Şimdi Ara

Hastane kapısında sigara içmek? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
1
Favori
10.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açık havada ve üst kısımı kapalı olmayan her alanda sigaramı içerim. Özgürlükse benimkide özgürlük, banane sana kokuyorsa veya dokunuyorsa? Bana da milletin kullandığı parfümler kötü kokyuor ve astımımı tetikliyor bişey diyor muyum? Hayır. Devlet gerekli gördüğü yere zaten yapıştırıyor temiz hava sahasını. Ama aynı devlet diyor mu şu şu alanlarda bu bu koku ürününü kullanmak yasak diye? Hayır. Çok rahatsız oluyorsan tak maskeni, hastanedeymişsin ne güzel, hemen temin edebilirsin. Sizinki üzüm yemek değil bağcıyı dövmek bana burda kimse laf salatası yapmasın.

Ot gibi yaşamaya devam edin, bir gün sizi de sarıp içeriz Evelallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stay Away From Me

Açık havada ve üst kısımı kapalı olmayan her alanda sigaramı içerim. Özgürlükse benimkide özgürlük, banane sana kokuyorsa veya dokunuyorsa? Bana da milletin kullandığı parfümler kötü kokyuor ve astımımı tetikliyor bişey diyor muyum? Hayır. Devlet gerekli gördüğü yere zaten yapıştırıyor temiz hava sahasını. Ama aynı devlet diyor mu şu şu alanlarda bu bu koku ürününü kullanmak yasak diye? Hayır. Çok rahatsız oluyorsan tak maskeni, hastanedeymişsin ne güzel, hemen temin edebilirsin. Sizinki üzüm yemek değil bağcıyı dövmek bana burda kimse laf salatası yapmasın.

Ot gibi yaşamaya devam edin, bir gün sizi de sarıp içeriz Evelallah.

Aynen aynen özgürlük bu zaten, aynı mantıkla millet de sokak ortasında küfür etsin, kadına şiddet uygulasın, bize ne dimi başkası rahatsız oluyorsa? parfümlerdeki maddeler sigaradakiler kadar kanserojen değil mi arkadaşım? ayrıca astımlıymışsın üstüne sigara içiyorsun ne güzel başarılar(?) sana hayatta, ayrıca sizin tiryakiliğiniz yüzünden kimse maske takmak zorunda değil.

Hani sözde biz ot gibi yaşayan tarafmışız ya, siz bağımlılar da hayatın tadını çıkaran taraf, aynen öyle, siz 1 paketse 2'ye çıkarın lütfen, biz ot olarak devam edelim hayatımıza

( )

• quote:

Orijinalden alıntı: Gordon Freedos

Ben kendimi bildim bileli, hatta cok oncesinden itibaren sigara icti. Sigarayi bir turlu birakmadi veya kendi deyimiyle birakamadi. Fakat sonunda ne oldu biliyor musunuz?

Akciger kanseri oldu. Bunu ogrendigi an sigarayi birakti. Hastaneye kemoterapi icin gittigimizde de kapi onunde sigara icenlere birlikte sayip sövüp, birlikte kavga ettik.

Son zamanlarina dogru, yani hala konusabilecek durumdayken bana dedigi sey "hayatimdaki en buyuk pismanlik sigara icmekti." oldu.

Simdi kendisi yok.

Ama beni uzen sey su ki; neler cektigini, bu cektigi seyin sigara yuzunden oldugunu bizzat gozuyle goren ve benim bildigim hic kimse sigarayi birakmadi.

Bunu bile bile, %0,001 ihtimalle olacak olsa bile nasil sigara icmeye devam edebiliyorsunuz? Tabi hayatta neyin ne olacagi belli degil. Fakat, bile bile lades olmak gercekten cok enteresan.

Sigara icmeyin. Siz iciyorsunuz diye size kizanlar olursa da bir zahmet kendinizi ve sigarayi savunmayin.

