Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.552
Cevap
59
Favori
147.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Hat değerlerim bu şekilde iç tesisattanmı kaynaklanıyor ankastre demi bilmiyorum türktelekomu aradığımız zaman sistemden baktığımız zaman bir sıkıntı gözükmüyor diyip ilgilenmiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sasa_iliç kullanıcısına yanıt

Bu bilgiler yeterliyse ben de bir yorum alabilir miyim acaba?

• Merhaba.. ping tracert testi yaptım..turknetle..

Anlayanlar sonuçları yorumlayabilir mi rica etsem..
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 3 Kasım 2022; 20:51:5 >

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt

değerlerin:

snr margin 9.8 dB upload

snr margin 11.1 dB download

şu an max alabileceğiniz hız orada yazıyor:

download: 56,904 Mbps

upload: 9,837 Mbps

aktif olan değerlerin:

download: 51,198 Mbps

upload: 8,192 Mbps

snr margin alt sınır: 8 dBm

bu değerin altına düşünce sorunlar başlayabilir. (6'a kadar yolu var. kopma olmayabilir de)

tahminim 75 Mbps'i zorlarsın. en kötü 70 Mbps alırsın. denemek lazım

• Vodafone Box kullanıyorum aralık ayında sözleşmem bitiyor , yorumlarınızı alabilir miyim.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Modemde kırmızı ışık sorunu oluyor bazen, internette kopma durumları oluyor. Altyapı kaynaklı değil anladığım kadarıyla. Modem değişimi mi yapmamız gerekir acaba?

• dsl sinyali gitmiyor ama internetim gidiyor diyorsun? dsl sinyalin gitse zaten kırmızı ışığı da göremezsin. bende bazen mesela komple gidiyor, bir ara gece 3'te çok denk gelmiştir. sonra yarım saat sonra felan geldiği durumlar oluyor. kırmızı ışık sorunun var ise iss tarafında geçici hizmet dışı durumlarına düşüyor olabilirsin.. artık bakım mı yapıyorlardır yoksa, başka bir şey mi bilinmez.

modem almanı gerektirecek bir sorun olabilir mi, yani güncel bir cihaz değil ise güvenlik açıklarına bağlı olarak, internet üzerindeki gezintilerinden kaynaklı sorunların denk gelmesi mümkün olabilir. bu hız konusunda geçen de link vernmiştim. şimdi de vereyim.

https://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

hat zayıflaması (Downstream Attenuation) değerine göre hattın durumunu veriyor. bu arada bende bu değer 8.1 miş. Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]  63 felan gösteriyor, doğru hesap yapıyor diyebilirim. en azından yakın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 4 Kasım 2022; 0:12:55 >

• Netspeed 100 mbit VDSL tarifesi kullanıyorum. Çok yakın zamanda ADSL'den geçiş yaptım, geçişin gerçekleştiği ilk zaman speedtest'ten baktığımda 70 mbit alıyordum. Şu zamanlar tesisat, modem, cihaz vs hiçbirinde değişiklik olmamasına rağmen 40 mbit'i geçemiyorum. Hat değerlerim aşağıdaki gibidir. Konu ile ilgili, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar maksimum ne kadar hız alabileceğimi, şu an ne kadar hız alabildiğimi ve sorunun nereden kaynaklandığını yorumlayabilirse çok memnun olurum.

• psychô kullanıcısına yanıt
    Hatttin bir yerinde ariza var upload hizi cok dusmus

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetim ara ara kopmaya başladı ancak modem ışıkları yanmaya devam ediyor. Geçen sabah 5 dklık internet kesilmiş, değişmez dedikleri ip adresi değişti bunun sonucunda. Canlı yayın izliyorum arada bir donuyor, online oyun oynuyordum oyundan düştüm ve aynı zamanda dinlediğim online radyo da durdu. Hepsiburada'ya giriyorum aşağıya indikçe resimleri yavaş yüklüyor. Bu Request timed out. ne oluyor hem hepsi bu şekilde aşağıya 30'a kadar. Yardımcı olabilecek anlayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VvNoT -- 5 Kasım 2022; 12:54:46 >

• Hat değerlerim nasıl?

• ceylanttt C kullanıcısına yanıt

1 günde 45000 den fazla hata almış hattın. Hızını daha fazla yükseltirsen çook daha fazla hata alırsın. bundan daha yüksek hız almaya çalışmamalısın

• Son 1 haftadır İnternette çok sık kopma yaşamaya başladım. Ekipler geldi. Sokaktaki kutudan 79 mbps ölçüm yaptılar. Ben evde hız testi ile en fazla 58 mbps görüyorum. Kopmanın sebebi eve gelen kablo olabilir mi ? 79 mbps ve kopma olmadan bağlantı alabilir miyim ?

• Beyler 4 gün içerisinde daireme kadar fiber optik çekildi. Bir şey dikkatimi çekti araştırdığım kadarıyla fiber optik hizmette SNR değeri yok sanırım? Birde merak ettiğim diğer soru VDSL’de iken speedtest verilerine göre pingim 10-20 arası geziyordu. Şimdi ping 5-6 arası oldu jitter 0-1 arası gidip geliyor ping 1 olması için hangi durumun oluşması lazım? Lütfen aydınlatın

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Türk Telekom kadar kötü bir firma yok bilerek hız düşürmelerini mi dersin altyapılarının iğrençliği mi dersin. Sürekli paket kaybı yaşıyorum oyunlarda. Hızımı düşürmeli miyim?

evet hızını düşürürsen paket kayıpları azalır diye düşünüyorum

hızı düşürmeden paket kayıplarını azaltmanın bir yolu var mı acaba?

ek olarak openwrt firmware kullanıyorum oradan yapılacak bir ayar var mı?

Kablolarda ek falan varsa onları düzeltebilirsin belki. Ama sanmıyorum yani pek bir çare yok. Hızını 10 mbit civarı düşürttürürsen paket kayıpların azalır

Hızımı sqm ile sınırladığım zaman değişen bir şey olmuyor, evet pingi ciddi anlamda düşürüyor fakat paket kaybını önlemiyor. En azından benim tarafımdan öyle görünüyor. Mesela akşamları modemi kapatıp açmadan hiç bir şekilde kullanamıyorum İnterneti çünkü İnternet kullanılamaz derecede kötüleşiyor. Türk telekomdan bir ekip gelip kontrol etti, bir sorun yok dediler gittiler. Yıl olmuş 2022 henüz düzgün bir İnternet altyapısı olmayan yerler var ve bulunduğum lokasyonda onlardan biri.

Sqm mi, o senin modende hızını limitliyor, öyle olmaz. Türk Telekomu ara, hızım yüksek olduğu için kopma ve ping sorunu yaşıyorum, hızımın biraz düşürülmesini istiyorum de. Teknik ekipler hızını düşürür.
    Sen düşürmek istiyorsan snr ayarlı modem alman lazım, keenetic veya asus

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.