Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.997
Cevap
146
Favori
567.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hava temizleme cihazları ile ilgili bu konuya deneyim ve tecrübeleri ile bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler.Konuyu baştan sona okudum ve pek çok şey hakkında fikir sahibi oldum.Ben de yakın bir zamanda çalışma odam için bir hava temizleme cihazı almaya düşündüm ve araştırmaya başladım.Herhangi bir hastalağım veya alerjim yok,çalışma odamda çok sigara içtiğim için dumanı ve kokuyu yok etmesi amacıyla,ve ayrıca sürekli camı açıp havalandırdığımdan dolayı içeri giren tozu bir miktar bertaraf etmesi için SİNBO SAP-5502 modelini almayı planlıyorum.Henüz almadım ama birkaç gün içerisinde sipariş vermeyi düşünüyorum.Hepsiburada.com'da ve Teknosa'da 99,90 YTL bir fiyatla satılıyor.5-6 m2'lik bir oda için kullanmayı düşünüyorum ve yeterli olabileceği kanısındayım.Ürünü elime ulaşıp kullandığımda görüşlerimi yazacağım (ses seviyesi,fiyat/performans,hava ve nem kalitesinde değişiklik vs. hakkında),umarım bu ürünü almayı düşünenlere de bir nebze faydası olur ve işlerine yarayıp yaramayacağı hakkında fikir yürütebilirler.

cengizumur arkadaşımızı da çok teşekkürler,yazdıkları sayesinde pek çok konuda fikir sahibi oldum,bilmediğim yeni şeyler öğrenmiş oldum,çok çok teşekkürler tekrar.

• http://www.sanyo.web.tr/electrolyzed.html

arkadaşlar şu adresi inceleyip ürün hakkındaki fikirlerinizi yazarmısınız.bende tüm forumu okudum ve bu ürününde dier bazı ürünler gibi yan etkisi olabilirmi yada kullanana bi arkadaş fikrini yazablirmi...
  • merhaba bir de buna bakın derim
    http://www.airwuum.com/
  • BÜTÜN ARKADAŞLARA SELAM
    özellikle cengizumur nikli arkadasa teşekkür etmek istiyorum.fikirlerinden çok faydalandım.benim sorunum sigara.evdeki hane halkı benden sigara içtiğim için çok şikayetçiler.bende bir hava temizleme cihazı almak istiyorum.bu iyon mekanızması konusunda bende tedirgin oldum .tuntem nikli arkadaşın linkini verdiği sanyo cihaz konusunda görüşü olan bir arkadaş varmı.tabiki cengizumur nikli arkadaşın söyledikleri karşısında bu alet bana makul geldi tekniği bakımından.son günlerde cengizumur pek foruma girmiyor galiba.
  • arkadaşlar öncelikle fikrini paylaşan herkese selam çok faydalı bilgiler edindik.

daha önceki cevaplardada sorulmuştu ama yinelemek istiyorum çünkü cevabı gelmedi: sinbo marka hava temizleme cihazlarından hangisini almalıyız. 5501-5502-5503-5504-5505 bunların fiyatları modelleriyle doğru orantılı artıyor, en pahalısının mesela 5503 ten farkı nedir,aradaki farkı vermeye değermi bir bilen yardımcı olursa çok iyi olur.
    benim yenidoğan bebeğim şuan hastanede ve bu ürünün ona faydasından çok zararı olmaz umarım. bilgilerinizi bekliyorum...
  • arkadaşlar yazmayı unuttuğum ikinci konuyu ekliyorum:
    York YH32XPTAA Araç İçi Hava Temizleme ürünü hakkında bilgi verecek olan var mı?
    Özellikleri:

