Şimdi Ara

Subaru impreza 1.5 Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
19.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2007 model civari subaru impreza 1.5 motor olanlar alınır mı? Arıza durumları, yakıt ne düzeydedir? Kast ettiğim araca örnek olarak şunu gösterebilirim örneğin:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ferro-motors-acarkent-subaru-impreza-1.5-otomatik-197055050/detay

• Yakıtı normal araca göre 1 litre oynar şehir içinde. Arızası pek olmaz. Gençlerin kullanacağı düşünülerek oldukça sağlam yapılmış. Motorunu öyle devir çevirerek sıkıntıya sokamazsınız. Biyel kolu normal araçlara göre kısadır. Kolay yamulmaz, kol çıkarmaz. Sadece karmaşık yapısından ötürü şanzıman biraz nazlıdır. Aracın bakımları biraz masraflı olur. Ancak parçayı değiştirince bir daha arkanıza bakmazsınız.

Bana kalırsa o fiyata alınacak en güzel tasarımlı araçlardan. Motoruna çekmez diyenler var. Biraz hantal kalabilir ama o kadar da ölü durumda değil.

Fakat sürüş zevkini o segmentte hiçbir araç veremez. Aksini iddia eden varsa bu işi bilmiyor demektir. Sürekli 4x4, boksör motor nedeniyle düşük ağırlık merkezine sahip bir araçtan bahsediyoruz. Virajlarda inadına gaza basmak istersiniz ve aracı çizgisinden çıkarmak epey zor. Özellikle kar yağsın diye dua edersiniz. Youtube da videoları mevcut. Kar lastiği olan subaruların çıkamayacağı yer yok gibi. Hatta bir tane wrx sti, karlı zeminde tır çekiyordu.
  • farekapanı kullanıcısına yanıt
    Benimde dikkatimi çekti geçen gün 2. elde:http://forum.donanimhaber.com/m_101398550/tm.htm

Seninkinin rengi daha güzelmiş diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C E B R A I L -- 17 Ocak 2015; 1:10:53 >
  • Temizse alınır
  • Yakıtı normal araca göre 1 litre oynar şehir içinde. Arızası pek olmaz. Gençlerin kullanacağı düşünülerek oldukça sağlam yapılmış. Motorunu öyle devir çevirerek sıkıntıya sokamazsınız. Biyel kolu normal araçlara göre kısadır. Kolay yamulmaz, kol çıkarmaz. Sadece karmaşık yapısından ötürü şanzıman biraz nazlıdır. Aracın bakımları biraz masraflı olur. Ancak parçayı değiştirince bir daha arkanıza bakmazsınız.

Bana kalırsa o fiyata alınacak en güzel tasarımlı araçlardan. Motoruna çekmez diyenler var. Biraz hantal kalabilir ama o kadar da ölü durumda değil.

Fakat sürüş zevkini o segmentte hiçbir araç veremez. Aksini iddia eden varsa bu işi bilmiyor demektir. Sürekli 4x4, boksör motor nedeniyle düşük ağırlık merkezine sahip bir araçtan bahsediyoruz. Virajlarda inadına gaza basmak istersiniz ve aracı çizgisinden çıkarmak epey zor. Özellikle kar yağsın diye dua edersiniz. Youtube da videoları mevcut. Kar lastiği olan subaruların çıkamayacağı yer yok gibi. Hatta bir tane wrx sti, karlı zeminde tır çekiyordu.

• farekapanı kullanıcısına yanıt
    Benim tecrübeme göre gidin sanayiye ustalara sorun şu araç alınır mı diye, eğer alınmaz diyorsa kesinlikle alınır.

Bende bu araca baktım fakat bir konuda bahsettim 4 çeker olduğunu bilmiyordum, bilsem kesin alacaktım, bilgisizlikten almadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

Benim tecrübeme göre gidin sanayiye ustalara sorun şu araç alınır mı diye, eğer alınmaz diyorsa kesinlikle alınır.

Bende bu araca baktım fakat bir konuda bahsettim 4 çeker olduğunu bilmiyordum, bilsem kesin alacaktım, bilgisizlikten almadım.
    Kazasiz,bakimliysa alinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 17 Ocak 2015; 1:33:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Kazasiz,bakimliysa alinir.

Alıntıları Göster
    Volvo'ya bindikten sonra ileride alabileceğim 3-4 araçtan bir tanesidir kendisi. Piyasa aracı dışında bir araca binmek istiyorsanız en iyi alternatiflerden. O paraya 2009 model Focus falan veriyorlar sanırım. Bırakın Subaru'ya binin, hem millet bir dönüp bakar hem 4 çeker hem boksör motor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Volvo'ya bindikten sonra ileride alabileceğim 3-4 araçtan bir tanesidir kendisi. Piyasa aracı dışında bir araca binmek istiyorsanız en iyi alternatiflerden. O paraya 2009 model Focus falan veriyorlar sanırım. Bırakın Subaru'ya binin, hem millet bir dönüp bakar hem 4 çeker hem boksör motor...

