Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.552
Cevap
59
Favori
147.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memleketteki evde internet sorunu yaşıyorduk arada modemde kırmızı lamba yanıyordu, kesintiler yaşanıyordu. Babam Telekom’u aramış talepte bulunmuş. Dün gelmişler, hatta kısa devre var demişler düzeltmişler gitmişler. Başka bir ekip daha gelmiş bugün, o da kontrol etmiş hat en fazla 35 mbit destekliyor, o yüzden sorun yaşıyorsunuz demiş. Telekom bize hattın 63 mbit desteklediğini söylüyordu biz de 50 mbit olan paket kullanıyorduk. Biraz zor da olsa babamdan ekran görüntülerini aldım umarım yorumlama yapabilirsiniz. Denildiği gibi altyapı 35 mbit mi destekliyor acaba? Ben modemde sorun olabileceğini düşünüyordum, değiştirmeyi düşünüyordum.
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada hız testinde 46-50 arası hız alıyordum, indirme hızları da fena değildi ama kesintiler, kablosuzda yaşanan sorunlar oluyordu.

• Merhabalar, Hat değerlerini yorumlayabilirseniz memnun olurum bir de en yüksek ne kadar hız alabilirim? Teşekkürler

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Evet hocam sonunda iss değiştirdim ve 100 mbps alıyorum artık, ne dersiniz hız düşürmem gerekir mi? @AMC @Ö1f1

• YoIcu Y kullanıcısına yanıt
    Neden düşüresiniz ki? Değerler gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Premier2007 P kullanıcısına yanıt
    Değerler çok iyi. 100 rahat alır. NMS profilinizin güncellenmesi lazım ama. 79'a sabitlenmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Master of Fright kullanıcısına yanıt

Alabileceğin en yüksek hızı alıyorsun. Şu an hattın iyi, zorlarsan 3-5 Mbit daha fazla alırsın ama paket kaybı ping yükselmeleri başlayabilir. Böyle kalsın iyi

merhaba değerler güzel 95-100

• Kıymetli geri dönüşünüz için çok teşekkür ediyorum, sizin bu cevabınıza istinaden hemen türktelekom müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim, müşteri hizmetlerinin cevabı; mevcut altyapınız en yüksek 75mbps desteklediği için size 100mbps hız veremiyoruz dediler, bakalım ilerleyen günlerde mevcut altyapıyı fiber ile güncellediklerinde tekrar 100mbps için başvuru da bulunurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Premier2007 -- 27 Ekim 2022; 15:16:58 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt

Kıymetli geri dönüşünüz için çok teşekkür ediyorum.

• selamlar. 6 ay kadar netspeed kullandım. 50 lik tarifede biraz da olsa kayıpla problem yaşamadım. daha sonra comnet e geçtim. 35 lik tarifede sorun yaşamıyordum. geçtiğimiz hafta apartmanda başka bir kişi türk telekoma başvurunca kutuda bir işlem yapıldı ve 1 haftadır hızımız düştü. dün ise kendiliğinden düzeldi. hat değerlerine dair düştüğü zaman ve düzeldiği zamanlara dair fotoğrafı inceleyebilir misiniz?

Rica ederim hocam

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Maksimum ulasabilecegim hiz 79 olarak gozukuyor, paketim 50 . Musteri hizmetlerinden sorguladigimda maksimum 57 alablirsin dedi. Sizce 75 olan pakete gecmek mantikli mi ? modemde ulasabielcegim hiz 79 olarak gozukuyosa, neden musteri hizmetleri 57 dedi anlamadim

Edit: Paketi 75 yaptim, hizim da 75 oldu hatta ulasilablir hizim 85e cikti nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steakburgerr -- 28 Ekim 2022; 16:12:37 >

• Hocam hızınızı 75 yaptıktan sonra hat değerlerinizi tekrar buraya atabilir misiniz?

Bu sekilde.

Burada mevcut İndirme hizim 66.9 gozukuyo fakat steamde cok rahat 7.4 7.5 indirme yapiyo.

Sadece basit olarak hizmet aldigim iss den paket degisikligi yaparak (2dkda )nasil ulasabilir hizim artti anlamadim. Gelip hattimla kimse de oynamadi

• Hocam senden hat değerlerini istememdeki sebep senin hattın ile benim kullanmakta olduğum hattın değerlerinin birbirine çok benzemesi, bende şu anda 75 kullanıyorum daha önce 50 kullanıyordum mobilden paket hız yükseltme seçeneğinden 75 talep edince yaklaşık 5 dk içerisinde hızım 75' e yükseldi ama ben tam olarak 72.5 alıyorum IDM' de indirme hızım 9.x gibi. 100' lük pakete yükseltmek istediğimde tt' den olumsuz mesaj geldi ve hattımdan en fazla 75 hız alabileceğimi söylediler, 2 dk da paket hız yükseltme konusu hakkında yorum yapamıcam, ustalar bu konu hakkında bizleri bilgilendirirler diye düşünüyorum.

• + olarak her gun public IP'im degisiyor. Bu degisme suresinde de net kesiliyor 1dk falan suruyo. Daha once boyle bi sey basina gelen var mi ? modem arayuzdeki loglardan okudum , netin kesildigi zamanlar

DHCP offer request yapmis, yeni ip alinmis.

Neden bu kadar uzun surede ip aliyor anlamis degilim + kisa süren DHCP ip lease

• Altyapı sorgulama ekranlarından kontrol ettiğimde 66 mbps çıkıyor ama bana verilen hız bu.Hat bu haliyle daha yüksek hız kaldırır mı? Teşekkürler

• karkar8516 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer TurkNet' ten hizmet alıyorsanız hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız hız profilinizi kontrol ederek bilgi vereceklerdir.
  • Bağlantı Durumu Bağlı
    Modülasyon Tipi VDSL2
    Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 8188/51196 kbps
    Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 14987/65175 kbps
    Gürültü Marjı (Yukarı / Aşağı) 15.2/10.4 dB
    Hat Zayıflama (Yukarı/Aşağı) 17.7/9.6 dB
    Çıkış Gücü(Yukarı/Aşağı) 7.9/13.4 dBm
    Veri Yolu(Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
    Araya Girme Derinliği (Yukarı/Aşağı) 1/1
    Serpiştirme Gecikmesi(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms
    INP(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller
    Profil 17a
    Hat Çevrimiçi Süresi 2 sa 22 dk 55 sa
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Hataları(Yukarı/Aşağı) 13/518410
    FEC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/0
    DSL Bağlantı Durumu
    sağ dolabına 116 metre mesafedeyim. verdiği hız: 79 mbit
    modem Xdsl veriler yazdığım gibi. 75 mbite geçsem kaldırır mı?
    anladığım kadarıyla 65 mbit üst sınır gibi duruyor .
    teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.