Şimdi Ara

Hastayım!! Ateşim vaR. Halsizim..YaRdmm!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
33.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARkadaşlar dün okuldan geldim üzerimde yüksek bi kas ağrısı(halsizlik) ortaya çıktı.Saat 23.00 gibide yüksek ateşim oldu.Ateş düşüremiyorum.Halsizligimde fazla geçmio.Ağrı kesici ateş düşürücü hap attım aralıklı 2 tane. FAzla bı faydası olmadı.Nasıl geçirebilirim bu hastalıgı.Bu hafta sınav haftası ayakta olmam gerek.Doktora gitsem ne der? Ne ilaçları verir?

• H1N1 olmasın sakın? Ateşin düşmesse bi doktora görün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizSupra

H1N1 olmasın sakın? Ateşin düşmesse bi doktora görün...
    nasıl düşürüceğimi bilmiorumki.Sadece alnıma koltuk altlarıma ıslak bez koyuyorum.Var mıdır baska taktıgı? Bide ılık duş aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizSupra

benzer şikayetlerle bende gittim serum filan verdiler öle ateşimi düşürdüler bi doktora git
  • Arkadaşım okulda bize Domuz Gribi hakkında bilgiler verilmişti.Hepsi seninkine uyuyor.Doktora gıtmende fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şg

Arkadaşım okulda bize Domuz Gribi hakkında bilgiler verilmişti.Hepsi seninkine uyuyor.Doktora gıtmende fayda var
    ya domuz gribinde affedersiniz ishal,bulantı ve kusma gıbı belırtıler var.Bende yok bunlar ama.Birde burnum akmıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosted

ya domuz gribinde affedersiniz ishal,bulantı ve kusma gıbı belırtıler var.Bende yok bunlar ama.Birde burnum akmıyo.

Alıntıları Göster
    öksürük var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makina Soğuk

öksürük var mı?

Alıntıları Göster
    ara sıra gıcıktutuo bogazıma balgam gelıo.Ama 1 saatte bır felan oksuruyorum.Yanı genelde konusunca yada gülüce :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makina Soğuk

öksürük var mı?

Alıntıları Göster
    Eğer kendine güveniyosan h1n1 olmadığın konusunda,ozaman sirke sür koltuk altlarına.Kokusu bayar biraz ama faydası olur kesin.Alnına felan sür birazda sonra ılık duş al.Ve sürekli yürü,yürümek ateşin çıkmasını engeller...Başka bi çözümü de yok sanırım.
  • quote:

her domuz gribi vakası gorulen insanda ishal olmuyor diye biliyorum. Bence en yakın zamanda doktora görün.Bu aralar Normal grip olsak bile aaa domuz gribimi diyoruz haklı olarak Ayrıca bu hastalıgı bol C vitamını ve bol su tuketımıyle atlatanlar var fakat Hastalık ileride Zatüreye dönüşebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

Buyir
  • quote:

quote:

her domuz gribi vakası gorulen insanda ishal olmuyor diye biliyorum. Bence en yakın zamanda doktora görün.Bu aralar Normal grip olsak bile aaa domuz gribimi diyoruz haklı olarak Ayrıca bu hastalıgı bol C vitamını ve bol su tuketımıyle atlatanlar var fakat Hastalık ileride Zatüreye dönüşebiliyor.

Alıntıları Göster
    quote:

ya zatüre olucagımı.Cunku ben sinüzit hastasıyım.Her yıl belırlı gunlerde bu oluyo ve doktora gıttıgımde 3 serum ve 5-8 iğneden aşağı vermıyo.Ama cok kötü hastalanıyorum.Sımdı sinüzit degilim ama ona yakın ve ondan daha daha az rahatsızlıgım var.Sadece ateşime ve halsizligime bi çare bulunsa yeter.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster

bilmeyenler bilgilensin.. terazime tıklayın yorum yapmayanın linki ölsün,

• quote:

quote:

ya zatüre olucagımı.Cunku ben sinüzit hastasıyım.Her yıl belırlı gunlerde bu oluyo ve doktora gıttıgımde 3 serum ve 5-8 iğneden aşağı vermıyo.Ama cok kötü hastalanıyorum.Sımdı sinüzit degilim ama ona yakın ve ondan daha daha az rahatsızlıgım var.Sadece ateşime ve halsizligime bi çare bulunsa yeter.

