Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.996
Cevap
146
Favori
567.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Özelikle cengizumur adlı arkadaşımıza çoook teşekkür ederim. Koca ülkede insan gibi bu işi anlatan ve objektif bilgi veren bir kaynak olmaması üzücü artı ne yazıki burada bahsedilen konu ile alakalı ürünlerin test edilememside üzücü. Yurt dışında bir takım web siteleri bir takım testler gerçekleştirmişler ve benim anladığım doğru çalışan bir cihaz almak için min 500 euro cebimizden çıkarmak zorunda kalıyoruz... Bu aletlerin içinden de seçim yapmak gerekiyor (IQair vs gibi)

Kişsel olarak benim bronjial astım ve çeşitli kedi köpek polen vs gibi maddelere allerjim var. Bu nedenle de çocukluğumdan beri ufak ufak bu tarz şikayetlerim olduyor. Şehir içerisinde oturmuyor oluşum sayesinde de çok ağır krizlerim olmadı. Fakat bu aralar alerjilerim gene azdılar.. :(

Ufaklığımdan beri elimizde olan ve uzun zamandan beri kullanmadığım Philips in Cleanair system 120 diye bir cihazım vardı. Cihazın resmi bu alete filitre sormak için servisi aradım ve bana 69 TL olduğunu söyledi. Filitlerelin ne olduğu tam olarak da beli değil zaten ayrıca forumda okuduklarımdan sonrada cengiz beyin söylediği gibi sanayi tipi hepa filitreleinini de kovaladım genelde fiyatları min 50 euro + kdv seviyesindeler... ve uymuyorlar çünkü min kalınlık 70 mm miş benim cihazdaki ise 2.5 cm civarında artı birde ebat problemleri var .Bende bu nedenlerden dolayı uğraşmayayımda yeni bir alet alayım diye hareketlendim..

Hepsiburada.com dan da baktığımkadarı ile alına bilir bir kaç ürün gördüm.

Cengiz beye sorum Philips in yeni model olan hava temizleme cihazlarını önerirmi yada Electrolux un manyetik filitrelerini yoksa gene etrafa tozları yapıştırırmı bu teknoloji...

Philips link

Philips 4053

Yoksa hala hepamı?

Asıl sorum Sanyo nun bir sulu filitreleme sistemi var...

Sanyo ufak odalar için

bu sistem benim kafama yattıı cengiz beyin bugüne kadar anlatığı sistemlere göre daha emniyetli ve moleküler yapıyı zanedersem değiştirmeden parçaları bir arada tutup filitrelere yapışmasını sağlıyormuş

BU aletin fiyatı €430 + kdv miş birde 4 yılda bir €50 luk filitre masrafı varmış aradım sorudum elemanlara..

Bunun hakında ne dersiniz?

Yoksa gidicem en ucuz yoldan toz toparlaması için

Sinbonun şu an kampanya da da olan SINBO SAP-5501/5502 HAVA TEMİZLEME CİHAZI aleti almayı düşünüyorum en azından hepa filitre diyor ne kadar doğru allah bilir ama millet beyenmiş en azından tozları vs tutuyormuşş :) maliteti çok ucuz diye...

Siz olsanız ne yapardınız ?

Saygılarımla..

• Artık Takibi Bıraktı millet galiba :)
  • cengiz abi yazılarını okudum ve bana katmıs oldugun artılar için tşk ederim.benimde 2 yasında arda adında oğlum var.sırf size ulasabilmek için siteye üye oldum .yapılan testlerde akcigerleri astıma yatkın denildi.ne yapacagıma bilmiorum.önerilerinizi bekliorum.ne almam ne yapmam gerekio. yazılarınızı okuduktan sonra halısını kaldırdım.ooğlum öksürdükçe eşimle içimiz parcalanıo.tedbir olarak bu bahsettiginiz filtrelerden mi almam gerekio.bilgileriniz için şimdiden tşk ediorum.eşinize geçmiş olsun allah hepimize saglık nasip etsin...
  • derilya kardeş öncelikle geçmiş olsun.. .çook Allah acil şifa versin zor hastalık.. :)

Bir tanıdığın tanıdğı yeni bir ev almış fakat aldığı evde bir takım allerjik reaksiyonlar vermesine neden olan bir bakteri yada benzeri bir mantar şahsen tam olarak bilemiyorum varmış ama evine sanyo nun bu cihazından almış bir kaç tane ve reaksiyonlar kaybolmuş... uzun lafın kısası bir araştırın isterseniz...

Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobragti -- 10 Nisan 2009; 5:07:59 >
  • Merhaba,
    Uzun zamandır bu konunun takipçisi olarak artık hava temizleyici almamaya karar verdim.(Cengizumur bey sayesinde birazda)Yalnız bi sorum olacak.Benim cocugum 4 yasında allerjik astımımı var.toz akarı,polen küf.Halıları kaldırdık.Henüz antiallerjik Tozla basetmeye calısıyorum.Asıl sorum oglumun odasında cam yok ve küçükbi oda.Burayı havalandırmakta zorlanıyorum.Gece yatarken öksürükleri ve hırıltıları artıyor.Bu yüzden temizleme cihazı düsünmüstüm ama vazgectim.Acaba odayı havalandırmak için yasanır bi hale sokmak için neler önerirsinz?Deneyimli arkadaslar lütfen,önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: derilya

cengiz abi yazılarını okudum ve bana katmıs oldugun artılar için tşk ederim.benimde 2 yasında arda adında oğlum var.sırf size ulasabilmek için siteye üye oldum .yapılan testlerde akcigerleri astıma yatkın denildi.ne yapacagıma bilmiorum.önerilerinizi bekliorum.ne almam ne yapmam gerekio. yazılarınızı okuduktan sonra halısını kaldırdım.ooğlum öksürdükçe eşimle içimiz parcalanıo.tedbir olarak bu bahsettiginiz filtrelerden mi almam gerekio.bilgileriniz için şimdiden tşk ediorum.eşinize geçmiş olsun allah hepimize saglık nasip etsin...

size tavsiyem rutubetli ortamdan uzak durmanız öncelikli olarak.
    sonra çocuğunuza nebulizatör cihazı satın almalısınız.. Rahatsız olduğunu düşündüğünüzde cihazla buhar desteği vermelisiniz (ya odaya ya da direk ağızdan)
    Allah yardımcınız olsun,

• quote:

Orjinalden alıntı: B.Mutlu

Merhaba,
    Uzun zamandır bu konunun takipçisi olarak artık hava temizleyici almamaya karar verdim.(Cengizumur bey sayesinde birazda)Yalnız bi sorum olacak.Benim cocugum 4 yasında allerjik astımımı var.toz akarı,polen küf.Halıları kaldırdık.Henüz antiallerjik Tozla basetmeye calısıyorum.Asıl sorum oglumun odasında cam yok ve küçükbi oda.Burayı havalandırmakta zorlanıyorum.Gece yatarken öksürükleri ve hırıltıları artıyor.Bu yüzden temizleme cihazı düsünmüstüm ama vazgectim.Acaba odayı havalandırmak için yasanır bi hale sokmak için neler önerirsinz?Deneyimli arkadaslar lütfen,önerilerinizi bekliyorum

kaliteli hava ve küf polen vs olmasın istiyorsunuz.
    bunun basit hava temizleyici, sigara dumanı giderici adı altında satılan cihazların yapacağını düşünmüyorum
    size önerim bakteri temizleyici ciddi ve kesin sonuç alacağınız bir cihaz almanız...

• Sinbonun filitresini gördüm serviste 25 x 25 cm gibi 3, 4 cm kalınlığında bir filitre bunun hepa vs olması mümkün değil ... bilginize.. arkadaşlar gerçekten allerjik reaksiyonu olan arkadaşlara daha ciddi aletler almaları konusunda bende katılıyorum..
  • fakirin ürünlerini bir araştır derim
  • Yıldırım Han,
    Önerebilecegin bir cihaz var mı?
  • arkadaslar evimde papagan var, benim sorunum havada gorunur veya gorunmuyen unun tuylerini ceken bir filtre tpi birsey istiyorum onerileriniz varmidir acaba , tesekkurler
  • Bu konunun tekrar dikkat çekmesini istediğm için güncellik kazandırmak istedim..Ama heran herkesin ihtiyacı var bu bilgilere.Cengiz timur beye sonuna kadar katılıyorum ve birsürü anlatılan hikayaelerede inanmıyorum.Tek mantıklı gelen şey Hepa ve aktit karbon filitre sistemini kullanmak ve gerekli zamanda zararlı maddelerle doaln filitreyi atıp yenisini takmak.Yok o kadar filitre parasını veremem diyorsanız hiç almayın o zaman böyle bir cihaz kendinizi kandırırsınız.

Bu yazıları okurken aklıma Rahmetli Kemal Sunal'ın ZÜBÜK filmi geldi.Zübükleri oluşturan bizleriz aslında,beklentilerimiz çok fazla ama bedelde vermek istemiyoruz.Bunu gören fırsatçılarda allayıp pullayıp iki tane güzel sözle(bizim duymak istediğimiz extra filtre maliyeti yok,herşeyi yok eder,öldürürvs.vs.) sonra çatlat parayı al havayı..tabiki öyle sanıyoruzda olanlar oldu abkın havamız normal halindede kötü oldu.

