Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
1
Favori
30.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sekilcigili birakin, din dusmanlari ortaya çıkmış diyen arkadaslar pilot kipa taksaydı veya uniformasina hac şeklinde bir parca diktirseydi yine aynı seyleri soyleyecek misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir insan dininin gerekliklerini yerine getirirken, görevini yapamaz mı? Bknz. Harjit Sajjan adam Kanada savunma bakanı saç sakal kesmiyor ve başını inancına göre bağlıyor. Merak ediyorum ona da böyle yorumlar yapılıyor mu ülkesinde.

Hanım kardeşimize de hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

quote:

Orijinalden alıntı: Gielenberg

Işinin ehli ise benim için türbanlı olması hiç bir şey ifade etmez.

Aynen işinin o kadar ehli ki...

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar bölümünden pilotluga..

Lafa gelince akp tarafına bagnaz, biatci vs yakistirmalar yapıyorsunuz ama sözde özgürlük karşı tarafa tanininca zorunuza gidiyor. Bu ülkede özgürlük bir size mi var sanıyorsunuz?

Ne olmuş bilgisayar bölümünden geçiş yaptıysa? Gayette elektronik ve bilgisayar konusunda bilgi sahibi olabilir. Pilotluk konusunda da elektronik ve bilgisayar bilgisi olması gerekiyor tahmin ettiğim kadarıyla?

Içinizdeki pis kini kendinize saklayın, forum köşelerinde çürük fikirlerinizi başkalarına empoze etmeyede çalışmayın.

Ben istediğim yerde şarabımı icebiliyor, giyim kusamim ile istediğim devlet dairesinde ve mevkisinde, eğitiminin bana tanıdığını olanak ile calisabiliyorsam, Bu kişilerin de bu hakları sonuna kadar var. Başörtüsü var diye siz o kişinin özgürlüğünü, eğitim hakkını, iş imkanını elinden alamazsınız. Hatta torpildir kesin diyerek pis giybetide yapamazsınız.

Başörtüsünü araç olarak kullanan ve her işini görmeye çalışan kişiler elbette var, bunu zaten herkes görebiliyor. Üstteki mesajımda da yazdığım gibi eğer işinin ehli ve hakkını verebiliyorsa kimsenin birşey söyleme hakkı yok. Eğer bu işi beceremiyorsa kimse ona trilyonluk uçak ve jeti vermez. Bahsettiğiniz şey bir makam değil pilotluk önce bunun farkına varın.

Ayrımcılık ve sekilcilik konusunda çok sıkıntı çekti bu ulke ve hala devam ediyor. Üniversitelerden çevik kuvvet ile çıkarılan kız öğrencilerin rezilliği benim hala yanaklarımı kızarttır ve utanırım. Ben öyle dindar bir insanda değilim ancak insan hakları ve özgürlüğü konusunda atıp tutacaksaniz, önce herkesin eşit olduğunu kabul edecek ve bu özgürlüğün belli bir kesime ait olmadığının farkına varacaksiniz.

Ülkedeki bu iki radikal tarafın ekstrem fikirleri yüzünden bir arpa boyu yol alamadık 100 yıldır.

Umarım bitersiniz. Ülkeyi bitirdiniz, dindari ayrı bir yerden cumhuriyetcisi vs ayrı bir yerden.

• Kardeşim bende akp liyim ama bu sistem yanlış
    kamude bir düzen olmalı
    hristiyan bayan rahibe elbisesi giyinsin
    müslüman türban,kara çarşaf giysin
    Yapacaçağınız sisteme
    HAYIR
  • Beyler Af Edersinizde Nasıl Giyinirse Giyinsin Bize Ne ? Zeka Geriliğiniz mi Var ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desenize artık abdestli pilotlarımız şehit olacak yuppiiiii.

Bence uçaklarda birde kelimei şaadet tuşu olmalı.

Hatta füzelerin üzerine beddua yazılıp okunup üflenmeli.

Uçaklar alkolle değil zemzem ve okunmuş suyla yıkanmalı.

uçaklarda ayrıca namaz kılınabilecek bir ortam yaratılmalı.
  • Bağnazlık olmadıkça,hakederek o yere geldiyse ve görevini layıkıyla yapacaksa başına taktığı şeyin ne önemi var? Ama dediğim gibi baştaki şartlar varsa bence hiç problem olmaz.

Ben aynı şekilde saç-sakal olayını da anlamıyorum yıllardır.Disiplin traşlı olmak değildir.Dış görünüşün önemi yok öncelikle görevini en iyi şekilde yapmak gerekir.Artık eski kafayla yaşamamak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal96

Bağnazlık olmadıkça,hakederek o yere geldiyse ve görevini layıkıyla yapacaksa başına taktığı şeyin ne önemi var? Ama dediğim gibi baştaki şartlar varsa bence hiç problem olmaz.

