Şimdi Ara

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
1
Favori
30.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Butthurt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Mini eteği ile herkes dilediğince heryerde

giyerkene sorun olmuyorsa milletin giyim

kuşumlararına karışmak kimsenin haddine

olamaz herkes dilediğini dilediği yerde giyebilir

Medeniyet giyim kuşamla olmaz bu ülke Frank

giyip kendini adam sanan çok tabirimi maruz

görün çok eşek görmüştür

Nasrettin Hoca bir davete günlük kıyafetleri ile katılmış

katılmış amma kimse hocaya buyur edip yer göstermemiş

bu duruma hoca çok içerlemiş,aradan epey

bir zaman geçmiş bir başka davete çağrılmış

hoca bu sefer çok şatafatlı bir kürk ile gidince

davete adımını atar atmaz herkes hocaya bir iltifat

bir hürmet yani değme gitsin tabi hoca kendi üslubu

ile lafı gediğine koymuş ye kürküm ye bütün hürmet

latifeler sana içindeki eşşek olsada farketmez bütün

hürmet sana ye kürküm ye

Orduda mini etek yasak. Bununla disinda, yani gundelik yasam ele alindiginda degindigin hususlara katiliyorum.

• İşte yeni türkiye insanlar ötekilestirilmedigi bir türkiye

kızımıza da maşallah diyorum o testleri geçmek kolay değil yeterli bilgi birikimi de olduguna göre insalllah jetleri uçurmak nasip olur

burda atıp tutan bebelere bakmayin siz kendileri baltaya sap bile olamadiklari için çamur atiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Rezalet.Ordu kardeşim burası dini özgürlük falan olamaz.O zaman erkeklerde sakal bıraksın takke taksın.Ne amaçla alındığını biliyoruz.Dünyanın sayılı pilotları olan tskdan selçuk üniversitesinden pilot devşiren tskya...

neden sakalla mı silah tutuyosun? asker olunca dinsiz kitapsız mı olmak zorundasın?

sizin gibi beyinlerin gerçek manada vatandaşlıktan falan atılması ve sınır dışı edilmesi gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hysteria_ -- 7 Şubat 2017; 16:51:51 >
  • uçakta haremlik selamlık uygulaması da olmalı mesela erkek pilotla araya bir perde ya da paravan çekilmesi şart bence.. bir de yüzde peçe de olmalı, maazallah kadının ağzından tahrik olan var olmayan var..
  • Özgürlüklerin genişlemesi güzel ama sadece bir kesimin özgürlüğü genişliyor. Sorgulanan nokta da bu olmalı.
  • Demekki tüm eziyet bizeymiş

Daha intibak döneminde askeri yemini etmemiş bir öğrenci adayı kilik kıyafet düzensiz ne olduğu belli değil her yerde üniformalı fotoğrafi mevcut

Bir sınıf arkadaşım üniformalı fotoğrafını facebook da paylaştığı için kuvvet tarafından 12 disiplin cezası aldı

Her sabah içtimalarinda kilik kıyafet kontrolü yapan bölük komtanimiz ufak kusurumuzda 2 disiplin puanı kırardı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Rezalet.Ordu kardeşim burası dini özgürlük falan olamaz.O zaman erkeklerde sakal bıraksın takke taksın.Ne amaçla alındığını biliyoruz.Dünyanın sayılı pilotları olan tskdan selçuk üniversitesinden pilot devşiren tskya...

neden sakalla mı silah tutuyosun? asker olunca dinsiz kitapsız mı olmak zorundasın?

sizin gibi beyinlerin gerçek manada vatandaşlıktan falan atılması ve sınır dışı edilmesi gerekli.

Başı açıklar dinsiz kitapsız mı oluyor? İşte zihin yoz zihniyetiniz bu cahilliğinizde boğulun

• Birde böyle birşey var tabii...Acaba Kuran'da kapanma nasıl anlatılıyor, gerçekte nasıl uygulanıyor..

Nur Suresi 31:
    Mümin kadınlara da söyle: Bakışları ölçülü olsun ve cinsel organlarını korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünenler hariç açmasınlar. Hımarlarını (örtülerini/başörtülerini) yaka açıklarına koysunlar. Süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler: Kocaları, yahut babaları, yahut kocalarının babaları, yahut oğulları, yahut kocalarının oğulları, yahut kardeşleri, yahut kardeşlerinin oğulları, yahut kendi kadınları, yahut ellerinin altında bulunanlar, yahut kadına ihtiyaç duymaz olmuş erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar, yahut kadınların mahrem yerlerini henüz anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, hepiniz topluca Allah’a tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz.

Meali:
    Kadınları, kendi zihniyetlerine göre yaşatmak isteyenlerin çarpıttığı ayetlerin başında bu ayet gelir. Bu ayetteki “hımar” kelimesinin temel anlamı “örtü” olup, sözlüklerde “örtü” ve “başörtüsü” anlamları verilmiştir. Önemli olan husus ayette kapatılacak yerin açıkça “yaka açığı” olarak geçmesidir. Ayetin kapatmayla ilgili dikkat çektiği yer saçlar değil, yaka açığı bölgesidir. Birçok kimse parmağın işaret ettiği yere bakması gerekirken parmağa odaklanmıştır, oysa açıkça parmağın işaret ettiği yer “yaka açığı”nın kapanmasıdır, saçların değil. Abdest almayla ilgili ayette başın sıvazlanması söylenirken, baş kelimesi Arapça karşılığı “res” ile vurgulanır. Bu ayette kapatılacak bölgeyle ilgili böyle bir “baş” veya “saç” vurgusu yoktur. Yani “hımar”ın saçları örtmesi değil, “yaka dekoltesi”ni örtmesi istenir. (“Yaka açığı” manasına gelen “cuub” kelimesi hem bu ayette kapatılacak bölgeyi belirtmek için, hem de Hz. Musa’nın yaka açığına elini soktuğunu belirten ayette geçer.)

