Şimdi Ara

HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
5
Favori
41.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BruTaLBoY

Arkadaşlar az önce SPlayerı bende denedim ama beklediğim gibi çıkmadı yine en iyisi Media Player Home Cinema kim ne derse desin. 2160p çözünürlüklü videoyu Gpu ile açamazsınız. Ben MPHC ile açtım ama işlemci kullanımı 4 çekirdekde %100 e vurdu ama ağırda olsa oynattı. O demo L5.1 ile decode edilmiş Gpu yu kullanabilmek için Filmin L4.1 ile kodlanmıış olması gerekir. Piyasada filmlerin çoğu zaten L4.1 ile decode edilmiş o yüzden çoğu filmde Gpu yu kullanabiliyoruz.

Yanlış anlaşılma olmasın, adı geçen programlar hepsinden iyidir diye bir iddiam yok, sadece nispeten düşük konfigürasyonlarda daha performanslı MPC'den ve diğerlerinden. En azından Q6600 ve 4830'da yaşadığım durum ve çıkan sonuç bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kcbilir

quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

@ kcbilir

Bu hangi sunumu filmin sana zahmet söylermisin dostum.

Extended Edition dostum, uzunluk 2 saat 53 dakika 15 saniye.

Hangi rip grubu hansi sunum onu sormuştum aslında dostum?
  • Yeni umut Splayer
    Deneyenlerin yorumunu bekliyoruz.
    Splashdan pek bi farkı yok gibi.
  • quote:

quote:

quote:

@ kcbilir

Bu hangi sunumu filmin sana zahmet söylermisin dostum.

Extended Edition dostum, uzunluk 2 saat 53 dakika 15 saniye.

Hangi rip grubu hansi sunum onu sormuştum aslında dostum?

Valla indireli çok oldu, inan hatırlamıyorum, üzgünüm.

• @kcbilir hocam sizin o işlemci ve o ekran kartı ile MPHC de sorun yaşamamamız lazım. Belki windows ile alakalı bir durum olabilir veya codecler ile ilgili de olabilir. Benim kullandığım MPHC'nin sürümü 1.3.1264 + CoreAvc 2.0 codec paketi + Ac3Filter yüklü başka bir programa gerek yok zaten. MPHC de zaten GPU yu aktif etmek için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok direk aktif olarak geliyor ve shader ayarlarını yaparsanız gerçekten çok tatminkar sonuçlar alırsınız. Format atmayı denediniz mi?
  • quote:

@kcbilir hocam sizin o işlemci ve o ekran kartı ile MPHC de sorun yaşamamamız lazım. Belki windows ile alakalı bir durum olabilir veya codecler ile ilgili de olabilir. Benim kullandığım MPHC'nin sürümü 1.3.1264 + CoreAvc 2.0 codec paketi + Ac3Filter yüklü başka bir programa gerek yok zaten. MPHC de zaten GPU yu aktif etmek için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok direk aktif olarak geliyor ve shader ayarlarını yaparsanız gerçekten çok tatminkar sonuçlar alırsınız. Format atmayı denediniz mi?

Valla denemediğim şey kalmadı, saatlerce codec ayarlarına gömüldüğümü bilirim. Ekran kartıyla ilgili bir durum sanırım, GPU hızlandırma kullanmadığım zaman en ufak bir sorun yaşamıyorum. Makineye dün format attım, oturdum MPCHC ile 1080p The Fountain'i izledim, bir saat geçmeden ufak tefek sorunlar başgösterdi. Arkada Bitcomet vb. çalışmasa GPU'ya hiç ihtiyacım yok, CPU yeterli geliyor 1080p için. Bu arada Splash'i sadece internal codec'leriyle kullanıyorum, codec yükleme derdinden de kurtuldum bu da yeterli şimdilik. Ses sistemi olarak Microlab MC-X10D kullanıyorum ama arıza yaptı serviste şu an, stereo sese mahkumum yani. Geldiğinde bakacağım, ses için de herhangi bir codec yüklemem gerekmezse oldu bu iş, Splash'in pro sürümünü çok pahalı olmazsa alırım hemen.

• quote:

Arkadaşlar az önce SPlayerı bende denedim ama beklediğim gibi çıkmadı yine en iyisi Media Player Home Cinema kim ne derse desin. 2160p çözünürlüklü videoyu Gpu ile açamazsınız. Ben MPHC ile açtım ama işlemci kullanımı 4 çekirdekde %100 e vurdu ama ağırda olsa oynattı. O demo L5.1 ile decode edilmiş Gpu yu kullanabilmek için Filmin L4.1 ile kodlanmıış olması gerekir. Piyasada filmlerin çoğu zaten L4.1 ile decode edilmiş o yüzden çoğu filmde Gpu yu kullanabiliyoruz.

O zaman O videoyu Nvidia Cudası aktif CoreAVC 2.0.0 ı kurulu ve çalışan bir arkadaştan GPU ya çözdürmesini rica edebilirmiyiz..üst lerde bir arkadaş yazmıştı ben de var diye..

