Şimdi Ara

Hayatımı sona erdirecem,yokolup gitmek istiyorum. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
6.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: whocares35

Nietzsche'nin bir lafı vardır.

"Ümit, işkenceyi uzatır" diye.

ümit işkenceyi uzatır ümitsizlik ise zaten işkencedir.

-seni mutsuz eden şey tam olarak ne? tanımlar mısın?

-dine inandığını zannederken daha mutlu olduğunu söylemişsin nedenini tanımlar mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

quote:

-dine inandığını zannederken daha mutlu olduğunu söylemişsin nedenini tanımlar mısın?

-Seni mutsuz eden şey tam olarak ne?

Beni mutsuz eden şey gandalf reisin de yazdığı gibi,olmasını istediğim şeylerin olmaması,gerçekleşmemesi.Beklentilerimin hayal kırıklığı olması. Ha oturduğum yerden olsun istemiyorum,tabii ki çabalıyorum ama olmayınca dünya başıma yıkılıyor. Tabi tam olarak mutsuzluğumun sebebi bu değil ama genel itibariyle bu şekilde.İsteyen narşist desin,isteyen başka birşey desin umurumda değil ama söylemeden geçmiyim.Hayat olmasını istediğim gibi değil, ben ŞUANKİ bulunduğum konumluk adam değilim. Daha farklı yerlerde olmam LAZIMDI.

-Dine inandığım zamanlar daha mutlu olduğumu zannedeşim ;

O zamanlar herşey daha kolaydı sanki. Yapacağım iş, gerçekleştireceğimi,yapmam gereken şey ne kadar zor olsa da kafamda büyümüyordu.

Şimdi en küçük şeyler bile üşendiriyor yapmaya kalkarken.Motivasyon yok, en kötüsü de bu...

Sığınabileceğim bir tanrım vardı. Şimdi o da yok.

• Sen yetkili bir abiye benziyorsun hocam.

Yazılarını okuyorum, yorumlarını.

Psikoloji mi okuyorsun?

• quote:

quote:

quote:

-Seni mutsuz eden şey tam olarak ne?

Beni mutsuz eden şey gandalf reisin de yazdığı gibi,olmasını istediğim şeylerin olmaması,gerçekleşmemesi.Beklentilerimin hayal kırıklığı olması. Ha oturduğum yerden olsun istemiyorum,tabii ki çabalıyorum ama olmayınca dünya başıma yıkılıyor. Tabi tam olarak mutsuzluğumun sebebi bu değil ama genel itibariyle bu şekilde.İsteyen narşist desin,isteyen başka birşey desin umurumda değil ama söylemeden geçmiyim.Hayat olmasını istediğim gibi değil, ben ŞUANKİ bulunduğum konumluk adam değilim. Daha farklı yerlerde olmam LAZIMDI.

-Dine inandığım zamanlar daha mutlu olduğumu zannedeşim ;

O zamanlar herşey daha kolaydı sanki. Yapacağım iş, gerçekleştireceğimi,yapmam gereken şey ne kadar zor olsa da kafamda büyümüyordu.

Şimdi en küçük şeyler bile üşendiriyor yapmaya kalkarken.Motivasyon yok, en kötüsü de bu...

Sığınabileceğim bir tanrım vardı. Şimdi o da yok.

demişsin ki dine inandığını sandığın zamanlarda yapmak istediklerini yapabileceğini düşünüyormuşsun. ama şimdi yapmak istediklerin konusunda umutsuzsun. ve o yüzden de mutsuzsun.
    yani bu dine inanmanla mutlu olman arasında bir ilişki olmadığı anlamına mı geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 1 Nisan 2017; 19:43:34 >

• Anlamak istediğin gibi anlamak istiyorsun.

Diyorum ki, motivasyon kaynağımdı.Gücümü,yani güçten kastım gereken pozitif enerjiyi oradan alıyordum. Öyle hissediyordum en azından.

Dinlere bakış açınız nedir,nasıldır bakmıyorum ama durumum böyle.

Bazı insanlar vardır, menfaatleri ve korkuları için inanırlar dine.

Bazıları vardır (benim gibi) mutlu ve huzurlu hissettiği için ibadet yapıp tanrıyı anar.

Maalesef bir tanrı figürü oluşturmaya çalışıyorum. Bu his anlatılmıyor,yarıyolda bırakılmışlık hissi bu.

