Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam trafik sigortasından mı alacaksınız?
    kaza raporunda suç oranı nedir
    yani sizde kusur varmı? var ise kusurunuz nispetinde ödeyecekleri rakamı düşerler...
  • kaza raporunu biz tuttukda yuzdeyuz karsı taraf suclu arkadan geldi tır carptı önüne alıp savurdu yani kısacası suc yuzde yuz karsı tarafın 12500 ytl ye kadar tarafık oduyor bilirsin. aracada böle kazalı sekılde 6 bın verıyorlar zaten ettı sana 18 bın buna razıyım ben ama adamlar benıma racın değerini 15 000 belirliyorlar ve 9 bın tarafık verıyor 6 bınde aracın değerini sayıyorlar ettı sana 15 bın işde sorun burda aracın degerını dusuk tutuyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

hocam trafik sigortasından mı alacaksınız?
    yani sizde kusur varmı? var ise kusurunuz nispetinde ödeyecekleri rakamı düşerler...
  • hasanyy
    ne kadar içten cevplar vermişsiniz sağolun.
    ben de bu konularda acemi biri olarak şunları sormak istiyorum.

diyelim ki araç park halindeyken biri geli çizdi veya çarptı bunun hasarını kasko öder mi? bir de ben o an ne yapmalıyım arabayı alıp direk servise mi gitmeliyim yoksa resim çekip tutanak mı tutmalıyım.

ikinci bir sorumda kasko ile anlaşmalarımızı arabayı aldığımız yerdeki servislerde yaptırmak daha mantıklı mı?

çevremizde bir sürü kasko şisketi var hangisinin iyi olduğunu nasıl anlarım.seçimimde neleri dikkate almalıyım öncelikle..
    saygılarımla.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airtor -- 4 Ocak 2009; 17:04:14 >
  • haklıymışsınız
    15000 ne itiraz edin, o sigortada tanıdık birini bulun
    başka çare yok...!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: CSMMERSAN

kaza raporunu biz tuttukda yuzdeyuz karsı taraf suclu arkadan geldi tır carptı önüne alıp savurdu yani kısacası suc yuzde yuz karsı tarafın 12500 ytl ye kadar tarafık oduyor bilirsin. aracada böle kazalı sekılde 6 bın verıyorlar zaten ettı sana 18 bın buna razıyım ben ama adamlar benıma racın değerini 15 000 belirliyorlar ve 9 bın tarafık verıyor 6 bınde aracın değerini sayıyorlar ettı sana 15 bın işde sorun burda aracın degerını dusuk tutuyorlar
    quote:

hocam trafik sigortasından mı alacaksınız?

• 1. beyanla yaptırrabilirsiniz
    2. aracınızın servisinin anlaşmalı oldukları sigorta firmasını seçmeniz lehinize olacaktı.
    bugün bir camın fiyatı takması dahil 750.00 ytl.yi buluıyor.
    Kaskonuz bozulmadan bunu ödüyor.

quote:

Orjinalden alıntı: airtor

hasanyy
    ne kadar içten cevplar vermişsiniz sağolun.
    ben de bu konularda acemi biri olarak şunları sormak istiyorum.

diyelim ki araç park halindeyken biri geli çizdi veya çarptı bunun hasarını kasko öder mi? bir de ben o an ne yapmalıyım arabayı alıp direk servise mi gitmeliyim yoksa resim çekip tutanak mı tutmalıyım.

ikinci bir sorumda kasko ile anlaşmalarımızı arabayı aldığımız yerdeki servislerde yaptırmak daha mantıklı mı?

çevremizde bir sürü kasko şisketi var hangisinin iyi olduğunu nasıl anlarım.seçimimde neleri dikkate almalıyım öncelikle..
    saygılarımla.....

