Şimdi Ara

Hava temizleme cihazları (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.996
Cevap
146
Favori
568.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknolojihayrani

Merhaba,

Güney Kore markası olan Winix'i ben çok araştırdım. Yurtdışı merkezleri ile de görüştüm ve ECARF ( Avrupa Alerji Araştırma Merkezi) tarafından alerji dostu sertifikası olması tıp dünyası açısından güvenilir kıldığını buradaki çocuk göğüs hastalıkları akademisyenlerince de teyit ettirdim.

Opsyionel olan Plasmawave teknolojisi anlık olarak hidroxil ile havadaki bakteri ve virüsleri yok ediyor ve en son hidroxil kendisini de imha ediyor. Dolayısı ile hidroxil solunmuyor. Zaten dilerseniz de plasmawave özelliğini kapatabiliyorsunuz.

Winix Tower QS, JBL hoparlör de barındırdığı için tek bir cihazda 2 farklı fonskiyondan faydalanıyorum.
    quote:

teknolojihayrani @ 11 Eylül 2018 21:27:09

Merhaba,

Güney Kore markası olan Winix'i ben çok araştırdım. Yurtdışı merkezleri ile de görüştüm ve ECARF ( Avrupa Alerji Araştırma Merkezi) tarafından alerji dostu sertifikası olması tıp dünyası açısından güvenilir kıldığını buradaki çocuk göğüs hastalıkları akademisyenlerince de teyit ettirdim.

Opsyionel olan Plasmawave teknolojisi anlık olarak hidroxil ile havadaki bakteri ve virüsleri yok ediyor ve en son hidroxil kendisini de imha ediyor. Dolayısı ile hidroxil solunmuyor. Zaten dilerseniz de plasmawave özelliğini kapatabiliyorsunuz.

Winix Tower QS, JBL hoparlör de barındırdığı için tek bir cihazda 2 farklı fonskiyondan faydalanıyorum.
    Kısalt

Vay anam vay neler yapmissiniz boyle birden. Akadamisyen uzman doktorlar filan. Hemenmi teyit ettiler, birazdanmi teyit ettiler ? Yani laboratuvar filan.

ECARF'ta cok acayip biseymis, nereden buldunuz bunu ?

• quote:

Çok sağolun.

Temiz hava iyi geldi, yüzü güldü çocuğun :) Dans ediyor hep.
    quote:

teknolojihayrani @ 11 Eylül 2018 21:28:21

Çok sağolun.

Temiz hava iyi geldi, yüzü güldü çocuğun :) Dans ediyor hep.

E tabi radyoda var degilmi ?
  • quote:

Güney Kore markası olması ve ECARF - Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından alerji dostu olması nedeni ile ben Winix'i tercih ettim. Bebeğimiz ve biz gayet memnunuz.
    quote:

teknolojihayrani @ 11 Eylül 2018 21:22:22

Güney Kore markası olması ve ECARF - Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından alerji dostu olması nedeni ile ben Winix'i tercih ettim. Bebeğimiz ve biz gayet memnunuz.

Gule gule buyutun, allah saadetinizi arttirsin.
  • cengizumur C kullanıcısına yanıt
    Kendim de İTÜ Makina Fakültesi mezunu bir mühendis olarak teknik konulara meraklıyım. Uzun süre merak ettiğim bu hava kalitesi konusunu uzun süre araştırdım. İçime sinen bir çözüm için de ECARF - Avrupa Alerji Araştırma Merkezi tarafından performansı teyit edilmiş cihaz kullanmam gerektiğini Türkiye'deki akademisyenler aracılığı ile anladım. Siz dehttps://ecarf-siegel.org/en/certified-products-services/ adresinden hangi markalarda ECARF alerji dostu sertifikası var bakabilirsiniz.
    Winix Tower QS hava temizleme cihazına, bluetooth aracılığı ile telefonumdan bağlantı kurabiliyorum. Böylelikle youtube, spotify vb. uygulamalar ile müzik dinleyebiliyorum.

