağladım yine olmadı dijital analog hertürlü denedim olmadı kafayı yiyecem exayla görüştüm şimdi gönderin diyolar en az 1hafta onla uğraşacam!on board kullanıyodum bikaç gündür onu mu kapatmam lazım diye o kadar uğraştım yine yok başka ekran kartı taktım direk görüntü aldım bunda tık yok!KULLANAN ARKADAŞLAR ACABA BİLGİSAYRI AÇMA TUŞUNA BASINCA EKRAN KARTININ ÜZERİNDE 3 TANE LED VAR KAÇI YANIYOR SİZDE BENDE BİR TANESİ YANIYOR VE SÖNÜYOR.SONRA MONİTÖR DİJİTAL ANALOG SİNYAL ARIYOR VE BULAMIYOR.NE YAPSAM YA?

• Kart exaya gitti ve ellerinde yenisi bulunmadığı için ya para iadesi ya da başka bir kart almamı söylediler yine referans sapphire 4890 aldım :( para iadesi desem kredi kartına geçti mi geçecek mi onla uğrşacaktım.25 lira farkla referans tasarıma kaldık.Elleinde bir tane vapor-x varmış bozuk onu da bana yollamışlar heralde.Bahtsız bedevi, çöl ve kutup ayısı üçlüsü yine beni buldu!
    Ama referans tasarım 4870 kullanmıştım kasa içi soğutmam da söylemesi ayıp biraz iyidir o yüzden çok da sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.NASİP!!

• quote:

Kart exaya gitti ve ellerinde yenisi bulunmadığı için ya para iadesi ya da başka bir kart almamı söylediler yine referans sapphire 4890 aldım :( para iadesi desem kredi kartına geçti mi geçecek mi onla uğrşacaktım.25 lira farkla referans tasarıma kaldık.Elleinde bir tane vapor-x varmış bozuk onu da bana yollamışlar heralde.Bahtsız bedevi, çöl ve kutup ayısı üçlüsü yine beni buldu!
    Ama referans tasarım 4870 kullanmıştım kasa içi soğutmam da söylemesi ayıp biraz iyidir o yüzden çok da sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum.NASİP!!

Sağlık olsun dostum sıkma canını....

Vatan'da vardı vapor-x ler baktın mı oraya?

• arkadaslar bende 4890 almayı dusunuyorumda yanlız bu 3 kart arasında kaldım aslında ılk tercıhım hd4890 oc olan sızce hangısı almalıyım bu bellek hızı oc de 4000mhz ama diger 2 kartta ıse 1050 MHz, 4.2 Gbps ve vapor xlerın bırısı 2 gb performans farkı olurmu oc ıle vapor x 2gb arasında?

saphire hd4890 oc gddr5 1gbellek : 1024MB GDDR5

Chipset : HD 4890 / RV790XT
    Çekirdek Hızı : 901MHz
    Bellek Hızı : 4000MHz
    Steam İşlemcisi: 800
    Bellek Veriyolu : 256bit
    Vga Slot : PCI Express 16X
    Üretim Teknolojisi : 0.55 Mikron
    Transistör Sayısı : 800 Milyon
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot
    Harici Güç Girişi : Evet. 8 Pin + 6 Pin

Sapphire HD4890 Vapor-X 1 GB 256Bit GDDR5

Bellek : 1024MB GDDR5
    Çekirdek Hızı : 870MHz
    Bellek Hızı : 1050 MHz, 4.2 Gbps
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot Vapor-X Cooler

Sapphire HD4890 Vapor-X 2 GB 256Bit GDDR5

ellek : 1024MB GDDR5
    Çekirdek Hızı : 870MHz
    Bellek Hızı : 1050 MHz, 4.2 Gbps
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot Vapor-X Cooler

• Standart soğutuculu 4890 larda soğutma orta seviyede ancak vapor-x modelinde özel soğutma mevcut ve oc modeline göre daha hızlı olarak geliyor.
    1 ve 2 gb arasında fiyat farkı en kadar bilmiyorum ama eğer çoksa bence 1gblık alsan fazlasıyla işini görür.
  • sanırım vatandada yok bende geçen bir araştırmıştım daha Türkiyeye oturmadı vapor-x sanırım. Var ama oda 4870 için var. Aslında His şu ICQ modelini 4890 için falan çıkartsa onlarında soğutması çok güzeldi
  • sessiz ve soğuk vaporx derim 1gb al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hissetme -- 30 Temmuz 2009; 20:21:30 >
  • bence vapor-x alma ben aldım bozuk çıkıyor vapor etkili bir soğutmaya benziyor ama havanın tamamını kasanın dışına atmıyor oluşu bana biraz garip geldi doğrusu.
  • quote:

bence vapor-x alma ben aldım bozuk çıkıyor vapor etkili bir soğutmaya benziyor ama havanın tamamını kasanın dışına atmıyor oluşu bana biraz garip geldi doğrusu.

arkadaşım sistem kapalı biraz incelersen internetten sistemini anlarsın. Yani ısıyı kartın arka çıkışındanda atıyor ve referans modele göre bu modeller daha mantıklı anca fiyat fark çok o fark için o performansa değmeğebilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.