Ben 3 sene önce ölümden döndüm. O sıra aldatıldım, ardından o sene üniversiteyi kazanamadım mezuna kaldım.İlk sene kazanmayı çok istiyordum. Ve daha başka şeyler var onları da yazarım ama uzun sürer.

Bunlar beni baya bir sarstı. Dinden de soğudum. Çünkü iç sesimle konuşuyormuş hissi doğdu. Cevap gelmiyor soyut, somut hiçbir şekilde. E neden böyle birşeye inanayım? Müdahale eden biri yok dedim kendi kendime. Seneler sonra geldiğim durum bu.

• quote:

Anlamak istediğin gibi anlamak istiyorsun.

Diyorum ki, motivasyon kaynağımdı.Gücümü,yani güçten kastım gereken pozitif enerjiyi oradan alıyordum. Öyle hissediyordum en azından.

Dinlere bakış açınız nedir,nasıldır bakmıyorum ama durumum böyle.

Bazı insanlar vardır, menfaatleri ve korkuları için inanırlar dine.

Bazıları vardır (benim gibi) mutlu ve huzurlu hissettiği için ibadet yapıp tanrıyı anar.

Maalesef bir tanrı figürü oluşturmaya çalışıyorum. Bu his anlatılmıyor,yarıyolda bırakılmışlık hissi bu.

Ben 3 sene önce ölümden döndüm. O sıra aldatıldım, ardından o sene üniversiteyi kazanamadım mezuna kaldım.İlk sene kazanmayı çok istiyordum. Ve daha başka şeyler var onları da yazarım ama uzun sürer.

Bunlar beni baya bir sarstı. Dinden de soğudum. Çünkü iç sesimle konuşuyormuş hissi doğdu. Cevap gelmiyor soyut, somut hiçbir şekilde. E neden böyle birşeye inanayım? Müdahale eden biri yok dedim kendi kendime. Seneler sonra geldiğim durum bu.

senin "senin müdahale eden biri yok" sözünden meselenin aslında dine değil Tanrı'ya inanmak isteyip te inanamamaktan kaynaklandığını düşünüyorum. doğru mu?

• %100 DOĞRU.

Ama Tanrıya'da inanamıyorum sıkıntı orda. Yoksa dinle falan işim yok benim.

• quote:

%100 DOĞRU.

Ama Tanrıya'da inanamıyorum sıkıntı orda. Yoksa dinle falan işim yok benim.

4 durum var tek tek soracam.

-Tanrı yok ise kendini yüz üzerinden hangi aralıkta iyi hissediyorsun?

- Dinlerin(herşeye gücü yeten sonsuz iyi) Tanrısı varsa kendini yüz üzerinden hangi aralıkta iyi hissediyorsun?

-Tanrı kısmen bile olsa kötü ise kendini yüz üzerinden hangi aralıkta iyi hissediyorsun?

-Tanrı bile herşeyin mükemmel olmasını sağlayamıyorsa kendini yüz üzerinden hangi aralıkta iyi hissediyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 1 Nisan 2017; 20:14:59 >
  • Edit: aşağıda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whocares35 -- 1 Nisan 2017; 20:22:22 >
  • Alayına, sorduğun 3 soruya da cevabım %50 olur.

Son sorduğun ise %20 galiba. Tanrının bile gücü yetmiyorsa durum çok kötü olsa gerek.

• quote:

Edit: aşağıda

O zaman Tanrı var olsaydı da bişey değişmeyecekti. O zaman sorun Tanrı'nın var veya yok olmasıyla hiç ilgili değil. Doğru mu? O zaman sorun hayatın yeterince iyi olamamasıyla ilgili. Doğru mu?

Peki öteki dünya diye bir yer olduğunu ve bir ihtimal orada da herşeyin mükemmel olamama ihtimali olduğunu biliyor olsaydın bu oranlar değişir miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 1 Nisan 2017; 20:25:38 >
  • İlk paragrafına doğru diyorum.

Öte dünyaya inanmıyorum, gerçek hayata inanıyorum, yani sadece bu var benim için ve iyi bir yaşam sürmek isterim.Keşke dünya daha güzel bir yer olsaydı, daha yaşanılacak,yaşanılabilir bir yer olsaydı.

Death note (Ölüm Defteri) animesini izlediğimde ryuzaki l'yi hiç sevmemiştim. Light Yagami, namı diğer kira, tam benim kafadaydı.Benim kafamdaki tanrı her ne kadar tam olarak böyle olmasa da anime gayet iyi özetlemişti.

