Şimdi Ara

Hazır sistemlerin çoğu dolandırıcılıktır !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Komşumuz yeni PC almış. Bir sorun için yardım istediler. Gittim bir baktım ki Casper PC almışlar. İlk iş özelliklere baktım 2 GB ram ve j serisi bir işlemci. Bu sisteme 3800 lira ödemişler. Direkt iade edin bu PC işe yaramaz dedim. Biraz uğraştık ve iade ettik.

Vaktim olmdığından ayak üstü bir PC topladım itopya üzerinden onu aldık
    Özellikleri şu şekilde;
    İ3 9100f
    Gigabyte h310m
    Gskill 8 GB ram
    240 GB SSD
    Ekran kartı ilk olarak gtx1650 düşündüm ama sonradanda fiyatı 1000 lira aşağı çekmek için daha uygun fiyatlı olan rx550 aldık
    RGB fanlı ve 500w powerlı kasa (marka model aklıma değil)
    23,5 inch 1 MS 75 Hz monitör

Hepsi 3600 küsür liraya geldi

İlk alınan bilgisayarı görünce hem kızdım hem üzüldüm. 3 çocuklu bir aile, çocuklar derslere katılsın geri kalmasın diye almışlar bu bilgisayarı ama o bilgisayar video bile izlerken kasacaktı. Çocuklardan biri "abi, bilgisayar yeni olduğu için mi kasıyor" dediğinde verecek cevap bulamadım. İki heves edip oyun oynamaya kalksalar hevesleri kursağında kalacaktı. Bu şekilde yapılan ticaret ne kadar ahlaklı emin olamıyorum

• Yunuzeus kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen elden taksitli satış yapan yerlerden almışlardır, onlarda sistem (elektronikte) alış faturası x2= satış fiyatı olduğundan yüksek oluyor.
    Ama nakit veya kk taksit şeklinde ödeme seçeneği ile aldılarsa muhtemelen casper perakende fiyat listesi yayınlıyor %20 civarı kar marjı var, onu delip geçmiş olabilir satıcı.
  • Dediğiniz gibi bir yerden senetle alınmış. Birde bilmiş bilmiş bilgisayar fiyatlarından haberiniz var mı diyorlardı ben de bildiğim için buradayım dedim. İade konusunda ısrarcı oldum. Biraz yumuşak yüzlülük yapsak hemen üste çıkmaya çalışıyorlar. O şekilde parayı çöpe atmaktan kurtardık çok şükür
  • Casper gibi kasaların genellikle anakarti dandik oluyor. Anakart bunları alan kitlenin pek umurunda olan bir sey olmadığı için. O anakartlar belirli bir zaman sonra özellikle VRM'lerden cortluyor. Keza ramler de öyle. PSU desen o da Çin'de kilo ile satılan PSU'lardan koyuyorlar.

Hazır kasa tavsiye etmem ben de. Ancak illa hazır kasa alınacaksa sözde yerli millilerden uzak durmak, Acer, Asus, Dell gibi düzgün markalardan almak lazım. En azından içlerinden dandik anakart, işlemci, PSU çıkmaz. Burada da dikkat edilmesi gereken bileşenlerin standart yapıda olması. Birçoğunda anakart, PSU vs. kendine özeldir, çarşıdan alıp geldiğin kart uymaz, arıza yaptı mı servis 500 liralık anakarti 1000 liraya kaktırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 6 Ekim 2020; 9:0:42 >
  • Senetle sepetle satış yapan yerlerden bilgisayar alan insanlar bilmedikleri anlamadıklarıniçin oralardan alıp kazıklanıyorlar buna yapacak pek bir şey yok malesef
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.