Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaskom var çok şükür, aracıma da nazar değdirdiler rengine görünüşüne arkadaşlar diye diye:) anladım ki bu ülkede işin devlete düşmücek, 3 saat bu işlerle uğraştım, izmirin bir köşesinde kaza yaptım diğer köşesine alkol kontrolüne gittim karakolda bekledim, olmaz olsun dedirttiler yani. benim merak ettiğim kaskoda herhangi bir limit oluyor mu şu fiyata kadar hasarlarda kasko bozulmaz vs? uff kasko poliçemde hepsi yazıyordu ama hepsi şimdi benim bakamayacağım bir yerde... birazdan hepsi ortaya çıkacak zaten bakalım gitçem acenteme oradan da kasko bozulacak derlerse gider sanayide kendim yaptırırm çünkü benim tahminim araçta taş çatlasın 200tl hasar var, kasko seneye %35 indirimli diye hatırlıyorum ilk senem, kafam da amma karışık:) çok teşekkür ederim fikirleriniz için.
  • acentenizle konuşun,servsi arasın mini onarım teminatına soksunlar...
    tekrar geçmiş olsun
  • Değerli dostlarım;
    Kaza sonucu iki taraf arasında tutulan anlaşma evrağına muhakkak imzaların atılması gerekir.
    Bu yüzden sigorta para ödemiyor!!!
    Herkese kazasız belasız günler dilerim, efendim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanyy -- 12 Ocak 2009; 13:31:20 >
  • Merhabalar,

Aracım 2009 model Renault Laguna III. Aklıma takılan bir kaç soru var. Sigorta şirketim "Zurich Sigorta". Eski sigortamdan zehil yaparak bu araca devir ettirdim.

Aracımın liste fiyatı 57.700 ytl. Aracımın fatura tutarı ise 50.000 Ytl. Poliçem ise 51.000 YTL üzerinden yapıldı. Poliçemde 0 araç klozu bulunuyor.

Varsayalım aracım pert olacak şekilde hasar aldı veya çalındı.

- Sigorta şirketim bana bir Renault Laguna mı verecek?
    - Yoksa bedelinimi ödeyecekler?
    - Eğer bedelini ödeyeceklerse; 0 araç klozu olduğu için max. poliçe bedelim kadar olan 51.000 ytl mi?
    - Yoksa fatura tutarında yazan 50.000 YTL yi mi?

Yardım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
  • sigortanız 1 sene içerisinde sıfır araç verir
  • 90 model lada samaram var.ışık sigortadan trafik sigortası yaptırdım.karşı tarafın hasarını 13,000 ytl.birde bana 100 ytl fazla vererek kasko teminatı yaptılar.yani bir aracla çarpışırsam kusurlu ben olsamd benim aracımı 7,500 ytl ye kadar ödeyeceklermiş.acemi şöför olduğum için güzel bir uygulama.bana kaza tutanağıda verdiler hemde örnekli.ama tam anlayamadım.şimdi ALLAH muhafaza bir kazam oldu.kusurlu bensem hem kendi hemde karşı tarafın hasarı için nasıl işlem yapıcam.özellikle kendi hasarım içinkini tam anlayamadım.ayrıntılı anlatırmısınız.
  • kaza durumunda tüm kusur sizdeyse karşı aracı, trafik sigortanızda yazan teminat limitinde öder.
    anlaşma tutanağını dolduracaksınız...
    sizin kaskonuz var mı_?
  • anladımda. o anda yapılacak olanları ayrıntılı anlatamnızı istemiştim.kasko teminatı var.7,500 ytlye kadar.dedilerki sadece bir yada birden ço araçla çarpışırsanız sizin aracınızıda 7,500 ytl ye kadar ödeyecez.kaza oldu diyelim.hem benim hem karşı tarafın masrafının ödenmesi için.ayrıntılı anlatırmısınız yapılması gerekenleri.
  • slm akşam iki araba yemeğe giderken restorantın otoparkına girmek için beklerken arkadaşım arkadan gelip bana çarptı tampon.arka sol stop,bagaj hasar gördü. ertesi gün beraberce kaza raporu tuttuk raporda bana arkadan gelip çarptığını beyan etti imzaladık resimler çekildi benim kasko firmam
    sürenin kısa sürmesi için benim kaskoyu devreye sokup karşı tarafın trafik sigortasından tahsil ederiz dedi tabiki kaskomun hasarsızlık indirimi devam edecek dedi. şimdi burada herşey normalmi prosodür tammı eksik yada yanlış olan bir şey varmı sizin söylemek istediğiniz yada tavsiye edeceğiniz başka bir şey varmı cevaplarsanız sevinirim saygılar hasany son bir şey daha tutanak tarihinden 20 gün sonra servise götürüp yaptırsam bir sorun çıkarmı
  • Ben bu araçtan tırstım. Yada tırsmadım ama başka araç almak istiyorum deyip aracın parasını isteme hakkım varmı? Varsa ne kadar para alırım.

