Şimdi Ara

Hastane kapısında sigara içmek? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
1
Favori
10.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msmart

quote:

Orijinalden alıntı: bisikletini satan bilge

quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psman

quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Sigara icenlerin genelinde ilginc bir vurdumduymazlik var. Sigarada empati yapmayi engelleyen bilesenler var sanirim.

Hatta yukarida artilanmis (!) bir mesaj da var, “cok abartiliyormus sigara karsitligi” destek de goruyor.

Birinin kendini sigarayla zehirlemesi umurumuzda degil, bizi ilgilendiren sizlerin bizi de zehirlemeniz. Zor olacak ama biraz empati. Hastasiniz, coluk cocugunuz var, yasli anne bababiz var. Hastane ya da herhangi baska bir toplu yasam alanina girerken bir duman bulutunun icinden gecmek zorunda kaliyorsunuz...

Sigara icmek ozgurluk degil tamamen baskalarinin ozgurlugunu gasptir. Acik alanlarda da yasak gelmeli ve caydirici cezalar verilmelidir.

Bizim bundan tiksinmemizi bir tür hakaret olarak algılıyorlar sanırım, yani bu kadar iğrenç bir işi kendilerine konduramadıklarından dolayı olayı normalleştirme yoluna gidiyorlar, bir tür aşağılık kompleksi aslında.

Adamların hayatta hiçbir başarısı yok, tek başarıları bu sigara denen şeye para yatırıp içmek ve kendilerini zehirlemek, ve aşağılık kompleksinin sebep olduğu asosyallik ve özgüvensizliği kendileri gibi olanlar ile bir çevre oluşturarak gizlemeye çalışıyorlar. Bir nevi olmak istedikleri kişiyi bir sürüyü takip ederek gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Hiç gülesim yoktu vallahi. ''Kendileri gibi bir çevre oluşturup sürüyü takip ederekten''
    Sen uçmuşsun dostum. Ellerini klavyeden çek, bi sigara yak ve rahatla...

Dostum sigara da seni uçurmuş sanırım bayağı, dakika başı sigara diyorsun, 10 kelimelik bir mesajının 3'ü sigara, tahmin ettiğime göre muhtemelen günde en az 1 paket bitiriyorsun, ve düzenli olarak nargile çekiyorsun, ne diyeyim bize bulaştırmıyorsan hayat sana güzel(?).

Günde 1,5 2 paket sigara içerim. Bırakmaya çalıştım ama olmadı.. Çünkü çok güzel ve ölene kadar içmeyi düşünüyorum. Bence başkalarının hayatını takıntı yapmak yerine kendi kötü alışkanlıklarına eğilirsen enerjini daha doğru harcamış olursun..
    Burada yazı yazarak kinlenip duracağına aynaya bakmanı öneririm sana..

günde iki paket içerim 21 yıl dır aynı markayı içerim
    sizene sizin paranızla mı içiyorum kendi cebim den ödüyorum
    diyerek destek vermek istedim

Aynen senin paran, benim param benim paramdır, yani sana karışamam kardeşim. Fakat sen bu sigaranın dumanını üzerime üflersen o zaman işler değişir, konunun özeti de budur zaten, 11 sayfadır adamlara laf anlatmaya çalışıyorum, neyse ki sabırlı adamım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dil Filozofu

Gün geçmiyor ki sigara içenler ölsün konusu açılmasın. Bence de idam edilmeliyiz. Giyotin geri gelmeli ve daha birsürü şey...

Dediklerinizin ironik kısmı sigara tüketerek zaten kendinizi öldürüyorsunuz;idam ediyorsunuz.Bunun yanında başka masum insanları da pasif içici yaparak onlara da zarar veriyorsunuz. O yüzden giyotini getirmemize gerek yok,siz kendiniz neden oluyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msmart

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psman

quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Sigara icenlerin genelinde ilginc bir vurdumduymazlik var. Sigarada empati yapmayi engelleyen bilesenler var sanirim.

Hatta yukarida artilanmis (!) bir mesaj da var, “cok abartiliyormus sigara karsitligi” destek de goruyor.

Birinin kendini sigarayla zehirlemesi umurumuzda degil, bizi ilgilendiren sizlerin bizi de zehirlemeniz. Zor olacak ama biraz empati. Hastasiniz, coluk cocugunuz var, yasli anne bababiz var. Hastane ya da herhangi baska bir toplu yasam alanina girerken bir duman bulutunun icinden gecmek zorunda kaliyorsunuz...

