Şimdi Ara

Hayaller mi yoksa Gercekler mi? [Ciddi Konu, Yardim]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben bu sene Teog'a gireceğim ama aklımda daha başka bir şey var. Teog'ta hedefim iyi bir anadolu lisesi çünkü lisede belki mf belki tm olabilirim sosyal bilimlere veya fene gitmek istemiyorum çünkü her an her şey değişebilir. Liseyi seçtim ben meslek olarak ilgi duyduğum mesleği yani bilgisayar mühendisliği istiyorum. Özelliğe web tasarım konusunda bi meslek edinmek istiyorum. Suan 8. Sınıfım ve sözel derslerinin hepsi (Çok şükür) harika. Türkçe ortalama : 99,2 Ing ortalama : 95 Ink : 95 Din : 100 sayısal derslere ilgim var ama genelde hep dikkat hatasi yapıyorum ve pek çalışmıyorum bu yüzden matematiğim 80 fenim 95. Acaba ben bundan sonra çalışırsam bilgisayar mühendisi olabilir miyim? Çok istiyorum ama tm biraz daha bana yatkın geliyor. Ama hayalim bilgisayar mühendisi yani mf. Sizce zaten iyi olan tm bilgilerime mf de eklesem nasıl olur? Hayalimin mi peşinden gideyim yoksa mantık mı kullanayım? Umarım beni anlamışsinizdır. Yardımlarınizi bekliyorum. Teşekkürler.
    Not : Mobilden yazdığım için hatalarım olabilir kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanakinci123 -- 20 Ekim 2019; 17:31:1 >
  • furkanakinci123 F kullanıcısına yanıt
    Hedefin oldukca guzelmis kardes. Benim Hacettepe Bilgisayar Muhendisligi hedefim ama bilemiyorum. Suanda sozel derslerim daha iyi ama belki lisede sayisala doner. Bakacagiz

• Ben de TEOG`a gireceğim. Bence şu an önemli olan öncelikle iyi bir lise için çalışmak olur. Zaten çevremdekilerin en az çeyreği bilgisayarmühendisi olmak istiyor. Şunu unutmayınız ki meslekler sadece sayısal alanda mevcut değil. Umarım hedeflerinize ulaşırsınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelikle degerli yorumunuz icin tesekkurler. Ben bilgisayar muhendisi olmak istiyorum cunku ilgi alanlarim ozellikle web tasarim o yuzden ama sayisal haric sozel olarak da konusmam iletisim yonum ve savunmam olarak hukuk da istiyorum ama emin degilim tabi dediginiz gibi simdi teog a calisacalim lisede her sey belli olur

• Gençler bi durum sakin

Daha çok erken herşey için çok erken. İyi bi Anadolu lisesi kazanın. Sonra bakın ilk 2 sene yapabiliyor musunuz sayısal dersleri. Eğer ilk 2 sene iyise sayısal dersleriniz, yürüyün MF'den.

Ama en önemlisi azmedin. Çalışın. Ve işi şimdiden sıkı tutun dersler açısından. 11. Sınıfın ortasından hatta başından itibaren de çalışmaya başlayın üniversite sınavına

• Kasova abiniz haklı böyle düşünerek çok stres yaparsınız iyi bir liseye girmeye çalışın orda kafanızda birşeyler şekillenir netleşir yani liseniz iyi olmasa bile moral de bozmayın YGS lys de çalışınca iyi sıralama yapılır

• bir şeylerin farkına erkenden varmışsınız bu çok iyi size tavsiyelerim

hobi olarak istediğiniz meslekle alakalı şeylerle ilgilenin (ufaktan web sayfası tasarlaya bilirsin. ingilizce biliyorsan eğer ingilizce tasarla çünkü dünyada çok fazla ingilizce bilen insan var ve içerden gelen tıklanma 1 kr kazandırıyorsa dışardan gelen tıklanma 5 kr olur.)

2. olarak da istediğiniz yeri, hedefi , işi mümkünse cahil insanların yanında dillendirmeyin (olumsuz eleştriler alırsınız)

+haccettepe bilgisayar müh. istiyorum ..,.....teyze/amca

-aaaa evladım bak bizim komşunun damadının teyzesinin akrabası bilgisayar müh. oldudu işsiz kaldı.

-git memur ol evladım , doktor ol

ne demek istediğimi anladınız

3.(Bonus) lise derslerini sırf geçmek için değil öğrenmek için okuyun yoksa üniversite sınavına çalışırken zorlanırsınız.

4.hadi 2. bonus çok fazla ilerisi için plan yapmayın strese girersiniz.

rahat olun rahat rahat ders çalışın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.