Siz "ben iciyorum. Kanser olacaksam ben olacagim size ne?" diye dusunuyor olabilirsiniz fakat, Allah korusun boyle bir durum ile yuzlesirseniz elinizin ayaginizin tutmadigi zamanlar gelecek. Kustugunuz, nefes alamadiginiz, gecenin bir körü dayanamadiginizda hastaneye gitmeniz gerekecek zamanlar gelecek. İste bu asamada kendi yasaminizin yaninda cevrenizdeki insanlarin hayatini da cok derin etkileyeceksiniz. Ozellikle sizi seven insalarin.

Kimse sizin aci cekerek hayata veda etmenize sahit olmak zorunda degil.

Gec olmadan birakin. Sizinde hayatinizin en buyuk hatasi sigara icmek olmasin.

Salam ve sucuk ile..

Hocam istediğinizi söyleyin, arkadaşların özgürlüğü bu, içene karışmam ama içip sonra dinini savunur gibi savunmak komedi yemin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: babacan0903

Artık abarttığınızı düşünmüyor musunuz? Sıkıldım artık 3 günde bir sigara konusu görmekten. Hele şu "biz de bu havayı içimize çekiyoruz" diyenler ayrı bir komedi zaten. Fabrika dumanları, egzoz gazları bitti; tek sıkıntı sigara öyle mi?

Ayrıca konudaki insanlar görgüsüz insanlar. İnsanların görgüsüzlüğünü sigaraya bağlamak da farklı bir kafa. Ben de içiyorum ama yolda yürürken içmem, duraklarda içmem, kısaca insanların rahatsız olacağı yerlerde içmem. Ben düşünceli bir insanım.

Başkasının görgüsüzlüğünü sigaraya bağlayamazsınız. Sorun sigara değil, insanların görgüsüzlüğü. Otobüs koltuğunu başkaları görgüsüzce indiriyor diye, otobüsü yasaklayalım demek gibi bir şey bu.

Hocam bu soruyu yanıtlamaktan sıkıldım fakat, hayır abartmıyoruz.

Bu havayı biz de içimize çekiyoruz evet bu komedi falan değil, bunu komedi olarak görmek sadistliktir. Siz sanıyor musunuz ki, biz egzoz gazlarını, fabrika dumanlarını ov ye harika diyip karşılıyoruz da sigara tek sorunumuz? kesinlikle öyle değil, en azından ikisinden daha kolay kaçıyoruz, sigarayı adamlar içimize sokuyor zorla.

• Su sigara icenler tam bir zavalli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birader ben sana çözüm yolu sunuyorum sen hala işi çıkmaza sürüklemek istiyorsun. Bi sıkıntın varsa kendi içinde çöz. Bana niye kısıtlama getirmeye çalışıyorsun??
  • quote:

Birader ben sana çözüm yolu sunuyorum sen hala işi çıkmaza sürüklemek istiyorsun. Bi sıkıntın varsa kendi içinde çöz. Bana niye kısıtlama getirmeye çalışıyorsun??

Yazdıklarımı nerenizle okuyorsunuz acaba?

Ben bir bireyim, senin zehrini çekecek köle falan değilim, sen kimsin de buradan insanlara ne yapacaklarını söylüyorsun? asıl sen beni kısıtlamaya çalışıyorsun, bildiğin kendin bir zevk yapacaksın diye bana ne yapacağımı söylüyorsun, bana ne ulan senin zehrini çekmenden? çekeceksen benim sağlığımı etkilemeyeceksin abicim, sana şurada şunu insanca anlatmaya çalışıyorum, sen hala olayı uzatıp bana hakaret etmeye çalışıyorsun, sanki sana farklı bir şey diyormuşum gibi.

Madem içeceksin bu şeyi, etrafındakilere zarar vermeyeceksin abicim bu kadar, sen milletvekili misin, sen kahin misin de millet senin dumanından saklanmak için yöntemler geliştirecek seni uzaklaştırmak yerine?