Bu özellik, evlerde yer tasarrufu sağlamak için süper. Hem hava temizleme cihazı fonskiyonu hem JBL bluetooth hoparlör.
  • teknolojihayrani T kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamayında dirma çalışanı gibi duruyosunuz :) eğer öyle iseniz bu şekilde değil açık açık söyleyinde bizde kafamızdaki soruları sorup cihaz hakkında bilgi alalım
  • murlek kullanıcısına yanıt
    Çalışanı değilim ama sorun, yardımcı olmaya çalışırım.

Dediğim gibi, ben sağlık konusunda hassas olduğum için dünya genelinde müşteri yorumları, sertifikalar vb. birçok şeyi araştırdım.

Zaten işim icabı dünyayı, fuarları geziyorum.

Bir hava temizleme cihazında, kendinizi en iyi hissettirecek tarafsız belge, ECARF sertifikasıdır. ECARF'ı olan markalar arasında tercih yapın, kafanız rahat olsun.
  • quote:

Dediğim gibi, ben sağlık konusunda hassas olduğum için dünya genelinde müşteri yorumları, sertifikalar vb. birçok şeyi araştırdım.

Bir hava temizleme cihazında, kendinizi en iyi hissettirecek tarafsız belge, ECARF sertifikasıdır. ECARF'ı olan markalar arasında tercih yapın, kafanız rahat olsun.
    quote:

teknolojihayrani @ 11 Eylül 2018 23:24:46

teknolojihayrani,

Winix'in kullandigi PlasmaWave teknolojisi nedir ? Muhakkak cok ozeldirde sonucta nedir ?

Bunun bir ion jeneratoru oldugunu dusunuyorum. Oyle ise, kullanilan method hangisidir ? UV light, Photocatalytic Oxidation, Corona Discharge, v.s. gibi.

Bu konuyu arastirirken sizin ve doktorlarin inceledigi kaynaklari bizimle paylasirmisiniz. Yalniz lutfen teknik yonu olmayan, bol renkli pazarlama brosurleri olmasin, patent basvuru belgesi, akademik bir paper filan gibi seyler rica ediyorum.

Bu arada sizin ECARF'in verdigi sertifikaya baktim. Bunlar sadece alerjene bakiyor. Bu cihaz alerjenleri suzuyor demisler, bir HEPA filtredende zaten bu beklenir. Ama ECARF hidroksil konusunu hic degerlendirmemis cunku bu onlarin alanina girmiyor. Bu cihazin urettigi hidroxiller alerjen degil, direk olarak tahris edici kimyasallardir.

işe yaramadigini dusundugunuz urunlerimi satacksiniz. hocam sifa olsun diye bakiniyorum. astim alerji icin.
    Merhaba,

Bu adreste sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Plasmawave, Winix'in geliştirdiği bir patentli teknoloji. İyonizer teknolojisinden farklı. Bir de Plasmawave özelliğini dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz.

http://indoorhavakalitesi.com/winix-plasmawave-teknolojisi-ile-virus-bakteri-mikrop-kokulara-ve-kimyasal-gazlara-mucadele-eder/
  • quote:

Orijinalden alıntı: batari1982

işe yaramadigini dusundugunuz urunlerimi satacksiniz. hocam sifa olsun diye bakiniyorum. astim alerji icin.
    quote:

batari1982 @ 12 Eylül 2018 12:14:54

Saka yaptigimi anladiniz sizde saka yapiyorsunuz degilmi ? gercekten satmak ister gibi bir halimmi var ?
  • quote:

Merhaba,

Bu adreste sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Plasmawave, Winix'in geliştirdiği bir patentli teknoloji. İyonizer teknolojisinden farklı. Bir de Plasmawave özelliğini dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz.

http://indoorhavakalitesi.com/winix-plasmawave-teknolojisi-ile-virus-bakteri-mikrop-kokulara-ve-kimyasal-gazlara-mucadele-eder/
    quote:

teknolojihayrani @ 12 Eylül 2018 12:41:58

Merhaba,

Patent numarasini alabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizumur -- 12 Eylül 2018; 14:15:5 >

Onu da isterseniz siz Winix'e doğrudan sorun.
  • teknolojihayrani T kullanıcısına yanıt
    mühendis arkadaşım. maşallahin var firma yetkilisi ürünü tanıtsa daha iyi yapamazdi. tebrik ediyorum seni. bravo. ve buradan sesleniyorum bu konuyla ilgilenen kişilere. bu reklamcinin met ettiği ürünü almayın. bu arkadaş ecarf çalışanı.

