Şimdi Ara

Hava filtresi kutusuna balata spreyi sıkmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
30.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu yapmanın yararı nedir? wd-40 yada balata spreyi sıkan çok kişi gördüm genelde kapısının önünde yağ değişimi yapanlarda sık görüyorum daha rahat hava girişi olsun diye mi

• Sakın yapmayın sakın
  • ben motip balata spreyini takılan vites mandalına sıktım fayda etmedi
    sprey yağ sıkınca takılan mandal artık takılmamaya başladı
  • Amacınız ne aksiyon mu yaşamak istiyorsunuz bir fayda sağlamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Amacınız ne aksiyon mu yaşamak istiyorsunuz bir fayda sağlamaz
    anlamsız faydasız bişey olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Amacınız ne aksiyon mu yaşamak istiyorsunuz bir fayda sağlamaz
    Temizlik amaçlı sıkılmıştır. Başka bir amacı olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Temizlik amaçlı sıkılmıştır. Başka bir amacı olamaz.

Alıntıları Göster
    Bazı servisler marş alıpta çalışmayan arabalar için yanıcı içerikli bi spreyi hava filtresi yoluna sıkmayı tavsiye eder. Dediğiniz ile ilgili bi tek bu bildiğimi bağdaştırabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mono Italiano

Bazı servisler marş alıpta çalışmayan arabalar için yanıcı içerikli bi spreyi hava filtresi yoluna sıkmayı tavsiye eder. Dediğiniz ile ilgili bi tek bu bildiğimi bağdaştırabildim.

Alıntıları Göster
    Araçta ateşleme yada yakıt hattı ile ilgili bir sıkıntı olduğunda yapılır. Atıyorum, benzin pompası mı arızalı yoksa ateşleme mi yapmıyor anlamak için yapılır. Balata spreyi ya da yanıcı bir sprey sıkılıp marşa basılır, araç çalışıyorsa motora yakıt gelmiyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

Araçta ateşleme yada yakıt hattı ile ilgili bir sıkıntı olduğunda yapılır. Atıyorum, benzin pompası mı arızalı yoksa ateşleme mi yapmıyor anlamak için yapılır. Balata spreyi ya da yanıcı bir sprey sıkılıp marşa basılır, araç çalışıyorsa motora yakıt gelmiyor demektir.

Alıntıları Göster
    Yakıtın havasını almakla uğraşmamak için yapıyolar yada araç erken çalışsın diye yani yakıt yerine balata spreyinin yanıcılığını kullanıyolar ama pek yararlı bir iş olduğunu söyleyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Yakıtın havasını almakla uğraşmamak için yapıyolar yada araç erken çalışsın diye yani yakıt yerine balata spreyinin yanıcılığını kullanıyolar ama pek yararlı bir iş olduğunu söyleyemem.

Alıntıları Göster
    Günün fıkrasıda bu oldu kapatalım geceyi. =)
  • Gaz kelebeğindeki kurumu temizlemek için de sıkılır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Alıntıları Göster
    Hava filtresine yahut kutusuna wd 40 sıkarsanız fena olur wd40 yağ ihtiva ettiği için filtreniz ve hava kutunuz kısa sürede toz kapar bu hasepten kesinlikle hava filtresine yada kutusuna wd40 sıkılmaz,balata spreyi ise yağ ihtiva etmez bu haseple temizlik amaçlı kullanabilirsiniz toz kapmaz ve kısa sürede uçar,ama plastik aksamı ağartma etkisi olabilir önce kobay bir parçada denemek iyi olur.

Amacınız ilk çalıştırmayı sağlamak ise ne wd40 nede balata spreyi kullanılmaz!!!

Bu iş için yapılan ürünlerden kullanılır şunun gibi;

• quote:

Orijinalden alıntı: |RS|

Gaz kelebeğindeki kurumu temizlemek için de sıkılır..

1 ay önce motora havayı gönderen kelebeğe kendim sıkıp güzelce kurutarak temizledim.

