Şimdi Ara

Hayatımı sona erdirecem,yokolup gitmek istiyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
6.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O adamı hep trollüyor sanıyordum.

Bu konuda ciddi konuşmuş. 12.dakika da kendime getirdi.

"3 - 4 sene boyunca saçma sapan okulda,saçma sapan hocalarla uğraşacaksın, susup çabalayacaksın. "

Tam benim durumu anlatmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    Gözümün görmediği şeylere inanmamayı tercih ediyorum.

Bazen birinin ettiği bir laf,insanı kendisine getiriyor evet haklısın.

Meselâ üstte arkadaş yazmış. Dediğim bir lafı dövme yaptırmak istemiş.

• Öncelikle merhaba. Durumun tipik depresyon aslında. Psikolog ya da psikiyatriste kesinlikle gitmem demişsin ama kesinlikle gitmelisin. Hatta sağımda solumda birisi olsan kolundan tutar zorla götürür bir süre tedaviye uymanı sağlardım. Sana kesinlikle iyi geleceği çok açık. Belli ki öyle ya da böyle hormonal dengede değişiklikler, eksiklikler olmuş. Bunun düzeltilmesi senin sağlığın açısından çok önemli.

Umarım doktora gitmeyi kendin açımdan kabul edersin ve kısa sürede iyileşirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

İşte sıkıntı da burada. Ben buraya yazdım ama içimden de dedim ki "anlamazlar" .

Beni nihilistler,agnostikler veya ateistler iyi anlar. Teistler veya deistler, panteistler pek anlayamaz. Hatta hiç anlayamaz.

benim ne olduğumu nasıl tahmin edebiliyorsun, nasıl sınıflandırabiliyorsun? hemen herşeyin bir anda olabileceğini düşünüyorsun, olayları dışsal nedenlere bağlıyorsun (kapitalizm, hocan vs), bununla uğraştığını düzeltemediğini düşünüyorsun... bu işlere ömrünü veren insanlar düzeltemiyor, kaç yıl çalıştın da düzeltemedin?

yine kendi jenerasyonunun narsist, çok bilmiş özelliğini yansıtıyorsun. zaman kaybısın, başka bir şey değil.

• whocares35 kullanıcısına yanıt
    Adam intihar edicem diyor resmen sık kafana kurtul demişsin

• avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    "Hunterlerın Hunterı", nick bak hizaya gel.

Yardım edebilecek kapasitesitedeysen yaz,o olgunluktaysan yaz(olgun olduğunu düşünüyorsan demedim)yoksa da boş yapma. Konuyu ben açtım farkındaysan eğer.Saçma sapan bir repliği gelmiş kopyala,yapıştır yapıyorsun. Empati kurmaktan acizsin Kupris hareketlere gerek yok, narşist diye niteleyeceğine kendi duruşuna bak.

İşte gerçek hayatta hep senin gibi tipler var etrafta. Hangi birinizde uğraşayım?

Beğenmiyorsan, blocklar geçersin. Aynı benim seni şimdi blocklayacağım gibi.

• Umutkocoglu U kullanıcısına yanıt
    Ya hocam geçelim bu işleri.

Adamlar dinliyormuş gibi yapıyorlar. İki,üç klişe söz söyleyip ilacı dayayıp, gönderiyorlar.

Bir de özel hastaneye gittim hea,devlete de gitmedim. Devlete gitsem der ki bana, sinemaya git iyileşirsin vsvs.

• quote:

"Hunterlerın Hunterı", nick bak hizaya gel.

Yardım edebilecek kapasitesitedeysen yaz,o olgunluktaysan yaz(olgun olduğunu düşünüyorsan demedim)yoksa da boş yapma. Konuyu ben açtım farkındaysan eğer.Saçma sapan bir repliği gelmiş kopyala,yapıştır yapıyorsun. Empati kurmaktan acizsin Kupris hareketlere gerek yok, narşist diye niteleyeceğine kendi duruşuna bak.

İşte gerçek hayatta hep senin gibi tipler var etrafta. Hangi birinizde uğraşayım?

Beğenmiyorsan, blocklar geçersin. Aynı benim seni şimdi blocklayacağım gibi.

nikimi eleştirme küstahlığını göstererek kendi kişiliğini zaten açık ediyorsun burası önemli.
    hayattaki genel duygu durumunu değiştirmek için hayata bakış açısının, tavırların değişmesi gerekir. tavırların değişmesi için düşüncelerin değişmesi bunun için de kişinin kendisine öz eleştiri yapması, eleştiri kabul etmesi zorunludur.

