Şimdi Ara

Hayatımda ilk defa spor yapacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet 19 yaşındayım fakat bugüne kadar hiç spor yapmadım, yaptığım tek spor evden durağa yürümek.
    Artık düzenli bir hayata sahip olmak istiyorum bugüne kadar yapmadığım için pişmanım.
    Boyum 176 cm kilom 84 yağlı ve göbekli bir insanım.
    Nasıl başlarım hiç bir fikrim yok önce zayıflamalı mıyım yoksa zayıflarken aynı anda spor mu yapmalıyım hiç bir fikrim yok.

Hedefim;
    Bacaklarımdan ve kalçamdan çok şikayetçiyim çok kalın bacaklara ve kız gibi büyük bir kalçaya sahibiyim yani çoğu pantolonumun beli olmasına rağmen bacak ve kalçamdan dolayı giyemiyorum.Göbeği eritmek.Mümkün mü bilmiyorum ama biraz boy uzatmak.
    Bunlardan sonra fit bir vücüda kavuşmuş olacağım ve kas yaparak ulaşmam istediğim vücütta görseldeki vücut bu vücut için süre önemli değil ama en azından bahsettiğim fazlalıklardan 2 ayda kurtulmam lazım çünkü üniversiteye başlayacağım ve bu şekilde başlamayı hiç istemiyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Hedefim için spor salonu şart mı? Evde yapabilirsem de nasıl yapabilirim?
    Dediğiniz her şeye tek tek uyacağım yeterki 2 ayda bu fazlalıklardan kurtulayım. Özgüven açısından bu durum beni çok etkiliyor. Hayatımda ilk defa spor yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nasata -- 9 Temmuz 2016; 6:04:16 >

• Hedefin için spor salonu şart. 2 ay diyorsun, 2 ayda evde yapılan hareketlerle yavaş ilerleme oluyor maalesef.. Spor salonunda da hoca yardımcı olur zaten sana, onun dediklerine uyarsan, düzenliliği istikrarı bozmazsan gelişmeye başlarsın. Ayrıca sadece sporla olmaz. Uyku ve beslenme yer yer spordan da önemli. Beslenmeye de şu andan itibaren dikkat etmen lazım. İnternette çok fazla site var, makale var. Şeker, yağ, karbonhidrat, protein olayları, öğün sayıları, öğün içerikleri, nelerin yenip nelerin kesinlikle yenmemesi gerektiği vs. olay mutfakta başlıyor, spor salonunda devam ediyor yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambamm06

Hedefin için spor salonu şart. 2 ay diyorsun, 2 ayda evde yapılan hareketlerle yavaş ilerleme oluyor maalesef.. Spor salonunda da hoca yardımcı olur zaten sana, onun dediklerine uyarsan, düzenliliği istikrarı bozmazsan gelişmeye başlarsın. Ayrıca sadece sporla olmaz. Uyku ve beslenme yer yer spordan da önemli. Beslenmeye de şu andan itibaren dikkat etmen lazım. İnternette çok fazla site var, makale var. Şeker, yağ, karbonhidrat, protein olayları, öğün sayıları, öğün içerikleri, nelerin yenip nelerin kesinlikle yenmemesi gerektiği vs. olay mutfakta başlıyor, spor salonunda devam ediyor yani..

2 aylık hedefim zayıflamak ve kalçayla bacakları eritmek bunları spor salonuna gitmeden yapamam mı
    2 ay sonrada spor salonuna başlayacağım
  • Kiloların ve yağ oranın bu kadar fazla iken öncelikli hedefin yağ yakımı olmalıdır, anabolizm ve katabolizm bi arada olmaz. Vücut geliştirme sabır işidir kendini 2 ay 5 ay diye şartlandırmana gerek yok. Spor salonuna yazılmak için bir engelin yoksa tabii ki en temizi o olur. Kilo vermek ve yağ oranını azaltmak için sağlam bir diyet ve interval kardiyo antrenmanlarını düzenlemelisin. Yaptığın tek aktivite durağa yürümekse bu iş olmaz tabii ki. Intermittent fasting, glisemik indeks, interval-hiit kardiyo, sabah aç karna kardiyo, yağ yakımı için full body antrenman metodu, kompleks karbonhidratlar gibi terimleri internetten araştır. Zayıflamak için günlük yaktığın kalori miktarını yani ihtiyaç duyacağın kalori miktarını arttırıp günlük aldığın kalori miktarını azaltman lazım. Salona yazılsan iyi olur.