Sigara icmek ozgurluk degil tamamen baskalarinin ozgurlugunu gasptir. Acik alanlarda da yasak gelmeli ve caydirici cezalar verilmelidir.

Bizim bundan tiksinmemizi bir tür hakaret olarak algılıyorlar sanırım, yani bu kadar iğrenç bir işi kendilerine konduramadıklarından dolayı olayı normalleştirme yoluna gidiyorlar, bir tür aşağılık kompleksi aslında.

Adamların hayatta hiçbir başarısı yok, tek başarıları bu sigara denen şeye para yatırıp içmek ve kendilerini zehirlemek, ve aşağılık kompleksinin sebep olduğu asosyallik ve özgüvensizliği kendileri gibi olanlar ile bir çevre oluşturarak gizlemeye çalışıyorlar. Bir nevi olmak istedikleri kişiyi bir sürüyü takip ederek gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Hiç gülesim yoktu vallahi. ''Kendileri gibi bir çevre oluşturup sürüyü takip ederekten''
    Sen uçmuşsun dostum. Ellerini klavyeden çek, bi sigara yak ve rahatla...

Dostum sigara da seni uçurmuş sanırım bayağı, dakika başı sigara diyorsun, 10 kelimelik bir mesajının 3'ü sigara, tahmin ettiğime göre muhtemelen günde en az 1 paket bitiriyorsun, ve düzenli olarak nargile çekiyorsun, ne diyeyim bize bulaştırmıyorsan hayat sana güzel(?).

Günde 1,5 2 paket sigara içerim. Bırakmaya çalıştım ama olmadı.. Çünkü çok güzel ve ölene kadar içmeyi düşünüyorum. Bence başkalarının hayatını takıntı yapmak yerine kendi kötü alışkanlıklarına eğilirsen enerjini daha doğru harcamış olursun..
    Burada yazı yazarak kinlenip duracağına aynaya bakmanı öneririm sana..

günde iki paket içerim 21 yıl dır aynı markayı içerim
    sizene sizin paranızla mı içiyorum kendi cebim den ödüyorum
    diyerek destek vermek istedim

Aynen senin paran, benim param benim paramdır, yani sana karışamam kardeşim. Fakat sen bu sigaranın dumanını üzerime üflersen o zaman işler değişir, konunun özeti de budur zaten, 11 sayfadır adamlara laf anlatmaya çalışıyorum, neyse ki sabırlı adamım.

ben de blok lu adam hala yazabiliyor nasıl bir dilemmadır yaw

bloklu insan a cevaben işte okuyabilirse
    kimsenin üzerine falan duman üflemem efendiliğim korurum
    aheste hayellerini buraya taşıma
    kısaca anlatıyım
    üzerime duman üfleyecek adamın gırtlağına dirseğimi indiririm
    30 sene gırtlağına gömülü pipet emer
    ahlak ve kanunlar çerçevesinde her canlıya saygım sonsuzdur

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilectio Sapientiae

quote:

Gün geçmiyor ki sigara içenler ölsün konusu açılmasın. Bence de idam edilmeliyiz. Giyotin geri gelmeli ve daha birsürü şey...

Dediklerinizin ironik kısmı sigara tüketerek zaten kendinizi öldürüyorsunuz;idam ediyorsunuz.Bunun yanında başka masum insanları da pasif içici yaparak onlara da zarar veriyorsunuz. O yüzden giyotini getirmemize gerek yok,siz kendiniz neden oluyorsunuz.

kendi evim de tek başıma yaşıyorum
    ailem yok arkadaşım yok
    kamu alanlarında içmiyorum
    toplu taşıma kullanmıyorum
    teknemle uluslararası sulara açılıyor sonra içiyorm
    kendikendimi zehirliyorum var mı ötesi

nerede ironi

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilectio Sapientiae

quote:

İlk kısım doğru fakat umrumda değil, adam kendini bunu yapacaksa zaten bu beni ilgilendirmez.İkinci kısım tamamen doğru, yahu adam kendini öldürecek diye bende planın içine giriyorum, var mı böyle bir şey?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jason Todd

Sigara yasaklanmalı diyenler artı butonuna nazikçe tıklıyor

Hocam ben hunharca tıkladım.
    Olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaydonunAbisi

quote:

Orijinalden alıntı: Jason Todd

Sigara yasaklanmalı diyenler artı butonuna nazikçe tıklıyor

Hocam ben hunharca tıkladım.
    Olur mu?