# NANO TİO2 Dezenfeksiyon Teknolojisi kanıtlanmış olarak %95 oranında
    # Bakterileri ve kötü kokuları ( sigara kokusu dahil ) yok etmektedir. Uçucu organik
    # Bileşikleri yok etme etkinliği ile havada dolaşan bakterilerin tamamına yakınını ortadan kaldırır, patolojen mikroorganizmaları, uçucu organik bileşikleri yok eder.
    # Kullanımı kolay
    # Sessiz
    # Düşük güç tüketimi
    # Otomobillere rahat yerleşime elverişli kompakt uzay çağı tasarımı
    # Maksimum Etki Alanı 2 m2
    # Boyutlar (mm) 140x90x50
    # Ağırlık 180 g
    # Voltaj DC12V
    # Enerji Tüketimi 3W
    # Maksimum Hava Sirkülasyonu 0.1 m / min
  • Sayfayı baştan okumaya başladım ama ukadar uzun yazılar vardı ki ilk sayfadan sonra atlaya atlaya okudum mecburen. Ama yinede tam olarak karar veremedim. Şimdi piyasada bir sürü hava temizleyici aletler var. Birde gördüğüm kadarıyla hem nemlendirip hem temizleyen aletler de var. Ama alayım mı almıyayım mı böyle bir elete karar veremedim.

Sizlerden gelecek cevaba göre alacağım ya da almıyacağım.

Öncelikle hiç bir rahatsızlığım yok Allah'a şükür, ne nefes darlığı ne de başka bişey, sadece bahar aylarında polen alerjim var havalar ısınmaya başladı mı tozdan falan hemen burnum kaşınmaya gözüm batmaya falan başlıyor buun dışında başka bir alerji yok, eskiden birde toz alerjim vardı ama 2004 yılında aldığımız ihlas torbasız halı süpürge makınası ile oda geçti.

Şimdi böyle bir aleti almak neden istiyorum. Eski bir evde kirada oturuyorz , apartmanlar aşağı yukarı 20 yıllık var, havalandırma sistemleri ve giderleri eski, geçici olarak kirada oturuduğumuz için katlanırız dedik ama canımıza tak etti. Durum şudur ki, millet ne yemek yapsa komşular arası müthiş bi koku transferi var biri soğan kavuruyo olduğu gibi bizim evde koku. oust gibi koku giderici spreyler aldık ama onlarıda sıkınca nefes darlığı yapıyor öksürtüyor. Sıkıp ortamdan kamak lazım yani Neyse benim odam da ortada kalıyor sürekli bir hava sirkilasyonu olan bir oda değil bende bu odada çok kaldığım için ve 7/24 pc açıktır odamda haliyle bir sıcaklık oluyor bide bu kötü kokularla birleştimi hiç çekilmez bir durum oluyor açıkcası.

Dedim ki şöyle basit bir ürün alayım, hem kokuyu temizlesin hemde havayı. Ara sıra da camları açar havalandırırım.

Almayı düşündüğüm ürün hesaplı bişey olsun dedim.

http://www.sinbo.com.tr/urun.asp?MenuId=18&TypeId=7&SCatId=52&ProdId=295

http://www.sinbo.com.tr/urun.asp?MenuId=18&TypeId=7&SCatId=52&ProdId=315

ikisinden birini düşünüyorum. Piyasa fiyatları sanrım 150 geçmiyor. Sizce almalımıyım yoksa bu işe hiç bulaşmıyayım mı, zararı mı olur faydası mı, pişman olur muyum?

Uuzun lafın kısası tek amacım ortamdaki havayı temizlemek içime temiz hava çekmek. Oda konumundan ve kiracı olduğumuzdan dolayı klima ve benzeri ürünleri kullanamıyorum. Zaten klima taktırmak istesem , 1 salon boyu hortum çekmek zorunda kalacaklar

