Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
1
Favori
30.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bunda problem yok bi şeyi tam yapmadıkları için milletin gözüne batıyo türban serbestesi diye bişey olması saçma dini elbiseler serbest diyin anlarım niye sadece türban ben sünnet gereği orduda sakal kesmekle istemiyorum kardeşim dinen yapın hadi yada bi yahudi kipa taksın orduda onu da serbest yapın niye sadece türban adam gibi bi ısı gerçekten özgürlük ıcın yapmakla bu türbanı siyasete alet etmek farklı bu bi sınıf öğretmeninin bütün öğrenciler resmi gelirken en sevdiği öğrencinin serbest gelmesıne göz yumması gibi olur diğer öğrenciler o zaman böyle isyan eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

sakal niye yasak olsun ki zaten. sakal dogal birşey. isteyen top sakal bırakır isteyen sacını uzatır. asıl sacı ilkokuldaki gibi kısa kesitrmek zorunlugu sacma

sen önce bi askere git askerliğini yap gel ondan sonra konuşursun bu konuları.
  • Sözkonusu kız, açık olsaydı bunu burda paylaşır mıydın?
  • Ben de devletin tarafsız ve bağımsızlığının garantisi olan Doktor, hemşire, sporcu, öğrenci, ponpon kız, asker, polis, itfaiyeci, izci gibi üniformalı gruplarda her türlü dil din ırk cinsiyet simgesi olabilecek her şeye karşıyım... Ama bunların dışındakiler isteği kılık ve kıyafetle gezebilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halimyokk

Yıl olmuş 2017 hala türban ve başörtüsü farklı şey diyen var

Bu kadar sığ bir tartışmaya giren insanlarımız var ya şaka gibi

Asıl bilmeyen sensin. Türban Fransa dan gelen gazeteci bir bayan tarafından ülkeye tanıtılmış moda ya adapte edilmiş İslam da yer alan tesettür anlayışına tamamen ters gösteriş için moda için yapılmış bir şey.

Başörtüsü ise amacı Allah in emri olan ortunmeyi sağlayan gosteristen uzak uzun yıllardır ülkemizde olan bir şey.

Türban Fransa dan dilimize geçen onlarda da İzmir deki yöresel başında fes üzerinde örtü olan tarzın adıdır.

2sini bir tutan ne İslam dan anlatıyordur ne tesettür nedir biliyordur.

Yüzü makyajlı parasut gibi kafaya dolanmış turban lilari görünce içi gidenlerin savunduğu şeyi dinin emri saymak ne büyük saçmalık tır.