o değilde marka ismini bile büyük harfle yazıyorsun daha iyi görünsun diye sonra alakam yok diyorsun.

kardeş bak belki yanılıyor olabilirim. sevabı günahı bana. ancak sana tavsiyem var. bak güzel kardeşim. buradaki yorumlar kullanıcılar için önemli. benim gibi kızına oğluna kendine eşine anasına babasına daha kaliteli bir uyku veya zaman geçirtmek isteyenler için bu yorumlar önemli. o yüzden burada reklam yapma. anladın.milleti belki 5 para etmeyecek makineye dünya para verdirtme. bırak şimdi ecarf ı pardon ECARF I.
    ya cengiz bey kardeşim. anlamıyorum ne demek istediğinı. benim senin cihazı satın alma gibi bir niyetim yok iken sana satabilirim diyen siz değil misiniz. bodrum da duran cihazı falan. ya bugün ben mi tuhafım. biri reklam yapar biri satayım derken şaka yaptım falan. eyvallah. bilgi istemiyorum senden. senin bilgin sana kalsın. allah açık etsin yolunu.
  • batari1982 B kullanıcısına yanıt
    ECARF bir firma değil ki reklamını yapayım. ECARF, Avrupa'nın Alerji Araştırma Kurumu. Ben bir prof. doktor tanıdığıma danıştığımda, alerji testini geçmiş cihaz tercih et demişti. Onu sizlerle paylaşıyorum. Siz konuyu nasıl böyle anladınız, şaşırdım.
  • quote:

quote:

teknolojihayrani @ 12 Eylül 2018 15:20:44

Siz arastirmissiniz ya ondan size soruyorum.

Boyle seyler halka aciktir. winix'e sormaya gerek yok.

https://worldwide.espacenet.com/searchResults?ST=singleline&locale=en_EP&submitted=true&DB=&query=winix

Bunlarin hangisi plasmawave ?

• quote:

Orijinalden alıntı: batari1982

ya cengiz bey kardeşim. anlamıyorum ne demek istediğinı. benim senin cihazı satın alma gibi bir niyetim yok iken sana satabilirim diyen siz değil misiniz. bodrum da duran cihazı falan. ya bugün ben mi tuhafım. biri reklam yapar biri satayım derken şaka yaptım falan. eyvallah. bilgi istemiyorum senden. senin bilgin sana kalsın. allah açık etsin yolunu.
    quote:

batari1982 @ 12 Eylül 2018 16:28:58

Ekmek carpsin satmiyorum. Yalanim varsa iki gozum onume aksin.

Size bedava verirdim ama zaten artik filtreleride yok piyasada. Biri amerikan Hunter marka sadece hepa ve karbon filtreli. Ozon, iyon, hydroxil yok. ben onu emekli ettigimde piyasada filtreleri bulunuyordu, sebep o degildide, yaktigi elektrige degmez bir aletti. Onun bir haftada yaptigi isi ucuz sulu elektrikli supurge 5 dakikada yapiyordu.

O aleti ileride yapacagim steril mantar klonlama odacigi icin kullanmayi dusunuyorum.

• Arkadaşlar.ali expressten ufak odam için hava filtresi aldım.markası nobico.türkiyede n11 .com da var 390 lira ben 130 a aldım.böyle ufak makineler iş görürmü sizce.kendi orjinal filtresi 3 katmanlı.ekstra olarak hepa filtrede alıp takabiliyosun opsiyonel.10 m2 alanda etkili yazıyor.

https://m.n11.com/negatif-iyonizer-ozellikli-hava-temizleme-cihazi-P259252625
    Cengiz hocam merhaba. Küçük odam içim nobico cihaz aldım.büyük salon içinde bütçem 1000 lira civarında.bayadır araştırmaktayım.aliexpresste çok güzek kalite ürünler var ama gümrük sorunh yüzünden alamadım.türkiye de satılanlar içinde trotec marka hoşuma gitti.onunda fiyatı birden 1500 den 2200 e çıktı

UFO markayı araştırdım tek olumsuz yorum bulamadım.filtre sayısı da baya çok.sizce bu UFO iş görür mü?
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.