Şimdi Ara

HD 6870 Ekrana Görüntü Gelmiyor [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://resim.donanimhaber.com/m_66620130/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66660509

Ekran kartım da bu.

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&pid=1270&psn=&lid=1&leg=0

Bugün bilgisayarı nihayet kurmaya sıra geldi monitörü onboarda bağladım ve driverları falan kurdum sonra ekran kartını kurdum ve monitörün kablosunu karta bağladım fakat bilgisayarı açtığımda ekrana sinyal gelmedi yani kablo sanki bir yere bağlanmamış boşta duruyor gibi gözüküyor. Sorun ne olabilir? 6-pin girişleri bağlı kartın arkasında vga girişi yok dvi'dan vga'ya dönüştürücü kullanarak takıyorum.

Edit: Ayrıca amd ve sapphire sitesinden indirdiğim catalystleri yüklüyorum fakat bilgisayarda hiçbir yerde yok yani catalyst de açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpLendoR- -- 3 Aralık 2012; 21:25:20 >

• Aynı problemi bende yaşadım monitör ile kablo değiştirdim oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N1trogen

Aynı problemi bende yaşadım monitör ile kablo değiştirdim oldu.

başka monitörde de denedim sorun yine aynı. ayrıca onboard da çalışan monitör niye kartta çalışmasın.
  • pci-e karti ilk ekran karti siralamasinin degismesi lazim. biosa girip first graphical adapteri pci-e yapin. birde iki dvi dan bir tanesi oncelikli olan digeri hdmi ile paylasilan olabilir. bir tanesi 1. bir tanesi 2. dvi olabilir. iki cikisi da deneyin...
  • Yukardaki arkadaş haklı, Ayrıca monitöründe ki tuşları kurcalayarak girişi kullandığın kablo moduna almayı dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler deneyeceğim şimdi.
  • kablonu ve sürücülerini kontrol et sonra ayarlarından kabloyu ayarla sorun düzelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

pci-e karti ilk ekran karti siralamasinin degismesi lazim. biosa girip first graphical adapteri pci-e yapin. birde iki dvi dan bir tanesi oncelikli olan digeri hdmi ile paylasilan olabilir. bir tanesi 1. bir tanesi 2. dvi olabilir. iki cikisi da deneyin...

biosta dediğin yeri bulamadım grafikle ilgili olarak bu bölüm var buranın da resmini koyuyorum.

HD 6870 Ekrana Görüntü Gelmiyor [ÇÖZÜLDÜ]

https://store.donanimhaber.com/86/0d/39/860d396a640b64fd366f0ed7d02020b7.jpg

dvi girişi 2 tane var ama dönüştürücü sadece bir tanesine uyuyor diğerinde köşedeki 4 delik yok o yüzden ona uymuyor.

• evet biri dvi-i biri dvi-d.. dvi-i dan goruntu almaniz gerekli aslinda. peki ekran karti takili oldugunda onboard goruntu veriyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

evet biri dvi-i biri dvi-d.. dvi-i dan goruntu almaniz gerekli aslinda. peki ekran karti takili oldugunda onboard goruntu veriyor mu?

evet dvi-i den alıyorum görüntüyü.

evet hatta şuan ekran kartı takılı pci-e 6 pinler takılı fan dönüyor ve monitör onboarda bağlı görüntü var çıkarıp karta taktığımda ise görüntü yok ayrıca bilgisayara catalyst yükledim fakat o da açılmıyor. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpLendoR- -- 3 Aralık 2012; 0:08:50 >
  • peki windows a girmeyi denediniz mi bu halde? acaba slotta yada kartta mi sorun var? windowsta ekran kartini goremezseniz slot yada ekran karti arizali olabilir.
  • windows görmüyor ekran kartını. anakartta 3 tane slot var başka birine takıyım olmadı. bir de güç giriş kablolarını bir daha söküp takacağım ama yarın sabah 6 da uyumam lazım okul var gelince deneyeceğim. teşekkürler her şey için. yarın haberdar ederim.
  • arkadaşlar sorun çözüldü. şöyle ki ekran kartını 1.slottan çıkarıp 2.slota taktım güç giriş kablolarını taktım ve görüntü geldi nasıl oldu anlamadım. :D sanırım slotta sorun vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpLendoR- -- 15 Aralık 2012; 19:39:33 >
  • çözülmüş ya gerisi boş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.