• HaydonunAbisi kullanıcısına yanıt
    Nazikçe tıklasanız daha iyiydi ama neyse artı artıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Çok abartıyosunuz şu sigara karşıtlığını ya cidden.

Biraz beynini kullan seninde kalp rahatsızlığın yada nefes darlığın olsaydı sigara düşmanlarının en başında sen gelirdin.Biraz empati yap beynine oksijen yerine sigara dumanı gidiyor belli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu sigara içenler neyi ispatlamaya çalışıyor.Bide böyle sonradan özenti olup içenler varya açıyorum halinize kendini bir gruba dahil etmeye çalışıyorlar.Ot içenlere bişey demiyorum zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Flag_Ship_Killer

quote:

Biraz beynini kullan seninde kalp rahatsızlığın yada nefes darlığın olsaydı sigara düşmanlarının en başında sen gelirdin.Biraz empati yap beynine oksijen yerine sigara dumanı gidiyor belli

Hey be ağzına sağlık hocam, keşke anlayabilseler şunu.
  • Flag_Ship_Killer F kullanıcısına yanıt
    Bu su icenler neyi kanitlamaya calisiyor peki? Ya da yemek yiyenler.

Dostum anlamadiginiz su bence. Bu sigara bagimlilari icin o kadar siradan ki. O siradanlikla bir sey kanitlayamayacagini kanitlamadigini biliyordur zaten. Boyle bir durum varsa mubtemelen ilkokul lise cevresiyle muhattapsiniz. Tabi bir de bazi aptal saptal video yayincilari var. Video basindan sonuna kadar sigara iciyor tipler(twitch periscope omegle vs). Her neyse ama dedigim gibi cogu insan soyle havali miyim boyle cool muyum diye sormanin farkinda dahi olmuyordur.

Bu siradanlik da maalesef sokakta hastane onunde icme durumunu onumuze getiriyor. Ve maalesef sigara siradan olmaya devam ettikce yasaklar da dahil hicbir cozum bulunamayacak. Olmasi gereken sigara icenin toplumdan biraz daha uzak olarak bunu yapmasi. Icmeyenlerin ise sakince uyarmasi ya da iki adim oteye gitmesi. Bunu yaptiginizda karsidaki anlamiyorsa o zaman saldirganlasin. Ama diger turlusunun zarari da sigara kadar kotu. Manyagin birisi bicagi takar. Sakatliginizla kalirsiniz. Burasi turkiye.

Tabi yine de hayat sizin. Ehe.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Genccizer

Dostum anlamadiginiz su bence. Bu sigara bagimlilari icin o kadar siradan ki. O siradanlikla bir sey kanitlayamayacagini kanitlamadigini biliyordur zaten. Boyle bir durum varsa mubtemelen ilkokul lise cevresiyle muhattapsiniz. Tabi bir de bazi aptal saptal video yayincilari var. Video basindan sonuna kadar sigara iciyor tipler(twitch periscope omegle vs). Her neyse ama dedigim gibi cogu insan soyle havali miyim boyle cool muyum diye sormanin farkinda dahi olmuyordur.

Bu siradanlik da maalesef sokakta hastane onunde icme durumunu onumuze getiriyor. Ve maalesef sigara siradan olmaya devam ettikce yasaklar da dahil hicbir cozum bulunamayacak. Olmasi gereken sigara icenin toplumdan biraz daha uzak olarak bunu yapmasi. Icmeyenlerin ise sakince uyarmasi ya da iki adim oteye gitmesi. Bunu yaptiginizda karsidaki anlamiyorsa o zaman saldirganlasin. Ama diger turlusunun zarari da sigara kadar kotu. Manyagin birisi bicagi takar. Sakatliginizla kalirsiniz. Burasi turkiye.

Çok doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

quote:

Orijinalden alıntı: Wisrty

Sigara dumanı tesiri bu kadar hızlı olmaz bi kapı önünden geçerken biraz dumana maruz kaldığınız için ne hasta olursunuz ne de orada düşüp ölürsünüz. abartmayın.