• Arkadaşlar sinbo 5501 hava temizleyicis aldık, acaba elektrik tüketimi nasıl olur bu konuda ne tavsiye edersiniz ?
  • cengiz bey nereye gittiniz lütfen bize yine cevap veriniz ben hepa filtreyi kendim dışardan alıp kendim hava temizleme cihazı oluşturabilir miyim acaba ayrıca ekonomik olarak çok gücüm olmadığı için thomasın 2.el twin tt modelini aldım üstündek hepa filtre çok yıpranmış acaba ben hepa filtre alıp kendim takabilir miyim hele hele hepa filtreyi büyük alıp kendimiz kesebilir miyiz filtre zarar görür mü
  • cengiz bey kendim hava temizleme cihazı yapabilir miyim bilmem ama sanırım sinbo nun önerdiğiniz ürünü işimi görür ben yinede tekrar sormak istiyorum lutfeder cevap verirseniz müteşekkir olurum hani dersiniz ya aynı özelliklere sahip 3-4 kat fazla para vermektense diye işte öyle hem işlevsel hem ekonomik bir hava temizleyici ve nemlendirici ikilisi için öneriniz ne olacaktır evimizde astım allerji gibi sorunlar yok şükür ama daha temiz bir ev istiyoruz hepimiz gibi...şimdiden teşekkürler
  • uzun inceleme ve ankaradaki metro.bahaus,real,praktiker,koçtaş,electroworld gibi alışveriş merkezlerinde satılan tüm cihazları görerek en sonunda sanyoda karar kıldım.balgattaki tekodaks firmasından w24 modelini aldım.gayet memnunum.gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.filtre boyutu daha büyük sessiz.otomatik ve ayrıca nemlendirme özelliği de var.dizaynı çok şık.firma görevlisi behiye hanım çok ilgili .
    quote:

Orjinalden alıntı: kayanka

BÜTÜN ARKADAŞLARA SELAM
    özellikle cengizumur nikli arkadasa teşekkür etmek istiyorum.fikirlerinden çok faydalandım.benim sorunum sigara.evdeki hane halkı benden sigara içtiğim için çok şikayetçiler.bende bir hava temizleme cihazı almak istiyorum.bu iyon mekanızması konusunda bende tedirgin oldum .tuntem nikli arkadaşın linkini verdiği sanyo cihaz konusunda görüşü olan bir arkadaş varmı.tabiki cengizumur nikli arkadaşın söyledikleri karşısında bu alet bana makul geldi tekniği bakımından.son günlerde cengizumur pek foruma girmiyor galiba.

• arkadaslar ben nem cihazı değil de ozon için bir cihaz istiyorum havayı temızlesin ve ozon yaysın
    gittigidiyorda 4 cihaz buldum fiyatları cok farklı teknık ozelıklerı anlamadımsız hangısını onerırsınız lutfen
    lınklerı ınceleyıp bılen bır arkadas bana kıyaslama yapar mı?

1. http://urun.gittigidiyor.com/Su-ile-hava-temizlemede-sok-fiyat_W0QQidZZ9355250

2.http://urun.gittigidiyor.com/BUZDOLABI-DOLAP-TUVALET-HAVA-TEMIZLEYICI_W0QQidZZ8803398

3. http://urun.gittigidiyor.com/ionizer-Ozonizer-_-Tek-Gercek-Hava-Temizleyici_W0QQidZZ9359917

4.http://urun.gittigidiyor.com/ionizer-GERCEK-HAVA-TEMIZLEYICI-ADA688_W0QQidZZ9289924

sızce bunlardan hangısı gercekten saglıga zararsız ve yeterlı oranda ozon yayıyor?
    fıyatlar cok farklı, 89 dan fazlasını veremem
    tesekkurler

• ozon mu yaysın
  • evet benım icin onemlı olan ozon,nem yada buhar ıle ılgılı bır ıhtıyacım yook
    ama tabı bılemıyorum sız daha ıyı bılırsınız belkı ozon olunca ılla buhar da olmalıdır
    yanı hıcbır fıkrım yok ve cok acıl almak ıstıyorum
    arkadaslar bana yanıt verecek kımse yok mu
  • media marktdan 111 liraya essenso marka hava temizleme cihazı aldım iyon ve ultraviyole özelliklerini çalıştırmıyorum,bir süre kullanıp sonucu yazarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zıbartacus -- 17 Mayıs 2008; 3:02:02 >
  • sadece 2 gündür kullanıyorum iyon özelliğinide en fazla 10 dk çalıştırmışımdır boğazım berbat durumda...iyon özelliğini aktif hale getirmediğim halde çalıştığından şüpheleniyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tuntem

http://www.sanyo.web.tr/electrolyzed.html

arkadaşlar şu adresi inceleyip ürün hakkındaki fikirlerinizi yazarmısınız.bende tüm forumu okudum ve bu ürününde dier bazı ürünler gibi yan etkisi olabilirmi yada kullanana bi arkadaş fikrini yazablirmi...

