Şimdi Ara

HAYATIMDA İLK KEZ KAMP ÇIKICAM VE BU KIŞ KAMPI OLACAK YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir arkadaşım ile uzun zamandan beri kampa çıkmak istiyorduk neyse o av tüfeği ruhsatı için baş vuru yaptı ruhsatı aldı ben uğraşmak istemedim bende kendime Hatsan BT65-QE ELiTE LW PCP Havalı Tüfek seti aldım.

Herneyse kampa gitmeye karar verdik bu onunda benimde ilk deneyimimiz olucak ondaki silah 9 mermili otomatik bir tüfek bendeki havalı.

Şimdi deneymimiz olmadığı için bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum ben kendime sportcity ve bir kaç siteden bişiler aldım aşağıda sıralayacağım bunların dışında ne alabilirim yada ne yapmam gerekir? karadeniz kıyısında ormanlık bol soğuklu biryerde olacağız gibim geliyor

aldığım malzemeler ise şöyle.

HUSKY Fighter 5 Mevsim 4 Kişilik Çadır : 600 YTL.

Husky Monti -11C uyku tulumu : 168 YTL.

Remax -22C uyku tulumu : 85 YTL.

20 tane Reşo yakıtı : 30 YTL.

2 adet biri pişirme başlıklı biri yedek kamp tüpü : 35 YTL.

Kürek balta seti : 55 YTL.

Kamp masa tabure : 80 YTL.

Belkin Araş Şarjı 220v dönüştürücü inverter : 145 YTL.

Kafa Bandı : 50 YTL.

Orbit LED Fener : 16 YTL.

Outwell Flock Classic Pillow Çift Kişilik Şişme Yatak : 145 YTL.

Hatsan BT65-QE ELiTE LW PCP Havalı Tüfek seti : 1850 YTL.

BU MALZEMELERİ ALDIM ARKADAŞLAR TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN RİCAM BAŞKA NE GEREKİR BİZ İLK DENEYİMİMİZ YETMEZMİŞ GİBİ BİRDE YANIMIZDA KIZ ARKADAŞIMIZDA OLACAK BU KONU BENİ BİRAZ TEDİRGİN EDİYOR AMA ARTIK SÖZ VERMİŞ OLDUK.

GİDECEĞİMİZ YER KUŞ UÇMAZ KERVAN GEÇMEZ BİR YER ISSIZ BİR YER OLDUKÇA VE ORMANLIK 3 GECE KALMAYI PLANLIYORUZ.

KIZ ARKADAŞLARIMIZ OLDUĞU İÇİN AKLIMA BİR FİKİR GELDİ BU ESKİDEN 1 MİLYONCULARDA PAZARLARDA SATILAN PENCERE ALARMLARI VARDI SESİ KULAK PATLATAN CİNSTEN BİLEN BİLİR BUGÜN GİDİP 5 10 TANE ONDAN ALDIM KAMPIN 20 METRE ÇEVRESİNE OLTA MİSİNASI İLE
    ONUNLA BİR DÜZENEK KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM SİZCE MANTIKLIMI? BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM ARKADAŞLAR.

• Fenerde çok ucuza kaçmışsın oysaki fener can alıcı yani en önemli alettir aldıkların bana yetersiz gibi geldi nedense eklemen gerekenler;işaret fişeği(meşale),biber gazı. Aklıma gelince tekrar yazarım ayrıca yemek,içmek,avladığınızı soymak gibi işlerinizi kampınızdan uzak yapın eğer geride kalıntı bırakırsanızda çişinizi yapın bu yöntem kurtları kovuyomuş galiba ama tam emin değilim bi araştırın derim misina yöntemin zekice geldi misinayı tutturmak için çekiç ve çivi götürmeyi unutma yoksa misina aşşağı düşer ve bi işe yaramaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyisinden bıçakta lazım sana. Ayrıca ilk yardım setiyle bolca tuvalet kağıdı nıda unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesveren -- 15 Aralık 2014; 22:49:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfy3