Şu bencilliğinizi sadece 2 dakikalığına kenara bıraksanız ve kadar pozitifleşirsiniz inanamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Tekel bayinin yaşı tutmadığı için sigara vermediği çocuklar baya hırçınlaşmış :)

Avatar Fight Club, kullanıcı adı Rapsody izmir

Daha ne diyebilirim

Ciddi olarak cevap vereceksem, konuyu açan kişi sizce haksız mı? Çoğunluk sigaranın belli alanlar dışında içilmesini istiyor zaten. Mesela hastane kapısına 50 metre uzaklıkta. Sizi yorumunuz ise bu konudan uzak, yaş ve sigaranın verdiği hava ile yazılmış. Ve bu konulardan olan bıkkınlıktan böyle bir yorum atılmış. Ancak sorunu değiştirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

Birader ben sana çözüm yolu sunuyorum sen hala işi çıkmaza sürüklemek istiyorsun. Bi sıkıntın varsa kendi içinde çöz. Bana niye kısıtlama getirmeye çalışıyorsun??

Ben bir bireyim, senin zehrini çekecek köle falan değilim, sen kimsin de buradan insanlara ne yapacaklarını söylüyorsun? asıl sen beni kısıtlamaya çalışıyorsun, bildiğin kendin bir zevk yapacaksın diye bana ne yapacağımı söylüyorsun, bana ne ulan senin zehrini çekmenden? çekeceksen benim sağlığımı etkilemeyeceksin abicim, sana şurada şunu insanca anlatmaya çalışıyorum, sen hala olayı uzatıp bana hakaret etmeye çalışıyorsun, sanki sana farklı bir şey diyormuşum gibi.

Madem içeceksin bu şeyi, etrafındakilere zarar vermeyeceksin abicim bu kadar, sen milletvekili misin, sen kahin misin de millet senin dumanından saklanmak için yöntemler geliştirecek seni uzaklaştırmak yerine?

Şu bencilliğinizi sadece 2 dakikalığına kenara bıraksanız ve kadar pozitifleşirsiniz inanamazsınız.

Lan sen bireysen ben neyim, kendi ağzınla diyorsun diğer dumanlardan kaçabiliyorum diye, o dumanlardan kaçmayı zorunlu kılıp benim dumanımı sıradanlaştıran durum ne? Kendini daha üst bi insan sınıfına mı koyuyorsun da benim gibi insanları sindirmeye çalışıyorsun? Benden de kaç, kimse ağzına burnuna zorla üflemiyor. Böyle bi durum varsa ara polisi gelsinler tutuklasınlar dürzüleri. Nasıl diğer dumanlardan etkilenmemek için alternatif yollar bulabiliyorsan benim dumanımdan etkilenmemek içinde alternatif yollar BUL. BENİ İLGİLENDİRMİYORSUN!!!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

Lan sen bireysen ben neyim, kendi ağzınla diyorsun diğer dumanlardan kaçabiliyorum diye, o dumanlardan kaçmayı zorunlu kılıp benim dumanımı sıradanlaştıran durum ne? Kendini daha üst bi insan sınıfına mı koyuyorsun da benim gibi insanları sindirmeye çalışıyorsun? Benden de kaç, kimse ağzına burnuna zorla üflemiyor. Böyle bi durum varsa ara polisi gelsinler tutuklasınlar dürzüleri. Nasıl diğer dumanlardan etkilenmemek için alternatif yollar bulabiliyorsan benim dumanımdan etkilenmemek içinde alternatif yollar BUL. BENİ İLGİLENDİRMİYORSUN!!!

Pekala, bak şimdi, diğer dumanlardan neden kaçabiliyorum? çünkü egzoz dumanı diyelim, araba kaldırıma girip zorla sana koklatmıyor dumanı, ama sen diyelim yolda giderken bir sigara yaktın ve üfledin, o duman etrafındaki herkes yayılıyor, ve abicim o dumanlardan nasıl kaçıyorum? arabadan zaten kaçarsın ne de olsa kaldırımdan gitmiyorlar, fabrika da dibinde durmuyor, senin durumun tamamen farklı, sen benim yürüdüğüm yolda salıyorsun o dumanı, yani zorla koklatıyorsun bana, sen örnekteki gibi cafe vs. bir yerde iç kim bir şey diyebilir? eğer yolda sigara yakıp üflemiyorsan üstüne alınma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Tekel bayinin yaşı tutmadığı için sigara vermediği çocuklar baya hırçınlaşmış :)

Avatar Fight Club, kullanıcı adı Rapsody izmir

Daha ne diyebilirim

Ciddi olarak cevap vereceksem, konuyu açan kişi sizce haksız mı? Çoğunluk sigaranın belli alanlar dışında içilmesini istiyor zaten. Mesela hastane kapısına 50 metre uzaklıkta. Sizi yorumunuz ise bu konudan uzak, yaş ve sigaranın verdiği hava ile yazılmış. Ve bu konulardan olan bıkkınlıktan böyle bir yorum atılmış. Ancak sorunu değiştirmiyor.