Halsizlik Her zaman oluyormu? Oluyorsa bi kan testi yaptırman da yarar var.Bende halsizlikten şikayetciydim.Doktor Demir hapı vermıstıFakat yok sımdı var diyorsan Herkez gibi hasta oldun gibime geliyor.Yine söylüyorum doktora gıtmende fayda var.İstiyorsan 1gün bekle Belirtiler devam ederse gidersin

• quote:

quote:

quote:

Halsizlik Her zaman oluyormu? Oluyorsa bi kan testi yaptırman da yarar var.Bende halsizlikten şikayetciydim.Doktor Demir hapı vermıstıFakat yok sımdı var diyorsan Herkez gibi hasta oldun gibime geliyor.Yine söylüyorum doktora gıtmende fayda var.İstiyorsan 1gün bekle Belirtiler devam ederse gidersin

Alıntıları Göster
    evet öle yapmayı dusunuyorum.Bugun atesı dusurmeye felan ugrascam.Olmadı yarın gıderım doktora.

• quote:

evet öle yapmayı dusunuyorum.Bugun atesı dusurmeye felan ugrascam.Olmadı yarın gıderım doktora.

Alıntıları Göster
    Sağlık Bakanlığı sitesinde domuz gribi belirtileri gerçi arkadaş yukarda karşılaştırmalı olarak daha açıklayıcı vermiş ama olsun
    Domuz gribinin belirtileri, insanlarda görülen grip belirtilerine benzerdir. Bunlar:
    Ateş,
    Öksürük,
    Boğaz ağrısı,
    Yaygın vücut ağrısı,
    Baş ağrısı,
    Üşüme ve
    Yorgunluk
    gibi belirtileri içermektedir. Bazı vakalarda kusma ve ishal de görülebilmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Kobaruon

Sağlık Bakanlığı sitesinde domuz gribi belirtileri gerçi arkadaş yukarda karşılaştırmalı olarak daha açıklayıcı vermiş ama olsun
    Domuz gribinin belirtileri, insanlarda görülen grip belirtilerine benzerdir. Bunlar:
    Ateş,
    Öksürük,
    Boğaz ağrısı,
    Yaygın vücut ağrısı,
    Baş ağrısı,
    Üşüme ve
    Yorgunluk
    gibi belirtileri içermektedir. Bazı vakalarda kusma ve ishal de görülebilmektedir

Alıntıları Göster
    quote:

Ateş,
    Öksürük,
    Boğaz ağrısı,
    Yaygın vücut ağrısı,
    Baş ağrısı,
    Üşüme ve
    Yorgunluk

bu belırtılerden sadece ates oksuruk vucut agrısı var.

• quote:

quote:

Ateş,
    Öksürük,
    Boğaz ağrısı,
    Yaygın vücut ağrısı,
    Baş ağrısı,
    Üşüme ve
    Yorgunluk

bu belırtılerden sadece ates oksuruk vucut agrısı var.

Alıntıları Göster
    banada aynisi oldu yazilarini okurken 'bu topici ben ne mi actim?' diye sordum kendi kendime. domuz gribinden supheleniyorum bende ama doktora gitmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: neXuiz

banada aynisi oldu yazilarini okurken 'bu topici ben ne mi actim?' diye sordum kendi kendime. domuz gribinden supheleniyorum bende ama doktora gitmedim

Alıntıları Göster
    Hocam dediklerin şöyle mi;

Baş ağrısı

Burun akıntısı

Balgam gelmesi

Mide'den öksürerek balgam çıkarma ( bu işlem olurken mide de yanma hissi var mı ? )

Çok yüksek ateş ve bazende üşüme

Burun tıkanıklığı

Bunlar bende vardı perşembe gittik, doktor 2 gün rapor yazdı. Ağrı kesici falan yazdı, sadece dinlenmekle geçiyormuş. Yat uyu, uyandığında kendini daha iyi hissedeceksin. Sadece istirahat etmen gerek ancak öyle geçiyor. 3. gün bugün kendimi daha iyi hissediyorum. İnşallah pazartesiye kadar geçer. Yazılılara çalışmam gerek, eksik çok.

Not:

Arkadaşların dediği gibi bol bol su iç. İdrar yolu ile hastalığı atıyorsun böylece. Bence bir doktora görün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 7 Kasım 2009; 11:53:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: !XiR

bilmeyenler bilgilensin.. terazime tıklayın yorum yapmayanın linki ölsün,

Çok teşekkürler gerekli bir liste
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.