V

Teğmen
15 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Lg den salona18000 lik klima almayı düşünüyorum salonda şuan 12000 lik var onun yerine taktıracağım servis geldiğinde eski klimayı sökerler mi yoksa söktürün öyle mi gelelim derler bilgisi olan var mıdır?

Arkadaşlar klima balkonda yer alıyor klima çalışırken çok ses yaptığını duydum traktör gibi sarsıntılı çalışıyordu kalın alüminyım boruyu bağlantı yerinden biraz çekince geçti ses. Ama bırakınca tekrar yapıyordu biraz kuvvetli boruyu asılınca boru elimde kaldı patlama sesi gaz sesi çıktı hemen içeriye geçip klimayı kapattım

2 tane şey sormak istiyorum size

Klimanın çalıştığı odada 2 yaşındaki oğlum vardı gaz odaya sızmışmıdır sızdıysa sağlığa zararlı mıdır çünkü kalın boru elimde kaldı sanırım gaz onda dolaşıyor

İkinci olarak ne yapmam gerek boru ve gaz doldurmayla bu klima adam olur mu

Alimunyum borunun dış üniteye bağlandığı yerde 10 cm boru açıkta duruyor yani izolasyon kılıfı yok boru zaten siyah ısıyı çekecektir bu termal süngerden nerede bulabilirim veya beyaz bant yapıştırsam bir zararı olur mu birde bu durum performansı etkiler mi arkadaşlar çünkü kışın klimanın ısıtması çok iyi ama yazın aynı performansı alamıyorum resmen terliyoruz evde acaba bundan kaynaklımıdır birde balkonda dış ünite tavana bitişik buda performansa etkileyen birşey midir olmassa tekrar montaj isteyecem
Arkadaşlar epeydir arıyorum ancak bu kurluk mühendisliğin toshiba kompresorlu diye sattığı bu cihazlar ne üretimidir bilginiz var mı akira delux diye bir modelini alacağım ancak bulamadım uretim merkezini gree diyenler var haier diyen chigo diyen acaba modele gore mi değişiyor kurluğa gore toshiba kompresor ama ben pek inanmıyorum
1 yıl önce konut kredisi çekmiştik ev alındı para çekildi 1 yıl geçti düzenli olarak ödüyoruz borcumuzu dün mesaj geliyor hayat sigortası poliçeniz bitmiştir yenileyiniz neyse gittik görüşmeye 1200 lira hayat sigortası çıkarıldı ve 1 yıllık! 10 yıl boyunca her yıl ödenecek ve bu artarak devam edecek, ne yapacağımızı şaşırdık bu nasıl bir hukuksuzluktur bunu yapan bir de devlet bankası halkın yanında reklamlarıyla ön plana çıkıyor yazıktır ya 3 kuruş parayla geçinen emeklilerin bu kadar parasına göz konur mu
1 yıl önce yaptırdığım sigorta ve kaskoda araç tipi yanlış girilmiş benzinli olan aracım tdi dizel olarak girilmiş bende sigorta kasko süresi dolduğu için internet sitelerinden teklif alırken bunun farkına vardım tdi olunca arada 500-600 lira gibi fazla ücret çıkıyor toplamda şimdi benim sigorta kaskom bitmek üzere bu ücreti geri iade isteyebilir miyim başına bu tip bir durum gelen arkadaş varsa bilgi verebilir mi yoksa bir bardak soğuk su mu içeceğiz fazla verilen ücretin üstüne
Arkadaşlar polo 1.2 benzinli atmosferik motor aracı galeriden aldığım için geçmişine yönelik bilgim yok servistende ulaşamadım ancak geçen gün triger kayışına baktığımda bir yerinde iplik gibi plastikler kalkmış kitapçığında 4 silindirli benzinli motorlar 90 binde değiştirme yapması gerekiyor diyor benim aracım 3 silindir scirocco golf r araçlar 180 bin de değişmesi gerekiyor diyor uzun yola gitme durumum var deformasyonu gördüğüm için tedirgin oldum internettende epey araştırma yaptım ama bir sonuca ulaşamadım uzun yol yapmadan değiştirmeli miyim sizce?

araba 116 bin km de
merhaba aracım 2011 modem 1.2 polo BENZİNLİ bundan 3-5 ay önce sanayide bir yerde aracın filtrelerini yağını değiştirdim ancak son 1 aydır araç çok devirli çalışmaya başladı araç bağırmasına rağmen hiç bir şekilde hızlıda gitmiyor aksine çok bağırıyor özellikle yokuşlarda bende hava filtresinden şüphelendim acaba çıktımı yerinden oynadımı diye bu gün açtım filtre kapağını filtrenin üstünde scturbo for 1.9 skoda fabia yazıyor filtrenin altında ince siyah bir sünger var ancak yerine tam oturuyor sanki orjinal filtre gibi ama üstünde yazan bu ve araba performansı çok düşük ve motor çok bağırıyor filtreyi değiştirmem gerekiyor mu süngeri biraz sökmeye çalıştım silikonla yapışık biraz açıldı onu söksem yeterli olur mu acaba teşekkürler
arabayı çalıştırmadan önce antifirize bakayım dedim donma var mı diye kaputu açmak için açılmadı çatır çutur etti üstünde 3-5 parça halinde buzlar vardır bende tam açmadan tekrar kapatayım dedim bastırarak kapatmıyorum, yukardan bırakıyorum bu şekilde bıraktım tak tuk sesler geldi buzlar kaputu yamulturmu çok kalın değildi buz tabakaları 2 karış eninde 3-4 yerde vardı ama ince bir tabakaydı satacam bu arabayı ya başım dertten kurtulmadı valla şu karlı havalarda şimdi kaputuda değiştirdikmi tam olacak valla ne dersiniz haklısınız biz bu işi beceremedik
arkadaşlar aracı alalı 6-7 ay oldu aracım 2011 1.2 motor polo benzinli yazın almıştım motor yağı çok siyah diye onu değiştirdim usta antifirizede bakalım dedi ölçtü -12 çıktı değiştirelimmi 30 lira diyince şimdilik gerek yok dedim ve çok pişmanım şuan ankarada -20 leri görüyor hatta geçen acil bir durum için aracı çalıştırmak zorunda kaldım donmuşmudur diye antifirizi kontrol edemedim çünkü kaput açılmıyordu buzdan dolayı ancak gidiş gelişte bir sorun görmedim şimdi size sormak istediğim bir kaç soru var

aracı hiç kullanmassam duran arabada donmuş antifiriz zarar verir mi?

radyatörün suyunu tek başına değiştiremiyeceğimi düşünüyorum bu soğuktada arabayı çalıştırmak istemiyorum o yüzden antifiriz haznesini boşaltsam ve 1lt antifiriz eklesem uygun olur mu

3. sorum ise antifiriz haznesini nasıl boşaltabilirim teşekkür ederim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 174
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 15.510 (Bu ay: 390)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 22 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.