Şimdi Ara

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
718
Cevap
26
Favori
250.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Metalchesh

benim harddiskime dün garip bi şey oldu birden,artık diskimdeki hemen hemen hiç bi klasöre giremiorum,50000 tane mp3 ve 350 tane filmin üstüne bir bardak soğuksu mu içmem lazım ?test sonucum böyle

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

dosyalara girmeyeye çalıştığımda g:sürücüsü biçimlenmemiş diye bir uyarı alıyorum.

arkadaşım yeni sistemmi kurdun ?

ne yaptında öyle bişey yazıyor biraz açıklarsan sevinirim...

• Selamlar. Diskimdeki spin up time değerlerinde bir anormallik var. Bununla ilgili olarak net bir yorum yapabilecek birisi var mı? Kritik bir durum söz konusu mu veya ileride olabilir mi? Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strat76 -- 11 Eylül 2008; 2:45:57 >

• benim hdd bozukmu acaba yenisini alayımmı

• quote:

Orjinalden alıntı: bahattintopaloglu

quote:

benim harddiskime dün garip bi şey oldu birden,artık diskimdeki hemen hemen hiç bi klasöre giremiorum,50000 tane mp3 ve 350 tane filmin üstüne bir bardak soğuksu mu içmem lazım ?test sonucum böyle

dosyalara girmeyeye çalıştığımda g:sürücüsü biçimlenmemiş diye bir uyarı alıyorum.

arkadaşım yeni sistemmi kurdun ?

ne yaptında öyle bişey yazıyor biraz açıklarsan sevinirim...

hiç bi şey yapmadım çalışan harddiskim bir anda çalışmamaya başladı ve hdtune ile yaptığım tarama sonucunda böyle bi sonuç aldım,sonuçta harddiskimi wd'nin servisine yolladım,servis harddiskin onarılayamayacak şekilde bozuk olduğunu söyledi,fakat harddiskim üretimden kaldırıldığı için yenisiyle değiştirilemiyor,bu durumda bana paramı iade edeceklerini söylediler,bende faturamın gelmesini bekliyorum

• bu flash diskte okuma ve yazma hızı nerde?

ayrıca bu harddisk hakkında yorum alabilirmiyim?

• peki diski tamir ediyomu bu yazılım
  • quote:

Orjinalden alıntı: farukge

Arkadaşlar Birde Son Günlerin En Popüler Hdd lerinin Hd Tune Test Sonuçları Varmı Bir Yerde Hatta Bu Konu ya İlave edilirse Çok İyi olur.

Ben de yorumlara bakarak hepsiburada'da en çok satılan HDD'yi aldım (seagate 500 sata II). Şuan SATA I olarak çalışıyor, bayağı uğraştım arkadaki jumperi çıkaramadım, çıkarabilenleri kutluyorum

Diğer akadaşlarda görüldüğü gibi benim HDD'de 0A bölümü sarı ve buna ilaveten B8 bölümüde sarı, 0A'nın sarı olmasını anladıkta B8'in sarı olma sebebini bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aakaraali -- 23 Ekim 2008; 11:06:11 >

• quote:

soğuk suyu bırak, soğuk su dolu bi havuza atla bence sen.
    harddiskin bu hale gelmesi için manyetik alana maruz kalması lazımm.. veya takla atması lazım çalışırken..

inşallah değiştirirler. geçmiş olsun.

• yaklaşık 3-4 gündür şu başbelası harddiskle uğraşıyorum. eve geldim, laptopu açtık, sonra bir iki kere falan takılma oldu, şöyle bir restart atayım kendine gelsin dedim, ondan sonra olanlar oldu, sistem bir türlü açılmadı, meşhur mavi unmountable boot bolume hatası geldi. aslında format atmak c ye kafamda vardı. cd çantamda ubuntu 64 bit cd si vardı (hollanda'dan gelen :) ) onla sistemi açıp önemli dosyalarımı d: ye aktarayım dedim. keşke demeseydim, ubuntu açılmadı ve c: sürücüsünün dosya sistemini değiştirdi RAW yapmış, dolayısıyla xp yi falan onaramadık, pardus çalışan cd ile açmaya çalıştım, kernel çekirdeği yükleniyor da kaldı saatlerce bekledim hala baktım o ekranda, o işte olmadı sonra linuxun 133mb civarında olan live sürümünü (adını çıkaramadım) buldum netten, onu cd ye yazdım ve sistem o cd ile açıldıktan sonra bir hayal kırıklığı daha yaşadım, bilgisayar sürücülerimi görüyordu kopyalama yaparken sürekli error veriyordu daha doğrusu bütün dosyalar read-only olduğu için sadece bakınmakla yetindim,