Çok el bebek gül bebek büyümediğimizden midir bilmiyorum ama bana böyle şeyler basit geliyor, ağzımı açıp lafımı edeceğim şeyler değil.

Yazı yazabildiğine göre okuma yazman var.

Demek ki anlama kapasiten çok düşük. Odaklanma sorunun var mı ya da zihin bulanıklığı ? Peki olayları kavramları bağdaştırabiliyor musun ?

Orası hastane ya hani orada, her kalabalıkta olduğu gibi, astımı, akciğer rahatsızlığı olan gelebilir. Akciğer nefes aldığımızda havanın depolandığı organımız. Astımlı birisi ordan geçerse rahatsızlanır. Rahatsızlanır dediğim nefesi sıkışabilir yani boğulabilir ciddi bir durum yani. Eğer böyle olursa ilacını kullanmak durumunda kalabilir. Arkadaş da bu yüzden konuyu açmış. Rahatsızım demiş. Hala anlamadıysan boşver anlamaya çalışma sen söyleneni yap sigaraya nasıl başladıysan bu sefer de sana içme şeklini söylüyoruz, öğretiyoruz.

Önce hakaret etmeden birisi ile konuşmayı öğren, o yaşa gelmen epey uzun sürecek ya neyse, sonra ben senin mesajını okurum. Edebini bilmeden cevap veren 20 yaşındaki çocukları umursayacak yaşta değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atropyn

"içeri girerken bildiğin nefesim kesildi dumandan o an öyle bir korktum ki öleceğimi sandım"

:D eee başka

Öyle bir anlatmış ki canlı canlı cehennemi yaşadım. :D

Bir şeyi de abartmayın be kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: All Nightmare

quote:

Orijinalden alıntı: atropyn

"içeri girerken bildiğin nefesim kesildi dumandan o an öyle bir korktum ki öleceğimi sandım"

:D eee başka

Öyle bir anlatmış ki canlı canlı cehennemi yaşadım. :D

Bir şeyi de abartmayın be kardeşim

Senin de nefes problemin varken bende sana zorla kanserojen duman koklatayım anlarsın, bu hastalığa sahip olmayanların anlaması zordur.
  • quote:

Üniversite 4. Siniftaydım ve hala ozentilik yapıp sigara içenler veya başlayanlar mevcut adamlar kendilerini zehirliyor üstelik başkasınıda zehirliyor 1 hafta arkadaşların evinde kaldım 5-6 kişi birden sigara içiyor ölüyordum az daha,kalbim sıkıştı hiçte oralı olmuyorlar kapıyı açayım rahatsızım diyorum üşüyorum diyorlar en sonunda çekip gittim.Boyle insanlara her türlü rahatsızlık mustehak kanser olsunlar umrumda olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flag_Ship_Killer -- 24 Ocak 2018; 23:57:20 >

• quote:

quote:

Üniversite 4. Siniftaydım ve hala ozentilik yapıp sigara içenler veya başlayanlar mevcut adamlar kendilerini zehirliyor üstelik başkasınıda zehirliyor 1 hafta arkadaşların evinde kaldım 5-6 kişi birden sigara içiyor ölüyordum az daha,kalbim sıkıştı hiçte oralı olmuyorlar kapıyı açayım rahatsızım diyorum üşüyorum diyorlar en sonunda çekip gittim.Boyle insanlara her türlü rahatsızlık mustehak kanser olsunlar umrumda olmaz

Hocam aynı durumdayız, keşke böyle insanlardan tamamen uzak durabilsek.

• quote:

quote:

quote:

Hey be ağzına sağlık hocam, keşke anlayabilseler şunu.

Millette kafa yokki anlasın ne kadar anlatsak ta boş.Neyse bir kaç yıla hastalıklar ortaya çıkmaya başlayınca ağlamayada başlarlar.Keşke içmeseydim diyecekler ama artık herşey için çok geç olacak.Kazanan kim olacak peki tabiki de biz onlar baştan kaybetmişler çünkü

• Çok pis geliyor lanetin kokusu. Velevkin hasta insana daha da bir kötü

Farenjit ve nefes darlığı nedeniyle bıraktım yaklaşık 1 yıl olacak ve şuan hayatımda hiç içmemiş biri gibi kokusundan midem bulanıyor

Hele içtikten sonra sakala bıyığa sinen o küllük kokusu.. 😂

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.