Şimdi Ara

Hastane kapısında sigara içmek? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
1
Favori
10.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
192 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flag_Ship_Killer

quote:

Orijinalden alıntı: Moving On

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Çok abartıyosunuz şu sigara karşıtlığını ya cidden.

Biraz beynini kullan seninde kalp rahatsızlığın yada nefes darlığın olsaydı sigara düşmanlarının en başında sen gelirdin.Biraz empati yap beynine oksijen yerine sigara dumanı gidiyor belli

Hey be ağzına sağlık hocam, keşke anlayabilseler şunu.

Millette kafa yokki anlasın ne kadar anlatsak ta boş.Neyse bir kaç yıla hastalıklar ortaya çıkmaya başlayınca ağlamayada başlarlar.Keşke içmeseydim diyecekler ama artık herşey için çok geç olacak.Kazanan kim olacak peki tabiki de biz onlar baştan kaybetmişler çünkü

Hocam bir de kendilerini savunuyorlar ya hayata bir kez geliyoruz diye, anlamadıkları şu biz içmeyenler olarak sadece uzun yaşamayı değil sağlıklı yaşamayı istiyoruz, mesela onlarla aynı yaştayken onlar hastanelerde sürünürken biz dünyayı geziyor olacağız, aktif ve sağlıklı bir hayat yaşıyor olacğaız.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Genccizer

Bu su icenler neyi kanitlamaya calisiyor peki? Ya da yemek yiyenler.

Dostum anlamadiginiz su bence. Bu sigara bagimlilari icin o kadar siradan ki. O siradanlikla bir sey kanitlayamayacagini kanitlamadigini biliyordur zaten. Boyle bir durum varsa mubtemelen ilkokul lise cevresiyle muhattapsiniz. Tabi bir de bazi aptal saptal video yayincilari var. Video basindan sonuna kadar sigara iciyor tipler(twitch periscope omegle vs). Her neyse ama dedigim gibi cogu insan soyle havali miyim boyle cool muyum diye sormanin farkinda dahi olmuyordur.

Bu siradanlik da maalesef sokakta hastane onunde icme durumunu onumuze getiriyor. Ve maalesef sigara siradan olmaya devam ettikce yasaklar da dahil hicbir cozum bulunamayacak. Olmasi gereken sigara icenin toplumdan biraz daha uzak olarak bunu yapmasi. Icmeyenlerin ise sakince uyarmasi ya da iki adim oteye gitmesi. Bunu yaptiginizda karsidaki anlamiyorsa o zaman saldirganlasin. Ama diger turlusunun zarari da sigara kadar kotu. Manyagin birisi bicagi takar. Sakatliginizla kalirsiniz. Burasi turkiye.

Tabi yine de hayat sizin. Ehe.

Üniversite 4. Siniftaydım ve hala ozentilik yapıp sigara içenler veya başlayanlar mevcut adamlar kendilerini zehirliyor üstelik başkasınıda zehirliyor 1 hafta arkadaşların evinde kaldım 5-6 kişi birden sigara içiyor ölüyordum az daha,kalbim sıkıştı hiçte oralı olmuyorlar kapıyı açayım rahatsızım diyorum üşüyorum diyorlar en sonunda çekip gittim.Boyle insanlara her türlü rahatsızlık mustehak kanser olsunlar umrumda olmaz

Hocam aynı durumdayız, keşke böyle insanlardan tamamen uzak durabilsek.

Aynen

Hadi bizi geçtim ozon tabakasını deliyorlar,bu dünyada 7 milyar insan var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: All Nightmare

quote:

Orijinalden alıntı: atropyn

"içeri girerken bildiğin nefesim kesildi dumandan o an öyle bir korktum ki öleceğimi sandım"

:D eee başka

Öyle bir anlatmış ki canlı canlı cehennemi yaşadım. :D

Bir şeyi de abartmayın be kardeşim

Senin de nefes problemin varken bende sana zorla kanserojen duman koklatayım anlarsın, bu hastalığa sahip olmayanların anlaması zordur.