• Düşman uçağı roketi kilitlediğinde, felak nası okur artık..
  • Geri kafalı yobaz dinciler. Hristiyan, yahudi ve müslüman yobazlar. İyiliğe değil de hacıya hocaya, papaza tapanlar. İsteyen istediği şekilde giyinsin. İster türbanını, ister mini eteğini giysin. Ama şunu da iyi bilsin. Yarın üniversitede, savaşta ya da bu örnek üzerinden gideyim uçakta... Ben türbanlı bir kadınım ve hastamın penisine bakamam ya da ben türbanlı bir kadınım doğum kontrol yöntemleri ya da doğum ile ilgili eğitim videosu izleyemem, kapatın şunu terbiyesizler... Ben türbanlı bir kadınım erkek pilot ile uçak kullanamam... Ben türbanlı bir kadınım pilota suni teneffüs yapamam... Bunları demeyecek arkadaş! Yobaz işte bunlar, cahil, geri kafalı işte bunlar. Ben ne türbana ne de mini eteğe karşıyım. Sadece türbanı kullanarak oy alan, laf yapan boş, geri kafalı, cahillere karşıyım.
    Bu konuda düşüncemi de şöyle açıklayayım. Mini etekli bir kadının camide teftiş yapması ne kadar yanlışsa, işini yapmasına engel olacak kıyafetler bazı mesleklere yasaklanmalıdır. Bunu pilotlara türban serbestliği yasaklanmalıdır olarak çevirmeyin şerefsizler. Gerçi bu söylediklerimin hiçbir önemi kalmayacak. 10-15 seneye Suriye gibi Irak gibi savaşın, pisliğin, açlığın ve sefaletin içinde olacağız. Ah işte o zaman sizin gibi cahiller de anlayacak ama belki de iş işten geçmiş olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Birisi ekşide şöyle yazmış :

yanlış uygulama, şimdi olmaz ya diyelim ki oldu ve biz suudi arabistan ile savaşa girdik, araplar da saldırı olmaz diyerek önemli bir toplantıyı kabe'de yaptılar. bunun istihbaratı bize gelirse ve bu hanım kızımıza kabeyi bombalama görevi verilirse sizce yapabilir mi? ben sanmıyorum. askerin dini de, allahı da, peygamberi de komutanı olmalıdır. bu sebeple dindarların ya da bir ideolojiye bağlı olanların orduda olmaması gerekir. (devletin resmi dini ve ideolojisi hariç)

Kabeyi bombalarsan tüm İslam alemi birleşip tepene çöker.Çocuk gibi yorumlar yapıp milleti kendinize güldürmeyin.

Ben yazmadım okuma yazman mı yok senin?

Birisi ekşide şöyle yazmış :

Ayrıca türklük mü yoksa islamiyet mi sence?

İslamiyet tabii ki. Allaha inanan biri dinini seçer. Düşünsene ölmüşsün sorguya çekiliyorsun neden dinini sattın diyorlar sende Türklük önemli aga diyorsun

Sen niye türklerin hepsini müslüman sanıyosun ki. İslam arapların dini.

Allaha inanan biri dinini seçer
    Allaha inanan diye belirtmişim farkındamısın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

ben orduda,polıste,yargıda turbana karşıyım,diğer her yerde takabilir.bu kurumlar hassas kurumlar.
    yetkililer bu turbanı (not edelim ,bu baş örtüsü degildir,turban ayrı,baş örtusu ayrıdır.anam 60 yıldır baş örtüsü takar.) sadece üniversitedeki bacılarımız için serbest bıraktık diyorlardı.

türbanla başörtüsünün farkı ne

Türban kilise temelli ve alman bir kadının 1960 larda türkiye ye getirdiği ve Şule yüksel şenler ile tanıttığı ve kadınlara başörtmeyenin müslüman olamayacağına kadar giden propagandalar yaptığı islami teseddürü tahrip durumudur ve genelde sıkma baş alta pantolon stilidir.

• Sadece tek bir konu üzerinde duracağım benim arkadaşımda gitti.Giden adamların en iyileri ısparta konya muğla gibi dandik üniversitelerde okuyan tipler.Eskiden kuleliden harp okulundan çıkan bırakan insan Oss'de ilk 1000e giremezse boşuna okumuş gibi sana verilen emeklere yazık gibi cümlelerle karşılaşırdı.Yani harbiyeli Türkiye'nin gözbebeğiydi.Şimdi Selçuk Üniversitesinden ilk 100.000e giremeyenler savaş pilotu oluyor öyle mi?Yazık yazık çok üzülüyorum çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMAN_67

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi

http://www.ensonhaber.com/180-pilot-itirafci-oldu-gorevine-dondu-2017-02-05.html
    Vay safım benim sendemi geldin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 7 Şubat 2017; 17:57:48 >

• voldemort kullanıcısına yanıt
    meal kaynak?
  • hak ettiği için hava kuvvetlerine alınmadı kafasındaki türban ve akpli olmasından dolayı alındı geçmişteki fetocular gibi...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.