• quote:

2160p çözünürlüklü videoyu Gpu ile açamazsınız. Ben MPHC ile açtım ama işlemci kullanımı 4 çekirdekde %100 e vurdu ama ağırda olsa oynattı. O demo L5.1 ile decode edilmiş Gpu yu kullanabilmek için Filmin L4.1 ile kodlanmıış olması gerekir. Piyasada filmlerin çoğu zaten L4.1 ile decode edilmiş o yüzden çoğu filmde Gpu yu kullanabiliyoruz.

Anladım bu videoyu hiçbir şekilde GPU üzerinden izlemek mümkün değil anladığım kadarıyla teşekkürler.

Bu videoyu çözünürlüğü değiştirilmeden convert yapabileceğimiz bir yazılım bilen varmı? Bu çözünürlükte nasıl sonuç verecek GPU merak ediyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Anladım bu videoyu hiçbir şekilde GPU üzerinden izlemek mümkün değil anladığım kadarıyla teşekkürler.

Bu videoyu çözünürlüğü değiştirilmeden convert yapabileceğimiz bir yazılım bilen varmı? Bu çözünürlükte nasıl sonuç verecek GPU merak ediyorum açıkçası.

Bunu yapsa yapsa Sorenson Squeeze yapar sanırım. Akşam bir denerim ama sabaha kadar sürer herhalde
    Edit: Yok yahu ne sabaha kadarı, film çevirmeye gitti aklım. Bir saat falan şeklinde düzeltelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 11 Mart 2010; 17:36:31 >
  • @BruTaLBoY
    çok deneme yaptım görüntü olarak neuview gibisi yok.senin kullandığın ayarları ver onla da ss alayım (renk paleti vs)
     HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 11 Mart 2010; 17:52:14 >
  • quote:

quote:

Bunu yapsa yapsa Sorenson Squeeze yapar sanırım. Akşam bir denerim ama sabaha kadar sürer herhalde
    Edit: Yok yahu ne sabaha kadarı, film çevirmeye gitti aklım. Bir saat falan şeklinde düzeltelim...

Eğer yapabilirsen süper olur.

• Core avc 2.0 + bs player 2.50 harika oluyor..şu son çıkan yakan sürücü dedikleri sürücü ilede ileri sararken takılmalarda geçti mkvlerde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 11 Mart 2010; 18:12:04 >
  • @Source
    total converter çeviriyor ama bozulma yapabilir bir miktar.
  • valla şimdi çevirdim totalle 29 mb oldu ve bozulmalar oldu yanlız ama adamlar koşmaya başladı resmenbu arada yeri gelmişken sorayım . ama 720p lerde kesip biçmemizi sağlayan ve bu işi görüntü kalitesini bozmadan yapan program bilen varsa ve yazarsa makbule geçer 5-6 program denedim ama istediğim sonucu alamadım. sony vegas varmış o nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 11 Mart 2010; 18:16:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

valla şimdi çevirdim totalle 29 mb oldu ve bozulmalar oldu yanlız ama adamlar koşmaya başladı resmen

Çözünürlük değiştimi peki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

valla şimdi çevirdim totalle 29 mb oldu ve bozulmalar oldu yanlız ama adamlar koşmaya başladı resmen

Çözünürlük değiştimi peki?

hayır hiç birşeye dokunmadan standart çözünürlüğünde çevirdim.ama bozulmalar oldu tabiki.yalnız görüntü hızı ve kalitesi oynatıcıdan oynatıcıya değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 11 Mart 2010; 18:22:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

Neuview 6.07 sürümde ses sorunu yaşayan var mı? HD video açtığımda (720p) ekranın sol üst köşesinde çıkan bilgilerde;

Audio : Error (Dolby AC3)

yazıyor ve o filmde ses çıkmıyor. Bunun çözümü var mı? Bir de Pixelfusion gayet güzel bir şeymiş

Kimse mi kullanmıyor NeuPlayer'ı?

Bir de nedenini anlamadığım bir şekilde, BSPlayer 2.50 SouthPark açmaya çalıştığımda hata verip kapanıyor. Hiçbir şekilde oynatmadı. MPC açıyor gayet güzel oynatıyor ama BS kendinden geçiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 11 Mart 2010; 18:25:28 >
  • @AndryTR
    dostum sana cevap yazmıştım silindi 6.08 kullanıyorum onda da bazen 720plerde ses var görüntü yok oluyor(1080p ve hdrip divx sorun yok) yani programın geliştirilmeye ihityacı var.bu ay içinde yeni sürüm çıkacak deniyordu.istersen sana özelden benim kullandığım proyu atabilirm.Dts sesleri bu sürümler çözmüyor.bu ay çıkacağı söylenen sürüm çözecek deniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 11 Mart 2010; 18:30:51 >
  • @sulo61gun eevet nueview ı bende kullandım görüntü olarak kesinlikle en iyisi ama ses ve altyazılarda problem yaşadığım için sildim onu. Çok kullanışlı bir program değil açıkcası. Fonsiyonelliği yok yani.
    Ayarlarım:
     HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

Bir iki ufak ince ayar daha yapmıştım ama hatırlayamadım onları şimdi. En temel yaptığım ayarlar bunlar.

• fonksiyonellik konusunda haklısın
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.