Sen özel bir insan değilsin ki ateist olmanla gurur duyasın. ateistlik diğer anlamda bilgi çağının getirdiği bir popüler kültür akımıdır. sen çok bilgili bir insan değilsin ki hocanla tartışmaya giresin ki hatta gayet yüzeysel biri olduğun her mesajından anlaşılıyor. ve sen en nihayetinde sıradan, bilgisiz ve görgüsüz birisin, yani klasik türk gencisin. bunu bir kafana yerleştirerek tedavi sürecine destek ol.

quote:

Televizyonla büyürken milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olamayacağız. Bunu yavaş yavaş öğreniyoruz ve o yüzden çok kızgınız, hem de çok.

-Fight Club

• quote:

"kingman" yanlış anlama ama mümkünse bana yazma olur mu?

Diğer konulara olan yorumlarını biliyorum, her şeye din denen naneyi yazıyorsun hemen.

Bu kadar arap sevici olma.Şeriat iyi birşey değil. Evet oyu gelince göreceksin merak etme.

Ha merak etmişsin, nasıl ateist olduğumu.

Felsefe kitapları okuyarak,cumaları namaza oturduğumda, "Bora napıyorsun? :), cidden komiksin. İnip kalkıyorsun,farkında mısın? Sesini duyan yok,iç sesinle konuşup meditasyon yapmaya çalışıyorsun) diyerek ve de evrimi ve hayatı sorgulayarak ve daha nice şeyleri düşünerek ateist oldum.

İyi günler.

Evrim ile ateizm ne alaka
    Yav arkadaş şaka mısınız ?

• quote:

Ya hocam geçelim bu işleri.

Adamlar dinliyormuş gibi yapıyorlar. İki,üç klişe söz söyleyip ilacı dayayıp, gönderiyorlar.

Bir de özel hastaneye gittim hea,devlete de gitmedim. Devlete gitsem der ki bana, sinemaya git iyileşirsin vsvs.

Söylediklerinde haklısın. Ha özel hastane ha devlet hastanesi. Bana göre maalesef paikiyatri konusunda salla geç kafasındalar. O yüzden özel bir kliniğe gitmek gerekiyor. Maliyet olarak baya maliyetli Ancak hayatından değerli değil :) Bunun yanında da sporun (Özellikle de kardiyo, yürüyüş vs) çok etkisi oluyor. Bu benden size küçük bir tavsiye. Uygulasanız da sizin için uygulamasanız da :)

• 2 mala vur geçer...
  • Kim ne derse desin ikna olmayacaksın burada. Hayatın anlamsızlığını kabul ettikten sonra hayatın aslında anlamsız olmayabileceğini düşünene kadar sana kimse yardım edemez. Ha burda kimse sana git intihar et falan da demez. O yüzden bu konu içinde değil kendi içinde cevabı ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LePortaBim -- 1 Nisan 2017; 15:13:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eşom21 kullanıcısına yanıt
    Evrim varsa Allah yoktur diyebilirim.

• LePortaBim kullanıcısına yanıt
    Yıllardır arıyorum cevabını ama hâlâ bulamadım. Yani kısır döngü gibi oldu artık.

Başlangıç ve son gibi adeta.

Tam depresyondan kurtuldum,hayat güzel, polyanna çok şeker falan diyorum sonra tekrar silbaştan bir karamsarlık...

Bazen v for vendetta gibi gülüyorum etrafa, bazen de mr.robot daki Elliot gibi hayattan kopuyorum,soyutluyorum kendimi.

Önerecek pek bir şeyim yok açıkçası. Dindar olmasam ben de bu şekilde olurdum gibime geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Umutkocoglu U kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum.

Hayatım spor yapmakla geçti. Sporu bıraktım. Okulu kazanana kadar sabah akşam antreman yapan bir insandım, artık usandım. Spor da sıktı beni artık.

Söylediklerini kafamın bir köşesine yazdım, pek bir işe yaramayacak (yanlış anlama bunu dedim diye) gibi düşünüyorum ama :) sağ ol yine de...

Ben de dindar bir insanken daha mutlu ve huzurluydum.

Keşke yaşadığım şeyler beni inançsızlığa itmeseydi.