Yine 1 senelik zaman diliminde olduğumuzu varsayıyorum.

Yoksa yok kardeşim al arabanı güle güle kullan mı diyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

sigortanız 1 sene içerisinde sıfır araç verir
  • 2000 model arabamla takla attım bana carpıp bana takla attıran adam %70 ben %30 suçlu gösterildim raporda ikimizdede kasko yok sigortalarımız var ne yapmam lazım sigorta ne kadar öder araba 2000 model mitsubishi carizma takladan dolayı pert halde:(
  • poliçenizi iyice okumanızı öneririm.
    orada hasar başına yazıyor
    1 hasar 2 hasar da verdiği teminat limitinde mağduriyetinizi karşılıyor.
    kaskonuz var ise problem yok sizin aracınızı kaskonuz zaten karşılıyor
    3 adet araca vurdunuz
    trafik sigortanızın limitleri dahilinde aşan kısmı ise kaskonuzdan karşılanır.

quote:

Orjinalden alıntı: ekremdumanli

anladımda. o anda yapılacak olanları ayrıntılı anlatamnızı istemiştim.kasko teminatı var.7,500 ytlye kadar.dedilerki sadece bir yada birden ço araçla çarpışırsanız sizin aracınızıda 7,500 ytl ye kadar ödeyecez.kaza oldu diyelim.hem benim hem karşı tarafın masrafının ödenmesi için.ayrıntılı anlatırmısınız yapılması gerekenleri.
  • evet hasarsızlık indiriminiz aynen devam edecek.
    kaskonuz karşı aracın trafik sigortasından alacaktır.
    merak etmeyin...

quote:

Orjinalden alıntı: tecrübeli

slm akşam iki araba yemeğe giderken restorantın otoparkına girmek için beklerken arkadaşım arkadan gelip bana çarptı tampon.arka sol stop,bagaj hasar gördü. ertesi gün beraberce kaza raporu tuttuk raporda bana arkadan gelip çarptığını beyan etti imzaladık resimler çekildi benim kasko firmam
    sürenin kısa sürmesi için benim kaskoyu devreye sokup karşı tarafın trafik sigortasından tahsil ederiz dedi tabiki kaskomun hasarsızlık indirimi devam edecek dedi. şimdi burada herşey normalmi prosodür tammı eksik yada yanlış olan bir şey varmı sizin söylemek istediğiniz yada tavsiye edeceğiniz başka bir şey varmı cevaplarsanız sevinirim saygılar hasany son bir şey daha tutanak tarihinden 20 gün sonra servise götürüp yaptırsam bir sorun çıkarmı

• trafik sigortası limiti 12500 tl.
    ama siz bu parayı karşı taraf %100 suçlu olduğu zaman alırsınız
    bu durumda szin alacağınız rakam yaklaşık 8750 tl civarında olacaktır.
    trafik sigortalarında araç pert olduğu zaman kazalı aracı araç sahibine veriyorlar üstüne de paar veriyorlar
    çok geçmiş olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: erdgn