Bence kesin çözüm çoban olacaksın arkadaş,dağlardan şehire inmeyeceksin.Herşeyin en iyisi doğada var.Gerisi Hikaye!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 1 Eylül 2009; 17:31:59 >

• Bu konuya bir açılım daha getirelim.Amerikalılar klimayı ya kanallı sistem kullanırlar yada pencere tipi.Nedenmi tabiki taze hava .Kaliteli hava için taze hava şart.Bu havayı içeriye alırken de çeşitli evrelerden geçirerek şartlandırabilirsiniz.Hepa filitre-karbon filitre,nem verme gibi.Buna yönelik olarak split klima mantığındaki yerler için Mit.Elec. Losnay diye adlandırdığı ısı gerikazanım cihazları icat etmişlerçBu tarz ürünler bize daha yakın,ama malesef bir telefona 1500-2000 TL verirken bu tarz ürünlere para vermeye kıyamadığımızdan bu tarz ürünlerin pazarı gelişmiyor.Asıl olan aslında bu tarz ürünlerdir.İnsanların yaşadığı kapalı ortam 24 saat taze hava sürkülasyonu şart aslında.Birde + basınç elde ederseniz dışarıdan içeriye toz vb. maddelerin girmesinide engellersiniz. Tüm Amerikan kanallı klima cihazları bu mantığa göre tasarlanmıştır.Klimayı kapatsanız dahi fan sürekli çalışır.yani 24 saat 365 gün taze hava ,4,+basınç,filitre edilmiş ortam,gerekli şartlandırılmış hava.

Losnay cihazınıhttp://www.klimaplus.com.tr/urun_detay.php?id=17 buradan inceleyebilirsiniz.

Bu sayfayı marka için değil sadece sistemin tanıtımı için verdim.Türkiye de bu tarz ürünlerin üretimide var.Yanlız sıkıntı ticari işletmeler boyutunda.İşallah ileride evsel modellerde girer piyasaya.
    Mit. Elec. daha önceki distirübitörü minilerini getirmişti cama takılan tipte,ama pazarlanamadı ve malesef piyasada yok şimdi böyle bir ürün.

• Bronşit astımlı 12 yasında erkek cocugum var...

İster istemez evde bızım goremedığimiz tozlar ve polenler var. Evdeki olusan tozları temizlemek icin bir makina önerirmisiniz.
  • Arkadaslar , ebaydan amerikali bir saticidan kullanilmis bir urun aldim, urun normalde 300 dolar , ben 89 dolara aldim, posta ucretiyle beraber bana 200 dolara patladi , ama kalitesi ve markasi tartisilmaz, bu fiyata burdan ancak sinbo ile alamam :)

urun su arkadaslar

http://www.allergybegone.com/ausjunhm.html
  • Hepa filitresi yüzeyi en geniş olan ve istendiğindede makul rakalara yedek filitresi bulana bir cihaz tercih edin.Yazıları okumuşsunuzdur,öyle iyon miyom gibi şeylere pek bakmayın.en sağlıklı ve ideal olanı hepa filitreli ürünler.tabi en az 6 ayda bir filitreyi değiştireceksiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: GORELE

Bronşit astımlı 12 yasında erkek cocugum var...

İster istemez evde bızım goremedığimiz tozlar ve polenler var. Evdeki olusan tozları temizlemek icin bir makina önerirmisiniz.

• arkadaslar benin aldigim hepa filtreli makinenin nasil calistigini gormek icin

su linke tiklayin

http://www.austinair.com/healthmatejr.php

ve orda See How it Works kismina tiklayin gorun
  • ayrica cengiz umur beyin yorumlarini bekliyorum bu cihaz ile ilgili
  • 13 yaşında bir oğlum var ve toz alerjisi teşhisi konuldu. Burada yazılan aydınlatıcı bilgiler doğrultusunda, Toz'a karşı alınabilecek önlemleri uygulamaya başladık. Bununla beraber PHILIPS Ac 4065 markalı ürünü alıp, almama konusunda kararsız kaldım. Daha deneyimli arkadaşlardan ricam bu ürünü inceleyip yorumlarını paylaşmaları.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/philips-ac-4065-6-asamali-hava-temizleme-cihazi-/productDetails.aspx?categoryid=17175&productid=evphac4056

pdf doyası :http://www.p4c.philips.com/files/a/ac4065_00/ac4065_00_pss_tur.pdf

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.