Hocam arkadaşın yazdığı tamamen yanlış maalesef, hayatımda bir kez bile gitmedim bir yerden sigara almaya, gitmem de.

• İyi prim kastım haa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigara yasaklanırsa neyden vergi alacaklar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Todd

İyi prim kastım haa

Hocam yalnız cidden konu 9 sayfalık oldu sizin mesaj da uçtu gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikenlikaktüs

sigara yasaklanırsa neyden vergi alacaklar ?

Motorlu araçlardan yüklü bir miktarda alıyorlar.
  • Güncel.
  • Ne yazık ki oluyor öyle.. Türk insanı insan değil ki, hayvan bile değil aslında, bir tür amip, öglena ya da kamcılı yaratık..

Adamın biri husky köpeğin ayaklarına asit atmış gece gece görüp şok oldum.. kemikler bile erimiş lan böyle şey görmedim!! nasıl ağlıyordu dört bacağı da mahvolmuş güzelim hayvanın!

bir diğer kansız almış köpeği otoyol'a bırakıyor.. 1 dakika içinde üstünden kamyon geçti!

Biri almış arabayla tilkiyi param parça etmiş..

Nereden nereye bağladım ama neyse..
  • Hastane kapısında sigara içilmesi ve orada durulması yanlış. Bahçede ve kafede bolca yer oluyor zaten. Ben hiçbir zaman hastane kapısında içmedim bahçede oturur içerdim ayrıca tavsiyem bırakın şu laneti.

Ben bırakalı 46 gün oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Ne yazık ki oluyor öyle.. Türk insanı insan değil ki, hayvan bile değil aslında, bir tür amip, öglena ya da kamcılı yaratık..

Adamın biri husky köpeğin ayaklarına asit atmış gece gece görüp şok oldum.. kemikler bile erimiş lan böyle şey görmedim!! nasıl ağlıyordu dört bacağı da mahvolmuş güzelim hayvanın!

bir diğer kansız almış köpeği otoyol'a bırakıyor.. 1 dakika içinde üstünden kamyon geçti!

Biri almış arabayla tilkiyi param parça etmiş..

Nereden nereye bağladım ama neyse..

Off hocam off aynen maalesef böyle iğrenç varlıkların, neyse içimden geçenleri söylesem ban yerim, şunu diyeyim, dünyaya son model bir dexter gerek, eğer ben olsaydım, bunun gibileri kaçırırdım, zevk içinde etkisiz hale getirirdim, parazitler.Hayvanlar gibi masum canlılara kim zarar verebilir ulan? ben yanına geldiğim güvercin kaçtı diye üzülüyorum

• Tamam kardeşim sigara yasaklansın, peki sen insan olarak üstüne düşen her şeyi yapıyor musun; mesela sokak arasında hız yapma diyor, bakiyorsun, son sürat; belli alanda korna çalma diyor, adam çalmakla yetmiyor bir de yamuk kafasını çıkarıp yırtınırcasına bağırıp çağırıyor; sokağa tükürüyor; kadına laf atıyor. Sence hangi birini düzelteceksin, bu mümkün mü? Bir de çıkmış, insan sağlığına zarar verir mi diyor? Her şeyin baş belası stres, bunu napacağız. Yanlış anlama sana sitemim yok, sitem de değil, haddim hiç değil. Sadece bir davranışı yüzünden bir insanı yerin dibine sokmak ya da hakaret etmek. İşin özü bizler birey olarak, üstümüze düşeni gerçekten yapıyor muyuz? Kusursuz insan yoktur, kusurunun farkında olan ve olmayan insanlar vardır.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.