• quote:

İlk paragrafına doğru diyorum.

Öte dünyaya inanmıyorum, gerçek hayata inanıyorum, yani sadece bu var benim için ve iyi bir yaşam sürmek isterim.Keşke dünya daha güzel bir yer olsaydı, daha yaşanılacak,yaşanılabilir bir yer olsaydı.

Death note (Ölüm Defteri) animesini izlediğimde ryuzaki l'yi hiç sevmemiştim. Light Yagami, namı diğer kira, tam benim kafadaydı.Benim kafamdaki tanrı her ne kadar tam olarak böyle olmasa da anime gayet iyi özetlemişti.

öteki dünya'ya inanmadığını biliyorum.

o animeyi bilmiyorum.

diyorum ki eğer öteki dünya'ya inanıyor olsaydın ve orada da herşeyin mükemmel olacağının bir garantisi olmasaydı

kendini iyi hissetme yüzden değişir miydi?

• Değişmezsi ayrıca inanmadığım için pek önemli olmasa gerek dostum. Cevabın pek bir önemi yok. Diğer hayatta alırım karşılığını mı demek istedin anlamadım?

• quote:

Değişmezsi ayrıca inanmadığım için pek önemli olmasa gerek dostum. Cevabın pek bir önemi yok. Diğer hayatta alırım karşılığını mı demek istedin anlamadım?

ya sen cevap ver yüzde 50 yüzde kaç olurdu. ya da 50 olarak mı kalırdı?

• % 50 olarak kalırdı. Hiç takmazdım bile. Bu dünya böyle bir yerse diğer yerin üstü kalsın, istemem der otururdum.

• quote:

% 50 olarak kalırdı. Hiç takmazdım bile. Bu dünya böyle bir yerse diğer yerin üstü kalsın, istemem der otururdum.

yani öteki dünya'nın var olması ve orada da herşeyin yeterince iyi olmayabileceği bir durumda hayattan aldığın zevk değişmezdi. peki o durumda intiharı yine düşünür müydün? yani 2 şık

a) belki öteki dünya da yeterince iyi olmayabilir boşuna intihar etmesem mi acaba

b)belki öteki dünya biraz da olsa daha iyidir intihar etsem mi acaba

hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 1 Nisan 2017; 20:47:32 >
  • quote:

Ben de saninle neredeyse aynı durumdayım kardeşim. bu hayatta mutlu olmak diye bişey var mı bilmiyorum. hayatı tiyatro izler gibi seyrediyorum. diğer insanlar yaşıyor ben ise sadece izliyorum. bu durumun ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyorum. seni anlıyorum.

Lakin yapacak bişey yok Tanrı bile bana şartları bu kadar sağlayabiliyor. Gerçi sen Tanrı'ya inanmıyorsun ona da saygı duyuyorum.

Yaşamanın amacını anlayamıyorum. Belki dünyadaki iyiliğe irademin küçücük bir katkısı vardır. belki sırf onun için yaşatılıyorumdur.

Ben kızları götüren, lüx arabalara binen, tüm gün kafelerde eğlenen insanları görünce onlar adına mutlu oluyorum kesinlikle kıskanmıyorum. Hatta onları mutlu görünce bir yandan ben de mutlu oluyorum. Lakin kendimin hakettiğim gibi bir hayat yaşayamadığımı düşününce üzülüyorum. Lakin elden ne gelir. intihar kurtuluştur benim için. fakat bana o cesareti verecek kadar kötü bişey yaşamak ta istemiyorum. kumtorbamın çengeli argon kaynaklı o çengeli her gördüğümde acaba yapabilir miyim? diye düşünüyorum. ama " henüz herşey o kadar da kötü değil" diyorum. ama hiçbirşey iyiye gitmiyor. sanki ümitsizce herşeyin daha kötüye gitmesini bekliyor gibiyim. ne yazık ki :(

• İkı şık da kötü.

• Abicim bunu bir uzmana anlatmak ister miydin? Bir şey kaybetmezsin, istersen yarın akşam 20.00'da ege üni'den randevu al bakalım bir uzmana anlat ne diyecek. Çünkü mutsuzsun, hayattan keyif almıyorsun, gözlemlediğin şeyleri hep negatif yorumluyorsun bunlar depresyon belirtisi. Hadi bakalım kendin için bir adım at:)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.