birden yeni birşey farketttim yanımda bilim-teknik dergisi vardı ve onun hediyesi pardus cd si vardı, hemen onu taktım ve çok inanılmaz bir hata yaptım tabi kurulan cd olduğu için bana nereye kuracağımı söyledi ben de philips 500 gb olan harici diskime kur dedim nerden bileyim kurmadan önce dosya sistemini farklılaştıracağını :))ben boş gördüğü alana direk olarak kuracak sanıyorum. baktım formatlanıyor falan yazılar çıktı ekranda hemen harici diskimi söktüm ama masaüstü pc mden bakınca başına çok kötü birşey geldiğini anladım, pc onu görüyor sürücüsünü felan yüklüyor ama bilgisayarımda gözükmüyordu hem içinde çok önemli belgeler ve daha önemli olan resimlerim falan da vardı. o andan itibaren moral sıfıra indi ama pes etmedim, pc sağ tık yönete ordan disk yönetiminden external diski gördüm formatladım ve sürücü harfi atadım. sonra easy recovery yi açtım hemen format recovery yi çalıştırdım daha önce böyle bir deneyim yaşamadığım için fazla bir beklentim yoktu çok önemli dökümanların üzerine bir bardak soğuk su içeriz dedim yaklaşık iki saat falan taradıktan sonra tarama hala sürüyordu iptal ettim ve çok şaşırdım tüm dosyalar ve klasörler olduğu gibi gözüküyordu, hiç bekletmeden bütün onları recovery yaptım o mutlu anımı anlatamam, sonra yine netten slax diye bir versiyonunu buldum linuxun onla laptopu açtım ve bu seferde RAW biçimindeki c: sürücümü olduğu gibi external hard diskime aktardım,

sonra laptopa formatı hard olanından atayım dedim, bu seferde xp boot cdsi ile normal olarak ntfs biçimlendir dediğin zaman saatlerce bekletiyordu ve hala %1 seviyesindeydi. son olarak 100 gb hitachi hard diskimi c:20gb d:20gb ve e:60gb olacak şekilde 3'e ayırdım ve c'ye hızlı format atıp xp kurmaya çalışınca hata verdiği için ben de d: ye hızlı format atarak xp kurdum. sonrasında hd tune ile bad sectör taraması yaptım ve yaklaşık ilk 7.3 gb veride 59 bad sectör buldu ve sonrasında 43gb civarında 1 tane daha buldu, ardından tune up disk doctor u hemen devreye soktum ve disk taraması yaptım fakat ne yazıkki hiçbir hata bulamadı, şimdi benim düşündüğüm c: sürücüsünü 7.3 gb olarak boyutlandırmak ve onu devre dışı bırakmak . bu işlem için ne gibi tavsiyeleriniz olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herokyar3 -- 19 Kasım 2008; 12:39:44 >

• arkadaşlar pc de kopyalama oyun yükleme vs. işlemleri baya yavaşladı.ben de testi uyguladım
    http://img510.imageshack.us/my.php?image=adszzz1.png
    lütfen bi ilgilenin değerler düzgün mü acaba error scan da bi sorun çıkmadı
  • bendeki durum da böyle:normal mi acaba

• buda 2 cisi sorun varmı acaba

• buda pc nin özellikleri yaramaz gerçi ama

• sizce benim HDD nasil resimleri veriyorum lütfen cevabinizi bekliyorum
  •  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

• sizce benim HDD nasil resimleri veriyorum lütfen cevabinizi bekliyorum

ocz ssd taktim bazen performansi beni sinir ediyor ama eski 5400 rpm e göre cok hizli vistadan kaynaklandigini zannediyorum.

http://img385.imageshack.us/my.php?image=hdtuneoczwq5.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j500com -- 21 Aralık 2008; 16:33:50 >
  • bende böyle bir uyarı çıktı tarama tamamlanmadı :(
    we birkaç gündür sorunlar yaşıyorum aşağıdakilinkte benm konum
    yardımcı olabilirsenz sewinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_28577942/tm.htm

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.