Şimdi Ara

Hd 6950 93-94 derece neden Olabilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 600 watt xigmatek %80 plus power ile 6950 yi yeni aldım, hersey yolundaydı, 81 dereceyi gecmiyodu oyun oynarken, masaustunde 50 derece civarındaydı. dün akşam işlemciyi bi cıkardım taktım ufak bi işim vardı, bugun bf 3 betaya giriyorum oynarken 10 dk sonra ekranda yanıp sönmeler oluyo, bi ışık parlayp gidiyo, bakıyorum ekran kartı ısısı 90 lara cıkmıs, neden olablir bu. crysis 2 yi ultra ayarlarda bitirdim 80 i gecmedec. bu hafta işlemciye akasa venom fan alacagım işlemci 955 ve fanı cok kötü ayrıca macunuda kurumus gibi. 1 senedir ilk defa cıkarttım. sorun nedendir. bide rage için casalty cıktı onuda indirdim denemek için fakat w7 derecesi 7.9 dan 7.8 e düşürdü. svghost bazen 150 kb işlemci kullanıyor. of of formatmı atsam ne var pc de yaw
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ekran kartı fanını sök macununu degiştir tekrar monte et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

ekran kartı fanını sök macununu degiştir tekrar monte et.
    yahu yeni almış adam daha ekran kartını hocam, ne macun değiştirmesi...

kasa havalandırması nasıl hocam, onda birşeyler değiştirdin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

orayı görmemişim

ama kartın sıcaklıgını düşürmenin başka yolu gelmedi aklıma üstündeki macun kurumuşta olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

quote:

orayı görmemişim

ama kartın sıcaklıgını düşürmenin başka yolu gelmedi aklıma üstündeki macun kurumuşta olabilir.

Alıntıları Göster
    Sürülmüş olarak gelen macun dandik oluyorda sıfır kartıda aman diyim açmayın

Kasa havalandırmasını güzel ayarlayın bir sıkıntı çıkmayacaktır. Aldıgınız kart standart model ise üzerine fan üfleteceksiniz başka çaresi yok ama özel soğutma ise geri gönderin kartı fazla ısınıyor diye belkide iyi oturmuyordur sogutucu. Stok sogutma için bile fazla sıcaklık GTX260 okadar ısınmıyor bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Sürülmüş olarak gelen macun dandik oluyorda sıfır kartıda aman diyim açmayın

Kasa havalandırmasını güzel ayarlayın bir sıkıntı çıkmayacaktır. Aldıgınız kart standart model ise üzerine fan üfleteceksiniz başka çaresi yok ama özel soğutma ise geri gönderin kartı fazla ısınıyor diye belkide iyi oturmuyordur sogutucu. Stok sogutma için bile fazla sıcaklık GTX260 okadar ısınmıyor bende.

Alıntıları Göster
    AÇTIGIN ZAMAN GARANTİDISI KALIYOR BİLGİN OLSUN EKRAN KARTI

• quote:

yan kapak, önden, 2 tanede arkadan içe üfleyen vardı, arkadakini ters çevirdim, ısı suanda en fazla 85 e cıkıyo, 80 de kalıyo fakat önceki hali ile 80 i gecmiyordu, birden 90 lara cıkması şaşırtıcı. fanını değiştirmeyi bende düşündüm ama malesef garanti dışına cıkıyo. ucuz bişeyde değilki
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunGuN

quote:

yan kapak, önden, 2 tanede arkadan içe üfleyen vardı, arkadakini ters çevirdim, ısı suanda en fazla 85 e cıkıyo, 80 de kalıyo fakat önceki hali ile 80 i gecmiyordu, birden 90 lara cıkması şaşırtıcı. fanını değiştirmeyi bende düşündüm ama malesef garanti dışına cıkıyo. ucuz bişeyde değilki

Alıntıları Göster
    arkadan içe üfleyen 2 tane fan mı var ? egzost fanın yok mu senin ? hepsi mi içeri üflüyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 6 Ekim 2011; 10:23:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

arkadan içe üfleyen 2 tane fan mı var ? egzost fanın yok mu senin ? hepsi mi içeri üflüyor ?