Dostum eleştirmekte haklısın ama abarttığına adım gibi eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atropyn

"içeri girerken bildiğin nefesim kesildi dumandan o an öyle bir korktum ki öleceğimi sandım"

:D eee başka

Öyle bir anlatmış ki canlı canlı cehennemi yaşadım. :D

Bir şeyi de abartmayın be kardeşim

Senin de nefes problemin varken bende sana zorla kanserojen duman koklatayım anlarsın, bu hastalığa sahip olmayanların anlaması zordur.

Dostum eleştirmekte haklısın ama abarttığına adım gibi eminim.

Hocam konunun bazı yerlerinde abartmış olabilirim fikrinize saygım sonsuz, fakat nefes konusu inanın dediğim kadar var.

• Up.
  • Ben içerim boğulan boğulsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flag_Ship_Killer F kullanıcısına yanıt
    Ben kullaniyorum hocam. Elimden geldigince bu tarz konularda hassasiyet gostermeye calisiyorum. -Cunku gercekten disariya ne biraktigini biliyorum. Gunde 2 kez odanin tozunu aliyorum. Yarim saatligine cami aciyorum. Kokusu dumani izmariti derken keyiften cok eziyete donusuyor. Bunu baskalarina bulastirmanin da bir anlami yok.- baska herhangi bir konuda ben de bana karsi boyle davranilmasini bekliyor olabiliyorum. Konu sigara olsun olmasin. Bu tarz inceliklerden yoksun insanlarla muhatap olmamaya calisiyorum. Cunku en basit gorgu olgusunu dahi bilmeyenlerin diger herhangi bir seyleri bilmesi namumkun. Evi terk etmekle iyi yapmissiniz bence.

Ha su da var. Bir tek okula giderken otobus sirasinda dikkat etmiyorum. Cunku ben sirami terk ettigim zaman arkamdakiler sirama yerlesiyorlar. Kafasi az bucuk calisip da sigara icenler zaten benim gibi davranmaya calisiyorlar ellerinden geldikce. Biraz da sigara icmeyip dumandan vs rahatsiz olanlar da ayni davranislari gosterebilirse emin olun bunlari konusmanin ne kadar manasiz oldugunu idrak edecegiz. Sigara icmeyen ama yanimda su icen dondurma yiyen yemek yiyen cay kahve icen yere tukuren kusan telefonla konusan ... Icin de gecerli tum bunlar. Kisacasi sigara da olsa baska bir sey de olsa unutulmamali ki toplumun bize karsi bizim de topluma karsi sorumluluklarimiz var. Ve bu halkalardan birisi koparsa digerlerinin de kopmamasi imkansiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genccizer -- 25 Ocak 2018; 1:39:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

İstanbul Pendik de özel bir hastanede çalışıyorum, mümkün olduğu kadar insanları uyarıyoruz ama maalesef yurdum insanı çok kalitesiz ve milletimden utanıyorum, insanda az empati olur ama maalesef ne gezer, sigarayı pofur pofur yakıyor kalitesiz kütleler.

sağlık çalışanlarına da diyor musun bunları ?
    kimse kendini ak kaşık gibi göstermeye çalışmasın , bir sürü doktor ,hemşire ,hasta bakıcı (kısaca sağlık çalışanı) sigara içiyor
    ama konu sahibinin anlattığı gibi bir durum varsa o zaman gerçekten birileri görevini yapmıyor demektir
    hastahane kapısının girişinde sigara içmek nedir yahu ?

gerçi bazı kişiler nedense kapı önünü tıkıyor (sigara içmese dahi),bu bile bizim insanımızın yapısını gösteriyor

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    sözüm herkese arkadaşlar, ister doktor olsun ister kim olursa olsun, orada can pazarı yaşanıyor, oysa elinde çok afedersiniz zıkkım içecekler diye kapının önünde adım atılmıyor, insanlar ile hayvanları ayıran en önemli özellik mantık yürütme ve düşüncedir, bizim insanımızda maalesef yok bu nitelikler.

• dobrasam kullanıcısına yanıt
    bu forumdan bahsetmiyorum ,bilakis çalıştığınız hastane de sigara içen sağlık personelinin yüzlerine karşı söylüyor musunuz ,diye sordum
    ilginç bir durum ben şimdiye kadar hastane kapısının girişinde sigara içen kimseye rastlamadım (yani tam giriş kapısı ,yanlarda falan tabi oluyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wisrty

quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

quote:

Orijinalden alıntı: Wisrty

Sigara dumanı tesiri bu kadar hızlı olmaz bi kapı önünden geçerken biraz dumana maruz kaldığınız için ne hasta olursunuz ne de orada düşüp ölürsünüz. abartmayın.