Fenerde çok ucuza kaçmışsın oysaki fener can alıcı yani en önemli alettir aldıkların bana yetersiz gibi geldi nedense eklemen gerekenler;işaret fişeği(meşale),biber gazı. Aklıma gelince tekrar yazarım ayrıca yemek,içmek,avladığınızı soymak gibi işlerinizi kampınızdan uzak yapın eğer geride kalıntı bırakırsanızda çişinizi yapın bu yöntem kurtları kovuyomuş galiba ama tam emin değilim bi araştırın derim misina yöntemin zekice geldi misinayı tutturmak için çekiç ve çivi götürmeyi unutma yoksa misina aşşağı düşer ve bi işe yaramaz

Merhaba, fenerde aslında ucuza kaçmadım arkadaşımda bir fener var akıllara zarar bişi okadar güçlüki çaliştiğinda dokunamıyorsun bile onu kullanırız dedim bunlarıda öyle çadir içi vs aydınlatma için aldım,

ama işaret fişeği, meşale, biber gazı, bunları kesin alacağım aklıma gelmemişti.

Ya bide tüfekle gidiyoruz ama herhangi bir hayvana zarar vermeyi asla düşünmüyorum :) onu öyle hem güvenlik olsun hemde belki bir kaç hedef atişi yapmak için aldım.

Tekrar bilgilerin için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesveren

En iyisinden bıçakta lazım sana. Ayrıca ilk yardım setiyle bolca tuvalet kağıdı nıda unutma.

Merhaba, aslında bıçak almayı düşündüm av markette ama sanki bir bıçak için okadar fiyat bana saçma geldi ondan bende evden bi kasap bıçağı yanıma alırım diye düşünmüştüm :)
  • Yer olarak nerde kamp yapacağını daha açık yazarsan orda yaşayan canlılar hakkında bilgi verebilirim:) o canlılarla karşılaşıldığında ne yapılabileceği gibi ayrıca fenerde yine ucuza kaçmışsın herhangi bir hayvan allah korusun saldırırsa ne yapmayı düşünüyosun 2 fenerle ormanda koşturmayı falan düşünüyosan bişey diyemem tabi ama bence daha kaliteli fenerler almanız gerek ayrıca oturun arkadaşınla bi b planı yapın biraz saçma gelebilir ama buda önemli tekniklerdendir. Aklıma gelince tekrar yazacağım

• Hocam yanında 1-2 tane çakı ve kaliteli bir av bıçağı almayı unutma sakın.
    Kendine bir ilkyardım seti hazırla.
    Yanına yedek pil ve kaliteli bir el feneri al.
    Havalı tüfeği elinde varsa red dotla kullan, tüpü dolu tut ve şarjörüne mümkün olduğunca yüksek grainli pelletler koy ama bence havalı tüfek almakla hata etmişsin. Bir savunmada en son kullanılacak şeydir havalı tüfekler..

Ayrıca 100 küsür sayfalık bir survival el kitabı e book şeklinde bulunabiliyor internette onu gitmeden önce oku

• iyi günler Kamp için pişirme seti düşünüyorum küçük ve katlanır hangisini tavsiye edersiniz ? çok teşekkürler.
  • Feneri balta ve bicakta cok ucuza kacmissiniz. Bear grylls machette gibi bir urun cok isinize yarar hocam. Baltayi kendiniz secin. Fener konusundada 18650 tip pilli xm-l t6 led fenerleri oneririm cree q5 ledlerden uzak durun yarisi cin malidir.

•  HAYATIMDA İLK KEZ KAMP ÇIKICAM VE BU KIŞ KAMPI OLACAK YARDIM.
    # Komple Set 270tl
     HAYATIMDA İLK KEZ KAMP ÇIKICAM VE BU KIŞ KAMPI OLACAK YARDIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 26 Mart 2016; 21:29:44 >

• Ne oldu nasıl gitti kamp ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.