Şimdi Ara

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
26
Favori
250.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar öncelikle tebrikler basit ama doğru bir noktaya parmak basmış arkadaşımız
    yaklaşık 1 sene önce tanıştım bu programla ve arkaplanda hdd sıcaklığını ölçmek için çalıştırıyorum ve sisteme en ufak bi yükünü hissetmedim
    bir iki sorum olacak program badsectör olayını kesin olarak bulabiliyor mu sonucundan kesin emin olabilir miyiz?
    dizüstümde 5400rpm 8mb sata hdd kullanıyorum normal data alışveriş değeri ne aralıkta olmalı?? -işletim sistemi vista hp-
    bir de geçen ay bilgisayarımın hard diski yandığından dolayı servise göndermiştim ve hdd yandığında sıcaklık değeri 60dereceydi -hd tune sonucu- bunu teknik servis elemanı beni aradığında söyledim ve bana hdd içinde herhangi bi sıcaklık ölçücü olmadığını ve o değerlerin yalan olduğunu söyledi bu konuya da bi açıklık getirebilirsek iyi olur
    İyi forumlar...
  • up
  • eski disklerde sıcaklık değerleri ölcülmüyordu. ama senin disk öyle olsaydı 60c yerine n/a yazardı.yani servis elemanı sallamış bu konuda.
  • teşekkür ediyorum dostum sonunda aradığım cevabı buldm
    İyi forumlar...
  • arkadaşlar daha önce de söylediğim gibi dizüstü bilgisayarımda seagate 120gb 5400rpm 8mb hard disk kullanıyorm bu değerler normal mi??

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım
  • arkadaşlar benim dizüstü bilgisayarın hddsi 160gb 7200rpm rsmini koyamaddım ama skorları aşşağdaki yazılı şekilde sizce 7200rpm ye göre (diz üstü için) nasıl cevabınızı bekliyorum. teşekkürler herse
    skorlar
    sıcaklık41
    min. 18.9
    max. 59.5
    av. 44.5
    acc. 15.1
    bur. 90
    cpu. 3.3
  • yardımcı olursanız çok sevinirim bn yeni hard disk alalı 15 gün oldu fakat pes 2008 vb. oyunlarda hard diskten gelen tık tık sesiyle oyunda yavaşlamalar oluyo hd tune programını kurdum ve 50-60 tane damaged çıktı hard diski dha yeni aldım yadımcı olursanız çok sevinirim
  • bn hard disk alalı 15 gün oluyo ancak pes 2008 vb. oyunlarda tık tık sesi ve yavaşlamalar oluo ve haftada 1-2 kez format atmak zorunda kalıorum hd tune programını kurdum ve 50-60 tane dameged çıktı ne diosunuz yardım ederseniz sevinirim
  • Şu testleri bi görelim ona göre götürüp kafasına at bilgisayarcının
  • Son zamanlarda bilgisayarda donmalar oluyordu bende bu tesiti yaptım yardım ederseniz sevinirim eğer bu hardiskte sorun yoksa yedekleme olaradk kullandığım hardiskte sorun olabilir mi?

•  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

benimki nasil acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemkate -- 31 Ocak 2008; 1:31:07 >

• cevap yok alla alla
  • arkadaşlar şu hdd ye de bir bakın lütfen delirti beni
    mavi ekran hatalarından kurtulamıyorum. formatlar çözüm olmadı.

• buda ikinci resim arkadaşlar
    yardımlar için şimdiden teşekkürler

•  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

Benimde sonuç bu.Sanırım normal.Fakat bende HDD'nin sıcaklığını göstermiyor.Yardımcı olur musunuz?Health sekmesinde de hiçbirşey çıkmıyor bomboş.
  • bu resimde benim Hddnin. fakat biosta ide olarak görüyor sata2 olarak deil. sizce bu hıza göre sata2 3gb/s mi yoksa 1,5gb/s olarmı çalışıyor hdd. sizce normalmi bu hız 320gb samsung sata2 16mb cache bellekli 5600amd işlemci için

• arkadaşlar
    250sata nın yanına 500IDE aldım (sata yeri yoktu)

250sata bencmarkta 50-60mb/sec üstünde çıkıyor.
    500IDE 7.2mb/sec SABİT hiç değişmiyor. o şekilde bitiyor? tabi average da 7.2? neden olabilir?

(ben bu hd yi alınca yanlışlıkla dinamik disk olarak biçimlemişim. sonra hızlı biçimlendir seçili olarak TEMEL e çevirdim. acaba hızlı seçenekli olduğu için mi problem oldu? yoksa hd de mi bi pislik var. aslında ilk dinamik yaptığımda c'den bi klasör attım çok çabuk atmıştı. ama sonra dinamik olmaması gerekiyormuş TEmel e çevirince değişti sanki.
    nedir sizce??
  • benim diskin veriler bu.. durum nerdir sizce??

320GB Seagate SATAII 16MB NCQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.alkan -- 11 Nisan 2008; 16:18:19 >

• benim harddiskime dün garip bi şey oldu birden,artık diskimdeki hemen hemen hiç bi klasöre giremiorum,50000 tane mp3 ve 350 tane filmin üstüne bir bardak soğuksu mu içmem lazım ?test sonucum böyle

dosyalara girmeyeye çalıştığımda g:sürücüsü biçimlenmemiş diye bir uyarı alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalchesh -- 30 Temmuz 2008; 0:28:17 >
  • Arkadaşın bil çalışmıyodu söktüm hdd yi format attım checkdisk
    yaptım hiç bir sorun bulmadı ama bu testte herşet açık sanki.Daha yavaşı varsa kapıştıralım.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.