2000 model arabamla takla attım bana carpıp bana takla attıran adam %70 ben %30 suçlu gösterildim raporda ikimizdede kasko yok sigortalarımız var ne yapmam lazım sigorta ne kadar öder araba 2000 model mitsubishi carizma takladan dolayı pert halde:(
  • çok tesekkür ederim cevaplarınız için ben 8de 2 karsı taraf 8de 6 suçlu gösterildi iş experdemi bitiyo yani ortalama aracın fiyatı araştırılıp o degermi veriliyor.arac üzerine taktırdıgım aksesuarlar ne oluyor peki alabiliyomuyum aracın üzerinden?
  • Sizin sigortadan alacağınız parayı şu formulle hesaplayabilirsiniz:
    aracınızın hasarı ..... x 6 / 8 = alacağınız para.
    hasar tespitini servisiniz çıkaracaktır. ekpser sadece bu tespiti kontrol edip onaylayacaktır
    aksesuarlarıda alabilirsiniz.
    trafik sigortası aksesuarları da öder.

kaskoda farklı aracınıza sonradan dvd taktırdınız çalındı, kaskoya işletmediniz ve cam kırıldı dvd çalındı kasko ödemez!
    trafik sigortası hasar verdiği aracın üzerinde sonradan takılmış da olsa öder

quote:

Orjinalden alıntı: erdgn

çok tesekkür ederim cevaplarınız için ben 8de 2 karsı taraf 8de 6 suçlu gösterildi iş experdemi bitiyo yani ortalama aracın fiyatı araştırılıp o degermi veriliyor.arac üzerine taktırdıgım aksesuarlar ne oluyor peki alabiliyomuyum aracın üzerinden?

• Hasan Bey her şeyden önce benim gibi konuda az bilgisi olan insanları bu şekilde aydınlatmanızdan ötürü çok teşekkür ederim. Gerçi yeni bir konu açtım ama sizin konunuzu görünce burada sormak istedim Benim sonum şu;
    aracımın kaskosunu yenileyeceğim internette araştırırkenhttp://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi adresinde Güncel Fiyatlar için Kasko Deger Listesi ne baktım burada benim aracım için

A.Kodu A.Markası Aracın Tipi Aracın Modeli (Üretim Yılı) Aracın Kasko Bedeli
    153759 VOLKSWAGEN GOLF 1.4 TSI MIDLINE (122) 2008 30,100
    yazıyor aracın geçen sene ki değeri 38520 ytl .

8000 TL lik düşüş var. Ama diğer değerlere baktığımda bir yanlışlık olabileceğini düşündüm şöyleki: Örneğin:

153503 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 FSI MIDLINE (115) 4 KAPI 2008 34,532 Veya;

153505 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 MIDLINE (102) 4 KAPI 2008 33,060

Yani arabanım daha düşük modelleri için daha yüksek fiyat verilmiş.
    SİZCE BUNDA BİR GARİPLİK YOK MU? Kasko bu değerden yapılacağından Allah korusun bir şey oldugunda Araç değerinin çok altında bir Ödemeyle karşılaşmaz mıyım?

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkürler...

• Merhabalar öncelikle yararlı ilgileriniz için formdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim..

Bnm sorum aracım anadolu sigortadan kaskolu bu 3. senesi.. daha önce sadece 450 ytl ayna masrafım oldu kaskoya oda %5i geçmediği iiçin hassarsızlığım düşmedi sadece bi üt basamağa çıkarmadılar.. Şu an %30 dayım..

Aracım tek kapılı pejo 306 kaskolu olduğu zamanlar içeriinde gerek park ederken gerek park halinde ufak hasarları oluıştu..

1- Sis lambaları kırık..
    2- Tampon altında yırtık ve muhtelif yerlerde sürtünmeden çarpmadan dolyı çatlaklar..
    3- sağ ve so çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut..

bu güne kadar önemsemedim ama şimd iice dikkatimi çekmeye başladı..