Çok el bebek gül bebek büyümediğimizden midir bilmiyorum ama bana böyle şeyler basit geliyor, ağzımı açıp lafımı edeceğim şeyler değil.

Yazı yazabildiğine göre okuma yazman var.

Demek ki anlama kapasiten çok düşük. Odaklanma sorunun var mı ya da zihin bulanıklığı ? Peki olayları kavramları bağdaştırabiliyor musun ?

Orası hastane ya hani orada, her kalabalıkta olduğu gibi, astımı, akciğer rahatsızlığı olan gelebilir. Akciğer nefes aldığımızda havanın depolandığı organımız. Astımlı birisi ordan geçerse rahatsızlanır. Rahatsızlanır dediğim nefesi sıkışabilir yani boğulabilir ciddi bir durum yani. Eğer böyle olursa ilacını kullanmak durumunda kalabilir. Arkadaş da bu yüzden konuyu açmış. Rahatsızım demiş. Hala anlamadıysan boşver anlamaya çalışma sen söyleneni yap sigaraya nasıl başladıysan bu sefer de sana içme şeklini söylüyoruz, öğretiyoruz.

Önce hakaret etmeden birisi ile konuşmayı öğren, o yaşa gelmen epey uzun sürecek ya neyse, sonra ben senin mesajını okurum. Edebini bilmeden cevap veren 20 yaşındaki çocukları umursayacak yaşta değilim.

Çocuk yaştakileri umursayıp cevap yazmam diyip mesaj atman ayrı ironik. 20 yaşındaki bir bireye(18 üştü çocuk olmuyor çünkü) çocuk demen ayrı ironik konuyu açıp sebebini 3 kere dile getiren adamın dediği şeyi idrak edemeyip mesaj atman ayrı ironik.

Yani 20 yaşındaki birisinden öğreneceğin çok şey var. Akıl yaşta değil baştadır bunu kanıtladığın için teşekkür ederiz kaç yaşındasın belli değil gizlemişsin zaten.

• sigaraya düşman olduğunuz kadar insan onurunun ayaklar altına alınmasına, insanın sömürülmesine karşı çıkmazsınız. siz adam mısınız?

• haklisin dostum
  • Genccizer G kullanıcısına yanıt
    Keşke herkes sizin gibi düşünceli olsa hiç bir sıkıntı olmayacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Tekel bayinin yaşı tutmadığı için sigara vermediği çocuklar baya hırçınlaşmış :)

Avatar Fight Club, kullanıcı adı Rapsody izmir

Daha ne diyebilirim

Ciddi olarak cevap vereceksem, konuyu açan kişi sizce haksız mı? Çoğunluk sigaranın belli alanlar dışında içilmesini istiyor zaten. Mesela hastane kapısına 50 metre uzaklıkta. Sizi yorumunuz ise bu konudan uzak, yaş ve sigaranın verdiği hava ile yazılmış. Ve bu konulardan olan bıkkınlıktan böyle bir yorum atılmış. Ancak sorunu değiştirmiyor.

Ne bu şimdi?

Avatarıma ve kullanıcı adıma bakarak karakter tahlili mi yaptın? En sevdiğim film fight club ve en sevdiğim şarkı teoman rapsodi istanbul olamaz mı? Bunlardan esinlenerek bir avatar ve kullanıcı adı seçemez miyim? Seçersem ergen ve yarım akıllı mı olurum? Bu mudur yürütebildiğin mantığın? Buradan mı üstünlük kurmaya çalışıyorsun?

Neyse ciddi olarak senin gibi birine cevap vereceksem, konuyu açan kişi haklı. Sigaranın dumanını, sigara içmeyen çekmek zorunda değil. 50 metre mesafeyi neye göre ölçtünüz bilmiyorum. Sigara dumanı genelde yukarı doğru yükselir 50 metre çapında bir alana yayılacağını sanmıyorum ki siz zaten bunu yüksek zekanızla zaten çözmüşsünüzdür ama işinize gelmediği için metrajı düzeltmemişsinizdir.

