Şimdi Ara

hava filtresini galiba yanlış takmışlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
7.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba aracım 2011 modem 1.2 polo BENZİNLİ bundan 3-5 ay önce sanayide bir yerde aracın filtrelerini yağını değiştirdim ancak son 1 aydır araç çok devirli çalışmaya başladı araç bağırmasına rağmen hiç bir şekilde hızlıda gitmiyor aksine çok bağırıyor özellikle yokuşlarda bende hava filtresinden şüphelendim acaba çıktımı yerinden oynadımı diye bu gün açtım filtre kapağını filtrenin üstünde scturbo for 1.9 skoda fabia yazıyor filtrenin altında ince siyah bir sünger var ancak yerine tam oturuyor sanki orjinal filtre gibi ama üstünde yazan bu ve araba performansı çok düşük ve motor çok bağırıyor filtreyi değiştirmem gerekiyor mu süngeri biraz sökmeye çalıştım silikonla yapışık biraz açıldı onu söksem yeterli olur mu acaba teşekkürler

• bu şekilde birde 2 bin kilometre yol yaptım motor zarar görmüşmüdür çünkü dizel ve benzinli filtreler farklı sanırım bu ülkede işini iyi yapan yok arkadaş motora bakınca anlamıyorun benzinli mi dizel mi diye bari sor sahibine bu kadar mı zordur ya
  • Kafanı bulandırma kardeşim... Senin sorununla hava filtresinin alakası yok... baskı balatanın bitmediğine emin misin?

Aracın benzinli... eğer asvaltta kullanıyorsan ve hava filtrende daha fazla khava emiyorsa daha iyi gitmen gerekir ... burun deliklerinin temiz olduğunu düşün daha iyi hava alıyosun yani...

vw - skoda - seat ın bu tip parçaları genellikle birbirlerinde kullanılır.
  • epeydir araştırıyorum motor neden bağırır diye baskı balata deniliyor 2. seçenek hava filtresi diyorlar ben o yüzden ilk filtreyi kontrol ettim ama üstünde skoda fabia 1.9 tdi yazdığı için kuşkulandım çünkü aracım benzinli peki size birşey sormak istiyorum dizel için üretilen hava filtresi ile benzinli motorlar için üretilen hava filtresi arasında fark yok mudur ?
  • dizel için üretilen hava filtresi ile benzinli motorlar için üretilen hava filtresi arasında fark yok mudur var mıdır bilen cevaplayabilir mi arkadaşlar?
  • Yerine uyuyorsa bir fark olmaz, dizel yada benzinli fark etmez filitrede ikiside temiz hava için, başka bir amaçları yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizel filtresinin benzinliye uyduğunu ilk defa duyuyorum.şasi noya göre kaliteli marka bi filtre al bence.bide bobinlere bujilere baktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek amacı havayı temizlemek benzinli-dizel ayrımı yok

• Hava filtresi nasil yanlis takilir anahtari kontaga yanlis sokmak gibi , senin arac elektronik kelebeklidir kardesim muhtemel problem orda ..

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Hava filtresi nasil yanlis takilir anahtari kontaga yanlis sokmak gibi , senin arac elektronik kelebeklidir kardesim muhtemel problem orda ..

ya filtre kutuya tam oturuyor ancak filtrenin üstünde skoda fabia 1.9 tdi için üretilmiştir yazıyor araçtada bir kaç sıkıntı olunca dizel benzinli farkı hava filtresinde var mıdır diye araştırıyorum bazı arkadaşlar var diyor bazıları yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vivalaozgur

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Hava filtresi nasil yanlis takilir anahtari kontaga yanlis sokmak gibi , senin arac elektronik kelebeklidir kardesim muhtemel problem orda ..

ya filtre kutuya tam oturuyor ancak filtrenin üstünde skoda fabia 1.9 tdi için üretilmiştir yazıyor araçtada bir kaç sıkıntı olunca dizel benzinli farkı hava filtresinde var mıdır diye araştırıyorum bazı arkadaşlar var diyor bazıları yok diyor