Bu hasarların hepsini bi kerede yaptırmam mümkünmü acaba?
    Bu hsarların tamamı bana göre 600 ytlyi geçmiyor.. Aracaımın kasko berdeli 12000 tl bu durumda hasarsızlığım ne şekilde etkilenir...

şimdide teşekkürler..

• Evet kesinlikle yanlış!
    Buradaki arkadaşlar bana göre yanlışlık yapmışlar.
    Golfün 1.4 motorunu 75 - 80 bg olan diğer muadil araçlarda da olan giriş baz model olarak zannetmişler.
    Halbuki golfün 1.4 motoru teknoloji harikası yüksek bg olan motora sahip!
    Siz kesinlikle haklısınız.
    Bu siteye mail atacağım; onlar ww. bayilerine 1.4 motor versiyonu ve fiyatı hk. bilgi alsınlar.
    Sizde mail atın, ne kadar çok mail tarasak o kadar dikkate alırlar...

quote:

Orjinalden alıntı: onur7000

Hasan Bey her şeyden önce benim gibi konuda az bilgisi olan insanları bu şekilde aydınlatmanızdan ötürü çok teşekkür ederim. Gerçi yeni bir konu açtım ama sizin konunuzu görünce burada sormak istedim Benim sonum şu;
    aracımın kaskosunu yenileyeceğim internette araştırırkenhttp://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi adresinde Güncel Fiyatlar için Kasko Deger Listesi ne baktım burada benim aracım için

153759 VOLKSWAGEN GOLF 1.4 TSI MIDLINE (122) 2008 30,100
    yazıyor aracın geçen sene ki değeri 38520 ytl .

8000 TL lik düşüş var. Ama diğer değerlere baktığımda bir yanlışlık olabileceğini düşündüm şöyleki: Örneğin:

153503 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 FSI MIDLINE (115) 4 KAPI 2008 34,532 Veya;

153505 VOLKSWAGEN GOLF 1.6 MIDLINE (102) 4 KAPI 2008 33,060

Yani arabanım daha düşük modelleri için daha yüksek fiyat verilmiş.
    SİZCE BUNDA BİR GARİPLİK YOK MU? Kasko bu değerden yapılacağından Allah korusun bir şey oldugunda Araç değerinin çok altında bir Ödemeyle karşılaşmaz mıyım?

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: deepndark
    1- Sis lambaları kırık..
    2- Tampon altında yırtık ve muhtelif yerlerde sürtünmeden çarpmadan dolyı çatlaklar..
    Bunu bir hasarda
    ----
    3- sağ çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut.. ayrı
    sol çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut.. ayrı hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

Servisten tam olarak masraf rakamını öğrenin.
    Bazı kaskolar kasko bedelinin %10 unu geçmeyen hasarlarda bozlumuyor, sene sonu bir üst hasarsızlık dilimine geçiyor.
    Bir üst basamağa çıkarmamışlar, ama hasarsızlık oarnınız da düşmemiş, belki sizin poliçenizin özelliği dir.
    Geçmiş olsun...

Merhabalar öncelikle yararlı ilgileriniz için formdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim..

Bnm sorum aracım anadolu sigortadan kaskolu bu 3. senesi.. daha önce sadece 450 ytl ayna masrafım oldu kaskoya oda %5i geçmediği iiçin hassarsızlığım düşmedi sadece bi üt basamağa çıkarmadılar.. Şu an %30 dayım..

Aracım tek kapılı pejo 306 kaskolu olduğu zamanlar içeriinde gerek park ederken gerek park halinde ufak hasarları oluıştu..

1- Sis lambaları kırık..
    3- sağ ve so çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut..

bu güne kadar önemsemedim ama şimd iice dikkatimi çekmeye başladı..

Bu hasarların hepsini bi kerede yaptırmam mümkünmü acaba?
    Bu hsarların tamamı bana göre 600 ytlyi geçmiyor.. Aracaımın kasko berdeli 12000 tl bu durumda hasarsızlığım ne şekilde etkilenir...

şimdide teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.