• Ya şu duruma takilanlara daha ne diyeyim. Bu onlarca sene olmasi gereken bir gelisme olmaliydi. Bu zamanlara kaldiysa bu bizim ne kadar geri kalmış bir toplum olduğumuzu gösterir. Bu duruma karşı cikanlara empati yapmalarini rica ediyorum. Sinavlara girerken basortusu giymeniz zorunlu olsaydi, okullara ve resmi kurumlara türbansız ve açık bir şekilde giremiyor olsaydınız, pantolon giymeniz yasak olsaydı, eteklerin boyuna takilsaydiniz sizin de tercihlerinizden ötürü hayatiniz zehir olmaz mıydı? İran bu verdiğim orneklere benzer bir rejim ile yönetiliyor. Aynısı burada olsaydi bu sefer türbanın degil, açık olabilmenin onlarca yıl sorunları olacaktı. Bunlarla tartışıp zamanın gerisinde kalmak milletimize yakışmaz. Neticede aslimiz, soyumuz, ecdadimizda baş örtüsünün yeri ayrıdır. Bebeğinin üstündeki kundak örtüsünü mermilere, toplara bir zeval gelmesin diye üstüne örten analarimiz, ecdadimiz yine de başındaki örtüyü cikarmamistir. Bu konunun hassasiyetini bir grup ergenin laf sokmak ve sırf dalga gecebilmek için ortaya attığı derinliği ve manası olmayan boş muhabbetlere kurban gitmemesi gerekir. Muhafazakar olmayanlar karsisindakine saygı gösterecek, aynı sekilde olan da olmayana. O zaman bu ulkede sürekli şikayet ede durdugumuz kutuplaşma son bulacak. En buyuk sıkıntımız empati yapmadan önyargılara kapılmak. Ecdadimizi inkar edersek, yarınki nesil de bizleri inkar edecektir. Doğruyu yanlışı insanlari aşağılayarak gosteremezsiniz, nitekim bunca zamandır da gosteremediler. Bunun yerine saygı ve anlayış bir topluma sınıf atlatacak, çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıracak iki büyük erdemdir. Bu iki unsurun olmadığı toplumlarin bölücü örgütlere, kutuplastirici söylemlere, isyan ve ic savas sevicilere kurban gittiğini tarihin her donemi bize yansitmistir. Osmanlida 600 yıllık uygarligin son demlerinde huzur icindeki yüzlerce milletin ve halkin nasil ayristigini ve koca devletin parca parca nasil bölündüğünü de tarih bize apaçık gostermektedir. Mustafa Kemal Ataturk de uzaydan gelmedi. O da bu topraklarin insanı. Zamanın şartları neticesinde almis olduğu kararlarin milyonlarca sene geçerliliğini yitirmeyecegini mi dusunuyoruz. Belki bir 30 sene sonra cumhuriyet rejimi bitecek cok daha demokratik bir yonetim bulunacak. Ayni sekilde utanc duyarak belki gecmis asirdan bahsedecek nesil. O zaman onca dokulen kan, onca savrulan hayat, onca fedakarlik, onca cefa boşa miydi? İnsanlığın ilk dunyaya gelmesinden su ana kadar yapilan en küçük bir eylemin, en küçük bir fiilin bile kelebek etkisi gibi zamanin bu kıyılarına ne denli tesir ettiğini biliyoruz. Hangi şeye gereksiz deriz. Olumlu veya olumsuz herseyin bir neticesi oldu bu dunyada. Yanlışı yapmayan insan oğlu dogruyu zittini gormeden bilebilirler miydi? Kaldi ki artik su zamanda sen basini aç! Sen de açık giyin! Ben nasilsam benim gibi ol! Kurumlarimda benim istedigim sekilde çalış! Kendi görüşün, kendi fikrin olmasın! Ben iyiyim, sen kötüsün! Doğru olan benim! Bu gibi soylemlerin -yıl olmuş 2017- hala yeri var mi sizce? Yarın bu toplum tam tersine dönse ayni duruma siz sabretmek zorunda kalsanız karsi taraf da sizi asagilasa hak yerini mi bulacak? Bunlar ancak nefretin dışa vurumu olabilir. Toplumun hiçbir kesimi rövanş almak, ödesmek veya intikam hissiyle davranmamalidir. Zaman bir devran; dönüp dolaşıp yarın sizleri de bir cefaya tabi tutar. Birbirimizi üzmek, birbirimize kin ve nefretle davranmak, otekilestirmek yerine kucaklaşmak en güzeli. Ben degil biz dedigimiz zaman önümüzde tek bir engel bile kalmayacak buna emin olun. Bunca asırdır hep bizi aynı mikrop ve aynı hastalıkla vurdular. Artık izin vermeyelim. Yarin bir harp ciktiginda turbanlisi, turbansizi, açığı ve secigi,... hepsi bizim bacimiz. Hepsi bizim namusumuz. Hepsini de kanimizin son damlasina kadar savunucaz. Bu insanlar bizim. Bizden olmayanlarin bu topraklara soktuğu fitnelere boyun egmeyin...

Not: Sonuna kadar HAYIR diyorum. Ne demek istedigimi anladiniz.

• evet ülke 2017 ye gelmiş hala değişen bir şey yok

28 şubat 1000 yıl gitmedi arkadaşlar anlayalım artık

yok başörtüsü farklı türban farklıymış

orduda adliyede olamazmış

ülke aştı bunları

siz de aşın

bildiğimiz bir şeyin de teyidi oluyor bu konular

eski Türkiye özlemi devam

yasaklar devam etsin özlemi

zaten ordu adliye vs başlatıp okula kadar gidip kamusal alan icat etmek böyle bir şey

başörtünü temizlikçilere layık görüp biraz daha yazmadan çıkıp eşarp takana türban bu olamaz senin niyetin farklı diye niyet okuyuculuğu yapmak

daha ne diyeyim

bir de ülke özgür değil diyorlar

insan hak ve hürriyetlerini kısıtlama isteğinizi özgürce dile getiriyorsunuz

daha ne özgürlüğü
  • Gercekten din icinse sorun yok ama bu tamamen propaganda malum partinin ürünü

• Türban üzerinden ne prim yaptılar be.
  • başını örtüp örtememesi benim için hiç önemli değil. Dini vecibelerini yerine getiriyormu bu onemli. Müslümanlar için imandan sonra en önemli şey namazdır. ancak tanıdığım türbanlıların pek çoğu namaz kılmıyor. hatta ahlaklsızlık yapanlar bile var.

Ne yazıkki bu türban olayı dindeki pek çok şeyin önüne geçirdiler. türban araç olmaktan çıkıp amaç halina geldi.
  • Yarım derece fazla görüş açısı elde edebilmek için dahi sağı solu her yani ayna kaplı savaş uçağı kokpitinde göz kenarını bezle örtüp kendi görüşünü engelleyen bir türbanlı oturtmak kendi ayağına savaşta kurşun sıkmak gibi.

Hatırlıyor musunuz koşu yarışında türbanlı bir kız da "koşmama engel oldu hiç beklemezdim" demişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her kuruma dalıp,her yere saldırmalarının altında tek bir amaçları var...

