Şimdi Ara

Havayolu şirketleri bir bir iflas ediyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: V2

Rekabet yok ondan sadece thy var ordan genelde

Genelde böyle olur gidiş ucuz dönüş pahalı olur. Bir taktiktir bu. Mesela ben 150-200 liraya y. Dışı bilet buluyordum. Dönüş 3-4 katı oluyor. Sonra araştır dur ucuza nereden dönebilirim diye. Ayrıca kısıtlı sunulan promosyon biletler de tükeniyor olabilir bazı hatlarda. O zaman da pahalı uçmak zorunda kalıyor insan tarihler belliyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • carlitoss kullanıcısına yanıt
    O şirketler batınca yanan sahipleri olmaz çalışanlar olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul-İzmir 95₺
    Geçen sene 450₺ idi ilginç gerçekten.

• dogangoxel kullanıcısına yanıt

Maaşlarda kesinti yapılmış bir miktar arkadaşım öyle demişti.

• Valla batsın istemem tabii ki ama biraz burunlarının sürtülmesi iyidir. Özellikle acil durumlarda uçak bileti için çok paramızı yediler, biraz da onların canı yansın.  

• batsın iyi oldu diyen arkadaşların kaçırdığı bir nokta var batan firmaların çoğu ufak firmalar düşük fiyata bilet satan firmalar. bu firmalar battığında sektör tekelleşecek daha sonra tekel olan firma fiyatları istediği kadar yukarı çekebilecek. Rekabet sağlayacak firma kalmazsa bu sefer hiç uçamazsınız.

pegasus kapıları kapatsın türk hava yollarıyla kaç paraya uçarsınız bir düşünün  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA02D78F4 -- 20 Ekim 2020; 11:43:29 >
  • Sıkıntı yok, gerekirse İBAN a atarız 3-5 batirmyaiz bizim havayollarindan hiç birini :)

Batanlar fakir ülkeler, bizim gibi mi..

• 1200km yolu 120 liraya aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

O şirketler batınca yanan sahipleri olmaz çalışanlar olur.

Evet hocam batmasın işte. Herkes, her sektör için diyorum. Hayırlısı olsun.

• SnavS kullanıcısına yanıt

geçirmediler mi yani? açıklayın bizde bilelim. dolu uçağa, dolu olduğu halde "başlangıç" bilet fiyatının 4 katına bilet satmıyorlar mı mesela?

ek olarak bugüne kadar covid den zarar görüp fiyat düşüren bütün şirketler işler normale döndüğü zaman önceki fiyatlarının belkide 4-5 katına çıkaracaklar herşeyi. yani bugünlerde yaptıkların zararlarını kat ve kat çıkaracaklar dolayısıyla sevinilecek bir durum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 20 Ekim 2020; 12:33:21 >
  • almanya uçuşları 450 liraya kadar düşmüş

3000 liraydı en son

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt

yeni havalaında vergiler çok fazla. özellikle dış hat yolcularında

malum devletimizin verdiği garantilerden ötürü.

• Uçak bileti fiyatları 500 liraysa 250 lirası vergi 50 lirası havalimanı işletme bilmem nesi bilet fiyatlarında aşırı vergi ve devlet rolü var.

• Uçak biletleri ucuzlasın istemem. Mazallah kaliteyi de düşürürler, bakımdan personelden kısarlar kazalar başgösterir. Şakaya gelmez bu iş.

• Otobüs biletinin iki katına kadar alınabilir fiyattır aslında uçak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cobbler

Elazığ-Ankara biletlerine bakıyorum 1 ay sonrasına bile 200TL altı bilet yok, THY pek zor durumda değil sanırım. Ya da Elazığlılar gezmeyi seviyor  

Diyarbakır ile İstanbul'da 150 TL'ye bilet gördüm. Pandeminin ilk başlarında 350 TL'ye zor bulunuyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunacadirci

İstanbul-İzmir 95₺
    Geçen sene 450₺ idi ilginç gerçekten.

95 tl bedava bu devirde ucak bileti, tokat istanbul otobus 180tl tek yon 17 saat suruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Thy devletten destekli olan diğerlerine olur. O söylediğin adamlara da hiçbir şey olmaz. Senden benden gider yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 20 Ekim 2020; 22:55:34 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.