Edit: Üstte yazdığın mentiona denk geldim, kalça eritmek göbek eritmek gibi şeylere kafayı takma, bölgesel yağ yakmak diye bir şey yoktur sadece bir bölgede yağı eritemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CnnRose -- 9 Temmuz 2016; 19:02:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Kiloların ve yağ oranın bu kadar fazla iken öncelikli hedefin yağ yakımı olmalıdır, anabolizm ve katabolizm bi arada olmaz. Vücut geliştirme sabır işidir kendini 2 ay 5 ay diye şartlandırmana gerek yok. Spor salonuna yazılmak için bir engelin yoksa tabii ki en temizi o olur. Kilo vermek ve yağ oranını azaltmak için sağlam bir diyet ve interval kardiyo antrenmanlarını düzenlemelisin. Yaptığın tek aktivite durağa yürümekse bu iş olmaz tabii ki. Intermittent fasting, glisemik indeks, interval-hiit kardiyo, sabah aç karna kardiyo, yağ yakımı için full body antrenman metodu, kompleks karbonhidratlar gibi terimleri internetten araştır. Zayıflamak için günlük yaktığın kalori miktarını yani ihtiyaç duyacağın kalori miktarını arttırıp günlük aldığın kalori miktarını azaltman lazım. Salona yazılsan iyi olur.

Edit: Üstte yazdığın mentiona denk geldim, kalça eritmek göbek eritmek gibi şeylere kafayı takma, bölgesel yağ yakmak diye bir şey yoktur sadece bir bölgede yağı eritemezsin.

yani yağ yakıp zayıflarsam sorunlu bölgelerim normale döner mi

• nasata N kullanıcısına yanıt
    Döner. Şimdi "nasıl yağ yakabilirim, kilo verebilirim" diyeceksin, üstte yazdığım terimleri araştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Döner. Şimdi "nasıl yağ yakabilirim, kilo verebilirim" diyeceksin, üstte yazdığım terimleri araştır.

tamam teşekkür ederim
  • Hedefin yüksek, bu iyi birşey fakat sabırlı isen iyi birşey.

Göbekliyim demişsin, kardio şart, düzgün beslenme şart ve bence full body antreman şart. En önemlisi ise spor salonu şart.
  • O vücut en az 4 senelik

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Hedefin yüksek, bu iyi birşey fakat sabırlı isen iyi birşey.

Göbekliyim demişsin, kardio şart, düzgün beslenme şart ve bence full body antreman şart. En önemlisi ise spor salonu şart.

sabırlıyım hedefimi gerçekleştireceğime inanıyorum ama az bilgiye sahibim 2 ay içinde göbeği bacağı kalçayı eritip üniversiteye başlayınca da vücut geliştirmeye başlamak istiyorum ama bu eritme işini nasıl yapacağımı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nehoo

O vücut en az 4 senelik

vücut için süre önemli değil ama fit görünmek için 2 ayım var
    Kardeşim özgüven için önemli falan demişsinde başka insanlar çok mu mükemmel sanki . Takma kafana

hocam fit görünmekde o kadar kolay değil, steroidsiz olmaz ayda fit görünmek. Her gün spor yapman lazım, hatta steroid + whey ile gerekli. İşin zor yani, acelen ne ki, başla hemen. Sağlıklı gelişmek daha önemli değil mi sence? Bu forumda hiçbir zaman steroid savunmadım savunmam da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

hocam fit görünmekde o kadar kolay değil, steroidsiz olmaz ayda fit görünmek. Her gün spor yapman lazım, hatta steroid + whey ile gerekli. İşin zor yani, acelen ne ki, başla hemen. Sağlıklı gelişmek daha önemli değil mi sence? Bu forumda hiçbir zaman steroid savunmadım savunmam da.

2 ay olmasının sebebi yeni kıyafetler alacağım sonra biraz daha zayıflarsam tekrar kıyafet alamam 1 senedir para biriktiriyorum
    yani fit görünmekten kastım göbekli bacağım kalın ve kalçam büyük görünmemek
    dediğim gibi 70 kiloydum o zamanlar normal gözüküyordum bir sene evde ders çalıştım 14 kilo aldım
    bu 14 kiloyu versem düzelirim heralde
  • Her şey aynı. Bende 19 um bu sene üniversiteye başlama ihtimalim var. Ama ben 1.86 cm 110 kiloyum. Şöyle 90-95 olsam yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qweqweqwe123456789 -- 10 Temmuz 2016; 1:01:06 >
    bende evde spor yapıyorum geçen sene boyum 174 cm , kilom 82 kg idi . bu sene 179 cm , kilom 73 oldu evde 1 senede anca gider göbek ama spor salonu 1.5 - 2 ay gibi sürede biter ama pahalı . maddi durumun yerindeyse git .

• quote:

Orijinalden alıntı: kartasal1973

bende evde spor yapıyorum geçen sene boyum 174 cm , kilom 82 kg idi . bu sene 179 cm , kilom 73 oldu evde 1 senede anca gider göbek ama spor salonu 1.5 - 2 ay gibi sürede biter ama pahalı . maddi durumun yerindeyse git .

Kaç yaşındasınız, boyunuzu nasıl uzattınız
    yaşım 15 . 2001 doğumluyum . arkadaşımla her okul çıkışı 2 saat basketbol oynardık . kardiyo koşu bisiklet vb. hareketler yapardım. istersen ss atiyim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartasal1973 -- 10 Temmuz 2016; 13:17:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartasal1973

yaşım 15 . 2001 doğumluyum . arkadaşımla her okul çıkışı 2 saat basketbol oynardık . kardiyo koşu bisiklet vb. hareketler yapardım. istersen ss atiyim .

Ayni yastaysak bende uzarim diye umitlenmek icin sormustum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.