Şimdi Ara

HD 4850 aldım ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Vatandan HD 4850 1 GB aldım, kutuyu açtım hemen mosfetlere baktım... Soğutucu yok....
    Daha önce bu konu açılmıştı biliyorum... Okudum ama bende belki bende soğutuculu olur diye sanmıştım...
    Herneyse..
    Sadece 1 şey soracaktım. Oraya bi demir (alüminyumdan ya da bakırdan) koymak istiyorum, ama nerde onu bulacağımı bilmiyorum.
    Bir de temizleme konusunda... soğutucuyu temizleme amacı ile söksem yada o demiri koysam garanti dışı kalır mı benim kartcım?

Teşekkür ederim...

HD 4850 aldım ama...

HD 4850 aldım ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEMESIS.sys -- 3 Temmuz 2009; 15:57:04 >

• temizlemek için bas kompresörü gram toz kalmaz : ) ne urascan sökmeye sogutucuyu.
  • Aldın kartın Fanı mosfet'lere 1 hava akımı üflüyor zaty oraya alüminyum yada bakır 1 parça takmana gerek yok.
    Kartın soutma systemini temizleme amaçlı olrk söküp, fet'lere soutma blou takmak kart'a physical zarar vermediin sürece garanti kapsamından çıkartmaz, fakat olurda kart başka 1 sebepten arızalanır ve servise giderse, teknik servisler böyle durumlarda yapamadıkları kartın sittresiyle bu kısımda 1 iz görürse kullanıcı hatası diyebilir, gerçi bu durum servis'ten servise değişebilir ama aklında olsun.
  • Beyler kusura bakmayın konu açamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım hemen gidip alacağım acele cevap rica ediyorum ;

SAPPHIRE HD4850 GDDR3 1GB 256Bit HDMI DX10.1 ATI

LEADTEK 9600GT GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10

hangisi daha üstündür ve bunun sebebi nedir biri yardımcı olursa çok sevinirim.
  • dostum kartı yapan kişiler gerek duymamış demekki koymamış bunu büyütmeye gerek yok temizleme işinide bir diş fırçası ve saç kurutma makinesinin soğuk üflemesiyle yapabilirsin üfletirken fanın dönmemesine dikkat et dönerken dinamo etkisi yapıp karta zarar verebilir
  • @alperent 9600 ile 4850 kıyaslanırmı ? tabiyki 4850 alınır.
  • Eyvallah ketcap98 sana teşekkür edip arabaya atlıyorum.
  • aaaaa. Sağol ben az önce CRYSIS oynarken mosfetlere dokundum... Soğuklar, hiç gram bile ısınmadı yaw....
    Ben kartımı şöyle ayarladım (PSU m 390 W bilgisayar reset atmasın :))
    ondan belki hiç ısınmadılar...

HD 4850 aldım ama...
  • quote:

@alperent 9600 ile 4850 kıyaslanırmı ? tabiyki 4850 alınır.

Ben kartı aldım, karttan performansından , sessizlğinden çoooook memnunum, hiç pişman değilim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: NEMESIS.sys

aaaaa. Sağol ben az önce CRYSIS oynarken mosfetlere dokundum... Soğuklar, hiç gram bile ısınmadı yaw....

HD 4850 aldım ama...

nemesis oc ile kartın performasını düşürmüşsün. Oc tikini kapat.

• quote:

aaaaa. Sağol ben az önce CRYSIS oynarken mosfetlere dokundum... Soğuklar, hiç gram bile ısınmadı yaw....

HD 4850 aldım ama...

zaten kart bu hızlarda ısınırsa ayıp eder ozaman

• Ben zaten yeni sistem toplacam....
    İntel core 2 quad q9400 falan olcak daha durun yaaaaa..
    CANAVAR toplacam - CANAVAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEMESIS.sys -- 3 Temmuz 2009; 22:10:48 >
  • quote:

Ben zaten yeni sistem toplacam....
    İntel core 2 quad q9400 falan olcak daha durun yaaaaa..
    CANAVAR toplacam - CANAVAR...

Topla kardaşım topla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.