Bu ürün çalışırken sürekli olarak nem yayıyorsa kışın iyi olmasına karşın yazın zararlı olabilir ben böyle biliyorum...Sanyo alanlarkaça aldılar yazabilirlerse memnun olurum...

• hava temizleme cihazı tavsiyesi
  • Arkadaşlar alttaki alıntımı klima formuna yazmıştım hava temizleme değil kötü koku engellema cihazı sizlerde bir bakın ne dersiniz iceleyelim hep birlikte. kokuda kötü birşey çünkü.

hilmi-c
    Teğmen

7 Haziran 2008; 11:23:17

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar hepinize merhaba ionizerli hava temizleme cihazları uzun süre tartışıldı bu forumda ve büyük ölçüde zararlı olduğu konusunda aşağı yukarı hemfikir olduk . Bari sigara kokusuna nasıl engel olabilirim derken dün bir cihaz gördüm nette size linkini veriyorum ne ölçü doğrudur Gerçi Cengiz Umur girmeli foruma ama kendisinin diğer hava temizleme dh formuna (Topik) bile girmediğini gördüm onun için buraya yazıyorum . aşağıda linkini verdiğim cihazı kullanan varmı ben sırf sigara kokusu için düşünüyorum ama cihazın kullanım alanı geniş mutfak banyo kişisel bakıma kadar modelleri mevcut sizlerde bi inceleyin tamamaen zararsız olduğu söylenmiş. işini yapıyorsa kapalı kalmak zorunda olan klimalı odalarda bile kötü kokuları sigara içmeyenler bile önleyebilirmi birde sizler bakın derim ben şahsen almak istiyorum ozon yaymadığı için devamlıda kullanabilir diye düşünüyorum havayı temizleyemesede bari kokuyu önler gene 30- dk 1 saat havlandırmamız ayrıca kendimiz camlarımızı açarak yapmak zorundayız zaten hepinize iyi günler selamlar

http://www.zielonka-tr.com/ ____> Smell killer kötü koku yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hilmi-c -- 7 Haziran 2008; 11:23:15 >

PHILIPS çıkmayan 522 15 00 ve 0800 lü hatta karşı tüketici danışma direkt tel 0216 522 17 90-91-92-93- servis müdürü Aydın bey 522 17 94 Aydın beyin direkt faksı: 522 17 45

• Merhaba
    benim problemim mustand nickli arkadaşla aynı. Bir cafemiz var ve burada aşırı derece sigara tüketiliyor. nefes almakta bile zorlanıyoruz. önce buraya bir havalandırma sistemi kurduk(vantilatörlü ve borulu) ancak müşterilerimiz sesden rahatsız oldu ve pekde çekimi iyi değildi-sanırım zayıf motorluydu-. Neyse, yaklaşık 4 gündür araştırma yapıyorum, çok çeşitli markalar ve çok çeşitli ürünler, teknolojiler var. İlk olarak gözüme Biozone 3000 çarptı ama Cengiz bey in açıklamalarından sonra bundan kesinlikle vazgeçtim.
    bizim yerimiz 150 metrekare ama 3 parça yani 50*3 diyebiliriz. Düşündüğüm makineler IQ Air healt 250 ve trion s60. Şimdi size danışmak istediğim kısım ise. bu makinaların işe yarayıp yaramadığı. Çünkü her ikiside bana göre oldukça pahalı makinalar ve hata yaparsam beni oldukça zor duruma sokar bu durum. Cengiz Bey bu tür makinaların dumanı temizlediğini ama oksijen sağlamadığını söyledi. Fakat ben oksijeni sağlamanın bir yolunu buldum. Aspiratör için açtığımız delikten oksijen gelecek böylece oksijen sıkıntımız olmayacak :)
    İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Not 1: Ayrıca yukarıdaki markalar dışında başka önerileriniz varsa sevinirim.
    Not 2: Eon lamba hakkında ne düşünürsünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oadieye -- 27 Ekim 2008; 4:24:54 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.