Şimdi Ara

Hayatımı sona erdirecem,yokolup gitmek istiyorum. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
6.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hadi intihar ettin yokluğa gittin diyelim. Yokluğa, hiçliğe gitmek ya da daha kötü bir yere gitmek -varsa- iyi bir şey mi? Belli ki hayatta bir amacın olmamış. Sırf hayatın monoton diye intihar etmeyi düşünüyorsun. Bak ben bipolar hastasıyım. Günde dört ayrı ilaç alıyorum bu illetle baş etmek için. Ama bir ara ağzımdan geçen intihar kelimesinin i'si bile şimdi ağzımdan çıkmıyor. Acısıyla, tatlısıyla bu hayat bir lütuf. Ayrıca bu ülkede tatlı su vatanseverleri var ya ''ya sev ya terket diyen'' bir de her seferinde ben şuyum ben buyum diyenler, onlar beni hayattan soğutmayı hiçbir zaman başaramazlar.Onlara bu fırsatı ve hediyeyi vermeyeceğim.Haketmiyorlar, ayrıca bir çok insan da haketmedikleri konumlara geliyorlar. Halbuki ben onlardan daha iyisini hakettiğimi en azından düşünüyorum. Foruma da bak intihar edeceğim diyenler olduğu zaman, ''helvam fıstıklı olsun'' diyen kaynıyor ortalık.Belki senle evlenecek güzel bir kız, intihar ettikten sonra onlara kalacak.Akılları sıra rakip eliyorlar. Evet hayattan soğumuyorum, aksine hayata daha sıkı tutunup bağlanıyorum. Ama sana bir şey söyleyeyim mi; Bu ülkenin içindeki bazı s.laklardan soğuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhafazakar Marjinal Adam

Ne oldu intihar ettin mi ?

Blok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafana sık daha fazla kirletme burayi

• quote:

Orijinalden alıntı: KimJongSung

Kafana sık daha fazla kirletme burayi

Senin kafana silah mı dayadım? Niye girdin konuya cevap verir misin?

Ya da verme, blok.

• Hayat anlamsızsa anlamsız. Ee? Anlamsız olduğunu düşündüğün her şeyi yok mu edersin?

• tutarli bir ateistsin tebrik ediyorum seni. umarim hayatin anlamini ogrenirsin birgun.

• quote:

Orijinalden alıntı: whocares35

quote:

Orijinalden alıntı: KimJongSung

Kafana sık daha fazla kirletme burayi

Senin kafana silah mı dayadım? Niye girdin konuya cevap verir misin?

Ya da verme, blok.

Burası forum millet sana mı soracak nereye gıreceğını Toz ol

• quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

Hayat anlamsızsa anlamsız. Ee? Anlamsız olduğunu düşündüğün her şeyi yok mu edersin?

Hayatımdan çıkarırım,evet.

• quote:

quote:

Hayat anlamsızsa anlamsız. Ee? Anlamsız olduğunu düşündüğün her şeyi yok mu edersin?

Bu hayat sana müstehak. Yaşamaya devam et sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güneyli Kitapkolik

quote:

quote:

Yaşıyoruz da, ne gerek var?

Ben çok sıkıldım artık.

• Bende aynı sorunlar var ama intiharı bir acizlik olarak gördüğüm için hayatıma devam ediyorum.Millet hapishane de aidsli zencilerin tecavüzüne uğruyor,yada yahudi kamplarında hayatta kalmaya çalışıyordu o insanların başında ciddi sorunlar varken hayatta kalmaya çalışmaları ve benim sırf mutsuzum diye intiharı düşünmem olacak iş değil o yüzdenki intiharı evrimin ve yaşamın mücadelesine aykırı bir hareket olarak görüyorum.

Bence en iyisi bulunduğumuz durumu güzelce düşünüp çıkış yolu aramak.Yada sövmek gerçi sen sıkılmışsın ama ben daha sıkılmadım :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Güneyli Kitapkolik

quote:

quote:

Yaşıyoruz da, ne gerek var?

Ben çok sıkıldım artık.

Cioran'dan birkaç alıntı yapmak istiyorum:

Kendisine sabahtan akşama dek ne yapıyorsunuz diye soruldu mu der ki:
    "Kendime katlanıyorum. Kendimizi öldürmeye değmez, çünkü bunu yapmakta her zaman çok geç kalınır."
    **
    "Beni kurtaran şey intihar fikriydi. İntihar fikri olmasaydı kendimi çoktan öldürmüş olurdum. Yaşamaya devam etmemi sağlayan şey, her zaman önümde böyle bir seçeneğin olduğunu bilmekti. Sahiden de bu düşünce olmasaydı bu hayata, bir yere veya bir şeye saplanmış olma duygusuna asla katlanamazdım. Benim için intihar fikri, her zaman özgürlük fikrine dayalıydı."
    **
    "Bir tek iyimserler intihar eder; artık iyimser olamayan iyimserler... Diğerlerinin, hiçbir yaşama nedenleri olmadığına göre, niçin bir ölme nedenleri olsun ki?"
    **
    "Yaşamı tutkuyla sevenler dışındakilere ölüm hiçbir anlam ifade etmez. Ayrılacağı bir şey olmayan biri nasıl ölebilir ki? Ayrılık hem yaşamın hem de ölümün olumsuzlanmasıdır. Ölüm korkusunun üstesinden gelmiş biri, yaşam karşısında da zafer kazanmıştır. Çünkü yaşam bu korkunun diğer adından başka bir şey değildir."
    **
    "Hayatın hiçbir anlama sahip olmaması bir yaşama sebebidir. – aslında tek sebep."
    **

Gerçekten eğer bir sebep bulamıyorsan yaşamaya, ölüme de bulamazsın. Bu bağlamda, sebep diye bir şey yoktur çünkü. Hayat anlamsızsa, ölüm de bir o kadar anlamsızdır. "Vardım ya da olacağım; dilbilgisinin sorunudur bu, varoluşun değil." der yukarıdakileri yazan adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 10 Haziran 2017; 19:38:19 >

• Tam da bu abi gibi dusunuyorsun galiba sana tek birsey soylicem dusunme kardesim sal herseyi oluruna birak hatta budizm le ilgelenebilirsin cidden rahatlatabilir seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RobbieFowler -- 11 Haziran 2017; 2:11:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RobbieFowler

Tam da bu abi gibi dusunuyorsun galiba sana tek birsey soylicem dusunme kardesim sal herseyi oluruna birak hatta budizm le ilgelenebilirsin cidden rahatlatabilir seni

Cidden oha.

Adamla aynı düşünüyorum.

Ouroboros'a, yani nietzche'nin bengi dönüş fikrine çok kafa yormuştum ve hâlâ yoruyorum aslında. Mantıklı.

Bu film mi yoksa kısa film olarak mı geçiyor merak ettim.

Bende Dejavu ve Jamevu olarak düşünüyorum hayatı. Kimse gidip gelmediği için hiçlikten direkt buraya, bu büyük bir sır olarak kalacak. Çok merak iyi değil gibi ama bu benim için anahtar görevi görüyor.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.