Alıntıları Göster
    Ben 2010 model subaru impreza 1.5 fwd otomatik viteslisini aldım. Çok memnunum 1 yıllık lpg var şehir içi 0,25 tl uzunyolda 0,17 tl ye düşüyor gazı aygaz dan güncel fiyatı 2,09 dan alıyorum. aracın kalkışı oldukça hızlı ani koklerseniz yüksek devirde vites geçisi yapıyor ve vites geçişleri çok hissedilmiyor. forumda arkadaşında dediği gibi 5000 devirden sonra aracın motorundan diğer araçlarda olmayan bir ses geliyor spor araba kullanmış hissi veriyor. Benim de bu ses çok hoşuma gidiyor ama maliyeti elbette artırıyor. Bakım maliyetlerine gelince parça fiyatları biraz pahalı ama araç hiç parça bozmuyor. Periyodik parçaları değiştiriyorsunuz Örneğin benim diskler değişmesi geriyor 250 tl sağ disk +balata yani takımı 500 tl yerli araçlar gibi parçası ucuz değil ama daha geç arıza yapacagını tahmin ediyorum. Piyasası pek yok ama zaten aracı uygun fiyata alacaksınız örn. honda aynı ozellikte alsanız fazladan 15-20 bin verirsiniz. Alırken ucuz alacagınız için satarkende ucuz satarsınız yine zararınız olmaz ama ha deyince satamayabilirsiniz. Al sat çı değilseniz tavsiye ederim. Almadan önce bende çok araştırdım. Ama konforu ve deneme sürüşü yapınca almaya karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkuzgun

Ben 2010 model subaru impreza 1.5 fwd otomatik viteslisini aldım. Çok memnunum 1 yıllık lpg var şehir içi 0,25 tl uzunyolda 0,17 tl ye düşüyor gazı aygaz dan güncel fiyatı 2,09 dan alıyorum. aracın kalkışı oldukça hızlı ani koklerseniz yüksek devirde vites geçisi yapıyor ve vites geçişleri çok hissedilmiyor. forumda arkadaşında dediği gibi 5000 devirden sonra aracın motorundan diğer araçlarda olmayan bir ses geliyor spor araba kullanmış hissi veriyor. Benim de bu ses çok hoşuma gidiyor ama maliyeti elbette artırıyor. Bakım maliyetlerine gelince parça fiyatları biraz pahalı ama araç hiç parça bozmuyor. Periyodik parçaları değiştiriyorsunuz Örneğin benim diskler değişmesi geriyor 250 tl sağ disk +balata yani takımı 500 tl yerli araçlar gibi parçası ucuz değil ama daha geç arıza yapacagını tahmin ediyorum. Piyasası pek yok ama zaten aracı uygun fiyata alacaksınız örn. honda aynı ozellikte alsanız fazladan 15-20 bin verirsiniz. Alırken ucuz alacagınız için satarkende ucuz satarsınız yine zararınız olmaz ama ha deyince satamayabilirsiniz. Al sat çı değilseniz tavsiye ederim. Almadan önce bende çok araştırdım. Ama konforu ve deneme sürüşü yapınca almaya karar verdim.

Alıntıları Göster
    hocam ne yaptın aracı aldın mı? aldıysan tecrübelerini paylaşır mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

almış galiba yayından kalkmış ilan
  • alınırda kaza yaparsan cebin yanar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

alınırda kaza yaparsan cebin yanar
    Paranız çoksa alın tabii..

Ablamda Dizel Subaru Forester vardı.Geri vites ile bir sorun yaşadı.Adını bilmediğim bir parça getirdiler fiyatı tamı tamına 13.000 TL

Partikül filtresine 9.000 TL fiyat istendi.

Aldığına alacağına pişman oldular..İşte öyle bir markadır kendisi.

Ha kaliteli bir araç mıydı dersen şöyle söyleyeyim,daha iyi bir çekiş sistemi ne gördüm ne de duydum.Çıkmadığı rampa,inmediği yokuş yoktu.Yiğidi öldür hakkını yeme..

Ki İmpreza'nın parçaları daha makuldur,ama muadillerinden daha fazla olduğu da kesin.

Bu parça fiyatları ile almak gerçekten büyük risk.Ama alırsanız da bize hayırlısı olsun demek düşer.

• Alınır.
  • quote:

Hocam ilan kalkmış evet, ancak ben almadım. Yeni bir araba almak fikrinden bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kaldım ekonomik olarak, Subaru'dan da (Türkiye'de) zorunlu olarak vazgeçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: farekapanı

quote:

Hocam ilan kalkmış evet, ancak ben almadım. Yeni bir araba almak fikrinden bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kaldım ekonomik olarak, Subaru'dan da (Türkiye'de) zorunlu olarak vazgeçtim

Alıntıları Göster
    alınır hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: farekapanı

quote:

En doğru kararı vermişsiniz.Hayırlısı olsun
  • Benimde ilerde param olursa okadar alacağım araba ancak parçalar çok pahalı yav
  • Ben 2009 sedan kullanıyorum şehir içi 50 şehir dışı 37 kuruş civarı yakıyor konforu ve donanımı güzel performansı Subaru markası düşünülünce nispeten az ama yeterli bana göre arıza olarak da kronik bir sorunu yok rutin kontroller dışında sanayiye uğratmadı birtek ikinci eli zayıf o düşündürücü ama Subaru alan adamın da ikinci el derdi olmamalı bence.
  • İmpreZaa xd kullanıcısına yanıt
    O yakıt değerlerini benzin cinsinden değil mi diğer türlüsünü düşünemiyorum.
  • baymirza kullanıcısına yanıt
    Evet benzin yazma gereği görmemiştim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.