Atamızın kurduğu laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nden öç almak...

Zaten ellerinde kazma kürek yıkmak için çabalayıp duruyorlar...
  • Öncelikle belirteyim Akp sempatizanı değilim, Cumhuriyetçi ve Atatürkçüyüm fakat bu neden bazılarının zoruna gidiyor anlamış değilim. Bırakın kapanan kapansın açılan açık olsun ve bir kadını kapalı diye niye bazı işlerden yoksun tutuyoruz? Açık olandan tek farkı kafasındaki eşarp bunun kime ne zararı var? Bırakın insanlar özgürce yaşasın. İnsanı kafasındaki eşarbın olup olmamasına göre belli kalıplara sokmak yanlış

• Kadınlar mirastan yarım pay alsın,şahitlikleri de yarım sayılsın.Türban diyince mangalda kül bırakmayan,çok saygıdeğer müslüman arkadaşlarda hiç kuşkusuz bunu destekleyeceklerdir.
  • Bu arada haberi yapan Aybike Eroğlu benim kuzenim
  • quote:

Orijinalden alıntı: twbt1907

Öncelikle belirteyim Akp sempatizanı değilim, Cumhuriyetçi ve Atatürkçüyüm fakat bu neden bazılarının zoruna gidiyor anlamış değilim. Bırakın kapanan kapansın açılan açık olsun ve bir kadını kapalı diye niye bazı işlerden yoksun tutuyoruz? Açık olandan tek farkı kafasındaki eşarp bunun kime ne zararı var? Bırakın insanlar özgürce yaşasın. İnsanı kafasındaki eşarbın olup olmamasına göre belli kalıplara sokmak yanlış

En kısa zamanda çarşaflı savaş pilotunuz olması dileğiyle öyleyse, belki o zaman anlarsınız sokakta bir tane bile normal giyinen biri kalmayıp pantolon giyene bile kötü gözle bakıldığında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Olumsuz yorum yapanlar, karşı çıkanlar sonuçta sınavlar ve mülakatlardan sonra bu noktaya tırmanmış birisi o. Siz gittiniz de kapıdan mı çevirdiler. Zeka meselesi demek ki. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş deyimi gibi bir şey oldu yorumlarınız. Kimileri yapar kimileri konuşur dahası da "Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir." söylemi de hoş olur yorumlarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu l-Feth

Bi bitmediniz. Yav bir de ozgurlukcuyuz, demokrasi, anayasaya tek adamliga hayir falan diye zirvaliyorlar.

Yav demokrasinin kelime anlamanı bilmeyen,osmanlı osmanlı diye yanıp tutuşan bir yandan da ağzından demokrasi kelimesi eksik olmayan tipler tebrikler.Her şeyi olduğu gibi demokrasi kelimesini de itibarsızlaştırdınız.

Belli oluyor. Kac yil gecse de kininiz hala eksilmemis, aynen duruyor. Ben demokrat falan degilim de sizin her cikisiniz, her firsatta arkasina sigindiginiz seye ters dusuyor. Kendine ozgurlukculer sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Olumsuz yorum yapanlar, karşı çıkanlar sonuçta sınavlar ve mülakatlardan sonra bu noktaya tırmanmış birisi o. Siz gittiniz de kapıdan mı çevirdiler. Zeka meselesi demek ki. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş deyimi gibi bir şey oldu yorumlarınız. Kimileri yapar kimileri konuşur dahası da "Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir." söylemi de hoş olur yorumlarınız için.

Torrrrrrrrrrrrrpil kokuyor.. ne zekasindan bahsediyorsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: twbt1907

Öncelikle belirteyim Akp sempatizanı değilim, Cumhuriyetçi ve Atatürkçüyüm fakat bu neden bazılarının zoruna gidiyor anlamış değilim. Bırakın kapanan kapansın açılan açık olsun ve bir kadını kapalı diye niye bazı işlerden yoksun tutuyoruz? Açık olandan tek farkı kafasındaki eşarp bunun kime ne zararı var? Bırakın insanlar özgürce yaşasın. İnsanı kafasındaki eşarbın olup olmamasına göre belli kalıplara sokmak yanlış

En kısa zamanda çarşaflı savaş pilotunuz olması dileğiyle öyleyse, belki o zaman anlarsınız sokakta bir tane bile normal giyinen biri kalmayıp pantolon giyene bile kötü gözle bakıldığında.

Söylediğim şeyi ne kadar yanlış bir yere çekiyorsunuz ben üzerine basa basa ÖZGÜRLÜK dedim. Bilmem farkında mısınız? Ya ben kendimi aktaramaıyorum ya da siz fazla dar görüşlüsünüz. Bu ülkenin İran'a çevrilmesini isteyecek en son kişiyim merak etmeyin

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.