• aracınıza kasko yaptırrken servisinizle anlaşmalı olduğunu sorun ama aynı zamanda cam hasarlarında da servisinizle anlaşması olduğunu mutlaka sorun!!!
    bazı firmalar biz yetkili servislerle anlaşma yapıyor, ama cam hasarını anlaşma dışında tutuyor.
    müşt. ucuz diye 2009 model aracınız kasko yaptırıyor, o kasko firması cam hasarında sanayide ki cam servisine gönderiyor
    adamın içi yanıyor
    bunlar başımıza çok geldi
    bu hususu atlamamalıyız

• hasanyy
    çok teşekkür ederim. ben aracı 2008 nisanda aldım ve nisan da kaskosunu yaptırdım.yine bu senede tam nisan ayında mı yaptırmak zorundayım.
    bana tavsiye edeceğiniz kasko şirketi var mı?

diğer bir hususda illaki servisin içinde ki şirketle mi anlaşmalıyım ,aynı şirketle bir bankanın aracılığıyla anlaşmam orada ki işlemlerimin de rahatça yürütülmesinde bir sorun olur mu?

tavsiyeleriniz benim için çok önemli teşekkür ederim...
  • Aynı tarihte yaptırmanız poliçede verilen hasarsızlık indiriminden faydalanmanız açısından yararlı olacaktır.
    kaskonuzu istediğini yerde yaptırın, yeterki hasar anında özellikle servisinizde sorun yaşamayın.
    aracınız ne marka???
  • Arkadaşımda bulunan Megane Alize her ay bir bobin patlatıyor. Aracı bilgisayara bağlamaya çalıştılar ancak o da nafile. Bir araç neden bobin patlatır? Beyinle ilgili ne gibi bir problem olabilir?
  • mekanik hk. bilgim maalesef yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 5 Ocak 2009; 14:52:29 >
  • aracım golf 2008 ak sigortadan yaptırmıştım.bugün doğuşu aradım onlarda aksigorta ile çalıştıklarını söylediler.herhalde onlarla devam ederim yine.
    oldukça aydınlatıcı bilgiler verdin ne desem az size sağolun
    yine sorum olursa başınızı ağrıtacağım...
    quote:

Aynı tarihte yaptırmanız poliçede verilen hasarsızlık indiriminden faydalanmanız açısından yararlı olacaktır.
    kaskonuzu istediğini yerde yaptırın, yeterki hasar anında özellikle servisinizde sorun yaşamayın.
    aracınız ne marka???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airtor -- 5 Ocak 2009; 18:28:31 >
  • @hasanyy ,merhaba
    geçen hafta akrabam benim araçla kaza yaptı.kaskom FİBA dan.
    araç;2005 fiesta TDCI. araç 40.000 km'de idi.

karlı yolda kayıp sol ön tekerlekten çok şiddetli olarak kaldırıma çarpmış.kaportada gözüken bir hasar yok ama 2 airbag 'de açılmış,sol cant eğilmiş gözüküyordu.

ford yetkili servisinde,expert raporunda;aks ,şanzuman kapağı vs birçok parça hasarlı çıktı .toplamda 10.750 tl hasar çıktı.

benim sizden öğrenmek istediğim,bu araca pert vs.olabilir deniyor ,1-2 güne açıklanacak.araca pert derlerse,kasko bu aracın o zamanki kasko değerinden mi ödeme yapar yoksa piyasa şartlarına göre mi?

şu anda araçta kaza olmasaysdı piyasası 19.500 ytl civarında ediyor .kasko bana bu ücreti öder mi ?yoksa ücreti neye göre belirlerler?
    teşekkürler..
  • ne demek
    memnun oldum:))
    quote:

Orjinalden alıntı: airtor

aracım golf 2008 ak sigortadan yaptırmıştım.bugün doğuşu aradım onlarda aksigorta ile çalıştıklarını söylediler.herhalde onlarla devam ederim yine.
    oldukça aydınlatıcı bilgiler verdin ne desem az size sağolun
    yine sorum olursa başınızı ağrıtacağım...
    quote:

Aynı tarihte yaptırmanız poliçede verilen hasarsızlık indiriminden faydalanmanız açısından yararlı olacaktır.
    aracınız ne marka???