Hava filtresi performansi bu kadar cok etkilemez tabi ne kadar bi performans dususunden bahsediyorsunuz bilmiyorum mesela hava filtresini cikarip bi motoru calistirin arabanin sesi acayip sekilde değisir zaten , performans asiri dusukse bi kac sey olabilir yakit tam gitmiyodur , ateslemede yetersizdir , gelen hava yetersizdir , motor da hava kacagi vardir , egzos dagilmistir , arac turboluysa turbo sikintisi vardir bunlar genelde aracin yasiyla baglantili seyler ama elektronik kelebek oldugundan ve her gaz alis verisinde calistigindan bozulma ihtimali daha yuksek o yuzden dedim ama ondada rolantide devir tutma sorunu olur gaz pedali garip tepkiler verir yani arabayi gormeden birsey diyemeyiz burdan .. Hocam siz en iyisi dogru filtreyi alip filtreyi degistirin ve arabanin durumuna tekrar bakin zaten filtre ucuz birsey , baktiniz sikinti devam ediyor bulabildiginiz en iyi ustayi bulun arabanin basinda bekleyin sorun bulunursa parca fiyatini ve isciligi mutlaka onceden konusun ve oyle yaptirin.. Nacizane tavsiyemdir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 19 Şubat 2017; 7:3:35 >

• evet hocam en iyisi doğru filtreyi bulup takmak olacak teşekkürler
  • arkadaşlar araca yanlış takılmış filtre aynı şekilde olan filtrelerin benzinlileri ayrı dizelleri ayrı görüntü olarak bir fark yok ne olarak farklıdır sizce yoğunluk olarak mı ben bu şekilde uzun yola gitmiştim arabayla, aracın motoruna bir zarar verdiyse sanayideki bu yanlış filtreyi takan adama bir kaç laf diyeceğim
  • Filtreyi değiştirdiniz ve arabanız düzeldi mi? Bende böyle parçaların standart olduğunu düşünüyordum ama şimdi dizeller turbolu olduğu için daha fazla hava emişi olacağından atmosferik benzinliye göre filtresi daha yoğun olabilir toz gitmemesi için bu da dediğiniz sorunu ortaya çıkarabilir eğer filtre yoğun ise ve az hava girişi oluyorsa motor boğulabilir. Tabi birebir karşılaştırmadan hatta şase no ile baktığınızda çıkan parça no ile kıyaslamanız kesin sonuca ulaşabilirsiniz ayrıyetten internette hava filtrelerinde bulabildiniz mi böyle bir fark?

• internette dediğim gibi ebat ve şekil olarak aynı olan filtreleri dizel ve benzinli olarak ayırmışlar resim aynı ama hangi motorlarla uyumlu diye açıklamaları var
  • Aynı soruyu sorup duruyosun. Bir sürü kişi akıl vermiş sen hava filtreside hava filtresi tutturmuş durmuşsun. Kaç para bi hava filtresi ya. 20 tl lik şey git değiştirde rahatla. Ama araban düzelmicek.
  • Arkadaslar filtreler ile ilgili sorulariniza elimden geldiğince yanıt vermeye çalışayım.

Binek araclarda ayni marka ve ayni model icin dizel ya da benzinli araçlarin her ikisinde de filtrelerde kullandigimiz süzücü elemanlar aynidir. (Form, şekil) farklılığı olabilir.

Eger araç ticari arac ise (örnek: transporter, ford connect) ağır hizmet hava kağıdı kullaniyoruz.

Ek olarak filtre yerine oturtulduktan sonra kapakları yerine düzgün bir sekilde monte edilebiliyorsa bir problem olmaz.

• kötü usta kurbanı olmuşsunuz vag grubu hassas bakim zamanı yaklaşınca yakit tuketimi bile artıyor kesinlikle orjinal filtre ye dönün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.