Benim yorumum sigaranın verdiği hava ile yazıldı evet. Mesajı yazarken derin bir nefes çektim ve ekrana üfleyerek yazdım. Birazdan da beğenmediğim yorumların kullanıcı adlarının üstüne izmariti basacağım.

Neyse tekrar ciddiyete dönelim. Yaptığım yorum konu sahibine değil, sigara içenler ölsün gebersin diyen ahmaklara idi. Umarım bu açıklamam sizi tatmin etmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

bu forumdan bahsetmiyorum ,bilakis çalıştığınız hastane de sigara içen sağlık personelinin yüzlerine karşı söylüyor musunuz ,diye sordum
    ilginç bir durum ben şimdiye kadar hastane kapısının girişinde sigara içen kimseye rastlamadım (yani tam giriş kapısı ,yanlarda falan tabi oluyor)

Hocam ben de rastlamamıştım konudaki olaya kadar zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genccizer

Ben kullaniyorum hocam. Elimden geldigince bu tarz konularda hassasiyet gostermeye calisiyorum. -Cunku gercekten disariya ne biraktigini biliyorum. Gunde 2 kez odanin tozunu aliyorum. Yarim saatligine cami aciyorum. Kokusu dumani izmariti derken keyiften cok eziyete donusuyor. Bunu baskalarina bulastirmanin da bir anlami yok.- baska herhangi bir konuda ben de bana karsi boyle davranilmasini bekliyor olabiliyorum. Konu sigara olsun olmasin. Bu tarz inceliklerden yoksun insanlarla muhatap olmamaya calisiyorum. Cunku en basit gorgu olgusunu dahi bilmeyenlerin diger herhangi bir seyleri bilmesi namumkun. Evi terk etmekle iyi yapmissiniz bence.

Ha su da var. Bir tek okula giderken otobus sirasinda dikkat etmiyorum. Cunku ben sirami terk ettigim zaman arkamdakiler sirama yerlesiyorlar. Kafasi az bucuk calisip da sigara icenler zaten benim gibi davranmaya calisiyorlar ellerinden geldikce. Biraz da sigara icmeyip dumandan vs rahatsiz olanlar da ayni davranislari gosterebilirse emin olun bunlari konusmanin ne kadar manasiz oldugunu idrak edecegiz. Sigara icmeyen ama yanimda su icen dondurma yiyen yemek yiyen cay kahve icen yere tukuren kusan telefonla konusan ... Icin de gecerli tum bunlar. Kisacasi sigara da olsa baska bir sey de olsa unutulmamali ki toplumun bize karsi bizim de topluma karsi sorumluluklarimiz var. Ve bu halkalardan birisi koparsa digerlerinin de kopmamasi imkansiz.

Hocam siz de dikkatliymişsiniz bu konuda, keşke sizin gibi olsa çoğu içenler.

• herşeyden önce gençleri bi inceleyin hemen hemen çoğu sigara kullanıyor. fiyatların fahiş olmasına rağmen hemde, harçlıklarından ayırıp içiyorlar bu mereti. devletin kapsamlı bi şekilde el atması lazım bu özentilik konusunda. hem gençler hem de aileleri bilinçlendirilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilectio Sapientiae

quote:

Orijinalden alıntı: Dil Filozofu

Gün geçmiyor ki sigara içenler ölsün konusu açılmasın. Bence de idam edilmeliyiz. Giyotin geri gelmeli ve daha birsürü şey...

Dediklerinizin ironik kısmı sigara tüketerek zaten kendinizi öldürüyorsunuz;idam ediyorsunuz.Bunun yanında başka masum insanları da pasif içici yaparak onlara da zarar veriyorsunuz. O yüzden giyotini getirmemize gerek yok,siz kendiniz neden oluyorsunuz.

Madem öyle bi susun da rahat rahat içek. Nasıl fikir?

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnburak

herşeyden önce gençleri bi inceleyin hemen hemen çoğu sigara kullanıyor. fiyatların fahiş olmasına rağmen hemde, harçlıklarından ayırıp içiyorlar bu mereti. devletin kapsamlı bi şekilde el atması lazım bu özentilik konusunda. hem gençler hem de aileleri bilinçlendirilmeli

Ortaokuldan başlıyor çocuklar içmeye artık, korkunç.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.