Ben aynı şekilde saç-sakal olayını da anlamıyorum yıllardır.Disiplin traşlı olmak değildir.Dış görünüşün önemi yok öncelikle görevini en iyi şekilde yapmak gerekir.Artık eski kafayla yaşamamak gerek

Askere gitmemiş ergenler anlamaz ordaki disiplinin amacını. Disiplin olmazsa ırak Afgan ve Suud ordusundan farkımız kalmaz.Bu arap seviciliğini bırakın

• son derece çirkin ve itibar zedeleyici bir görüntü , üzüldüm.
  • quote:

quote:

Bağnazlık olmadıkça,hakederek o yere geldiyse ve görevini layıkıyla yapacaksa başına taktığı şeyin ne önemi var? Ama dediğim gibi baştaki şartlar varsa bence hiç problem olmaz.

Askere gitmemiş ergenler anlamaz ordaki disiplinin amacını. Disiplin olmazsa ırak Afgan ve Suud ordusundan farkımız kalmaz.Bu arap seviciliğini bırakın

Arap sevici değilim.Öyle dindar biri de değilim.Sadece merak ediyorum bir pilot sakallı olsa ne olur? Ya da başında türban olsa? Veya herhangi bir devlet kurumunda kirli sakallı memur olsa ne yanlış oluyor? Bakın burda önemli olan özgür olmak.Disiplinden anladığınız saç kesmek,bağırmak,sert olmak.Disiplin dediğin çalışmaktır,işini en iyi seviyede yapmaktır.Ha bu ülkede insanın düşüncesinden çok dış görünüşü önemseniyor.Başı açık olsa dinsiz,imansız başı kapalı olsa arapsevici,cumhuriyet düşmanı falan.Asla kendi düşüncenizden başka görüş olmamalı,her şey sizin istediğiniz gibi olmalı değil mi? Hemen nefret söylemiyle yargılayın.Bravo askerliği yapmışsınız belki ama orada öğretmediler mi saygıyı? Bunları öğrenemedikten sonra..

• quote:

quote:

quote:

Arap sevici değilim.Öyle dindar biri de değilim.Sadece merak ediyorum bir pilot sakallı olsa ne olur? Ya da başında türban olsa? Veya herhangi bir devlet kurumunda kirli sakallı memur olsa ne yanlış oluyor? Bakın burda önemli olan özgür olmak.Disiplinden anladığınız saç kesmek,bağırmak,sert olmak.Disiplin dediğin çalışmaktır,işini en iyi seviyede yapmaktır.Ha bu ülkede insanın düşüncesinden çok dış görünüşü önemseniyor.Başı açık olsa dinsiz,imansız başı kapalı olsa arapsevici,cumhuriyet düşmanı falan.Asla kendi düşüncenizden başka görüş olmamalı,her şey sizin istediğiniz gibi olmalı değil mi? Hemen nefret söylemiyle yargılayın.Bravo askerliği yapmışsınız belki ama orada öğretmediler mi saygıyı? Bunları öğrenemedikten sonra..

Her alanda özgürlükçüyüm ben.Kamuda yapsın başörtüsünü taksın eyvallah.Ama ordu dediğin olay farklı.Türk ordusunun en temel özelliği disiplinidir bu şekil uygulamalarla işidden kaçan ırak ordusundan farkımız kalmaz..

• serenissimo kullanıcısına yanıt
    son derece çirkin ve itibar zedeleyici bir yorum , üzüldüm.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Her alanda özgürlükçüyüm ben.Kamuda yapsın başörtüsünü taksın eyvallah.Ama ordu dediğin olay farklı.Türk ordusunun en temel özelliği disiplinidir bu şekil uygulamalarla işidden kaçan ırak ordusundan farkımız kalmaz..

Neden peki? Yani başa takılan şeyle disiplinin ilgisi ne? Tekrar diyorum bu olay bağnazca yapılan,haksızca oraya gelen biri değilse ve başörtü üzerinden prim,siyaset,rant sağlamayacaksa görevini hakkıyla yerine getirecekse sorun ne? Yıllardır disiplin disiplin denip içeriye doldurulan fetöcü pilotların dolmasından iyidir.Tabi tanımıyorum etmiyorum.Önemli olan benim için görevini yapması.

• Eğer gerçekten liyakatla intibak eğitimine kabul edildiyse söylenecek bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

quote:

Orijinalden alıntı: FaRaKaN

Bu yazdığınız ciddi bir mesele.

Tsk için çalışmak isteyen herkes için genel geçer kural olmalı. Askeriye disipliniyle bilinir.

İnsanların özgğrlüklerine ters düşmeyecek kriterler vardır.

Örneğin küpe tak ak dediğiniz gibi. Bir inanışa göre ibadet olabilir. Ancak askerdeysen takmamalısın. Yada sakal bırakmak keza öyle. Yani özgürleştirmek kavramını bizim milletimiz anlamıyor algılayamıyor.

Askeriye gibi disiplinin en çok olması gereken yerde yapılması normal değil.

Vesayetten kurtaracağız ülkemizi diyerek ilkokul ortaokullarda yüksekokullarda başörtüsü yasağı kalktı veSabah törenleri and içme vs. Tarihe karıştı.