• aracınızın piyasa rayiç bedelini öderler.
    servisiniz aracınızın 2.el değerini bilir
    sordunuz mu?

quote:

Orjinalden alıntı: tyll

@hasanyy ,merhaba
    geçen hafta akrabam benim araçla kaza yaptı.kaskom FİBA dan.
    araç;2005 fiesta TDCI. araç 40.000 km'de idi.

karlı yolda kayıp sol ön tekerlekten çok şiddetli olarak kaldırıma çarpmış.kaportada gözüken bir hasar yok ama 2 airbag 'de açılmış,sol cant eğilmiş gözüküyordu.

ford yetkili servisinde,expert raporunda;aks ,şanzuman kapağı vs birçok parça hasarlı çıktı .toplamda 10.750 tl hasar çıktı.

benim sizden öğrenmek istediğim,bu araca pert vs.olabilir deniyor ,1-2 güne açıklanacak.araca pert derlerse,kasko bu aracın o zamanki kasko değerinden mi ödeme yapar yoksa piyasa şartlarına göre mi?

şu anda araçta kaza olmasaysdı piyasası 19.500 ytl civarında ediyor .kasko bana bu ücreti öder mi ?yoksa ücreti neye göre belirlerler?
    teşekkürler..

• evet sordum,internet de 19000 tl civarında,ama servis 16.000 ytl diyor.
  • sigorta firması piyasa rayiç bedelini öder.
    bu bedele itiraz etme şansına sahipsiniz.
  • selam hasan bey benım sorunum yksigorta aracım yaklaşık olarak 3 ay önce yandı elektırık kontagı oldugu sanılıyor aracım ticari munubus 3 ay sonra bana bele 3 gun bekle 2 gun dıyerek oyaladılar simdiyse red geldı ödemıyoruz dıyorlar gerekce göstermıyorlar ne yapmam lazım saygılar .ökkeş
  • merhabalar, bu gece bir kavşakta bir kamyon şöförü sağ arkamdan aracıma sürttü ve durmadan kaçtı. Kasko acentemi aradım[anadolu sigorta] ve bana polis tutanağı ile yarın ofise gelmemmi söylediler aracın yürümesinde bir problem yoktu ve ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra aracımla ewe geldim yarın belgelerimle ofise uğucam.
    Araçtaki hasar sol arka çamurlukta boyasız göçme [ bir futbol topu boyutunda] ve alt etekte sürten kamyonun boya izi kaldı. Bence çok büyük bir hasar değil sizce bu büyüklüke bir hasar mini onarıma girer mi? ya da kaskom bozulmadan bu hasarı ben kaskoya yaptırabilir miyim? kaskom full bu arada yardımınız için teşekkür ederim.
  • gerekçe göstermeden ödememeleri ilginç???
    aracınıza eksper baktı mı?
    kaskonuz var değil mi?
    rapor var_mı?

quote:

Orjinalden alıntı: desberado.1

selam hasan bey benım sorunum yksigorta aracım yaklaşık olarak 3 ay önce yandı elektırık kontagı oldugu sanılıyor aracım ticari munubus 3 ay sonra bana bele 3 gun bekle 2 gun dıyerek oyaladılar simdiyse red geldı ödemıyoruz dıyorlar gerekce göstermıyorlar ne yapmam lazım saygılar .ökkeş
  • hasarınızı kaskoya yaptırabilirsiniz.
    poliçenizde mini onarım detayları veriliyor
    kaç santime kadar mini onarım hizmeti vermişler bir poliçenizi okuyun derim
    ama kasko kesinlikle karşılar,
    polis raporu değil beyanla yaptırabilirsiniz
    en son 3500 ytl lik hasarı ben anadoludan beyanla aldım.
    geçmiş olsun....

quote:

Orjinalden alıntı: boyrhomboidea

merhabalar, bu gece bir kavşakta bir kamyon şöförü sağ arkamdan aracıma sürttü ve durmadan kaçtı. Kasko acentemi aradım[anadolu sigorta] ve bana polis tutanağı ile yarın ofise gelmemmi söylediler aracın yürümesinde bir problem yoktu ve ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra aracımla ewe geldim yarın belgelerimle ofise uğucam.
    Araçtaki hasar sol arka çamurlukta boyasız göçme [ bir futbol topu boyutunda] ve alt etekte sürten kamyonun boya izi kaldı. Bence çok büyük bir hasar değil sizce bu büyüklüke bir hasar mini onarıma girer mi? ya da kaskom bozulmadan bu hasarı ben kaskoya yaptırabilir miyim? kaskom full bu arada yardımınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.