Meselâ okuldaki arkadaşlara söyledim ( 2 tane samimi olduğum arkadaş var) böyle, böyle diye. Depresyondayım, hiçbir amacım yok, spontanenin dibine vurdum, intihar etme düşünceleri bastırdı dedim.Bu iki arkadaşım da sabah akşam spor yapan çocuklar hayata pozitif bakan optimist insanlar.İçlerinde biri deist diğeri müslüman. İkisini de severim.( Taylan ve Mustafa eğer okuyorsanız kusura bakmayın aq, akıl verdiniz ama bir boka yaramadı).

Müslüman olan arkadaşım dedi ki ; "ulan madem inanmıyorsun, kızları s*k geç, kokain kullan, alkol al, gez dolaş, çapkınlık yap, gece aleminde,her istediğini yap, tüm istediğin // Kötülükleri// yap dedi takıl vesaire vesaire sıraladı.Anasını satayım, benim için allah var veya yok. O olsa da olmasa da iyilik yaparım,vicdanım için, mutluluğum için bu tür şeyleri yapmam bunu geçelim.

Diğer arkadaş az çok hâlden anladı. Kız arkadaş yap diyip duruyor. Ya tamam bende istiyorum olmasını da, olmuyor kardeşim. Olmayınca olmuyor, napayım. Uğraşınca olmuyor hakikaten.

Ama bir yandan da haklı. Eskiden sevgilim varken hayatın bir anlamı vardı benim için, şimdi o da yok. Samsun'dayken okulu kazanmadan önce aldattı beni. ilişkide inişli,çıkışlı (yani arada konuşmadığımız zamanlar oldu,ayrıldık bir ara) 6 yıla yakındı. İnternetten, sanaldan bir ilişki değildi. Antreman çıkışlarıma gelirdi, ben onu evine bırakırdım, deniz kıyısına gidip banklarda otururduk,avm falan gitmiştik yani yapardık birşeyler. Bir anda ne olduysa (zaten taşlar sonradan yerine oturdu.benleyken diğer çocukla zaten konuşuyormuş) bir anda ayrıldı benden.

Çok büyük şok yaşamıştım. Kaynar sular kafama dökülmüştü resmen, bir de ygs zamanı oldu bu iş. Çok sıkıntılı günlerdi, 3 yılda anca kendime geldim.

Mutlu olmak istiyor musun? Evet.
    Dinin senin mutluluğunu artıracağını düşünüyor musun? Anladığım kadarıyla evet.
    O halde dine inanmak istiyorsundur. Ve dine inanmak istiyorsan, inanırsın. Kendini kandırmak olarak görme bunu, değil de zaten. Emin ol yaşayan dinlerden her hangi birinin yanlış olduğunu mantıksal olarak kesin manada kanıtlayan bir şey yok. Kafana yatmıyor olabilir, yatır o zaman. Eğer dine inanmak istiyorsan kafana yatar. Sadece olaylara yüzeysel bakmamak gerekir kanımca. Ha yok ille de dine inanamam ben, gerçeği (!) göz göre göre inkar edemem dersen, gerçek denen şeyin genelde çok büyük bir yalan olduğunu unutma.
    Ha ben şahsen sırf mutlu olmak için inanmıyorum dine. Ama senin yerinde olsam ne yapardım diye düşünmeye çalışıyorum, aklıma böyle şeyler geliyor.
    Teşekkür ederim dostum.

Benim içimden geçenleri sen yazmışsın zaten. İstesem de inanamam artık. Çok çelişki var.

Zamanında savaş çıkmış,dinler adına.

Daha güzel bir şekilde din getirilebilirdi ve bu kitap aracılığıyla olmamalıydı.

Eğer din olacaksa, bir tane olacak, tek olacak. OLMALI!

Neyse ben senin demek istediğini çok iyi anladım hakkaten teşekkür ederim tavsiyeler için.

• içtenlikle istenmiş bir şey gerçekleşmediğinde hayat boş ve anlamsız gelir.

optimist olmak istiyorum diyorsun ya, aslında o kadar optimistsin ki... sana göre: hocan seni rahat bırakabilir, kızlar daha akıllıca davranıp, senin gibi birine yakınlaşabilir. odan daha güzel olabilir, ev arkadaşların daha düşünceli olabilir, hayatta süper bir gaye bulabilirsin, yaşam çok çok daha heyecanlı ve güzel olabilir...

bunların hepsine inanıyor, olmalarını bekliyor ve olmadıklarında hayal kırıklığına uğruyor, acı çekiyorsun.
    çok umutlusun, çok fazla beklentin var, hayatın kötü de olabileceğini kabul etmek istemiyorsun. o kadar iyi niyetli bir insansın ki aslında.. çektiğin tüm acının en büyük kaynağı bu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.