Alıntıları Göster
    serin havanın kasa içine girmesi kadar sıcak havanın dışarı atılması da çok önemli hocam...
  • Ekran kartı macunu değişmek her baba yiğidin harcı değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

Ekran kartı macunu değişmek her baba yiğidin harcı değildir
    Hocam bu derecelerde kullanman pek sağlıklı değil. benim nvidia 8800GTS kartım genede 70-80 derece arasındaydı. aradan zaman geçince yandı kart garantiliydi allahtan yenisini yolladılar ama boşa vakit kaybı yaşıyorsun. soğutmasını iyi ayarlamadan pek yuksek performans isteyen oyunlara girme derim.yada overclock programı kurup ekran kartı fanının hızını arttırabilirsin
  • elini karta hafif yaklaştır gerçekten o kadar sıcak mı bir ihtimal algılayıcılarda da bir sorun vardır.
    Yoksa pek kurcalama bence...
  • Benimde ekran kartım bu, 96 97 derece civarı oluyor bf3 te. Bu ısılar bu kartlar için normal olsa gerek

Hd 6950 93-94 derece  neden Olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Benimde ekran kartım bu, 96 97 derece civarı oluyor bf3 te. Bu ısılar bu kartlar için normal olsa gerek

valla usta 90 a gelince ekran da yanıp sönmeler oluyo bende. devreler cok ısınıyo zararlı bence. ekran kartı elimi yakıyor resmen. kartı acmadan ustune pasif bi sogutucu eklemeyi düşünüyorum. kasa olarakda xigmatek utgard alacagım sıkıntı kalma inş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Benimde ekran kartım bu, 96 97 derece civarı oluyor bf3 te. Bu ısılar bu kartlar için normal olsa gerek

valla usta 90 a gelince ekran da yanıp sönmeler oluyo bende. devreler cok ısınıyo zararlı bence. ekran kartı elimi yakıyor resmen. kartı acmadan ustune pasif bi sogutucu eklemeyi düşünüyorum. kasa olarakda xigmatek utgard alacagım sıkıntı kalma inş.

Alıntıları Göster
    ve birde ısı kac olursa olsun fan hızı %35 i gecmiyor ekran kartının. sessiz olsun die böyle bi sacmalıkmı yapmışlar

• quote:

ve birde ısı kac olursa olsun fan hızı %35 i gecmiyor ekran kartının. sessiz olsun die böyle bi sacmalıkmı yapmışlar

Alıntıları Göster
    Bu arada yanlış anlaşılmasın, bf3 deki yanıp sönmeler, ışık parlamaları karttan dolayı değil. Oyun beta olduğu için herkeste bu sorunlar var. Bug yani
  • quote:

Fan profili yap hocam. Aslında direk AMD overdrive fan ayarını manuel yap ve fanı %70 80 olarak dene. Yalnız BF3 tam bir bela. Bütün kartlar yerlerde daha fazla ısınması normal. Aman diyorum kartı sakın sökmeyesin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 6 Ekim 2011; 16:15:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Fan profili yap hocam. Aslında direk AMD overdrive fan ayarını manuel yap ve fanı %70 80 olarak dene. Yalnız BF3 tam bir bela. Bütün kartlar yerlerde daha fazla ısınması normal. Aman diyorum kartı sakın sökmeyesin....

Alıntıları Göster
    BF3 vga'ya yüklenen bir oyun, sıcaklıkların artması doğal.

Ancak ref. stok soğutmalı kartlar haliyle daha da çok ısınır, ancak en genel durumlardan birisi de kasa içi hava akımının düzenli ve yeterli olmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 6 Ekim 2011; 16:18:26 >

• quote:

O değişen fan yönünü tekrar eski haline getirip ölçüm yapabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meke

quote:

O değişen fan yönünü tekrar eski haline getirip ölçüm yapabilir misin?

kardeş arka fanı dışarı üfler olarak ayarladım 10 derece düştü ısı, içeri üfleyince dahada ısınıyodu. suan iyi. ekran kartını ati casaltyden fan hızını yukseltip deniyorum şimdi. %35 i gecmiyo cunku. inş garanti dışı kalmaz böyle bişeyle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.