Bunların en büyük sebebi askeriyeyle normal okulların farkının olduğunun insanlara aktarılmasıydı. Yani askeri düzene gir hergün emir konuta yemin zincirinden bağımsız nesil yetiştirmekti.

Çünkü emir komutayı yöneten birisi zaten oluyor. Şuan rte gidin kendinizi patlatın dese patlatacak binlerce kişi çıkar ülkede. Kadınlarınızı bana getirin dese binlerce kişi paylaşır kadınını.

Bu herif böyle bir güce de böyle ulaştı zaten. Düni duyguları istismar edip var olan düzeni istismar üzerine kendine endeksli kurarak.

Devam eder mi etmez. Belki 3-5-7 yıl herneyse ancak türkiye çok daha güçlü bir devlet olacak.

Bunlar ipekböceği sancısı. Kozanın içindeki tırtıl gibiyiz. Sadece bizim kozamız kalın çıktı kabuğu kıramadık. Ama her dakika türkiye bu ızdıraptan güçleniyor ve kozadan çıktığında kimse inanamayacak. Ben türkiyeyi gelecekte gerçekten süper güç görüyorum.

Bu karanlık zifir günler aydınlığa dönecek.

Uzun zamandır forumda bu denlice olumlu ve olgun bir yorum görmedim daha. Helal olsun size hocam, gerçekten vatanını düşünen birisiniz! 👏🏻

İroni yapmadığınızı varsayarak teşekkür ediyorum =)

Yok hocam, orda bir yanlış anlaşılma olmuş, mobilden yazdığım için emoji koymak zorunda kaldım, o da ironi gibi gözükmesine sebep olmuş. Gerçek manada dedim. Ülkede hala pozitif düşünebilenlerin olması mutlu etti beni.

• i hate this mentality

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Birisi ekşide şöyle yazmış :

yanlış uygulama, şimdi olmaz ya diyelim ki oldu ve biz suudi arabistan ile savaşa girdik, araplar da saldırı olmaz diyerek önemli bir toplantıyı kabe'de yaptılar. bunun istihbaratı bize gelirse ve bu hanım kızımıza kabeyi bombalama görevi verilirse sizce yapabilir mi? ben sanmıyorum. askerin dini de, allahı da, peygamberi de komutanı olmalıdır. bu sebeple dindarların ya da bir ideolojiye bağlı olanların orduda olmaması gerekir. (devletin resmi dini ve ideolojisi hariç)

Kabeyi bombalarsan tüm İslam alemi birleşip tepene çöker.Çocuk gibi yorumlar yapıp milleti kendinize güldürmeyin.

Ben yazmadım okuma yazman mı yok senin?

Birisi ekşide şöyle yazmış :

Ayrıca türklük mü yoksa islamiyet mi sence?

İslamiyet tabii ki. Allaha inanan biri dinini seçer. Düşünsene ölmüşsün sorguya çekiliyorsun neden dinini sattın diyorlar sende Türklük önemli aga diyorsun

Sen niye türklerin hepsini müslüman sanıyosun ki. İslam arapların dini.

• Ekşi'de açılan başlığın hemen akabinde burada açılması biraz copy- past olmuyor mu ?

Daha özgün başlıklar bekliyoruz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

Kadınlar mirastan yarım pay alsın,şahitlikleri de yarım sayılsın.Türban diyince mangalda kül bırakmayan,çok saygıdeğer müslüman arkadaşlarda hiç kuşkusuz bunu destekleyeceklerdir.

Farkettiysen kimse mesajına cevap verememiş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gök Gürültüsü

Kadınlar mirastan yarım pay alsın,şahitlikleri de yarım sayılsın.Türban diyince mangalda kül bırakmayan,çok saygıdeğer müslüman arkadaşlarda hiç kuşkusuz bunu destekleyeceklerdir.

Farkettiysen kimse mesajına cevap verememiş

Veremezler,çünkü bunların hemen hemen hepsi,orta yolcu,ne yardan,ne serden geçerimci,tutarsız tiplerdir.İslamı savunmalarının nedeni de,islamın yaşamlarına anlam katan,bağımlılık yapan bir kültürel değer olmasıdır.Türban diyip,mangalda kül bırakmayan,islamı türbana indirgeyen bu kesime,islamın egemen olduğu,toplumsal yaşamın islama göre yapılandırıldığı düzende yaşa desen,ne bunu kabul ederler,ne de o düzende yaşayabilirler.Sanıyorlar ki,türbanı savununca biz gerçek müslüman oluyoruz.Şu açık ki bunlar kültür müslümanıdır.İslamı hakkıyla bilen bir müslüman,islami kuralların hakkıyla uygulanmasını istese,müslümanız diye geçinen bu tiplerin çoğu,bunu diyene de karşı çıkar.Bu türbanı savunma olayı tamamıyla duygusal bir olaydır.Türban tatlı su kültür müslümanları için,duygusal nedenlerden ötürü savunulması gereken bir simgedir,daha fazlası değil.
    Çağrımızı yineleyelim.Müslüman kadınlar mirastan yarım pay alsın,şahitlikleri de yarım sayılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 7 Şubat 2017; 14:42:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.