Bi faydasını gördüm mü görmedim mi bilemiyorum hissetmedim ancak içimi rahat ettirdim.
  • Balata spreyi bir ise yaramaz, dua edin ucucudur. Hava Filtresinden sıkılan eterdir. Ateşleme icin kullanılır. Ne yaptığınızı bilmiyorsaniz kendinize masraf acmaniz olasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extrem_015

Hava filtresine yahut kutusuna wd 40 sıkarsanız fena olur wd40 yağ ihtiva ettiği için filtreniz ve hava kutunuz kısa sürede toz kapar bu hasepten kesinlikle hava filtresine yada kutusuna wd40 sıkılmaz,balata spreyi ise yağ ihtiva etmez bu haseple temizlik amaçlı kullanabilirsiniz toz kapmaz ve kısa sürede uçar,ama plastik aksamı ağartma etkisi olabilir önce kobay bir parçada denemek iyi olur.

Amacınız ilk çalıştırmayı sağlamak ise ne wd40 nede balata spreyi kullanılmaz!!!

peki şöyle bir durum var benim aracım karbüratörlü 90 model opel kadett lpg de güzel çalışıyor hatta sabah sogukta ilk basışta çalışıyor ama benzinde geç çalışıyor çalışsa da rölantide çalışmıyor gazı kesince stop ediyor. internette bi videoda adam karbüratöre bu spreyden sıkıyor sonra 5 saat bekliyor araba güzel çalışmaya rölantide kalmaya başlıyor bu sprey yerine balata spreyi de aynı işi görür mü acaba

•  Hava filtresi kutusuna balata spreyi sıkmak

Ben bundan sıkıyorum çevreyi mis gibi kokular sarıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

quote:

peki şöyle bir durum var benim aracım karbüratörlü 90 model opel kadett lpg de güzel çalışıyor hatta sabah sogukta ilk basışta çalışıyor ama benzinde geç çalışıyor çalışsa da rölantide çalışmıyor gazı kesince stop ediyor. internette bi videoda adam karbüratöre bu spreyden sıkıyor sonra 5 saat bekliyor araba güzel çalışmaya rölantide kalmaya başlıyor bu sprey yerine balata spreyi de aynı işi görür mü acaba

Aracinizin benzinde çalışmamasının sebebi sürekli LPG de kullanıldığından karbüratör kanallarinizin zamanla kuruması ve tikanmasidir.bu sorunu çözmek icin karburatorunuzu iyi bir ustaya söktürüp güzelce temizletmenizdir.bu sorunu yaşamamak icin aracın ara ara benzinle çalıştırılması şarttır. Yani hava emiş yolundan herhangi birşey sıkmanız hicbir ise yaramayacaği gibi motorunuza zarar da verebilir. Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

quote:

Aracinizin benzinde çalışmamasının sebebi sürekli LPG de kullanıldığından karbüratör kanallarinizin zamanla kuruması ve tikanmasidir.bu sorunu çözmek icin karburatorunuzu iyi bir ustaya söktürüp güzelce temizletmenizdir.bu sorunu yaşamamak icin aracın ara ara benzinle çalıştırılması şarttır. Yani hava emiş yolundan herhangi birşey sıkmanız hicbir ise yaramayacaği gibi motorunuza zarar da verebilir. Kolay gelsin

iyi fikir ancak usta temizleme işini 150-200 e yaparım diyo bu normal mi? bi de şöyle yapsam dediğim gibi gazdan ayağımı çekmediğim sürece stop etmiyor arada böyle bi 5-10 dk çalıştırsam arabayı durdugu yerde temizlenmesine bi faydası olmaz mı.
    bu da bahsettiğim videohttps://www.youtube.com/watch?v=GxeFHRzV1ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRCoN -- 4 Ocak 2017; 21:16:25 >

• Egzozda patlıcan közleme konusunda sonraki en efsane konu.Bir insan neden hava filtre kutusuna bir şey sıkar ki temizle geç.Bizim millette wd40 fetişizmi oluştu kullanılmayan yer yok maşallah.
  • FaRCoN kullanıcısına yanıt
    Ustaniz çok istiyor 150-200 e turbo söküp takiyor millet.başka ustaya gidin.temizletmediginiz müddetçe kesin çözüm bulamazsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.