Şimdi Ara

HD4890 Vapor-x ile Referans tasarım 4890 arasında kaldım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_turk12

bence vapor-x alma ben aldım bozuk çıkıyor vapor etkili bir soğutmaya benziyor ama havanın tamamını kasanın dışına atmıyor oluşu bana biraz garip geldi doğrusu.

arkadaşım sistem kapalı biraz incelersen internetten sistemini anlarsın. Yani ısıyı kartın arka çıkışındanda atıyor ve referans modele göre bu modeller daha mantıklı anca fiyat fark çok o fark için o performansa değmeğebilir

ben vpor-x aldım taktım sistemime kardeşim nasıl çalıştığını gördüm.kötü demiyorum fakat kasası fazla büyük olmayanlarda kasa içi sıcaklığı biraz etkiler gibi geldi bana.benim sistemimde gayet serin çalışırdı mesela referans tasarıma nazaran ama kart bozuk çıktı :(( 5 tane 12cm fanla hava sirkülasyonu var kasanın içinde fakat kasa içi soğutması iyi olmayan ve kasası küçük olanlar için 1-2 dereceden fazla farkedeceğini sanmıyorum.ya da tam tersi olabilir böyle bir tezim var yanii
    Fakat bir de şu var acaba hiç referans tasarım 4890 alıp fazla ısındığı için oyunlarda gözle görünür performans düşüşü yaşayan var mı?bunlar biraz satış politikası gibi geliyor bana!Bunun sonu yokki tam sen sonunu buldum en iysini aldım derken daha yeni bi teknoloji çıkıyor kalakalıyorsun öle yerli malı gibi!onun için fazla da abartmamak lazım kendini frenleyebilmek lazım henüz ben başaramasam da hatta ben 4870 almaya takmıştım konunun başında da yazıyor ama arkadaşlar alınmaz bu saatten sonra dediler 4890 aldık.benim ev arkadaşım 8600gt ile oyun oynuyor gayette zevk alıyor kendinden geçiyor fakat biz de bir tatminsizlik bir tüketme arzusudur almış başını gidiyor.ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN!

• Haklısın haklısın. Ben zaten 4890 referans model kullanıyoum. Ancak ben alırken olsaydı vapor x olmasada toxsic alırdım. Zira onlar gerçekten çok güzel. işte az gelince kartlar olandada sorun çıkabiliyor. Belkide sorun başka birşeyden kaynaklı olabilir. ben 3870 i sattım 4890 aldım evet habire tüketiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdead06

arkadaslar bende 4890 almayı dusunuyorumda yanlız bu 3 kart arasında kaldım aslında ılk tercıhım hd4890 oc olan sızce hangısı almalıyım bu bellek hızı oc de 4000mhz ama diger 2 kartta ıse 1050 MHz, 4.2 Gbps ve vapor xlerın bırısı 2 gb performans farkı olurmu oc ıle vapor x 2gb arasında?

saphire hd4890 oc gddr5 1gbellek : 1024MB GDDR5

Chipset : HD 4890 / RV790XT
    Çekirdek Hızı : 901MHz
    Bellek Hızı : 4000MHz
    Steam İşlemcisi: 800
    Bellek Veriyolu : 256bit
    Vga Slot : PCI Express 16X
    Üretim Teknolojisi : 0.55 Mikron
    Transistör Sayısı : 800 Milyon
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot
    Harici Güç Girişi : Evet. 8 Pin + 6 Pin

Sapphire HD4890 Vapor-X 1 GB 256Bit GDDR5

Bellek : 1024MB GDDR5
    Çekirdek Hızı : 870MHz
    Bellek Hızı : 1050 MHz, 4.2 Gbps
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot Vapor-X Cooler

Sapphire HD4890 Vapor-X 2 GB 256Bit GDDR5

ellek : 1024MB GDDR5
    Çekirdek Hızı : 870MHz
    Bellek Hızı : 1050 MHz, 4.2 Gbps
    Soğutma : Fan + Bakır Heatpipe, Çift Slot Vapor-X Cooler

arkadaslar bu ekran kartları arasındakı performans farklı faz olurmu???

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.